Reklama

Reklama

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Případ vyšetřuje kapitán Rott a domnívá se, že by to mohl být Marek Freubert, přezdívaný Mára, který má vzácnou krevní skupinu a jenž se má momentálně nacházet na služební cestě někde v cizině. Při pátrání se kapitán brzy ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama Máry/Kamila, který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami. První z nich je Karla, která se ve stávajícím manželství cítila ztracená. Když jí vstoupil do života Kamil, propukla mezi nimi vášeň, kterou nebylo možné překonat. Druhou osudovou ženou byla právnička Dana, se kterou měl dceru. Zpočátku obě ženy o sobě nevěděly, když odhalily jeho nevěru, každá se ho snažila získat sama pro sebe. Čím blíž se Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat, proč tak žil. A co víc, díky němu snad sám najde klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (10)

  • „Já hrozně ráda hraju vedlejší role, protože dávají člověku větší volnost, je na vás menší tíha… a navíc Dana je taková peprná a ostrá, a to jsou pro herce odměny, to se hezky hraje,“ říká o úloze právničky Dany herečka Anna Geislerová. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • O zfilmování Pohádkáře jsem nikdy neuvažovala, ale když pak do projektu vstoupil Vladimír Michálek, tak jsem byla velmi ráda, že k té knize přistoupil a přistoupil k ní bez jakýchkoliv předsudků a poctivě,“ uvedla Barbara Nesvadbová jako autorka předlohy. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • „Pro mě je to příběh o vášni, která může být spalující a která si dříve nebo později vybere svou daň,“ říká režisér filmu Vladimír Michálek. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • V titulcích je uvedena i Helena Houdová, přestože ve filmu nehraje. Je zde jednou pouze ukázána její fotografie, která představuje zemřelou manželku hlavního hrdiny. (Brainy)
  • Režisér Michálek byl kvůli roli za Evou Herzigovou až v Londýně. (M.B)
  • Natáčení bylo přizpůsobeno Aně Geislerové, která byla v té době v šestinedělí. (M.B)
  • Natáčení probíhalo v posledním srpnovém týdnu 2013 v prostorách Švehlovy koleje ve Slavíkově ulici v Praze 3 a ve smíchovském klubu Jazz Dock. (vangobseck)

Související novinky

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

28.11.2016

O co tady jde? Bubble je unikátní projekt internetového rádia se speciálním posláním. Svým posluchačům totiž zpříjemňuje úklid koupelny. Opravdu to funguje, vyzkoušejte! Kromě porce muziky vás rádio…

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

08.12.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince tohoto roku Best Film Fest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé…

Reklama

Reklama