Reklama

Reklama

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

(více)

Videa (8)

Trailer 3

Recenze (274)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jako kdyby se celý ten film odehrával v nějakém časovém vakuu. Jednou je Macháček s Herzigovou, podruhé s Geislerovou. Najednou se jim narodí dítě. A to přitom Hádek pořád vyšetřuje jeden případ a už roky čeká na výsledky DNA. Film jsem, i kvůli závěru, vůbec nepochopil, ale odpad je mi líto, už kvůli hercům, dát. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vždycky tě budu milovat, Dano. Karla je moje závislost." Bi- a více-gamie je výzva pro každého sympaťáka, který umí profesionálně věšet bulíky na nos a ještě se přitom nechat živit svými ženami. Já to neumím a ani nechci umět, ale přesto mi byl pohodový svět Kamila, Máry i Jirky Macháčka hrozně přitažlivý. Tím bohužel chválení končí, protože vše ostatní mne dokázalo nudit tak, jak bych to od tajemné kriminálky či bývalé supermodelky rozhodně nečekal. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„ŽIL JSTE NĚKDY SE DVĚMA ŽENSKEJMA NAJEDNOU? TAK NEVÍTE, CO JE NEBEZPEČNÝ…“ /// Kdyby film dokázal splnit to, co slibuje obsah, byl by to tyjátr jako prase. (pro mě vole. Psychologie postav, tajemná pátračka, vášeň… navíc by mohli nastavit zrcadlo…) Bohužel je tady „jen“ hudba, jak z nejtajemnějšího thrilleru na světě (trochu profláklá, ale no a co! Kdyby s ní držel tempo děj…), mrtvola, rozbitý vztahy a otázky pokládající detektiv, navíc taky s rozflákaným vztahem. Vobčas prší (že by nějakej „noir“ pokus? Asi ne, to já jen tak, z nudy.) a Macháček pendlující mezi dvěma (třema) ženskejma (vobčas) vypráví (debilní) pohádky. A taky veršuje. Hlavně nečekejte krimi! Jde vo lidi, co potřebujou lidi, aby jim bylo dobře. A když je maj, tak hledaj jiný lidi, nebo si jich nevážej… (Asi) holčičí vztahovka. Já totiž recept na štěstí hledám jinde (ty krávo, dyť seš strašně starej!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju s Máňou, šukám Týnu, ale Jířu, tu fakt miluju! 2.) Můj sexy idol je Jirka Macháček. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Macháček přisán na cecících svých dvou přítulkyň (někdy i doslovně) rozdává plnými hrstmi lásku a sobecké slabošství. Geislerka má slušivý účes a Štrbova kamera tu a tam vykouzlí kouzelný záběr, ale co ta poslední třetina, ve které už jen chybělo, aby Hádkova kriminalistu oslovil napudrovaný Robert Blake a řekl mu, aby zavolal k sobě domů? Pokud to mělo zakrýt trivialitu, tak to nevyšlo.. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem megaprůser, zvlášť po Bestiáři. Pohádkář má solidně našlápnuto do všech žánrů, které obsahuje, občas z něj lehce zamrazí, Herzigová moc nevadí, Macháček trousí svoje sarkastický věty spolehlivě, jen jedno je na snímku velice neobvyklé - proč si tento vesměs polovičatý projekt po sedmi dlouhých letech vybral zrovna formát Vladimíra Michálka. 50%. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (11)

  • „Pro mě je to příběh o vášni, která může být spalující a která si dříve nebo později vybere svou daň,“ říká režisér filmu Vladimír Michálek. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • Režisér Michálek byl kvůli roli za Evou Herzigovou až v Londýně. (M.B)
  • V titulcích je uvedena i Helena Houdová, přestože ve filmu nehraje. Je zde jednou pouze ukázána její fotografie, která představuje zemřelou manželku hlavního hrdiny. (Brainy)

Související novinky

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

29.11.2016

O co tady jde? Bubble je unikátní projekt internetového rádia se speciálním posláním. Svým posluchačům totiž zpříjemňuje úklid koupelny. Opravdu to funguje, vyzkoušejte! Kromě porce muziky vás rádio… (více)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince tohoto roku Best Film Fest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama