• sofiapetra

Málokdy se mi sejde, že čtu knihu a hned druhý den vidím film, který je podle ní natočený - tentokrát jsem tomu trochu pomohla a asi jsem neudělala dobře:). Mít předlohu ještě v nejživější paměti a pak sledovat údajně stejnou věc na plátně, je asi vždy ošemetné, ale tentokrát jsem jen tiše žasla. Jak se dívám na úplně něco jiného, totálně odlišného. Jiný žánr, jiné dialogy (mnohdy lepší než v knize - to je pravda; jenže je pravda i to, že kniha je koncipována monologicky, tedy dialogy jsou tam spíše vzácností), téměř všechny jiné situace, postava detektiva se silným osobním tématem (pro něj, jinde jsme to samé viděli asi už stokrát). V podstatě zůstaly jen jména postav (a to ještě ne všechny, v knize se ten člověk-milovník vyskytuje pouze jako Marek nikoliv i jako Kamil a postava detektiva je přidána nejen jako bonus, ale patrně to byla jediná možnost k nastavení a rozšíření děje,) a název. Hlavně ten název, plus všudepřítomná informace, že to napsala, médii dostatečně provařená, Barbara Nesvadbová. Nikoliv, tenhle příběh - celý - napsal Marek Epstein. Otázkou zůstává proč vlastně, když je schopen napsat sám daleko lepší věci a rozhodně už dávno není neznámý. O Michálkovi ani nemluvě - proč ten do toho šel, to je záhada snad největší. Zřejmě si všichni mysleli, že jméno Nesvadbové jim prostě zajistí sledovanost (protože v dobré recenze nemohli snad doufat ani v nejtajnějším snu). Stejně jako angažování modelky Herzigové, která opravdu, ale opravdu hrát neumí. A navíc je studená jak psí čumák, takže předvést živočišnou erotickou scénu bylo vážně nad její síly (stejně jako hysterickou - to byla fakt fraška). Ale ono taky s Jirkou Macháčkem, že... on je fajn, ale na tuhle roli se nehodil. Takže suma sumárum, adaptace to nebyla, detektivka taky ne, slibovaná love story ani náhodou. Nejlépe a nejčistěji z toho vyšel Matěj Hádek a jeho linka milujícího, leč bezradného otce (ano, ta přidaná linka, která se v knize vůbec nevyskytuje).(26.3.2015)

• M.i.k.e

od režiséra Michálkova věhlasu bych přeci jen čekal víc než jen průměrný mišmaš několika žánrů,který evidentně pořádně netuší,čím by doopravdy chtěl být.Má to být romantika?Drama?Kriminálka?Za normálních okolností by tohle propojení mohlo fungovat,ale tady tomu tak není a vše je jen napůl a o nikom a o ničem se divák vlastně nic nedozví...a pak je najednou konec.Určitě jsem viděl spoustu horších filmů,ale tenhle se nezařadí vedle těch které bych chtěl vidět znova...50%(25.3.2015)

• VášaVF

Vladimír Michálek je režijně podepsaný pod filmy Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala, Babí léto, O rodičích a lidech a Marek Epstein napsal scénáře k hitům Václav, Roming, Vrásky z lásky, Ve stínu, Šťastný smolař či Osmy. A teď se oba podepsali pod Pohádkáře. A to jako fakt, jo? Těžko uvěřit, že za tímto kýblem nudy stojí tak osvědčená dvojice. I když oba pánové již spolupracovali na snímku Posel (kde mimochodem hrál také Matěj Hádek) a ani to se stejně jako Pohádkář moc nepovedlo, takže podle mě jim spolupráce moc nesvědčí a snad již žádná nebude.(14.3.2015)

• Lopic

Tak tohle bylo velky zklamani. Michalkuv O rodicich a detech me nadchnul, ale Pohadkar byl peknej fail. Film plyne odnikud nikam, konec sem asi nepochopil nebo byl proste jen tak marnej, ze sem ho pochopil dobre a vlastne to zadnej konec neni. Naznacovani podobnosti mezi detektivem a hlavnim hrdinou je uplne zbytecny a vede leda do pr... stejne jako celej film. Herzigova nebyla uplne marna, ale herecka to teda neni. "Nova hvezda" ceskeho filmu, jak sem se docetl o Alene Mudrove, nastesti na platne moc casu nepobyla, protoze podava stejne ochotnickej vykon jako v O rodicich a detech. V tom kazila jinak vybornej film, tady ma stesti, ze nema co zkazit a jen splyva s tim, ze to je cely docela sragora.(6.11.2014)

• Georgex

Další z řady pokusů o český romantický film, který chtěl přinést něco nového a doposud nevídaného, ale výsledek působí jako sto patnáctá epizoda venezuelské telenovely, kterou napsal scénárista při léčbě drogové závislosti. Film totiž nedává absolutně žádný smysl, je o ničem, plný špatně použitého Product Placementu, hrozných hereckých výkonů, nevkusných a nudných dialogů. Tvůrci by si navíc měli uvědomit, že Jiřímu Macháčkovi už není dvacet let a tyto role neodolatelného svůdníka mu již nejenže nesedí, ale vypadá v nich hrozně směšně. Moje hodnocení 15%.(5.5.2016)

• - Režisér Michálek byl kvůli roli za Evou Herzigovou až v Londýně. (M.B)

• - Jiří Macháček se musel kvůli filmu naučit hrát na ukulele a zhubl 15 kg. (Zdroj: novinky.cz)
    (P. J. D.)

• - Natáčení probíhalo v posledním srpnovém týdnu 2013 v prostorách Švehlovy koleje ve Slavíkově ulici v Praze 3 a ve smíchovském klubu Jazz Dock. (vangobseck)