V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Případ vyšetřuje kapitán Rott a domnívá se, že by to mohl být Marek Freubert, přezdívaný Mára, který má vzácnou krevní skupinu a jenž se má momentálně nacházet na služební cestě někde v cizině. Při pátrání se kapitán brzy ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama Máry/Kamila, který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami. První z nich je Karla, která se ve stávajícím manželství cítila ztracená. Když jí vstoupil do života Kamil, propukla mezi nimi vášeň, kterou nebylo možné překonat. Druhou osudovou ženou byla právnička Dana, se kterou měl dceru. Zpočátku obě ženy o sobě nevěděly, když odhalily jeho nevěru, každá se ho snažila získat sama pro sebe. Čím blíž se Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat, proč tak žil. A co víc, díky němu snad sám najde klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (TV Nova)

Fr

„ŽIL JSTE NĚKDY SE DVĚMA ŽENSKEJMA NAJEDNOU? TAK NEVÍTE, CO JE NEBEZPEČNÝ…“ /// Kdyby film dokázal splnit to, co slibuje obsah, byl by to tyjátr jako prase. (pro mě vole. Psychologie postav, tajemná pátračka, vášeň… navíc by mohli nastavit zrcadlo…) Bohužel je tady „jen“ hudba, jak z nejtajemnějšího thrilleru na světě (trochu profláklá, ale no a co! Kdyby s ní držel tempo děj…), mrtvola, rozbitý vztahy a otázky pokládající detektiv, navíc taky s rozflákaným vztahem. Vobčas prší (že by nějakej „noir“ pokus? Asi ne, to já jen tak, z nudy.) a Macháček pendlující mezi dvěma (třema) ženskejma (vobčas) vypráví (debilní) pohádky. A taky veršuje. Hlavně nečekejte krimi! Jde vo lidi, co potřebujou lidi, aby jim bylo dobře. A když je maj, tak hledaj jiný lidi, nebo si jich nevážej… (Asi) holčičí vztahovka. Já totiž recept na štěstí hledám jinde (ty krávo, dyť seš strašně starej!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju s Máňou, šukám Týnu, ale Jířu, tu fakt miluju! 2.) Můj sexy idol je Jirka Macháček. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr

"Vždycky tě budu milovat, Dano. Karla je moje závislost." Bi- a více-gamie je výzva pro každého sympaťáka, který umí profesionálně věšet bulíky na nos a ještě se přitom nechat živit svými ženami. Já to neumím a ani nechci umět, ale přesto mi byl pohodový svět Kamila, Máry i Jirky Macháčka hrozně přitažlivý. Tím bohužel chválení končí, protože vše ostatní mne dokázalo nudit tak, jak bych to od tajemné kriminálky či bývalé supermodelky rozhodně nečekal. ()

Malarkey

Jako kdyby se celý ten film odehrával v nějakém časovém vakuu. Jednou je Macháček s Herzigovou, podruhé s Geislerovou. Najednou se jim narodí dítě. A to přitom Hádek pořád vyšetřuje jeden případ a už roky čeká na výsledky DNA. Film jsem, i kvůli závěru, vůbec nepochopil, ale odpad je mi líto, už kvůli hercům, dát. ()

Tosim

Čekal jsem megaprůser, zvlášť po Bestiáři. Pohádkář má solidně našlápnuto do všech žánrů, které obsahuje, občas z něj lehce zamrazí, Herzigová moc nevadí, Macháček trousí svoje sarkastický věty spolehlivě, jen jedno je na snímku velice neobvyklé - proč si tento vesměs polovičatý projekt po sedmi dlouhých letech vybral zrovna formát Vladimíra Michálka. 50%. ()

NinadeL

Michálkův Pohádkář podle Nesvadbové klame tělem, protože nikdo by nečekal takto fungující domácí film. Skvělému obsazení kraluje jako vždy vynikající Geislerová (krásná, sexy, odměřená i poživačná), ačkoli plakáty okupuje zejména herecky nepříliš kovaná Herzigová. Ovšem ta v partnerství s Macháčkem a dobře vedena režisérem podává pozoruhodný výkon, kterému lze vytknout pouze klasickou nedokonalost překrásných tváří, totiž že neumí mluvit do filmu. Toto se ostatně už vyčítalo v prvních letech Lídě Baarové, ale ta sotva dvacetiletá na sobě zapracovala, zatímco Eva už má čtyřicet a dávno není debutantkou. Pohádkář vypadá dobře, funguje dobře, navozuje atmosféru, ve které byste se chtěli koupat. Prostředí kriminálky, soudu nebo internátu přirozeně plynou a jednotlivé scény do sebe zapadají s naprostou přirozeností. A i tací jako Linhartová a Míčová ztrácejí svůj běžný afekt ve prospěch celku. Samozřejmě radostí je opětovné shledání s Dvořákem a Kroftovou, kteří až na malém prostoru, přesto hrají velké role. ()

• „Já hrozně ráda hraju vedlejší role, protože dávají člověku větší volnost, je na vás menší tíha… a navíc Dana je taková peprná a ostrá, a to jsou pro herce odměny, to se hezky hraje,“ říká o úloze právničky Dany herečka Anna Geislerová. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • Režisér Michálek byl kvůli roli za Evou Herzigovou až v Londýně. (M.B)