• bararich8

H: neskutečná volovina. Viděno z donucení a mé obavy se bohužel zcela naplnily. Naprosto bez hlavy a paty, o příběhu nemá cenu ani mluvit, herci nudní až běda a když autorům došly nápady, vsunuli tam obyčejnou postelovou scénu a nebo rádoby prasácké kecy Macháčka (což se bohužel stávalo docela často). Aňa už musela klesnout vážně na dno, když musí brát tyhle braky. Za jediné plus považuju krátkou stopáž. Český celovečerní film zase hodně dlouho nechci vidět. Na pomezí odpadu a 1*. B: Za mě námět dobrý, jen zpracování pokulhává, potenciál příběhu zůstal nevyužit. Nahatých scén a vulgarit až běda, ale to už je taková česká klasika. Macháčka a Aňu mám ráda, ale Herzigová mi vůbec nesedla. Ukázalo se, že modelka ve filmu je dobrá leda na svlečení...(19.11.2014)

Michálkův Pohádkář podle Nesvadbové klame tělem, protože nikdo by nečekal takto fungující domácí film. Skvělému obsazení kraluje jako vždy vynikající Geislerová (krásná, sexy, odměřená i poživačná), ačkoli plakáty okupuje zejména herecky nepříliš kovaná Herzigová. Ovšem ta v partnerství s Macháčkem a dobře vedena režisérem podává pozoruhodný výkon, kterému lze vytknout pouze klasickou nedokonalost překrásných tváří, totiž že neumí mluvit do filmu. Toto se ostatně už vyčítalo v prvních letech Lídě Baarové, ale ta sotva dvacetiletá na sobě zapracovala, zatímco Eva už má čtyřicet a dávno není debutantkou. Pohádkář vypadá dobře, funguje dobře, navozuje atmosféru, ve které byste se chtěli koupat. Prostředí kriminálky, soudu nebo internátu přirozeně plynou a jednotlivé scény do sebe zapadají s naprostou přirozeností. A i tací jako Linhartová a Míčová ztrácejí svůj běžný afekt ve prospěch celku. Samozřejmě radostí je opětovné shledání s Dvořákem a Kroftovou, kteří až na malém prostoru, přesto hrají velké role.(29.12.2014)

Když už se objeví kvalitní český film tak to český človíček zase bohužel nepochopí a odprasí to někam za komedie od Trošky. Má to holt ten náš film těžký :) jak to nejsou Babovřesky lidé se ztrácí v ději, píšou komentáře o nepochopení a pozastavují se nad tím že se nebylo čemu smát přičemž ani nešlo o komedii :) co dodat.(14.3.2015)

Mám rád Michálka a myslím si, že si určitě víc zasloužil vyznamenat než dvojice Sedláček- Renč. Tady ale trochu sáhl vedle. Podklad- romány paní Nesvadbové jsou opravdu spíš pohádky a M.Epstein, se obávám, má takovou produkci scénářů, že už se jim nestíhá dostatečně věnovat nebo spíš už ztrácí soudnost v úsudku o tom, co mu opravdu sedí. Přes docela nápadité momenty ve zpracování, celek nefunguje...nebo spíš je to dost o ničem. Dalo by se to shrnout čtyřmi větami. Podle některých kritik jsem čekal aspoň bouřlivou erotiku, ale ani té se mi nedostalo. Co zbylo- profesionální zpracování, slušné herecké výkony (ani Herzigová kromě scény s křikem nezklamala), dobrá kamera a hudba... Jen podruhé to už vidět nechci. 50%.(9.11.2014)

• sofiapetra

Málokdy se mi sejde, že čtu knihu a hned druhý den vidím film, který je podle ní natočený - tentokrát jsem tomu trochu pomohla a asi jsem neudělala dobře:). Mít předlohu ještě v nejživější paměti a pak sledovat údajně stejnou věc na plátně, je asi vždy ošemetné, ale tentokrát jsem jen tiše žasla. Jak se dívám na úplně něco jiného, totálně odlišného. Jiný žánr, jiné dialogy (mnohdy lepší než v knize - to je pravda; jenže je pravda i to, že kniha je koncipována monologicky, tedy dialogy jsou tam spíše vzácností), téměř všechny jiné situace, postava detektiva se silným osobním tématem (pro něj, jinde jsme to samé viděli asi už stokrát). V podstatě zůstaly jen jména postav (a to ještě ne všechny, v knize se ten člověk-milovník vyskytuje pouze jako Marek nikoliv i jako Kamil a postava detektiva je přidána nejen jako bonus, ale patrně to byla jediná možnost k nastavení a rozšíření děje,) a název. Hlavně ten název, plus všudepřítomná informace, že to napsala, médii dostatečně provařená, Barbara Nesvadbová. Nikoliv, tenhle příběh - celý - napsal Marek Epstein. Otázkou zůstává proč vlastně, když je schopen napsat sám daleko lepší věci a rozhodně už dávno není neznámý. O Michálkovi ani nemluvě - proč ten do toho šel, to je záhada snad největší. Zřejmě si všichni mysleli, že jméno Nesvadbové jim prostě zajistí sledovanost (protože v dobré recenze nemohli snad doufat ani v nejtajnějším snu). Stejně jako angažování modelky Herzigové, která opravdu, ale opravdu hrát neumí. A navíc je studená jak psí čumák, takže předvést živočišnou erotickou scénu bylo vážně nad její síly (stejně jako hysterickou - to byla fakt fraška). Ale ono taky s Jirkou Macháčkem, že... on je fajn, ale na tuhle roli se nehodil. Takže suma sumárum, adaptace to nebyla, detektivka taky ne, slibovaná love story ani náhodou. Nejlépe a nejčistěji z toho vyšel Matěj Hádek a jeho linka milujícího, leč bezradného otce (ano, ta přidaná linka, která se v knize vůbec nevyskytuje).(26.3.2015)

• - V titulcích je uvedena i Helena Houdová, přestože ve filmu nehraje. Je zde jednou pouze ukázána její fotografie, která představuje zemřelou manželku hlavního hrdiny. (Brainy)

• - Jiří Macháček se musel kvůli filmu naučit hrát na ukulele a zhubl 15 kg. (Zdroj: novinky.cz)
    (P. J. D.)

• - Natáčení bylo přizpůsobeno Aně Geislerové, která byla v té době v šestinedělí. (M.B)