Pohádkář

Storyteller

Drama / Romantický

Česko, 2014, 90 min

• Malarkey

Jako kdyby se celý ten film odehrával v nějakém časovém vakuu. Jednou je Macháček s Herzigovou, podruhé s Geislerovou. Najednou se jim narodí dítě. A to přitom Hádek pořád vyšetřuje jeden případ a už roky čeká na výsledky DNA. Film jsem, i kvůli závěru, vůbec nepochopil, ale odpad je mi líto, už kvůli hercům, dát.(18.7.2015)

V podstatě mě film překvapil, ani ne tak obsahem, neb od Nesvadbové nemá cenu čekat, žádného překvapujícího veledíla, ale od dvou lidí. Za prvé Matěj Hádek, musím říct, že je opravdu skvělej, konečně jej lze vidět od dob ,,Udělení milosti se zamítá,, v pořádné roli. Dle mého názoru celý film stojí právě na jeho herectví. Aňa málo kde hraje špatně, spíše stále podobně, nemluvě o Jiřím Macháčkovi, ten jeho čertí kulibrk je také stále stejný a bohužel není to chyba jeho, ale tvůrců, že mu dávají stále podobné role. Druhou pro mě překvapující osobou je Eva Herzigová, jednak se na ní opravdu dobře dívá, je to zkrátka kus baby a její roli jsem jí zkrátka věřil. Jinak je potřeba ještě vyzdvihnout hudbu, neb Roman Holý snímek decentně obohatil upravenou verzí Joan Baez od Monkey Bussines Diamonds And Rust - v autorčině jedinečném podání a nejen to. Ve filmu je slyšet i Tereza Černochová, či ústřední zdařilá píseň v podání hlavních protagonistů.(15.3.2015)

• rakovnik

Jednu hvězdičku dávám sobě, že jsem celý film zhlédl v jednom kuse. Druhou hvězdičku dávám za sympatické obsazení a slušné herecké výkony, především Aně Geislerové, Anně Linhartové a stále (dobře) stejnému Macháčkovi. Taktéž musím vyzdvihnout ukočírovaný product placement. Nula hvězdiček zbylo na scénář (potažmo evidentně rádobyšokující předlohu), který nám servíruje nudný, těžko uvěřitelný příběh, s naprosto nejbanálnějším závěrem. Více než linie lháře, který nelže, byla zajímavá ta kriminalistova, nicméně i ji postihla náhlá smrt, bez pořádného finále.(1.4.2015)

• venison

Nevím, co byl větší průser, jestli literární předloha, scénář nebo režie, ale tento český paskvil by opravdu stěží koukatelný.. Jiří Macháček a Aňa Geislerová hráli co se dá, ale i přes veškeré jejich úsilí ve mě zájem o příběh nijak nevzbudili.. Chápu, že modelky v důchodu se také potřebují něčím živit/bavit, ale hrát klíčové role by opravdu neměly.. Nezajímavá, hluchá blbina, která pouze prezentovala produkty svých sponzorů..(22.3.2015)

• E lan

Co se vlastně nepovedlo? No, hodně. Scénář je vyloženě slabý, hrající si na něco víc, to v první řadě. Dále pak herecké výkony, které kromě Hádka nestojí za nic. Nu a na závěr stojí za zmínku hodně nepovedené ztvárnění, ty scény jsou předlouhé, nudné a nikam nevedoucí. A ten všudypřítomný product placement, to je vyloženě trapné.(21.12.2014)

• - V titulcích je uvedena i Helena Houdová, přestože ve filmu nehraje. Je zde jednou pouze ukázána její fotografie, která představuje zemřelou manželku hlavního hrdiny. (Brainy)

• - Po filmu Posel (2012) se jedná se již o druhý film, který natočil Vladimír Michálek podle scénáře Marka Epsteina. (VášaVF)

• - Natáčení probíhalo v posledním srpnovém týdnu 2013 v prostorách Švehlovy koleje ve Slavíkově ulici v Praze 3 a ve smíchovském klubu Jazz Dock. (vangobseck)