• Olík

Zamotaný příběh s ne úplně blbou pointou, kterou zabíjí způsob podání. Nesvadbová, Epstein a Michálek jsou samy o sobě specifické prvky, jejichž sloučenina nemusí každému tak úplně sednout. Mne tedy nesedla ani náhodou..měl jsem hodně co dělat, abych vydržel až do konce. Babylón vjemů, pocitů, témat a žánrů...děkuji, nerozumím, nechápu, nechci. Oceňuji fakt, že Michálek je jedním z našich nejrozmanitějších režisérů, jeho pokusu o ženské drama nahozené krimi prvkem musím bohužel říct: "vo co ti de?"(16.1.2018)

Pohádkář by rád byl romantickým filmem, komedií a kriminálkou dohromady a to se mu zkrátka nedaří. Film krachuje na nedotažených dialozích, rádoby komplikovaném příběhu, příšerném soundtracku a částečně i na hereckém obsazení (Evě Hercigové jsem zkrátka nerozuměl). Jiří Macháček je tradičně skvělý, ale ani on celý film zachránit nemůže. Aňa Geislerová předvádí svůj standart a ze zbytku obsazení mě osobně nejvíce bavil Matěj Hádek. Jen je škoda, že jeho příběh byl relativně upozaděn milostným trojúhelníkem Hercigová-Macháček-Geislerová.(19.11.2014)

Pomalé, atmosferické - nič pre "komerčného" diváka. Ja som artový prístup zhltol a úplne chápem, že detektívny nádych tam bol len ako niečo navyše. Film dobre pracuje s jednou témou vo viacerých verziách. Páčila sa mi hra na jeden príbeh a celé to zamotávanie inak jednoduchých ingrediencií. Film stojaci na jednom úsmeve... Stačilo by sa viac pohrať s dejovou línou policajta a bolo by tu viac dobrých hodnotení...(19.7.2015)

• claudel

Objektivně i subjektivně nejslabší Michálkův film. Měl to ale hodně těžké a opět u něj oceňuji odvahu pustit se do žánru nevyzkoušeného. Když seřadíte všechny Michálkovy filmy, stěží naleznete žánrově rozmanitějšího českého režiséra. Tak si zkrátka řekl, proč nezkusit ženský román propojit s kriminální zápletkou. Z mého pohledu zásadní problém spočívá v předloze. Ačkoli jsem mužského pohlaví, přečetl jsem pár knih od B. Nesvadbové a vesměs se mi líbily, s výjimkou Pohádkaře, jejž považuji za její nejslabší počin. Neucelená, zmatená a nudná knížka, kterou nelze oživit ani kriminální zápletkou a přenesením na filmové plátno. Nějaké klady se ale dají nalézt - Hádek a Geislerová, hudba, kamera. Nepovedlo se, ale nevadí, Michálek už nemusí nikomu nic dokazovat a může dále zkoumat nové žánry.(2.6.2015)

• ABLABLABLA

V žádném jiném snímku neuvidíte tolikrát postavy platit účet. Většinou se tento proces relativně opomijí, ale tady platí vždy a všude a pořád... ale hlavně!!!! bezkontaktně... mobil, karta - to je fuk, ale bezkontaktně. I blbé struny za 80 kč na kytaru platí mobilem, každou kávičku, všechno... Hlavně, že je to mastercard - tak nenápadná reklama jako sáňky v létě. Film si hraje na hollywodskou detektivku říznutou nějakým tím drámem a s nějakou tou super záhadou. Pravda? Nuda, šeď a bída v nečase (tím myslím, že čas pro scénáristy evidentně neexistuje, protože vás rád nechá tápat, co je skutečnost, co dávná minulost, co bližší minulost, a pak zase uděláme skok dozadu.. no jako... ehmm... a to srovnávání se detektiva s údajně pohřešovaným a údajně mrtvým Márou/Kamilem/Macháčkem bylo více než zmatečné.(27.7.2015)

• - Natáčení bylo přizpůsobeno Aně Geislerové, která byla v té době v šestinedělí. (M.B)

• - V titulcích je uvedena i Helena Houdová, přestože ve filmu nehraje. Je zde jednou pouze ukázána její fotografie, která představuje zemřelou manželku hlavního hrdiny. (Brainy)

• - Jiří Macháček se musel kvůli filmu naučit hrát na ukulele a zhubl 15 kg. (Zdroj: novinky.cz)
    (P. J. D.)