• TheDon

"Je mi Tě líto" , "A mně je líto Tebe, ty píčo jedna".....a já lituju sám se, že jsem takovej trotl a pustil jsem se do nečeho od Nesvadbové. Herzigová nemastná neslaná, Macháček neurazí nenadchne, Aňa jako vždycky odměřená mrcha a jedinej kdo se mi aspoň trochu líbil je Hádek.a sfinga co se jim promenáduje po bytě. Jinak to od odpadu nemá daleko. A konec? Kdo uteče vyhraje? Hodně slabá pointa. Hodně slabá jedna. 10%(6.4.2015)

• adriane9

Není to nic extra, nic co by mě rozsekalo, každopádně sem se bavila a zkoukla to až do konce čehož já osobně si na filmech cením. Jsou tam místy hodně dobré dialogy, básnické vyjádření Máry mě hodně chytlo a slzy Herzigové taky. Neopomenu úžasný výkon Ani Geislerové ta prostě chybu neudělá za živýho boha. Pohádkář je pohádka o zamotaných citech k té i k té, o závislosti na člověku i lásce k dítěti..(21.3.2015)

• Deimos

KINO/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Prostředí 4/10/// PLUS: Macháčka jsem dlouho neviděl, natož pak v kině, je to zajímavý mix žánrů MÍNUS: bohužel ani jeden ze žánrů není doveden k dokonalosti, film se snaží být vším, ale je ve výsledku nesourodý, nejasný, občas nudný nebo nezáživný./// Shrnutí: Pohádkář byl výběr kamarádky. Já osobně bych určitě sám od sebe na takový film do kina nešel. A to i přesto, že české filmy a české herce mám velice rád. Víc si je užiji v televizi, kam zaručené patří i tento snímek. Nechápu proč do kin dávají i takovéto filmy. A snad to není jen proto, že se snímek může pochlubit "hvězdným" obsazení. Jsou tu dobré momenty, oblíbení herci, ale na plátně se dá v současné době shlédnout mnoho lepších filmů./// Celkem 42%///(2.12.2014)

• claudel

Objektivně i subjektivně nejslabší Michálkův film. Měl to ale hodně těžké a opět u něj oceňuji odvahu pustit se do žánru nevyzkoušeného. Když seřadíte všechny Michálkovy filmy, stěží naleznete žánrově rozmanitějšího českého režiséra. Tak si zkrátka řekl, proč nezkusit ženský román propojit s kriminální zápletkou. Z mého pohledu zásadní problém spočívá v předloze. Ačkoli jsem mužského pohlaví, přečetl jsem pár knih od B. Nesvadbové a vesměs se mi líbily, s výjimkou Pohádkaře, jejž považuji za její nejslabší počin. Neucelená, zmatená a nudná knížka, kterou nelze oživit ani kriminální zápletkou a přenesením na filmové plátno. Nějaké klady se ale dají nalézt - Hádek a Geislerová, hudba, kamera. Nepovedlo se, ale nevadí, Michálek už nemusí nikomu nic dokazovat a může dále zkoumat nové žánry.(2.6.2015)

• Hennes

Stále čekám na český trhák, který stále nepřichází. Zde vsadili autoři na osvědčené herce, které doplnili, jak ve filmu zaznělo použítým, ale stále živým tělem Herzigové. Spojit několik žánrů bývá obtížné, což se tady bohužel naplno projevilo. Na erotický film to je málo, drama to už není vůbec, romantika je vyhnána erotikou a kriminálka tudy jen lehce proběhla. Alespoň to vypadalo na možnost mysteriózní zápletky ve vztahu vyšetřovatele a hlavního hrdiny, ale i tady to vyšumělo zcela pryč podezřelým závěrem, škoda.(7.11.2014)

• - Po filmu Posel (2012) se jedná se již o druhý film, který natočil Vladimír Michálek podle scénáře Marka Epsteina. (VášaVF)

• - Jiří Macháček se musel kvůli filmu naučit hrát na ukulele a zhubl 15 kg. (Zdroj: novinky.cz)
    (P. J. D.)

• - V titulcích je uvedena i Helena Houdová, přestože ve filmu nehraje. Je zde jednou pouze ukázána její fotografie, která představuje zemřelou manželku hlavního hrdiny. (Brainy)