Reklama

Reklama

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu. Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama. (Falcon)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (275)

Tomyš 

všechny recenze uživatele

Tak takový scénáristický podvod jsem snad nikdy nezažil. Komorně a lyrické vyprávění příběhu jako OK, velmi, velmi pomalé. Zívnul jsem párkrát. Někteří herci sednou, jiní ne. Ale spěje to dlouho nikam, pak máte pocit, že by snad z toho mohlo něco být zhruba v poslední čtvrtině filmu, a najednou nechcete věřit, že to tak bylo myšleno. Těžce nekorektní scénář a snad nikdy jsem nešel z kina takto rozzlobený. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

V žádném jiném snímku neuvidíte tolikrát postavy platit účet. Většinou se tento proces relativně opomijí, ale tady platí vždy a všude a pořád... ale hlavně!!!! bezkontaktně... mobil, karta - to je fuk, ale bezkontaktně. I blbé struny za 80 kč na kytaru platí mobilem, každou kávičku, všechno... Hlavně, že je to mastercard - tak nenápadná reklama jako sáňky v létě. Film si hraje na hollywodskou detektivku říznutou nějakým tím drámem a s nějakou tou super záhadou. Pravda? Nuda, šeď a bída v nečase (tím myslím, že čas pro scénáristy evidentně neexistuje, protože vás rád nechá tápat, co je skutečnost, co dávná minulost, co bližší minulost, a pak zase uděláme skok dozadu.. no jako... ehmm... a to srovnávání se detektiva s údajně pohřešovaným a údajně mrtvým Márou/Kamilem/Macháčkem bylo více než zmatečné. ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele

Bála jsem se velkého průšvihu, ale tenhle Michálek ještě šel zkousnout. Více než kriminální linka mě zaujala ta milostná, protože všichni členové netradičního trojúhelníku (+ talentovaná Linhartová) hráli skvěle a byla jsem upřímně zvědavá, v co se tohle prolínání minulosti se současností vyvrbí. Konec bohužel všechno zazdil... ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Pomalé, atmosferické - nič pre "komerčného" diváka. Ja som artový prístup zhltol a úplne chápem, že detektívny nádych tam bol len ako niečo navyše. Film dobre pracuje s jednou témou vo viacerých verziách. Páčila sa mi hra na jeden príbeh a celé to zamotávanie inak jednoduchých ingrediencií. Film stojaci na jednom úsmeve... Stačilo by sa viac pohrať s dejovou línou policajta a bolo by tu viac dobrých hodnotení... ()

HorrFi odpad!

všechny recenze uživatele

Tak tohle je film kterej se mi zase zaryl do paměti a bohužel v tom negativním slova smyslu.. upřímně nechápu ani těch 42% nebo je možná chyba ve mě, ale tohle bylo tak divný, trapný a nudný že jsem to vydržel asi 45minut.. kniha možná špatná neni, to nemůžu posoudit protože jí číst nikdy nebudu, ale tohle byla fakt ubohost.. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (11)

  • „Pro mě je to příběh o vášni, která může být spalující a která si dříve nebo později vybere svou daň,“ říká režisér filmu Vladimír Michálek. [Zdroj: novinky.cz] (SONY_)
  • Natáčení bylo přizpůsobeno Aně Geislerové, která byla v té době v šestinedělí. (M.B)

Související novinky

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

29.11.2016

O co tady jde? Bubble je unikátní projekt internetového rádia se speciálním posláním. Svým posluchačům totiž zpříjemňuje úklid koupelny. Opravdu to funguje, vyzkoušejte! Kromě porce muziky vás rádio… (více)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince tohoto roku Best Film Fest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama