Čarodějnice ze Zugarramurdi

• Česko Čarodějnice (více)

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Děj se točí kolem peripetií skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. José je rozvedený a stará se ve střídavé péči o syna Sergia. Den loupeže připadá právě na jejich společný den. Tony pracoval jako PR pro diskotéku s poněkud podezřelým názvem Sperma, ale nyní je už nezaměstnaný. Taxikář Manuel trpí řadou neuróz a obdivuje slavného novináře Ikera Jiméneze. Po loupeži se rozhodnou utéct do Francie, aby Sergio mohl navštívit Disneyland. Nicméně jeho matka tento výlet považuje za únos a ani policie nezůstane nečinná. Zloději se ale shodou okolností musí zastavit v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti... (La Película)

Belbo

A přesně tohle jsem nečekal: svěží žánrová a vztahová parodie bez amerických kliše s lehce postmoderním nádechem. Místní kritiku chápu jen jako nepochopení..., ale přiznávám, že tyhle filmy mám rád. ()

Johnny.ARN

Už keď Espanol natočí film, tak to stojí za to. Tí sa s tým neserú. Uletené? No a čo. A čím viac, tým lepšie! Morbídne? No a čo. Čím viac tým lepšie! Že to vlastne tak trochu ani nedáva zmysel a v závere si tvorcovia uleteli a umelo naťahovali čas? Nevadí, dáme tam sexi kozatú blondsku, tá to zachráni. A len ona si zaslúži jednu hviezdu, lebo bola vážne kus. 1 z 5 ()

Yoshimitsu

Čarodějnická komedie, jak má být. Padaly tam výborné hlášky, herecké obsazení super, od začátku do konce se pořád něco dělo a já se pořádně bavil. Určitě se podívám na další filmy od Álex de la Iglesia a doufám, že budu opět spokojený. Dávám 90% ()

Bobik9

Parádní a zábavná španělská ujeťárna. Tenhle typ humoru mi opravdu sednul a moc se těším až uvidím další filmy of Alexe de la Iglesia. Je to více komedie než jakýkoli jiný žánr, ale je tam i pár ostřejších hororových scén a ten konec je totální fantasy. Jsem celkem fascinován, jak si španělé dokázali vyhrát s filmem, který není žádným mainstreamem. Je to prostě taková blbůstka, která asi nebude pro každého, a přesto je naprosto profi udělaná. Každému bych dopořučil. ()

bizz_mjc

Crazy motherfuckeřina, která nevím, jestli mě víc bavila, nebo mi spíš protočila panenky, podobně jako některé filmy Roba Zombieho, s nimiž zde vidím jistou paralelu. Jinak spousta nápadů, nejen úletovejch, ale i výtečnejch (viz úvodní přepadení), především však nespoutanost, hodně satiry a "šílenství". Iglesia je démon a celé Zugarramurdi školení v rychlomluvě. ()

giovanni3

Od filmu jsem očekával zábavu, ale něco mi říkalo, že to nebude dílo na 5*. A předpoklady se naplnily. Úvodní loupež měla solidní průběh, útěk taky cesta do Zugarramurdi taky. Co již drhlo byl opětovný návrat do Zugarramurdi hlavně ta část od obřadu. Carolina Bang byla ve své roli velmi poutavá. Každopádně nejednou jsem se pěkně zasmál jindy nic moc tudíž průměr => 3z5 ()

Dánek

Zacatek byl dobra komedie. ale tak od pulky filmu to bylo vsechno neskutecne absurdni... Ale bylo to tak absurdni, az jsem se musel smat. Film, na ktery asi clovek musi mit naladu a ja ji zrovna mel :). ()

Krabak

Já jsem se kolosálně bavil. A musím podotknout, že jsem pevně doufal v to, že se tý bloncce (Carolin Band) nic nestane. Jo, to je pane ženská :D --->80% ()

Disease

Od soumraku do úsvitu ala Alex de la Iglesia. Škoda, že se nepovedlo udržet tempo nasazené v první polovině. Ty opulentní vizuální orgie byly sice fajn, ale nuda se přece jen maličko vkrádala. Jako bonus ve druhém plánu ty genderové záležitosti. ()

fredisek

Takový film může vyhrát 8 cen akademie jenom ve Španělsku! A to je dobře. Moc provokativní, moc útočné, moc drsné, moc romantické na zbytek Evropy. Příběh nestojí za nic, ale vůbec za nic. Detaily za hodně. Dokonalý mix hororu, komedie, dramatu. Byť to má k Tarantinovi blízko, násilí tu není prvoplánově k pobavení. Když se tu někomu sekají prsty nebo uši, má to smysl i jiný, než zasvinit diváka krví. Navíc Španělé mají cit pro horor a ještě více pro jeho zlehčení. El Laberinto del fauno se zpočátku tváří jako historický rodinný film, do chvíle, než tam někomu pár fašistů rozmlátí hlavu skleněnou lahví. Podobné je to s Las Brujas. Začínají jako laciný americký akčňák, pak se mění v komedii, road movie, horor, komedii, horor, komedii, horor, komedii. Historické hony na čarodějnice tu vstupují do současnosti a na jejich reinkarnaci režisér ukázal vztahy mezi muži a ženami, předsudky a paradoxy. De la Iglesia tu navrch dostává do filmu odkazy na realitu, když už v úvodních titulcích zobrazí portréty Thatcher nebo Merkel...možná čarodějnice dnešní doby? Las Brujas nejsou jenom ztřeštěnou komedií, jsou hlavně dokonale ztřeštěným vtipným hororem. Režisér našel rovnováhu mezi groteskou a fraškou a udržel se v rovině vkusu. Neustálé střídání scén, které by stylově k sobě vůbec nepatřily, dodává snímku napětí, ale i vážnost. Možná je to trochu Taxi namíchané s Timem Burtonem, ale každopádně je to španělská představa o komedii, o drsné komedii, která je cestou do pekel. No, tyhle čarodějnice ovšem vyšly božsky. ()

Daweflip

Film je jako půlkař postavený na trať 1500m, kterou nikdy předtím neběžel. Zprvu běží v ohromném tempu, ovšem po nějakých dvou třetinách mu dojdou síly. Bavil jsem se královsky, ovšem posledních dvacet až třicet minut už bylo pouze jedno velké a ne příliš zábavné WTF. ()

cskomando

Španělský humor, který byl opravdu správně ujetej kombinací snad všeho co se naskytlo od krve, nechutností, monstra až po čarodějky :D ()

warrenur

Celkom zabavna kravinka s par vtipnymi hlaskami a zaujimavymi efektami. Zvlast tie, ked sa maskeri, osvetlovaci a obsluha ventilatora zamerali na atraktivnu Carolinku Bang v ruinach toho sidla. :) Taka haluz, ktora ku koncu uz sice posobi otravne, ale ako prosta zabava to ujde. Slabsi priemer. ()

garp7

I když horor/fantasy vůbec není můj žánr, tak to možná o to líp dokresluje, jak mě filmy Álexe baví. I přesto, že to jsou tentokrát jen 3 hvězdy. V jeho filmech se opakovaně objevují Álexovi oblíbenci a španělské filmové hvězdy - byť je někdy těžké je poznat (Mario Casas) a natáčení pro ně často určitě není nejjednodušší... :-) I to podtrhuje jeho výjimečnost. ()

Bozvav

To byla taková kravina, ale místy to bylo i vtipné, ale opravdu jen místy. Jako celek se museli tvůrci nadopovat něčím opravdu hoódně výživným. Jednou za život a už nikdy více. ()

drankeryth

Kdo umi, ten umi. Spanieli ma znova nesklamali a naporcovali pre mna zabavne susto v podani tohoto dobreho filmu. Najviac zo vsetkeho bolo najlepsie podane dialogy, ktore prekypovali humorom pocas celeho vyvinu deja filmu. Uz hned na zaciatku filmu sa to rozbehlo pri vykradani zalozne v grotesknych prestrojeni, ktore nemali chybu a ten Sponge Bob zo zbranou v ruke ma pobavil. Prva polovica filmu sa niesla v znameni zabavnej nahanacky, kde to len na kazdej sekunde srsalo humorom a tie ich komentare nemali chybu. Od druhej polovice filmu sa uz do filmu zakomponovali uz aj carodejnice, ktore filmu dodali vacsiu atraktivnost zo sledovania filmu. Tolko carodejnic pokope som este nevidel v ziadnom filme, ako som ich videl v tomto filme. Co sa tyka toho hororu, tak tam toho nebolo prilis toho moc, akurat tie zmienovane carodejnice, ktore chodili po stenach pekelne rychlo, jeden typek s rozpadavajucou sa kozou a ako posledne bol zaverecny megaboss v podobe obrovskej, tlstej a hlavne kozatej zenskej, ktora tiez nebola k zahodeniu. Toto vsetko dokopy davalo filmu velke plus, ktore ma potesilo, ako to vsetko dali dokopy vkusne a nemal som z toho pocit ze to bolo robene nasilu. Tento film sa mi troska podobal na jeden iny film a tiez bol spanielsky, lenze miesto carodejnic do filmu pouzili vlkodlakov. A je to tento film: http://www.csfd.cz/film/300631-hra-vlkodlaku/ ()

Nail

Neotřelé a zábavné :-) Mama čarodějnice mi připomněna Mamu zombie z Jaksonovýho Braindead - živí mrtvý, což považuju opravdu za skvělé horror/komedii. I když se začátek rozjížděl pomalu, tak s čarodějnicema to začalo mít grády. Jo, dobré snímek na toto téma co jsem v poslední době viděl. ()

Rockerman

Překvapivě dobré! Ale neřekl bych, že to je o španělském machismu. Spíše naopak! Ženy tu jsou vykresleny nepříliš lichotivě. Jsou to ony, které nahánějí u mužů strach a po rozvodu je chtějí oškubat o všechno (což je nakonec i pravda). Nakonec, proč jinak by se ti chlapi pouštěli do takové loupeže? Hezké, absurdní fóry, černý humor, ale i trochu nepovedený konec. Ikdyž ta Bohyně stála za to! Je tu i typická, tupá dvojice policajtů. Velká spokojenost. ()