Reklama

Reklama

Top Gear: Africa Special, Part 1

(pořad)
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2013, 60 min

Obsahy(1)

Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond se v Africe pokusí nalézt skutečný pramen Nilu za pomoci tří velmi levných aut. Cestou se budou muset vypořádat jak s tamními nástrahami, tak se vzájemnou rivalitou. (Azog)

Recenze (29)

TommyLeeJape 

všechny recenze uživatele

POZOR NA SPOILERY, KOUŠOU! Dělat Top Gear je nejlepší práce na světě! Předělání interiérů aut, transport přes řeku, američtí turisté, blátivá Afrika, vzájemné krádeže částí karosérie, fronta na záchod na Hammondově kapotě, neschopnost kameramanů při natáčení fauny, to vše bylo geniální, ovšem jednoznačně nejgeniálnější byla Jeremyho ruční brzda. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Komentář se vztahuje k oběma částem. Jednoznačně ten NEJLEPŠÍ díl Top Gearu. Člověk by řekl, že po těch letech klukům z Top Gearu dojdou nápady, ale kdepak. Tenhle díl je navíc důkazem, že TG není vyhraněný jen pro motoristické fanoušky, aut bylo minimálně. Africký speciál má v hlavní roli humor, naschvály, nádherné (přestože někdy blátivé anebo hrbolaté) prostředí Afriky a zase ty naschvály a humor. I cesta za pramenem Nilu byla skutečně zajímavá. Stručně a jasně asi jediný speciál Top Gearu, který si brzy musím pustit znovu. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Víš, co při hledání pramenu Nilu nepotřebuješ? Knihovnu!" Když se však knihovna, postel, prádelník, dílna, kuchyňská linka, sprcha i WC vejdou do aut, tak je samozřejmě škoda je nevzít s sebou. Já jsem se tedy z první části afrického speciálu poučil o tom, že ženy jedoucí na motorce od kadeřníka v Ugandě nemusí nosit helmu, že snídat nohu od židle při dopravní zácpě v Kampale je zajímavá zkušenost a že neexistuje nic hezčího, než sledovat západ slunce nad jezerem při popíjení piva v křesle na střeše Subaru Impreza. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tento speciál má vskutku parádní téma s hledáním pramene Nilu a je zasazen do té vůbec zdaleka nejzajímavější lokace, kterou lze na světě vybrat. Vůbec jsem nepochyboval, že bych se královsky nebavil. Potěšil mě velmi zajímavý výběr aut, kde bych volil stejně jako Hammond. Naopak James May si udělal tuhle už z podstaty těžkou cestu ještě těžší. Modifikace aut byla v rámci speciálů zřejmě nejbizarnější a nejvýraznější, jakou jsem doposud viděl. Jinak tato první část byla podstatně poklidnější než ta druhá. Zde byl asi nejděsivější stav místních hotelů s posranými a prochcanými matracemi a první setkání s blátem v závěru. [88 %] ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Komentář pro obě části: Jeden z nejpovedenějších speciálů Top Gearu a také nejspíše i jeden z nejnáročnějších jak pro naši trojici, tak i pro auta. Hrozně se mi líbí, že i když kameramani zrovna prvotřídně nestíhají dokumentovat ta zvířata (což je určitě schválně) okolní přírody a krajiny si užijeme do sytosti, což dává tomuto speciálu úplně jiný nádech a atmosféru. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama