Top Gear: Africa Special, Part 1 (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2013, 60 min

Upozornenie - komentár sa viaže na Africký špeciál PART 1 a aj PART 2! Je to určite najvydarenejší špeciál Top Gearu, len je škoda, že ho tu na ČSFD rozdelili na dve časti. Tak mi to zbytočne zahltí rebríček obľúbených relácii, ale čo už narobím. Keď nechcem len kritizovať, tak musím spomenúť miestne legendárne scény s Jeremym Clarksnom - nákup nadmerne lacných banánov a filozofická úvaha o vyjavenom výraze Subaru Richarda Hammonda (kto videl - pochopí, kto nie - uvidí).(27.1.2016)

Se zdejším hodnocením nemůžu nic víc než jen souhlasit, protože je to opravdu zasloužené. Nebyla chvíle, kdy by se něco nedělo, a i když se nedělo, tak se vlastně dělo. Chápete doufám. Byla jsem pohlcena atmosférou a někdy téměř zázračnými scenériemi a společnost mi k tomu dělali charismatičtí dospělí muži, kterým nechybí smysl pro humor a zápal pro danou věc. Neleknou se jen tak něčeho a spolu s týmem jsou lidem schopni prezentovat fantastická dobrodružství, kde o ztráty a nálezy není nouze. Opravdu brilantní, nemám co dodat. Snad jen, že si mé >>díky<< zaslouží Netty, která mi Africký Speciál doporučila. :))(29.6.2013)

Velmi dobrý speciál. Sice nepatří mezi ty úplně nejvtipnější, ale i tak se člověk opravdu hodně nasměje. Možná proto, že byl zadán cíl "bez cíle", byl tento svým způsobem asi nejzajímavější ze všech. Krásné prostředí, spousty zvířat a do toho naše trojka ... Znovu nesmím zapomenout napsat, že kluky opravdu obdivuju, že to všechno tak skvěle zvládají. Richardova oprava Subaru byla skoro profesionální! ... Každopádně úplně nejvíc mě dostala Jeremyho ruční brzda a Jamesův výrok: "Povstaňte, Sire Hammonde ... Aha, vy už stojíte ..."(21.11.2014)

Komentář pro obě části: Jeden z nejpovedenějších speciálů Top Gearu a také nejspíše i jeden z nejnáročnějších jak pro naši trojici, tak i pro auta. Hrozně se mi líbí, že i když kameramani zrovna prvotřídně nestíhají dokumentovat ta zvířata (což je určitě schválně) okolní přírody a krajiny si užijeme do sytosti, což dává tomuto speciálu úplně jiný nádech a atmosféru.(5.4.2013)

Další speciální (dvou)díl z Afriky a opět na výbornou. Botswana se mi sice líbila o malinko méně, ale opravdu, opravdu jen o malinko. I tady nás čeká skvělá zábava a dozvíme se spoustu nového - kromě toho, že kameramani Top Gearu stále neumějí natáčet zvířata, třeba i to, jak zní zvuk blížícího se blba, jaké mají v Africe luxusní a voňavé hotely (Clarksonovo "Hammonde!!" mluví za vše) a také to, jak je to vlastně s výškou (možná) Sira Richarda Hammonda. Moc se mi líbilo, jak si kluci předělali své kombíky, hlavně pak May a Hammond, který měl (opět) nejlepší auto. Top Gear ve znamení záchodu na kapotě, bláta, hrbolů a dalšího množství vtipů a nápadů, kterých mají pánové snad nevyčerpatelné množství. 100%.(5.4.2015)