Top Gear: Africa Special, Part 1 (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2013, 60 min

Komentář se vztahuje k oběma částem. Jednoznačně ten NEJLEPŠÍ díl Top Gearu. Člověk by řekl, že po těch letech klukům z Top Gearu dojdou nápady, ale kdepak. Tenhle díl je navíc důkazem, že TG není vyhraněný jen pro motoristické fanoušky, aut bylo minimálně. Africký speciál má v hlavní roli humor, naschvály, nádherné (přestože někdy blátivé anebo hrbolaté) prostředí Afriky a zase ty naschvály a humor. I cesta za pramenem Nilu byla skutečně zajímavá. Stručně a jasně asi jediný speciál Top Gearu, který si brzy musím pustit znovu.(21.3.2013)

Velmi dobrý speciál. Sice nepatří mezi ty úplně nejvtipnější, ale i tak se člověk opravdu hodně nasměje. Možná proto, že byl zadán cíl "bez cíle", byl tento svým způsobem asi nejzajímavější ze všech. Krásné prostředí, spousty zvířat a do toho naše trojka ... Znovu nesmím zapomenout napsat, že kluky opravdu obdivuju, že to všechno tak skvěle zvládají. Richardova oprava Subaru byla skoro profesionální! ... Každopádně úplně nejvíc mě dostala Jeremyho ruční brzda a Jamesův výrok: "Povstaňte, Sire Hammonde ... Aha, vy už stojíte ..."(21.11.2014)

Komentář pro obě části: Jeden z nejpovedenějších speciálů Top Gearu a také nejspíše i jeden z nejnáročnějších jak pro naši trojici, tak i pro auta. Hrozně se mi líbí, že i když kameramani zrovna prvotřídně nestíhají dokumentovat ta zvířata (což je určitě schválně) okolní přírody a krajiny si užijeme do sytosti, což dává tomuto speciálu úplně jiný nádech a atmosféru.(5.4.2013)

Výborný špeciál ! Okrem toho že mi bolo trochu lúto ako dorafali chlapci takú vkusnú a zachovalú Imprezu to nemalo žiadnu chybu. Zábavné, pútavé, vkusné aj keď miestami síce drobátko prehrávané ale čo, ved sú to moderátori nie herci. Je to skvelý diel. Čo viac kde inde by ste videli ako sa dá z Imprezi kombi spraviť kuchyňa a k BMW radu pät pripevniť na dvere záchod pre celý štáb po úžasných večeriach šéfkuchára Hammonda ktorých vrcholom sú deň čo deň pečené fazule?(25.1.2014)

Další speciální (dvou)díl z Afriky a opět na výbornou. Botswana se mi sice líbila o malinko méně, ale opravdu, opravdu jen o malinko. I tady nás čeká skvělá zábava a dozvíme se spoustu nového - kromě toho, že kameramani Top Gearu stále neumějí natáčet zvířata, třeba i to, jak zní zvuk blížícího se blba, jaké mají v Africe luxusní a voňavé hotely (Clarksonovo "Hammonde!!" mluví za vše) a také to, jak je to vlastně s výškou (možná) Sira Richarda Hammonda. Moc se mi líbilo, jak si kluci předělali své kombíky, hlavně pak May a Hammond, který měl (opět) nejlepší auto. Top Gear ve znamení záchodu na kapotě, bláta, hrbolů a dalšího množství vtipů a nápadů, kterých mají pánové snad nevyčerpatelné množství. 100%.(5.4.2015)