Top Gear: Africa Special, Part 1

(pořad)
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2013, 60 min

Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond se v Africe pokusí nalézt skutečný pramen Nilu za pomoci tří velmi levných aut. Cestou se budou muset vypořádat jak s tamními nástrahami, tak se vzájemnou rivalitou. (Azog)

Renie42

Tak to se mi líbilo. V Africe už jednou byly, ale tahle část byla taková svěžejší, barevnější, více živější. Honba za pramenem Nilu byla zajímavá a dobrodružná. Fakt je obdivuju, že jdou do věcí, do kterých by většina z nás nešla a také, jak dokáží doslova na koleně opravit auto. Utkvělo mi ze začátku, když přijel Richard se svým Subaru a Jeremy: "Budeš vypadat jako blb." A Richard: "Ale já se nevidím." Ono těch hlášek tam bylo více. ()

mantisak

POZOR SPOILERY ... Komentář se vztahuje k oběma částem ...Všechny speciály jsou skvělé a tenhle rozhodně není výjimka ... pro mě osobně je to asi nejlepší speciál ze všech ... a u té části dílu jak si Jeremy rozmlátil zadni sklo svým vylepšením ruční brzdy v podobě klády připevněné lanem za auto jsem se málem pomočil :D ... samozřejmě tu nechybí spousta škodolibostí, které si ti 3 navzájem provádějí v každém speciálu :) , ale že si budou řezat kusy aut jsem vážně nečekal :D ... jen tak dál... 5* ()

Dandilion

Cestovatelský špeciál, jeden z najlepších. Napriek tomu, źe niektoré nápady sa opakujú (venovanie značne nepraktických / rozmerných darčekov). Po celú dobu som sa bavil, má to správnu atmosféru. Po Polar a Vietnam special asi najlepší diel. Clarksonova ručná brzda priam dokonalá, až som mal chuť to v reali odskúšať. A dúfať v lepší koniec. 9/10 ()