Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

kubilov

Tom Hardy už je v Hollywoodu poměrně dlouhou dobu, a i když jsem mu fandil už spoustu let dozadu, až v roce 2011 se z něj stala ta pravá filmová hvězda. V letech 2011 a 2012 tak patřil snad k tomu úplně nejlepšímu, co vůbec Hollywood po herecké stránce nabízel. Po těchto dvou velmi plodných letech si ale dal na dva roky od toho nejvyššího hraní pauzu. Během ní se podílel pouze na dvou filmech, z nichž jeden je složen z pouhého ježdění v autě na dálnici a povídáním si s lidmi přes telefon. Tím druhým z nich je právě The Drop. Poctivá kriminálka z Brooklynského prostředí s lehkým gangsterským nádechem, se silným hlavním hrdinou a s Noomi Rapace, která konečně v některém filmu vypadá k světu, což je velmi dobrá zpráva. ()

hepi_

Skvelé. Treba vidieť, treba však aj pochopiť. Keby vo filme bola lepšia hudba, kamera a všetko to, čo filmu dodáva na sile, hodnotil by som aj lepšie_príbeh, atmosféra, príbeh 85 % ()

WolfIssen

Drsňák Tom Hardy se v roli tajemného barmana v komorním gangsterském dramatu přímo našel. Skoro celý film od začátku, do téměř posledních minut jsem čekal, co se stane v další scéně a jak to dopadne. Nakonec stačily dvě kulky do xichtu, aby divák poznal, že za naoko melancholickou a neprůbojnou duší, se skrývá ten, kdo během chvíle vyřeší zápletku celého příběhu :-) ()

vipeerr

Jednoduše jsem se podíval jenom kvůli Hardymu :) skvělý výkon. Charakter postavy jsem mu zbaštil. Jinak docela Béčko, ale dobrý Béčko ()

Uberlord

Je to takové standardní drama, které dost zavání béčkem. Jako hlavní prvek, vyvolávající nějaké emoce, je zde nasazeno štěně. Což je docela pěkné na pohled, ovšem já to beru jako snahu o vyvážení slabého scénáře. Tak či tak, nemám s tím až takový problém. Asi největší problém jsem měl s tím, že Eric, jakož to záporná postava, se do toho toho všeho dostal jen náhodou, ale tvůrci se vás snaží furt ujistit, že je něco víc. Což by za normálních okolností nebyl problém. Jenže tady celkem snadno prokouknete. Scénář není nic extra, takže to všechno drží nad vodou akorát Tom Hardy. Noomi Rapace je naopak dost nevýrazná. Chtělo by to trochu víc akce. U Hardyho je člověk přece jen raději, když rozdá nějaké ty rány :o) Film ** Tom Hardy * ()

Mamlas

Lidi chodi zleva doprava, dovnitr, ven, mluvi, a ganz nic se nedeje. Celou dobu je to o nicem. Je to totalne nudne a o hovne, jako by to bylo v ceske produkci. ()

Guran

Ze začátku jsem nemohl chytit tu pravou laťku. Nechápal jsem o co vlastně v tom příběhu jde. Od Toma Hardyho jsem čekal dalšího bouchače alias Bronson, ale nic takového. Dialogy postav jsou naprosto šílený a dějová výprava je snad horší než Béčko. Celkově vám postavy nepřirostou k srdci, ani Tom Hardy, který svým výkonem zde hodně klame. Snímek je krom toho i nudný, čili jenom odvážlivci ho můžou dokoukat, což já ale nejsem. Prostě béčková slátanina sázející na Toma Hardyho, který ale nehraje. ()

mirkath1

Naopak pomalé tempo tomuhle filmu jen prospělo.- možný spoiler- Dokonalá lahůdka a Tom Hardy je Bůh.Stvořil zcela dokonalého kliďase a dá se říci, že tak trochu opožděného, ale běda,když nu někdo zkříží cestu. Nikoho by nenapadlo, co se skrývá za nevinným vzhledem. Pravda pokud jednou ustoupíš nátlaku-už se ho nezbavíš jinou cestou, než tou nejtvrdší. ()

smatana.sk

Dve hodiny rozmýšľate, ako to hrdina urobí, aby sa zbavil aj vydierača, aj podrazáka, aj čečenskej mafie, aj policajta... a potom zistíte, že ste skazení sledovaním všetkých tých prekomplikovaných kriminálnych filmov. ()

0verseer

"Hey... you just... I mean, you just fucking shot him." "Yes, I did. Absolutely. He was going to hurt our dog." Minimalistický film, ktorý prvú hodinu pôsobí minimalisticky do takej miery, až si človek začne hovoriť, že je to úplne o hovne. V závere sa však napätia dá krájať a Tom Hardy sa krásne v priebehu asi 30 sekúnd preformuje z najnevinnejšieho človiečika na plátne na nekompromisného týpka, s ktorým určite nechcete vybabrávať. John Wick holt zďaleka nie je jediný, kto si potrpí svojho psíka. Aj s ohľadom na to, že ide o hereckú rozlúčku nezabudnuteľného Jamesa Gandolfini za 4/5. ()

Ukrizku

Tom Hardy se tváří tak autenticky, jako by ani nehrál. Jako by už měl svoje špatný věci odžitý. Teď má neodolatelně nečitelnou pokoru k realitě a nechává na nás, co si o tom pomyslíme. Nechá nás v překvapení nad vyjadřovací tenzí v inkoherenci se svýma klidnýma očima, asertivitou a vstřícností. Taky bych s ním chtěla vychovávat psa. Minimálně. ()

Seal269

Nadprůměrná kriminální story o jednom baru a zádumčivém majiteli roztomilého štěněte. Ačkoliv má film pomalejší tempo, já se od počátku ani jednou nenudil, naopak, děj nabízel neustále nové podněty a nenechal diváka ustrnout. Závěr pak dává zpětnou vazbu divákovi a jeho tendencím zaškatulkovat si jednotlivé postavy. Určitě doporučuji! ()

AgnesDee

Koncept jako takový je zajímavý, a Tom Hardy, byť v dost jednotvárné roli, je i přesto zajímavý. Co mi ale vadí a filmu to dost bere je chybějící vývoj postav. I když se zdá být motivace u některých postav jasná, u jiných zcela chybí a tak některé z nich nabírají jiný, zcela odlišný dojem. Ono by to mohlo působit jako matoucí efekt pro diváka, ale upřímně, takové věci se musejí umět napsat a být vysvětleny byť jen v náznacích, které by v konečném výsledku dávaly smysl. Takhle je to hrozně matoucí a divák pak neví, co si o postavách myslet. ()

a0001

Skvelá atmosféra a ešte lepšie herecké výkony, ale tempo a šialene nudný príbeh.. "Pózerský fetoš chce za šteňa 10tis dolárov.. inak bude zle" haf haf. 40% ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio