Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... (A-Company CZ)

Petro

Mám ovíněnou chvilku, ale jak koukám hodnocení, tak si říká, že to chce přidat hvězd. Tak činím! Ne zrovna pět (to by to nářečí muselo být uvěřitelny). Já to vidím jako čisty vykreslení života, jako ho všichni žijeme. No, kdo z nás se rád dívá do zrcadla? Mě se ty postavčky líbí a rád bych s nima koukal na televizu v hospodě. Pro mě je to život očesanej od všech pozlátek, šminků, serepetiček, přiblblých představ - jako když se ti někdo svěří. No je to na posrání. Že?! Já to tak vidím. A tak mám rád život. Jsem takovej a tak se mi život líbí. Je jednoduchej. A je takovej! A skoro trnu při představě, že si to za chvilu už nebudeme umět ani představit. Já miluju tyhle chvíle, když tenhle život potkám a nepřéhlídnu ho. Jen se rozhlédněte, zkuste vyjít mezi lidi. A mějte se rádi! Zajeďte za příbuznými na venkov a chvilku tam žijte. Proč to Pan Krobot měl potřevu natoči?! Přestáváme vidět sami sebe. Jó, to jsem se krásně vylili! Přestaňme si hrát na globální svět, na europu a búhví na jaky scifi. Žijeme teď. A hlavně: vzpomeňme na rodiče, prarodiče, prapracodiče a dál; zkusme si vzpomenout - na sebe. ()

Frontier

Komedie? Tohle? Já mám asi jiný představy o tomhle termínu. Když tak přemýšlím, nenapadá mě snad žádný moment, kde bych se zasmál. Naopak těch, při kterých mě až nepříjemně mrazilo, v hlavě pár mám. Na konci filmu jsem se sám sebe ptal, co mi ten film měl vlastně sdělit? Nepřišel jsem na to. Dejvický divadlo mám rád, k tomu tři lvi, čekal jsem něco jinýho. Tohle mě minulo. ()

r.carlos

Jak už tu někdo psal, film celkem dobře ukazuje stereotyp moravské horské zapadlé vesnice, ale jinak nic, nic, nic. Samé soulože, vulgarismy, příběh prakticky žádný. A to nářečí je hodně umělé, takhle se na Šumpersku opravdu nemluví. ()

Chrobák

Prostě dobré,ikdyž si spousta lidí myslelo,že to bude něco extra.Mi se to líbilo a doporučuji se zajet podívat do JESENÍKU,Vikantic vesnice kde se to točilo,kousek vedle je Ramzová,mužete si udělat hezký výšlap na Šerák. ()

sherudan

Film o tom, jak si Pražáci představují venkov, varianta B. V tomto případě jako sbírku páchnoucích a vymaštěných vidláků. Dopručovat tvůrcům, aby se konečně na tu vesnici zajeli podívat, je asi zbytečné a v tomto případě by taky mohla Díra u Hanušovic vyvolat díru od vidlí v zádech. ()

Cigalone odpad!

Na pozadí zaostalej dediny, ktorá snáď má pripomínať literárne známe Ráztoky, alebo filmovo viac známe Želary, kde žije spolu, zdá sa, 20 obyvateľov (inak podobná je aj Opátka v Košickom kraji so 60 obyvateľmi), sa hodinu odohráva patetický dej = pohľad na každodenný nihilizmus tunajších obyvateľov. Je len dychberúcou schopnosťou scenáristu a režiséra urobiť z ničoho ešte väčšie nič. Na druhej strane sa nedá uprieť fascinujúca výpravnosť snahy o vykreslenie postáv, ktorá sa podľa mňa parádne vydarila. Práve tá prvá idylická hodina ilustrujúca malú dedinu, ktorej kultúrne vzorce zastali pred 50 rokmi, je tou najfascinujúcejšou cestou do hlbín duše postáv, medzi ktorými je, a to pozornejšiemu oku neujde, nula detí v celom filme. Krásna, ale patetická snaha o ešte patetickejší výkrik temnej spoločnosti. Alebo pokus o renesanciu prírodnej lyriky? ()

pp

Strašně depresivní film - tupost většiny postav si nezadá s rednecky z Deliverance, v dnešní době těžko představitelné bídné bydlení a do toho totální no future! Jediná zábava alkohol a páření. Bohužel se nedá říct, že by si autor úplně vymýšlel a že podobné vesnice a jedinci neexistují... Za celou dobu se stane jen velmi málo pozitivního, zbytek je nekonečná negativita a beznaděj... Z faktických chyb (dá-li se to tak říct) bije do očí absence konzumace tabákových výrobků. Podivný dialekt (možná se tak fakt někde mluví) evidentně není hercům vlastní, to snad měli radši mluvit normální obecnou češtinou, film by tím o nic nepřišel. ()

Logicomix

Co se vleče, neuteče. Dyková pořád ti vesničanky dává a Krobotová též. Ale některé scény byly moc. Skutečně u nás existuje takový vidlákov? Ale, co já vím. Bydlím v Praze. ()

Hadush

I kdyz pribeh neni nijak inovativni (Divoke vcely, Poupata, Pustina...), je to kvalitni filmarina. Azbzas budu mit pocit, ze je muj zivot total v zadeli, pustim si to jako "motivacni video" :) ()

Hombre8

Tak koukám opět proti proudu. Kdo čekal komedii, byl zklamaný, kdo drama, zrovna tak. Ale tohle je prostě film o obyčejném životě obyčejných lidí, přesně tam, kde bylo avizováno. Možná nuda. Ale pěkná nuda. Určitě lepší než se dívat na potoky krve, výbuchy a pomatence v nějaké hollywoodské prasárně. ()

Sa.sa

Jestli to bude děvče tak to bude 3 kurva v řadě... 😎😎😀😀Dosti výstižné zakončení filmu... Jinak to ušlo a mělo to i úsměvné scény, ale to je asi vše ()

vinducha

Takhle dokonale u nás zachytil naposledy život na naší , přesněji moravské vsi možná p. Menzel nebo p. Papoušek. Geniální... ()

bambiz

Zklamání z očekávání něčeho s větším smyslem v pozadí. Krobotův debut mi přišel hodně rozpačitý, dejvický humor moc učesaný - jak řekl režisér na diskusi s diváky po filmu na karlovarské projekci (parafrázuji): dnes by byl asi už odvážnější a drzejší. Tak snad příště. Tenhle film mi bude hodně splývat se Slámovým Štěstím a slovenským Domem. ()

natalkas

Film je stejně jako jeho autor a režisér pomalý, táhlý a na vše dokáže odpovědět jednou větou. Příběh nevypráví žádnou velkou a dokonce ani malou story. Jde jen o snahu popsat život na vesnici, ve které se takřka nic neděje. Říkám si koho napadlo natočit film, který nemá divákovi, co nabídnout, co ukázat. To, jak to vypadá na vesnici všichni víme a co se tam děje taky všichni víme. Proč ale o tom točit film? Na druhou stranu. Pokud máte rádi takový ten ryze český, vesnický humor, tak je to film, na který si můžete do kina skočit. Záleží ale na ceně lístku. Víc jak 100 bych za něj nedala :D takže vesnický kinosály, kde se promítají filmy rok a půl po premiéře a kde lístek stojí třicet korun budou naplněný, protože se tamní obyvatelé půjdou podívat na obrazy svého denního života. Film ničím nenadchne, ale ani neurazí. Snad jenom ten dialekt byl fakt příšerný. ()

Sabi63

Film na způsob Okresního přeboru... Až moc přehnaný humor,a na thrilleru vypadá film o mnohem lépe. Scény z něho jsou opravdu povedené a s Režií v podání Miroslava Krobota také žádný problém nemám... Jinak je film dobře obsazen, a není mu co vytknout. Na odpad to není a jedna hvězdička je příliš málo. Tatiana Vilhelmová s Ivanem Trojanem umí udělat opravdu hodně.... avšak bylo to příliš málo.. Stejně si zaslouží *** ()

jaara

Paráda. Díky Mirku. Včera na předpremiéře ve Starém Městě byla snad nejsilnější účast filmařů i herců. ()

doublefish

Krobotova poetika, kterou znají a ocení návštěvníci Dejvického divadla, asi nezaujme mainstreamové publikum, ale je pohlazením pro všechny, kdo ocení mlčení jezer, hor a vánků a zároveň promlouvání obrazem. A je zamyšlením pro ty, kteří taky v životě prováhali tu jednu osudovou vteřinu, ve které lze hodně ztratit. Anglický název filmu Nowhere in Moravia mě konvenuje víc, protože osudy Maruny, Jaruny, starosty,Olina jsou (stejně jako například osudy hrdinů z díry z filmu MIstři) podobné napříč vesničkami v naší kotlině. ()

22. Český lev - výsledky

09.12.2014

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)