Alex (David Carranza) je gangstrom pracujúcim pre drogový kartel, z ktorého hľadá cestu von. Jedného dňa, sledujúc televíziu vo svojom rozľahlom, avšak biednom apartmáne, zistí, že z nej naňho uprene hľadí tvár mladej ženy. Táto žena sa volá Samantha (Tiffany Mualem); je zdravotnou záchranárkou, ktorá chce spasiť svet, utekajúc pred svojou temnou minulosťou. Obaja sa zrazu stanú hrdinami televíznej šou, o ktorej nemali najmenšie tušenie. Alebo sú takí osamelí a úbohí, že si to všetko iba vysnívali? Čo sa to v skutočnosti s nimi deje? Bud' sú blázni, alebo udalosti presahujú medze ich chápania. Avšak aká je skutočná realita a kto vlastne riadi túto šou? (sochoking)

forsythia

No ty vole! To je asi tak, jako když nastoupíte do vozítka jakési dětské atrakce a po chvíli zjišťujete, že svištíte střemhlav dolů na horské dráze, jakou nemají ani v Six Flags Great Adventure. Akorát ten dojezd mohl být možná trošku kratší, ale zase je otázka, jestli nebyl vlastně nutný k tomu, aby se divák po té ráně pěstí mezi oči aspoň trošku vzpamatoval a následně teprve upadl do milosrdného kómatu. ()

KRYSIOPICE

Buď ten film byl tak strašně hlubokomyslný, že jsem to já nedokázal pochopit anebo tomu filmu něco chybí a nepovedl se? Ze začtku film působí celkem zajímavě, ale někde kolem poloviny tomu začne docházet dech. ()

pabulator

Člověk se už od začátku musí brodit metrama sraček v hávu levných jihoamerických telenovel aby v očekávání rádoby šokantího rozuzlení dostal hovnem do xichtu. Scénáristické peklo to nepochybně.Jedna hvězda za ......počkat............jóóó za tu vytlemenou recepční ta jediná si tu roli uměla užít. ()

Mishqo

75% ... Veľa hudby za málo peňazí. Výborne vystavaný mysteriózny filmík so zaujímavou, napínavou a nervydrásajúcou atmosférou s výborným hudobným podmazom. K úplnemu koncu som si už vravel, že toto ste napríklad nemuseli, ale celkovo vôbec nie zlé. Herci neznámi ale dobre to dali. Nápaditá práca s kamerou. Ak máte chuť na mindfuck, ktorý ale trocha pomalšie graduje tak chodzte do toho. ()

bizz_mjc

Máme své osudy předurčeny? Můžeme je změnit a vzít do vlastních rukou? Jak se vypořádat s vlastní minulostí? Tak ňák jsme každý Bohem se schopností hýbat hranicemi a tvořit a zasahovat i do cizích osudů. Fajn nápad, ačkoli jen sám Winans ví, co tím vším přesne myslel. ()

KlonyIlony

Chtěl bych tomuto filmu fandit, ale nejde mi to. Příjde mi jako velice dobrá realizace celoživotního projektu nějakého nerda, který se dostal na filmovou školu, aby natočil tento "hrozně hustý film". Místy je přesvědčivý až strhující, ale ve finále ne úplně povedený. ()

giovanni3

Zvláštní film, který pulsuje mezi 2 ději, mezi 2 hlavními hrdiny, ale vesměs oba děje jsou "běžné". A zvláštní je jen to jejich prolínání. K výsledku, či nějakému poselství se vlastně ani nedostaneme, ale stále to táhne solidní atmosféra. Chválím i solidní herecké výkony, ale celkově za mě jen slabší 3z5. ()

netahlo

Pomerne vykutalena kulisarna. Tedy pardon, mindfuck, aby mi rozumeli i studenti. Snad jen o par minut kratsi by neuskodilo, jinak ale palec nahoru. A to pritom podobne snimky dvakrat nebastim. ()

FIBO

Po Inkovi se jedná o další (a na můj vkus poměrně slušný) nevšední film, který pravděpodobně nebude stravitelný pro každého. Kdo zná Winansovu práci, toho nepřekvapí, že si film zahrává s alternativní realitou a propašovává do našeho všedního světa věci, které obyčejní lidé nejsou schopni vnímat nebo vidět. Zkrátka tohle je typ filmu, který lze šmahem odsoudit stejně tak jako vychválit. Film by mohl být kratší a nemusel by obsahovat některé relativně nedůležité obrazy, na druhou stranu v celkovém vyznění se mi líbil. Jedná se mimo jiné o jeden z mála případů, kdy režisér složil pro film vlastní hudbu, která je mezi soundtrackovými fajnšmekry poptávaná. Winans má svůj specifický hudební styl, který se dokonale hodí právě na tuto realitu alternativní fikce. Pokud se někomu tento film nelíbil, doporučuji shlédnout výše zmiňovaný Ink, který je přece jen stravitelnější než Frame. Mimochodem, k oběma filmům jsem se dostal původně kvůli hudbě a v obou případech jsem byl nadmíru spokojen. ()

klukluka

Hmmm... Takže vzpoura filmových postav... Leccos se tím vysvětluje. Třeba to, proč ti gangsteři působili celou dobu tak...tak...blbě filmově. Proto jsem jim to nevěřil, měli být napsaní... Nebo to bylo proto, že to bylo blbě udělaný? Osobně se přikláním k té druhé variantě. Dost dlouho jsem taky čekal na rozuzlení v podobě mindfucku a ejhle, on to fakt mindfuck jako svině. Hodně si vyhráli s hudbou, ale ta to sama o sobě nezachrání. Pohádka, co se měla tvářit jako drsnej thriller. Zajímavej nápad, ale moc to nefunguje. Na mě tedy ne. ()

Sajuska1991 odpad!

S tímhle se nebudu srát a nedám tomu ani tu pitomou hvězdičku, protože tyhle dvě hodiny života už mi fakt nikdo nevrátí. Z počátku tam byla zajímavá myšlenka, asi do půlky filmu .... ale co se dělo potom, to nemělo mnohdy význam, smysl, prostě nic .... ani nápaditost, protože to bylo prostě plácání pátého přes deváté, narážení do neviditelných stěn, nějaká ta strašidýlka , lidi rozpíjející se ve flek čehosi černého, to cosi černé tam stoupalo do nebe a chlapík hrál na housle ... JAKOŽE COŽE .... a to jsem smysl pochopila, ovšem konec musel točit člověk, který si čerstvě zobl nových, silnějších atidepresiv... ()

Lukoboss

Je to hrozně nekoncepční, nejednotný a tím pádem zmatený. Buď to mělo mít ráz první cca poloviny filmu, nebo té druhé, mysteriózní části. Bohužel je to nějak divně naroubovaný a podle mě i zbytečně dlouhý. Kdyby chybělo prvních 30min, vůbec ničemu by to nevadilo. A právě kvůli tomu dávám nižší hodnocení, protože jako celek se mně to nelíbilo, byly tam dobrý a zajímavý nápady, ale pořád jsou to jen fragmenty. ()

DavidS.

Charlie Kaufman z předměstí...Hodina a půl rutinní civilnosti následovaná rádoby hlubokými metafyzickými odhaleními... ()

Hanys_

Fantasmagorická ptákovina. Čekal jsem ledacos, ale tohle nebylo ani napínavé, ani zajímavé a navíc takové filmy mají mít max do 90 minut. ()

666Carnage

Gangster a zdravotní sestra na sebe koukají přes televizi a neví jak je to možný. A ve finále je to vlastně scénář, který někdo píše protože ti vždycky je někdo do nám píše nějaký scénář. Film co se snaží si hrát na něco víc než je a musím říct, že mě fakt nebavil proto sem to měl rozkoukaný několik let a teprve nedávno jsem to dokončil. Třeba někomu udělá lepší radost než mě. 25% ()

vander19

Ak má človek pocit, že nemôže alebo nemá nárok stať sa bohom tak tento film ho veľmi rýchlo vyvedie z tohto omylu. Každý z nás ním byť môže. Každý autor, spisovateľ, scenárista, maliar je bohom pre svoje postavy. Winans vytvoril dokonalú zmes teórie chaosu postavenú na samotnom prekrútení všetkých jej superstrún. Ílúzia dvoch svetom mi príde ako myšlienka mierne čerpaná zo seriálu Fringe, TV ako okno do paralelných svetov dvoch ľudí. Dokonale chaotické a pritom tak logicky presne spracované. Nemal som pocit zmätenosti, ale naprostého pochopenia a dokonca súcitu. A ku tomu tá výborná hudba. S minimálnym materiálom (počet hercov) vytvoriť maximalistický pôžitok, nad ktorým sa zamyslím pri raňajšej káve. Inak ten týpek v tom klobúku mi pripomínal Sledga z Guns&Rosses :-) ()

Disease

Příjemný divnofilm, který pro svoji solidní formu nechá zapomenout na hledání logiky příběhu. Nicméně ke konci toho bylo zbytečně moc. ()

lucijelucije

Tak tahle záležitost mě doslova celou rozebrala. Nemám ani slov k vyjádření, jaké pocity se ve mě odehrávaly, po skončení snímků. Myslím si, že je úchvatné na tomhle The Frame, že každý si může pointu filmu vyložit úplně jinak a může si být jistý, že každá myšlenka je správná. Možná The Frame působí jednostranně, ale ve skutečnosti má ohromně silný příběh, a pokud tento film shlédnete se zájmem, zjistíte, že se v něm skrývá víc, než opravdu povrchně nabízí. Na jednu malou půlhvězdu navíc mi chyběla větší otevřenost nitra, které mohlo víc napovědět =) ()

SHit4U

Miluju mindfuckoidní filmy. I když je většina lidí zatracuje a já rád dodávám, že film nepochopili. Ale tohle pánové...a kvaziumělci...tohle mě nasralo skoro stejně jako Mr. Nobody. Dvě hodiny koukáte na celkem dobrý film, který ke konci sice klopítá, ale pořád baví (pokud ovšem máte rádi pomalu vyprávěné filmy), aby jste na konci zjistili, že to vlastně nedává absolutně žádná smysl. Že je to celé jenom scenáristické cvičení, které mělo zůstat v šuplíku dozorujícího profesora, který v záchvatu paniky a nedostatku chlastu prohlásil tento scénář za veledílo a přemluvil studenta k jeho celovečernímu zpracování. Čtyři prsty do ánusu a jeden do nozdry by byli příjemnější než tohle vidět po druhé. Na druhou stranu se mi líbila kamera, světla a některé nápady. Celé to mělo dosti osudový nádech, ale k tomu potřebujete konec s pointou a ta tu, stejně jako vlasy na hlavě prince Williama, není. ()