Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Pavouk žeroucí mouchy je morbidní, i když vlastně přirozené. CITÁT - Bééé, béééé............. Tohle se povedlo. Čekal jsem, že když ovečka Shaun dostala tak velký prostor, že to nebude fungovat, ale opak je pravdou. Má to vtip, smutek, akci, radost a spousty odkazů na různé filmy. Můžeme tu tak vidět a zasmát se parodii na filmy The Beatles, Mr. Bean, Na konci světa, Twister, Terminátor a třeba i Jurský park. Děti tyto vtípky přehlédnou, ale dospělejší populace je určitě ocení. Já to mám za 100% a bééééé.(25.5.2015)

Aardmany znám už dlouho a jsem velký fanoušek jejich práce, protože dokáží skloubit vynikající nápady, invenci, jemný vtip a zacílit ve správném poměru na děti i dospělé. Shaun ve filmu je skvěle vychytaná jízda, není tam ani jedno zvolnění tempa, pořád se dožaduje vaší pozornosti a opravdu skvěle baví. A pokud se bojíte, jestli "epizodnost" seriálu se přenesla do filmu - ne. A pokud ano, tak v tom dobrém slova smyslu. 90 % !(7.6.2015)

Jeden z mála animovaných seriálů, který přechodem na celovečerní stopáž neztratil nic ze svého kouzla. O to více obdivuhodnější je, že jde původně o sedmiminutové němé večerníčky pro nejmenší. Shaun the Sheep Movie je zkrátka zábavná jízda, kterou můžete pustit každému slintajícímu capartovi, ale díky velkému množství odkazů a parádnímu fyzickému humoru (který NENÍ laciný) se u ní bude královsky bavit i dospělý. Bál jsem se hodně, ale "Ardmani" zase dokázali, že jsou machři svého řemesla. Za mě vynikající 4*, ale protože vydařeným dětským filmů většinou lehce přidávám (páč nejsem cílovka), je to slabších 5.(15.9.2015)

Mohu se podepsat pod komentář uživatele Mertax, jen ještě dodám, že nejsem vyloženě seriálový znalec a možná i proto pro mě film nebyl vyloženou "peckou", jako by se to mohlo díky zdejším komentářům zdát. Každopádně mi to přišlo spíše pro děti než pro dospělé a celkově spíše originální a milé než nějak neobyčejně vtipné a emotivní. Nicméně takových 70 % asi ano.(7.4.2015)

Jeden chutný, vtipný, energický a súčasne prijemný film, ktorý urobí váš deň. Budete chcieť vedieť čo sa stane, kam to bude smerovať a napriek tomu, že sú tu elementy, ktoré sme videli miliónkrát, vidieť ich v podaní Shaun The Sheep je radosť. Animovaný klenot. Výrazne doporučujem. Je to veľká zábava.(17.5.2015)

• - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)