Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Se Shaunem se povedlo něco, co bych od kraťasu nečekala - povedlo se ho převést do filmové podoby bez toho, aby celovečerák nudil. Ovečka Shaun ve filmu je akční (možná víc než leckterý z dílů stejnojmeného seriálu), legrační a zábavný přesně na oněch osmdesát minut. Filmu ani na chvíli nedochází dech a jakmile přece jen děj polevuje, objeví se skeč, který vás dostane (pes ve vězeňské cele, Mr. X a jeho wolverinovské nůžky, operační sálek). Shaun je zkrátka pořád takový, jaký by měl být, a to je dobře. Snad se z něj postupem času nestane amerikanizovaná břečka, kterými jsou naše kina v poslední době hojně zalévána.(17.5.2015)

Tradičně kvalitní a zábavná podívaná od studia Aardman, která si vystačí téměr bez dialogů a baví hlavně vizuálním humorem, což je na dnešní poměry velmi úctihodný výkon. Ovečka Shaun ve filmu pěkně rychle odsýpá nejen kvůli své zábavnosti, ale také kvůli chytře zvolené kratší stopáži, která je pro vybranou formu a příběh ideální. Pro řádné vychutnání snímku nemusíte být fanoušky seriálové předlohy, neboť příběh je natolik jednoduchý a humor univerzální, že si ho užije každý bez vyjímky.(28.3.2018)

Pavouk žeroucí mouchy je morbidní, i když vlastně přirozené. CITÁT - Bééé, béééé............. Tohle se povedlo. Čekal jsem, že když ovečka Shaun dostala tak velký prostor, že to nebude fungovat, ale opak je pravdou. Má to vtip, smutek, akci, radost a spousty odkazů na různé filmy. Můžeme tu tak vidět a zasmát se parodii na filmy The Beatles, Mr. Bean, Na konci světa, Twister, Terminátor a třeba i Jurský park. Děti tyto vtípky přehlédnou, ale dospělejší populace je určitě ocení. Já to mám za 100% a bééééé.(25.5.2015)

Cause every day feels like summer with you... Sakra, kam se v dnešní době hrabou plně digitální animáky. Díky bohu, že máme legendární britské studio Aardman se svojí plastelínovou animací. Miluju seriál Shaun the Sheep, proto jsem byl tak zvědav na filmové zpracování, které je mimochodem naprosto perfektní. Snímek není tak kvalitní jako seriál, jde ale o velmi příjemné, v prvé řadě inteligentní a neskutečně zábavné překvapení, které budou hltat a potěší snad všechny věkové kategorie. Menší se budou královsky bavit, a ti větší na tom budou stejně, a také pochytí pár skrytých narážek (kupříkladu Mlčení jehňátek, X-Men, Beatles, nebo dokonce i Breaking Bad). Já jsem z tohoto animáku nehorázně nadšen, poněvadž takhle jsem se nebavil u animáku nejméně měsíc. Jeden z TOP filmů roku 2015. Navíc, snímek dal vzniku i jednomu z nejchytlavějších songů posledních let... už se moc těším na chystaného Earlymana Nicka Parka.(18.2.2018)

Seriálu jsem nikdy moc neholdoval, ale sem tam jsem něco zahlédl. Zároveň mám opravdu rád tento styl animace (jako Wallace and Gromit). Takže jsem si celovečerní trampoty ovečky Shauna nemohl nechat ujít. Zvlášť když se sešli pochvalné recenze a vysoké ratingy na filmových databázích. Příběh je hodně jednoduchý a cílený především na mladším publikum, ale rozhodně nabízí spoustu zajímavých věcí, které okouzlí i starší publikum. Celkově hodně příjemná záležitost, které ale trošku chybí šmrnc. Krátkometrážní formát sedí Shaunovi obávám se asi více.(4.1.2016)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

• - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)