Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

"Bééé-he-he-he-hee !!" ;) Tak s touhle geniální filmovou ovcí britského studia Aardman Animation, které svou sázkou na tu starosvětskou poctivou stop-motion animaci a především pak koncept němého snímku neskutečně a sympaticky odvážně zariskovalo, dostává fráze "dělat si prdel z plastelíny" úplně nový rozměr..;) Přiznávám, že mi trošku schází právě dialog, nicméně díky tomu Ovečka Shaun snadno pobaví i dětské diváky, na něž rozhodně nezapomíná, navíc i díky této skutečnosti mělo snad i tvůrčí duo Mark Burton, Richard Starzack více prostoru pro tu nesmírnou nálož - Tak na tři další filmy !! - gagů, nápadů, vtípků, nejmenších detailů a především odkazů na nejrůznější slavné bijáky - Jo, tady má někdo rád Scorseseho !! ;) Tohle se opravdu hrozně povedlo, nehledě na fakt, jak moc ze snímku přímo srší to zaujetí a radost, s níž ho ti kluci šikovní z Aardmanu pracně dělali !!(28.6.2015)

Zjišťuji dvě věci: 1) Seriál je sice vždycky horší než původní film, protože ho rozmělňuje, ředí a ždímá, avšak původní seriál je vždycky lepší než následný film, neboť jednak zakládá a udržuje tradici, jednak jde v každé epizodě rovnou k věci. Následný film se proti obému prohřešuje v zájmu formálních a žánrových standardů. 2) Největší vlastenci jsou Rusáci, protože dovedou kompletně předabovat i film, ve kterém se nemluví. Typický anglický venkov a typické zápaďácké velkoměsto s nápisy v azbuce je, vzhledem k tomu, že známe Ivany, zážitek lehce znepokojivý.(25.6.2015)

Shauni, hodně vlny, zábavné, láskyplné, obětavé, miloučičkové x trošku nuda uprostřed děje. Jako Shauna můžu, mám ho na hrnečku, povlečení, v diáři, jako propisky, o mé plyšové salaši ani nemluvím. A film je další dílek do mé úchylné beraní sbírečky. Film byl dobrý, stejně jako seriál, originální scény, vtip, nějaká dramatická zápletka a konec jak jinak než velký happy-end. Prostě nenáročná pohoda. ..jo, nejlepší je stejně pes s podlitýma očima v odchytovém zařízení.. (26.6.2015)

Béééézvadné. Sice více dětské než ostatní celovečerní Aardmani, ale stále prvotřídní zábava. A zírající pes s krvavýma očima je můj nový hrdina!___P.S. Český distributor to s vynecháním titulků opravdu nezvládl. Pokud rodiče chtějí, aby děti něco pochopily, vysvětlování se nevyhnou..___P.P.S. Potitulkový fór strčil do kapsy cokoliv potitulkového od Marvelu.(17.4.2015)

Aardman tradičně umí krátké seriály i celovečerní filmy, což je kombinace celkem vzácná. Shaun to potvrzuje, i když s drobnými výhradami - seriál miluju, všech 130 dílů je ohňostroj zábavy plný nápadů, který nikdy neomrzí. Když ale 5 minut přejde na 80, tak se objeví hluchá místa. Není jich mnoho, ale i tak bééééé, mohlo to být o fous lepší. I tak velmi dobré 4* a víc oveček!(5.4.2015)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

• - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)