Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Mohu se podepsat pod komentář uživatele Mertax, jen ještě dodám, že nejsem vyloženě seriálový znalec a možná i proto pro mě film nebyl vyloženou "peckou", jako by se to mohlo díky zdejším komentářům zdát. Každopádně mi to přišlo spíše pro děti než pro dospělé a celkově spíše originální a milé než nějak neobyčejně vtipné a emotivní. Nicméně takových 70 % asi ano.(7.4.2015)

Celovečerní dobrodružství plastelínového beránka a dalších obyvatel farmy je opět aardmanovka jako vyšitá. Opět tam jsou mraky vizuálních gagů, které se na sekundu mihnou jedním záběrem a kdo si toho nevšiml, třeba si všimne, až na to bude koukat příště. Bezeslovný příběh je přece jen na celovečerní stopáž velké sousto, takže spousta dětí při filmu neudrží pozornost až do konce.(5.4.2015)

Ovečka Shaun ve filmu, aneb chundelatý úlet. Seriál znám zběžně, ale díky reakcím na film jsem se nechal nalákat a nelituju. Studio Aardman pořád dostává svému jménu. Neutuchající gejzír nápadů, závodní tempo, okamžiky pro děti i pro dospělé, groteskno a porce dojetí navrch. O všem svědčí fakt, že skupinka lidí v mém věku si při odchodu z kina začala spontánně pískat ústřední ovčí melodii. :o) Pouze z důvodu lehké odhadnutelnosti některých zvratů (příběh je skutečně určen spíš menším dětem), dávám "jen" 90%.(13.4.2015)

Nikoliv pro děti, ale pro dospělé hrající si na děti. Krásně hračičkovské, příjemné, ale chybí tomu zacílení. Takto si dospělí představují nostalgicky dětský svět, a zapomínají, že děti jsou daleko jednodušší, drsnější, přímější, a v humoru jim vyhovuje spíše Scary movie. Při sledovaní jsem si připadal, jako kdybych si vzal kvádro a šel na Buchty a loutky či divadlo Dno do Národního.(4.11.2015)

Nemalo to chybu. Scenar bol predsa len trosku jednoduchsi, takze viac bodov som uz dat nemohol. Po 10 minutach som zacal cakat, kedy sa zacnem nudit, ale nuda neprichadzala. Ostal som milo prekvapeny, ze tvorcovia sa so stopazou 85 min vysporiadali velmi kvalitne. Mile, vtipne, no vklude aj pre "dospelaka".(9.6.2015)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

• - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)

• - Meno ovečky Shaun pochádza z anglického slova "shorn" (ostrihaná). (kacer4)