Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

S ovečkou Shaun príliš veľké skúsenosti nemám, len čo som sem tam niečo zachytil v telke. Popravde som očakával niečo viac uletené a menej mainstreamové, čo ale nemyslím ako východisko pre mierku kvality. Súčasné animáky už bohužiaľ po 30ke nezvládam, takže ma nesmierne potešilo, že sa objavilo niečo "akože pre deti", čo ma dokázalo pobaviť a zároveň nefalšovane dojať. Keď som pri tom, tak úprimné dojatie je jeden z najdôležitejších pocitov, aké nám majú filmy poskytovať. Človeka občas poteší, ak je sám v kine, cíti sa ako doma, táto ovečka si ale takúto ignoranciu nezaslúži. Takže som jej zachránil jedno premietanie :)(8.6.2015)

Seriálu jsem nikdy moc neholdoval, ale sem tam jsem něco zahlédl. Zároveň mám opravdu rád tento styl animace (jako Wallace and Gromit). Takže jsem si celovečerní trampoty ovečky Shauna nemohl nechat ujít. Zvlášť když se sešli pochvalné recenze a vysoké ratingy na filmových databázích. Příběh je hodně jednoduchý a cílený především na mladším publikum, ale rozhodně nabízí spoustu zajímavých věcí, které okouzlí i starší publikum. Celkově hodně příjemná záležitost, které ale trošku chybí šmrnc. Krátkometrážní formát sedí Shaunovi obávám se asi více.(4.1.2016)

Vynikající. Záplava gagů, vtipných detailů, narážek. Ve zvířecím útulku jsem řval smíchy. Dále musím zdůraznit skvělý výběr hudby, rozumná stopáž... Animace je klasicky Aardmanovsky dokonalá, kolikrát jsem koukal, do jakých detailů se dá plastelína vytvarovat. Jsou chvíle krátkých dojemných okamžiků, které okamžitě shodí typicky britský břitký vtip. Za mě skoro plná palba.(4.5.2015)

Nikoliv pro děti, ale pro dospělé hrající si na děti. Krásně hračičkovské, příjemné, ale chybí tomu zacílení. Takto si dospělí představují nostalgicky dětský svět, a zapomínají, že děti jsou daleko jednodušší, drsnější, přímější, a v humoru jim vyhovuje spíše Scary movie. Při sledovaní jsem si připadal, jako kdybych si vzal kvádro a šel na Buchty a loutky či divadlo Dno do Národního.(4.11.2015)

Shauni, hodně vlny, zábavné, láskyplné, obětavé, miloučičkové x trošku nuda uprostřed děje. Jako Shauna můžu, mám ho na hrnečku, povlečení, v diáři, jako propisky, o mé plyšové salaši ani nemluvím. A film je další dílek do mé úchylné beraní sbírečky. Film byl dobrý, stejně jako seriál, originální scény, vtip, nějaká dramatická zápletka a konec jak jinak než velký happy-end. Prostě nenáročná pohoda. ..jo, nejlepší je stejně pes s podlitýma očima v odchytovém zařízení.. (26.6.2015)

• - Ovečka Shaun je levačka. Je to patrné, když se po nástupu do autobusu vydá na misi pro návrat farmáře a u fotky nad jeho hlavou píše slovo „Missing“. (Mydlivoj)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

• - Závěrečné titulky obsahují bonusovou scénu. (SONY_)