Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Technologicky prostě opět skvělé s hromadou výborných gagů, ale pořád mám radši ostatní Aardmanské celovečeráky. Celkově němý film působí totiž místy už super pro děti, ale humor je často viditelně jenom pro dospělé. Čumící pes v cele a celý jeho gag - výborné momenty :)) Plus beatbox od mojí nejoblíbenější ovce :D(1.6.2015)

Cause every day feels like summer with you... Sakra, kam se v dnešní době hrabou plně digitální animáky. Díky bohu, že máme legendární britské studio Aardman se svojí plastelínovou animací. Miluju seriál Shaun the Sheep, proto jsem byl tak zvědav na filmové zpracování, které je mimochodem naprosto perfektní. Snímek není tak kvalitní jako seriál, jde ale o velmi příjemné, v prvé řadě inteligentní a neskutečně zábavné překvapení, které budou hltat a potěší snad všechny věkové kategorie. Menší se budou královsky bavit, a ti větší na tom budou stejně, a také pochytí pár skrytých narážek (kupříkladu Mlčení jehňátek, X-Men, Beatles, nebo dokonce i Breaking Bad). Já jsem z tohoto animáku nehorázně nadšen, poněvadž takhle jsem se nebavil u animáku nejméně měsíc. Jeden z TOP filmů roku 2015. Navíc, snímek dal vzniku i jednomu z nejchytlavějších songů posledních let... už se moc těším na chystaného Earlymana Nicka Parka.(18.2.2018)

• pytlik...

Klady: Člověk chtíc nechtíc musí obdivovat povedený produktplacement Necyklopedie, které se podařilo do filmu propašovat svůj neslavnější symbol, prasopsa (viz třetí obrázek v galerii). Zápory: Tvůrci si bohužel neuvědomili, že akční scény pronásledování od padoucha diváka jen otravují, já bych všechny tyhle záporný postavy a přitroublý dějový linky zakázala. Místo nich bych do filmu dala nějakej ten humor.(25.3.2016)

No upřímně řečeno, není Shaun v tomhle filmu tak trochu zbytečná? Vynikající jsou ovšem vtípky, kterými jsou jednotlivé scénky napěchované - nejsou pointou, ale prostě slouží k pobavení, tu dětského publika, tu dospělých... Nejlepší samozřejmě terminátor/Walter Sobchak/odchytávač zvěře a taky ten halucinogenní pejsek. Jednou ale bohatě stačilo.(13.10.2017)

Seriál neznám, ale jestli je tak úžasný jako film, tak se na něj rozhodně budu chtít podívat! Čeká vás osmdesát minut té nejzábavnější jízdy, vůbec by mě nenapadlo, že mě takhle hodně bude bavit film, ve kterém nepadne ani slovo. Mělo to příběh, hlavu a patu, moře vtipných situací a hlavně ovce, které vzaly osud do vlastních rukou. Příběh není nikterak složitý, a to je určitě plus. Celkově zábava pro celou rodinu! Počkejte si až úplně do konce titulků.(31.1.2016)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

• - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)