Ovečka Shaun ve filmu

• Velká Británie Shaun the Sheep Movie (více)
Trailer 3

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy? (Bohemia MP)

Trailer 3

Adam Bernau

Zjišťuji dvě věci: 1) Seriál je sice vždycky horší než původní film, protože ho rozmělňuje, ředí a ždímá, avšak původní seriál je vždycky lepší než následný film, neboť jednak zakládá a udržuje tradici, jednak jde v každé epizodě rovnou k věci. Následný film se proti obému prohřešuje v zájmu formálních a žánrových standardů. 2) Největší vlastenci jsou Rusáci, protože dovedou kompletně předabovat i film, ve kterém se nemluví. Typický anglický venkov a typické zápaďácké velkoměsto s nápisy v azbuce je, vzhledem k tomu, že známe Ivany, zážitek lehce znepokojivý. ()

hippyman

(Rozto)milá podívaná, nicméně stopáž byla na můj vkus trochu nadsazená, čímž příběh občas lehce ztrácel tempo, které známe ze seriálu. Jinak je ale film gejzírem jednoduššího humoru pro děti s příměsí chytrých gagů i pro dospělé (Beatles, Zelená míle, Shawshank, Mlčení jehňátek...), takže si jistě každý přijde na své. 80% ()

MikO_NR_1909

Výborný nástup, epizodická výstavba s nutnou dávkou (seba)irónie a sarkazmu si drží laťku porovnateľnú so seriálom. Avšak, iba do určitej fázy a úrovne. Ťažko proste meniť charakterovú rytmiku i náladové vyznenie, keď celý váš príbeh nemá jasnú kostru rozprávania. Videl by som to tak na 25 minút super sranda, záverečných 15 minút emocionálnej rozpravy a trošku suchý stred. Prečo pridávam len tak tak tú štvrtú je zrejme fakt, že za posledné obdobie a s tématicky podobnými animé, práve Ovečka Shaun disponuje veľmi nefalšovaným prejavom. Určite tomu dopomáha množstvo faktov ako napr. : plastelínová obratnosť, nešpecifikovateľné vyjadrovacie zvuky alebo istý druh nadhľadu. Štúdio Aardman rozhodne neťahá za nos svojich potenciálnych návštevníkov v kinách. ()

mortak

Nikoliv pro děti, ale pro dospělé hrající si na děti. Krásně hračičkovské, příjemné, ale chybí tomu zacílení. Takto si dospělí představují nostalgicky dětský svět, a zapomínají, že děti jsou daleko jednodušší, drsnější, přímější, a v humoru jim vyhovuje spíše Scary movie. Při sledovaní jsem si připadal, jako kdybych si vzal kvádro a šel na Buchty a loutky či divadlo Dno do Národního. ()

terunka003

Shauni, hodně vlny, zábavné, láskyplné, obětavé, miloučičkové x trošku nuda uprostřed děje. Jako Shauna můžu, mám ho na hrnečku, povlečení, v diáři, jako propisky, o mé plyšové salaši ani nemluvím. A film je další dílek do mé úchylné beraní sbírečky. Film byl dobrý, stejně jako seriál, originální scény, vtip, nějaká dramatická zápletka a konec jak jinak než velký happy-end. Prostě nenáročná pohoda. ..jo, nejlepší je stejně pes s podlitýma očima v odchytovém zařízení.. ()

• Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)
  • Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)
  • Závěrečné titulky obsahují bonusovou scénu. (SONY_)

Související novinky

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:… (více)

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)