Reklama

Reklama

Ovečka Shaun ve filmu

  • Velká Británie Shaun the Sheep Movie (více)
Trailer 2
Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy? (Bohemia MP)

(více)

Videa (17)

Trailer 2

Recenze (271)

RedAK 

všechny recenze uživatele

Mno, už jsem nevěřil, že by mě od té doby, co jsem přišel o panictví, mohla zase někdy tak skvěle pobavit gumová ovce. Nicméně rok se s rokem sešel a já se zase kajícně chichotal tomu, jak mně ta vlnitá koule dělá dobře. Seriálem jsem bohužel nepolíben a upřímně se stydím, že jsem jakožto nejuznávanější český recenzent, za kterým si lidé chodí pro rady, který že lubrikant nejlépe zchladí jejich opruzený anál, neměl o této vtipné, vymazlené parádičce ani potuchy. Z části mě však může omluvit fakt, že mé perverzní apetence odjakživa tíhly především k čivavám a jiným drobným, veskrze štěkajícím předmětům. Nakonec však ani mně, stejně jako dýdžejovi komárovi, zvědavost nedala, nedala mi ani stará, protože není doma a neexistuje, piča jedna, a v samém závěru mi nedal ani pošťák socnu, takže jsem místo ladného vyžahnutí jakostního krabičáku a poblití se v nádražní putyce záporné cenové kategorie strávil dopoledne s ovečkou Shaun a mocinky se mi to líbilo. Dokonce jsem měl na konci o ty roztomile vymodelované mobilní vagíny i strach a přál tomu zkurvenému deratizátorovi, aby mu konečně někdo nachcal do huby! Mno, a to bude asi všechno. Doufám, že to tady nebudou číst žádné děti, protože samotného mě po zpětném zhodnocení udivuje, jak jsem do komentáře k animované pohádce dokázal nacpat opruzené prdele, zprzněné psy a pissing. Jak?! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA $19,375,982Tržby Celosvetovo $106,209,378Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,152,840 Tržby za predaj DVD v USA $1,582,583 ║ výborná bžunda, štúdio Aardman vie vždy výsostne pobaviť, ponúknuť svižný dej a vytvoriť úžasné plastelínové prostredie, pri tom ako sa učili ovce sediace za stolom slušne konzumovať v reštaurácii som sa nemohol dosmiať /videl v kine: 80%/ ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ovečka Shaun ve filmu, aneb chundelatý úlet. Seriál znám zběžně, ale díky reakcím na film jsem se nechal nalákat a nelituju. Studio Aardman pořád dostává svému jménu. Neutuchající gejzír nápadů, závodní tempo, okamžiky pro děti i pro dospělé, groteskno a porce dojetí navrch. O všem svědčí fakt, že skupinka lidí v mém věku si při odchodu z kina začala spontánně pískat ústřední ovčí melodii. :o) Pouze z důvodu lehké odhadnutelnosti některých zvratů (příběh je skutečně určen spíš menším dětem), dávám "jen" 90%. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Shaun ve filmu! JO! Ale může to fungovat? Zvědavost mi nedala, Timmyho tašku na záda, do ní bečícího Shauna a směr kino. Už u prodejny lístků jsem viděl matky s dětmi, které prošily "půjdem na ovečku vid, půjdem" a já pochopil, že v tom nejsem sám (až teda na to, že lístek jsem si platil...). Klasicky jsem vzal lístek do předních řad a brzy jsem si uvědomil, že všichni okolo mě mají průměrný věk 6 let (některé matky se vytratily do blízké kavárny a zbývající "dospěláci jsou v temných koutech zadních řad). A pak to přišlo, na 85 minut roztažený díl Shauna, který ukázal všechno to dobré, co z jeho krátkých epizod jeho fanoušci milují... nebo ne? Filmový Shaun mě přijde jiný, je to stále ta samá roztomilá ovce, ale nutnost utáhnout film postavilo scénáristy před úkol vytvořit nosný příběh, co to zvládne a na víc vynechat miniaturní epizodky, které jsou většinou nejvtipnější na jednotlivých dílech. Film tak působí příjemně, rozhodně je vtipný (i když děti se tolik nesmály, nedivím se jim, některé skeče byly multi-kulti, jiné založeny na mnoha dospěláckých souvislotech - ono 6ti leté dítě asi těžko pochopí na co odkazuje lovec zvířat u zrcadla, plakát zvířete v cele, i ztrátu paměti bez přečtení "memory loss" ani geniální Shaun nezvládl... došlo tu posunu, kdy si myslím, je Shaun více podívaná pro dospívající až dospělé, než pro malé děti jako dřív, ty mimické a pohybové vtipy ke kterým nepotřebujete žádné znalosti tu nejsou tak časté... a "nesmích" mnoha mladých diváků to potvrdil). Přesto je Shaun zábavný, rád si ho pustím znovu, budu zbožňovat některé scény (ovládnutí domu - pizza toast a zmzlina, ryba hrající na harmoniku, Timmy jako taška na záda, mlčení jehnátek) a hlavně si z něj člověk odnese skvělou náladu. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

100% vlněná zábava. Děti se chechtají téměř po celou dobu stopáže, dospělí dostanou vtipy navrch v podobě řady popkulturních narážek (Breaking Bad, Mlčení jehňátek, Taxikář), ale také odkazů na současnou společnost a její fenomény (Photoshop, sociální sítě nebo Banksy). Nenechte se odradit znuděným kohoutem na konci (odkazujícím na film Volný den Ferrise Buellera) a zůstaňte na potitulkovou scénu se skvělým meta-vtipem./// Slabinou filmu je, že u několika nápisů důležitých pro pochopení děje chybí titulky, což je vzhledem k cílovému publiku docela nešťastné. Seriál se obešel zcela bez nápisů, zde pár slov poskytuje zásadní informace. Anglicky mluvící pak mají výhodu, neboť porozumí písním, které svým textem souzní s danou scénou. Naštěstí se však celovečerák drží tradice seriálu a nikdo nepromluví ani jedno slovo, pokud tedy nepočítáte citoslovečné bééé. Stop-motion animace je skvostá, záplava vtipných gagů vycházejích z grotesky nebere konce a navíc uslyšíte ovčí beatbox, takže vybučení tvůrců aardmanovského studia vskutku nehrozí. P.S. Nejmladší ovečka opět potvrzuje svůj status nejroztomilejší postavičky. [Kino] ()

Galerie (50)

Zajímavosti (9)

  • Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)
  • Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)
  • Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)

Související novinky

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:… (více)

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama