Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,088,074Tržby Celosvetovo $82,188,074 Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ výborná bžunda, štúdio Aardman vie vždy výsostne pobaviť, ponúknuť svižný dej a vytvoriť úžasné plastelínové prostredie, pri tom ako sa učili ovce sediace za stolom slušne konzumovať v reštaurácii som sa nemohol dosmiať /videl v kine: 80%/(2.5.2015)

Málokdo dokáže vytvořit kvalitní groteskní zábavu zcela oproštěnou od smysluplných dialogů a s příběhem na úrovni sedmiletého dítěte - tvůrcům Ovečky Shaun se to podařilo takřka dokonale. Neutuchající gejzír skvělých nápadů, z něhož sice v některých chvílích netryská nic, co bychom už jinde stokrát neviděli, ale vždy ve chvíli následující překvapí vtipem či odkazem natolik promyšleným a kreativním, až se tomu nechce věřit (zle zírající pes v protější cele byl ještě vtipnější než vtipný:))..... Navrch ještě nějaká ta dávka emocí, potřebného patosu a super smolařský záporák, který mě opravdu hodně bavil, a máme tu nejen výborný film, ale i velký potenciál do budoucích projektů... 85%(15.7.2015)

Ovečka s xichtem na stranu se vydává do velkoměsta zachránit páníčka, jež dosahuje popularity Dzohana "Obřezaného" Kadeřníka. Vyjma obeznósti některých již jatečních kusů, se obecenstvo U10 divilo fantaskní metamorfóze oveček v nóbl lidičky stolující v il ristorento ovaluované hvězdou od toho výrobce pneumatik. Veskrze pozitivní konec nepotěšil. 75%(18.5.2015)

Aardman tradičně umí krátké seriály i celovečerní filmy, což je kombinace celkem vzácná. Shaun to potvrzuje, i když s drobnými výhradami - seriál miluju, všech 130 dílů je ohňostroj zábavy plný nápadů, který nikdy neomrzí. Když ale 5 minut přejde na 80, tak se objeví hluchá místa. Není jich mnoho, ale i tak bééééé, mohlo to být o fous lepší. I tak velmi dobré 4* a víc oveček!(5.4.2015)

Je to fajn, jako všechno, co studio Aardman dělá a jejich animace je prostě jedinečná a proti ní prostě nic nemám. Pokud se ale týká příběhu, tak ten mě sám o sobě tak nezaujal. Jsou zde některé výborné gagy, ale pro mě jich nebylo tolik, abych měl ze snímku zase jednou pocit, že jsem viděl něco výjimečného.(24.7.2015)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)

• - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)

• - Meno ovečky Shaun pochádza z anglického slova "shorn" (ostrihaná). (kacer4)