poster

Ovečka Shaun ve filmu

 • Velká Británie

  Shaun the Sheep Movie

 • Francie

  Shaun le mouton

 • Slovensko

  Ovečka Shaun vo filme

 • Slovensko

  Ovečka Shaun

 • Austrálie

  Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Hudba:

Ilan Eshkeri
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Master19
  ***

  No upřímně řečeno, není Shaun v tomhle filmu tak trochu zbytečná? Vynikající jsou ovšem vtípky, kterými jsou jednotlivé scénky napěchované - nejsou pointou, ale prostě slouží k pobavení, tu dětského publika, tu dospělých... Nejlepší samozřejmě terminátor/Walter Sobchak/odchytávač zvěře a taky ten halucinogenní pejsek. Jednou ale bohatě stačilo.(13.10.2017)

 • jedenzdvoch
  *****

  Beeeee :) Ovecke Shaun, ktora je vlastne baran a nie ovca davam 5* bez debaty. Smialo sa cele kino od najmensich po najstarsich ( za mnou sedeli tri damy po 60-tke, bez deti, a smiali sa jak najate :D ) Z kina som odchadzal v takej dobrej nalade ako davno nie. PS: Kolko z vas zaregistrovalo skryty joke na blackberry ? :D(29.3.2015)

 • charlie_ando
  ****

  Život na ovčí farmě plyne nudnou nezáživnou rutinou a tak ovce včele s beránkem Shaun dostanou nápad, jak si vzít den volna od svých povinností a užit si ho v ovčákově domě. Samozřejmě, že se jejich vychytralý plán zvrtne a jediný kdo na tom profituje je gang vykutálených vepřů zatím co ovčácký pes Bitzer i ovce postrádají svého svérázného vůdce, který po ztratě paměti neví kdo je. Naši chlupatí hrdinové se tak vydávají do Velkého města, kde na ně čeká úplně jiný svět než, který znali z jejich ospalé farmy u nich v Mechově. Velké dobrodružství tak může začít. Jejich protivníkem je zarputilý a odpudivý zaměstnanec městských služeb, takový záporáka se nevidí ani v lecjakém filmu pro odrostlejší diváctvo. Chytrý humor jde ruku v ruce s půvabnými a do posledního detailu provedenými hrdiny a kulisami. Pohodový zábavný film pro malé i velké.(18.7.2015)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $19,375,982Tržby Celosvetovo $106,209,378Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,152,840 Tržby za predaj DVD v USA $1,582,583 ║ výborná bžunda, štúdio Aardman vie vždy výsostne pobaviť, ponúknuť svižný dej a vytvoriť úžasné plastelínové prostredie, pri tom ako sa učili ovce sediace za stolom slušne konzumovať v reštaurácii som sa nemohol dosmiať /videl v kine: 80%/(2.5.2015)

 • kingik
  **

  V rámci záchrany oveček ve filmu a vedení dětí k lásce k (hospodářským) zvířátkům, potažmo přírodě, se na tohle vyplatí obětovat rodičovské kino vstupné. Ale jako doprovod do kina si s sebou pro jistotu vezměte veterináře, anti alergenní kapky a nastavte si mozek na gagy, proti nimž je uklouznutí po banánové slupce složitá matematická rovnice. Fenomén ovečka Shaun se z tv obrazovek přestěhoval na plátna kin a nevede si nijak špatně. Určitě ale z toho dnešní (náročný) dětský divák nebude paf. Je fakt, že není na co moc zírat s otevřenou pusou. Na plátně jde všechno podle plánu. Místo tradičních skečů se přihodil příběh. Sice jednoduššího ražení, ale už je to regulérní příběh. Farmář chová stádo oveček, mezi nimiž je i Shaun, která se chce vymanit ze stereotypu a zmizet do světa. Prvním povedeným gagem na rozjezd bylo uplacení kachny toustovým chlebem. Film s gagy nešetří, ale jen se mně nechtělo smát všemu, co zavánělo vtipnou reakcí. Tempo nasazené zdárně. Na farmě se moc nezdržíme, neboť útěk z farmy se nevyvíjí dobře pro farmáře. Ten následně skončí v nemocnici se ztrátou paměti. Vyslouží si kvůli nezjištěné identitě jméno pan X a v místním kadeřnickém salonu rozjede svoji krátkou kariéru šik sestřihů, když upraví vlasy rozrušené celebritě. Jenže Shaun a její družina zpytuje svědomí a svého milovaného farmáře nechtějí na věky věků ponechat ve službách zákazníků toužících po "módním" sestřihu. Jejich plány na záchranu jim však zkříží démonický správce odchytové služby potulného zvířectva. Filmová verze se od té seriálové v lecčems podstatně liší. Charakteristické zabečení Shaun téměř odpadlo, ale zachována zůstala ústřední chytlavá melodie, která se v závěru filmu dokonce dočkala rapované verze. Kvalitních hudebních songů se line příběhem hned několik. Pamětníci ocení hudební seskupení M-People, jejichž dávná hitovka "Search for the Hero" také zazní. Animace je oproti seriálové verzi mnohem propracovanější. Není to určitě animace z nejlíbivějších a zvláště lidské postavy jsou ksichty k pohledání, ale pokud máte rádi "plastelínové" filmy, respektive figurky, určitě nemůžete být zklamáni. Tahle groteska má i své silné scény, ve kterých jde legrace stranou. Zvířecí útulek navodí dětem solidní depku a vtip s uvězněným kocourem Hannibalem Lecterem určitě nepochopí. Předpokládám, že ve věku cca pěti let nesjíždí s rodiči Mlčení jehňátek. Osádka v útulku však pobaví, i když akvarijní rybička za mřížemi je dost unikát. Jde o grotesku, takže se nemluví. Titulky tedy potřebovat nebudete. Na filmové verzi je vidět, že debutující zkušený scenárista Mark Burton se svým začínajícím kolegou Richardem Starzakem odvedli sympatický výsledek. Ke konci to bylo sice natahované dobrodružství, vytratil se rytmus a spád a úroveň gagů šla rapidně dolů, ale zabečet s touhle ovečkou lze poměrně dobře, i když se z hlediska nároků dětského publika, jedná o víceméně (pod)průměrnou zábavu. 40%(10.5.2015)

 • - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)

 • - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

 • - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace