Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Tradičně kvalitní a zábavná podívaná od studia Aardman, která si vystačí téměr bez dialogů a baví hlavně vizuálním humorem, což je na dnešní poměry velmi úctihodný výkon. Ovečka Shaun ve filmu pěkně rychle odsýpá nejen kvůli své zábavnosti, ale také kvůli chytře zvolené kratší stopáži, která je pro vybranou formu a příběh ideální. Pro řádné vychutnání snímku nemusíte být fanoušky seriálové předlohy, neboť příběh je natolik jednoduchý a humor univerzální, že si ho užije každý bez vyjímky.(28.3.2018)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $19,375,982Tržby Celosvetovo $106,209,378Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,152,840 Tržby za predaj DVD v USA $1,582,583 ║ výborná bžunda, štúdio Aardman vie vždy výsostne pobaviť, ponúknuť svižný dej a vytvoriť úžasné plastelínové prostredie, pri tom ako sa učili ovce sediace za stolom slušne konzumovať v reštaurácii som sa nemohol dosmiať /videl v kine: 80%/(2.5.2015)

Se Shaunem se povedlo něco, co bych od kraťasu nečekala - povedlo se ho převést do filmové podoby bez toho, aby celovečerák nudil. Ovečka Shaun ve filmu je akční (možná víc než leckterý z dílů stejnojmeného seriálu), legrační a zábavný přesně na oněch osmdesát minut. Filmu ani na chvíli nedochází dech a jakmile přece jen děj polevuje, objeví se skeč, který vás dostane (pes ve vězeňské cele, Mr. X a jeho wolverinovské nůžky, operační sálek). Shaun je zkrátka pořád takový, jaký by měl být, a to je dobře. Snad se z něj postupem času nestane amerikanizovaná břečka, kterými jsou naše kina v poslední době hojně zalévána.(17.5.2015)

S ovečkou Shaun príliš veľké skúsenosti nemám, len čo som sem tam niečo zachytil v telke. Popravde som očakával niečo viac uletené a menej mainstreamové, čo ale nemyslím ako východisko pre mierku kvality. Súčasné animáky už bohužiaľ po 30ke nezvládam, takže ma nesmierne potešilo, že sa objavilo niečo "akože pre deti", čo ma dokázalo pobaviť a zároveň nefalšovane dojať. Keď som pri tom, tak úprimné dojatie je jeden z najdôležitejších pocitov, aké nám majú filmy poskytovať. Človeka občas poteší, ak je sám v kine, cíti sa ako doma, táto ovečka si ale takúto ignoranciu nezaslúži. Takže som jej zachránil jedno premietanie :)(8.6.2015)

po prvním shlédnutí je to "jen" za čtyři,ale věřím,že do budoucna tohle (ne jen kvůli dětem) uvidím ještě několikrát.Filmový Shaun je sice dějově hodně jednoduchý a v tomhle směru hodně pro děti,ale na druhou stranu spoustu vtipů,narážek a odkazů pochopí jen dospělý divák.Narozdíl od seriálu není filmový Shaun třeskutě vtipný,ale divák se tak nějak usmívá po celou dobu.Stále je to navíc klasická Aardmanovka,která v 1Oti minutách naservíruje víc nápadů,než leckterý hollywoodský animák a spousta tvůrců by se mohla inspirovat...80%(19.5.2015)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

• - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)

• - Meno ovečky Shaun pochádza z anglického slova "shorn" (ostrihaná). (kacer4)