Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Jeden z mála animovaných seriálů, který přechodem na celovečerní stopáž neztratil nic ze svého kouzla. O to více obdivuhodnější je, že jde původně o sedmiminutové němé večerníčky pro nejmenší. Shaun the Sheep Movie je zkrátka zábavná jízda, kterou můžete pustit každému slintajícímu capartovi, ale díky velkému množství odkazů a parádnímu fyzickému humoru (který NENÍ laciný) se u ní bude královsky bavit i dospělý. Bál jsem se hodně, ale "Ardmani" zase dokázali, že jsou machři svého řemesla. Za mě vynikající 4*, ale protože vydařeným dětským filmů většinou lehce přidávám (páč nejsem cílovka), je to slabších 5.(15.9.2015)

Seriál neznám, ale jestli je tak úžasný jako film, tak se na něj rozhodně budu chtít podívat! Čeká vás osmdesát minut té nejzábavnější jízdy, vůbec by mě nenapadlo, že mě takhle hodně bude bavit film, ve kterém nepadne ani slovo. Mělo to příběh, hlavu a patu, moře vtipných situací a hlavně ovce, které vzaly osud do vlastních rukou. Příběh není nikterak složitý, a to je určitě plus. Celkově zábava pro celou rodinu! Počkejte si až úplně do konce titulků.(31.1.2016)

Pavouk žeroucí mouchy je morbidní, i když vlastně přirozené. CITÁT - Bééé, béééé............. Tohle se povedlo. Čekal jsem, že když ovečka Shaun dostala tak velký prostor, že to nebude fungovat, ale opak je pravdou. Má to vtip, smutek, akci, radost a spousty odkazů na různé filmy. Můžeme tu tak vidět a zasmát se parodii na filmy The Beatles, Mr. Bean, Na konci světa, Twister, Terminátor a třeba i Jurský park. Děti tyto vtípky přehlédnou, ale dospělejší populace je určitě ocení. Já to mám za 100% a bééééé.(25.5.2015)

Béééézvadné. Sice více dětské než ostatní celovečerní Aardmani, ale stále prvotřídní zábava. A zírající pes s krvavýma očima je můj nový hrdina!___P.S. Český distributor to s vynecháním titulků opravdu nezvládl. Pokud rodiče chtějí, aby děti něco pochopily, vysvětlování se nevyhnou..___P.P.S. Potitulkový fór strčil do kapsy cokoliv potitulkového od Marvelu.(17.4.2015)

Beeeee :) Ovecke Shaun, ktora je vlastne baran a nie ovca davam 5* bez debaty. Smialo sa cele kino od najmensich po najstarsich ( za mnou sedeli tri damy po 60-tke, bez deti, a smiali sa jak najate :D ) Z kina som odchadzal v takej dobrej nalade ako davno nie. PS: Kolko z vas zaregistrovalo skryty joke na blackberry ? :D(29.3.2015)

• - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)