Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Aardmani zcelovečernili svůj druhý velký klenot (druhý hned po Wallace & Gromit) a celkem se jim to povedlo. Netuším sice, jak třeba menší děcka dokáží hltat lavinoidní rychlost některých obrázků a skečů, ale i my starší se na tu záplavu v dobrém smyslu dětských hovadin rádi podíváme. Některé nápady jsou skutečně výborné, byť se objeví jen na chvilinku (např. pavouk bezdomovec s jen křídou namalovanou pavučinou) a to, že se jich plno jen mihne, je skoro až škoda, když pomyslíte na to, kolik času to mihnutí muselo při stopmotion dát skutečné práce a času. Při té příležitosti si nemohu nevzpomenout na louži, kterou projížděl autobus - docela by mě zajímalo, jak udělali tu stopmotion vodu :) Přiměřeně dlouhý a nenudící příběh s ovečkami, vkusně zvolený soundtrack i odpovídající Eshkeriho doprovod. Povedlo se, byť by spád vizuálních fórků mohl být krapet pomalejší, aby si šlo plno detailů vůbec všimnout. ~ PS: Teď už jen zbývá čekat, kdy Aardmany schramstne a zabije Disney po vzoru Pixarů. Jasně, počítačová animace a stopmotion jsou si vzdáleny, ale přesto... (a můžou rovnou přibrat i Laiku).(10.5.2015)

Mno, už jsem nevěřil, že by mě od té doby, co jsem přišel o panictví, mohla zase někdy tak skvěle pobavit gumová ovce. Nicméně rok se s rokem sešel a já se zase kajícně chichotal tomu, jak mně ta vlnitá koule dělá dobře. Seriálem jsem bohužel nepolíben a upřímně se stydím, že jsem jakožto nejuznávanější český recenzent, za kterým si lidé chodí pro rady, který že lubrikant nejlépe zchladí jejich opruzený anál, neměl o této vtipné, vymazlené parádičce ani potuchy. Z části mě však může omluvit fakt, že mé perverzní apetence odjakživa tíhly především k čivavám a jiným drobným, veskrze štěkajícím předmětům. Nakonec však ani mně, stejně jako dýdžejovi komárovi, zvědavost nedala, nedala mi ani stará, protože není doma a neexistuje, piča jedna, a v samém závěru mi nedal ani pošťák socnu, takže jsem místo ladného vyžahnutí jakostního krabičáku a poblití se v nádražní putyce záporné cenové kategorie strávil dopoledne s ovečkou Shaun a mocinky se mi to líbilo. Dokonce jsem měl na konci o ty roztomile vymodelované mobilní vagíny i strach a přál tomu zkurvenému deratizátorovi, aby mu konečně někdo nachcal do huby! Mno, a to bude asi všechno. Doufám, že to tady nebudou číst žádné děti, protože samotného mě po zpětném zhodnocení udivuje, jak jsem do komentáře k animované pohádce dokázal nacpat opruzené prdele, zprzněné psy a pissing. Jak?!(6.5.2015)

Technologicky prostě opět skvělé s hromadou výborných gagů, ale pořád mám radši ostatní Aardmanské celovečeráky. Celkově němý film působí totiž místy už super pro děti, ale humor je často viditelně jenom pro dospělé. Čumící pes v cele a celý jeho gag - výborné momenty :)) Plus beatbox od mojí nejoblíbenější ovce :D(1.6.2015)

Se Shaunem se povedlo něco, co bych od kraťasu nečekala - povedlo se ho převést do filmové podoby bez toho, aby celovečerák nudil. Ovečka Shaun ve filmu je akční (možná víc než leckterý z dílů stejnojmeného seriálu), legrační a zábavný přesně na oněch osmdesát minut. Filmu ani na chvíli nedochází dech a jakmile přece jen děj polevuje, objeví se skeč, který vás dostane (pes ve vězeňské cele, Mr. X a jeho wolverinovské nůžky, operační sálek). Shaun je zkrátka pořád takový, jaký by měl být, a to je dobře. Snad se z něj postupem času nestane amerikanizovaná břečka, kterými jsou naše kina v poslední době hojně zalévána.(17.5.2015)

Ovečka Shaun ve filmu, aneb chundelatý úlet. Seriál znám zběžně, ale díky reakcím na film jsem se nechal nalákat a nelituju. Studio Aardman pořád dostává svému jménu. Neutuchající gejzír nápadů, závodní tempo, okamžiky pro děti i pro dospělé, groteskno a porce dojetí navrch. O všem svědčí fakt, že skupinka lidí v mém věku si při odchodu z kina začala spontánně pískat ústřední ovčí melodii. :o) Pouze z důvodu lehké odhadnutelnosti některých zvratů (příběh je skutečně určen spíš menším dětem), dávám "jen" 90%.(13.4.2015)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)

• - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)