Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Aardmani zcelovečernili svůj druhý velký klenot (druhý hned po Wallace & Gromit) a celkem se jim to povedlo. Netuším sice, jak třeba menší děcka dokáží hltat lavinoidní rychlost některých obrázků a skečů, ale i my starší se na tu záplavu v dobrém smyslu dětských hovadin rádi podíváme. Některé nápady jsou skutečně výborné, byť se objeví jen na chvilinku (např. pavouk bezdomovec s jen křídou namalovanou pavučinou) a to, že se jich plno jen mihne, je skoro až škoda, když pomyslíte na to, kolik času to mihnutí muselo při stopmotion dát skutečné práce a času. Při té příležitosti si nemohu nevzpomenout na louži, kterou projížděl autobus - docela by mě zajímalo, jak udělali tu stopmotion vodu :) Přiměřeně dlouhý a nenudící příběh s ovečkami, vkusně zvolený soundtrack i odpovídající Eshkeriho doprovod. Povedlo se, byť by spád vizuálních fórků mohl být krapet pomalejší, aby si šlo plno detailů vůbec všimnout. ~ PS: Teď už jen zbývá čekat, kdy Aardmany schramstne a zabije Disney po vzoru Pixarů. Jasně, počítačová animace a stopmotion jsou si vzdáleny, ale přesto... (a můžou rovnou přibrat i Laiku).(10.5.2015)

Život na ovčí farmě plyne nudnou nezáživnou rutinou a tak ovce včele s beránkem Shaun dostanou nápad, jak si vzít den volna od svých povinností a užit si ho v ovčákově domě. Samozřejmě, že se jejich vychytralý plán zvrtne a jediný kdo na tom profituje je gang vykutálených vepřů zatím co ovčácký pes Bitzer i ovce postrádají svého svérázného vůdce, který po ztratě paměti neví kdo je. Naši chlupatí hrdinové se tak vydávají do Velkého města, kde na ně čeká úplně jiný svět než, který znali z jejich ospalé farmy u nich v Mechově. Velké dobrodružství tak může začít. Jejich protivníkem je zarputilý a odpudivý zaměstnanec městských služeb, takový záporáka se nevidí ani v lecjakém filmu pro odrostlejší diváctvo. Chytrý humor jde ruku v ruce s půvabnými a do posledního detailu provedenými hrdiny a kulisami. Pohodový zábavný film pro malé i velké.(18.7.2015)

Shauni, hodně vlny, zábavné, láskyplné, obětavé, miloučičkové x trošku nuda uprostřed děje. Jako Shauna můžu, mám ho na hrnečku, povlečení, v diáři, jako propisky, o mé plyšové salaši ani nemluvím. A film je další dílek do mé úchylné beraní sbírečky. Film byl dobrý, stejně jako seriál, originální scény, vtip, nějaká dramatická zápletka a konec jak jinak než velký happy-end. Prostě nenáročná pohoda. ..jo, nejlepší je stejně pes s podlitýma očima v odchytovém zařízení.. (26.6.2015)

Jeden z mála animovaných seriálů, který přechodem na celovečerní stopáž neztratil nic ze svého kouzla. O to více obdivuhodnější je, že jde původně o sedmiminutové němé večerníčky pro nejmenší. Shaun the Sheep Movie je zkrátka zábavná jízda, kterou můžete pustit každému slintajícímu capartovi, ale díky velkému množství odkazů a parádnímu fyzickému humoru (který NENÍ laciný) se u ní bude královsky bavit i dospělý. Bál jsem se hodně, ale "Ardmani" zase dokázali, že jsou machři svého řemesla. Za mě vynikající 4*, ale protože vydařeným dětským filmů většinou lehce přidávám (páč nejsem cílovka), je to slabších 5.(15.9.2015)

Beeeee :) Ovecke Shaun, ktora je vlastne baran a nie ovca davam 5* bez debaty. Smialo sa cele kino od najmensich po najstarsich ( za mnou sedeli tri damy po 60-tke, bez deti, a smiali sa jak najate :D ) Z kina som odchadzal v takej dobrej nalade ako davno nie. PS: Kolko z vas zaregistrovalo skryty joke na blackberry ? :D(29.3.2015)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

• - Meno ovečky Shaun pochádza z anglického slova "shorn" (ostrihaná). (kacer4)

• - Ve snímku nezazní žádné dialogy, až na samotné zvuky zvířat. (vteco)