Ovečka Shaun ve filmu

Shaun the Sheep Movie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Seriálu jsem nikdy moc neholdoval, ale sem tam jsem něco zahlédl. Zároveň mám opravdu rád tento styl animace (jako Wallace and Gromit). Takže jsem si celovečerní trampoty ovečky Shauna nemohl nechat ujít. Zvlášť když se sešli pochvalné recenze a vysoké ratingy na filmových databázích. Příběh je hodně jednoduchý a cílený především na mladším publikum, ale rozhodně nabízí spoustu zajímavých věcí, které okouzlí i starší publikum. Celkově hodně příjemná záležitost, které ale trošku chybí šmrnc. Krátkometrážní formát sedí Shaunovi obávám se asi více.(4.1.2016)

S ovečkou Shaun príliš veľké skúsenosti nemám, len čo som sem tam niečo zachytil v telke. Popravde som očakával niečo viac uletené a menej mainstreamové, čo ale nemyslím ako východisko pre mierku kvality. Súčasné animáky už bohužiaľ po 30ke nezvládam, takže ma nesmierne potešilo, že sa objavilo niečo "akože pre deti", čo ma dokázalo pobaviť a zároveň nefalšovane dojať. Keď som pri tom, tak úprimné dojatie je jeden z najdôležitejších pocitov, aké nám majú filmy poskytovať. Človeka občas poteší, ak je sám v kine, cíti sa ako doma, táto ovečka si ale takúto ignoranciu nezaslúži. Takže som jej zachránil jedno premietanie :)(8.6.2015)

Jeden chutný, vtipný, energický a súčasne prijemný film, ktorý urobí váš deň. Budete chcieť vedieť čo sa stane, kam to bude smerovať a napriek tomu, že sú tu elementy, ktoré sme videli miliónkrát, vidieť ich v podaní Shaun The Sheep je radosť. Animovaný klenot. Výrazne doporučujem. Je to veľká zábava.(17.5.2015)

Mohu se podepsat pod komentář uživatele Mertax, jen ještě dodám, že nejsem vyloženě seriálový znalec a možná i proto pro mě film nebyl vyloženou "peckou", jako by se to mohlo díky zdejším komentářům zdát. Každopádně mi to přišlo spíše pro děti než pro dospělé a celkově spíše originální a milé než nějak neobyčejně vtipné a emotivní. Nicméně takových 70 % asi ano.(7.4.2015)

Je to fajn, jako všechno, co studio Aardman dělá a jejich animace je prostě jedinečná a proti ní prostě nic nemám. Pokud se ale týká příběhu, tak ten mě sám o sobě tak nezaujal. Jsou zde některé výborné gagy, ale pro mě jich nebylo tolik, abych měl ze snímku zase jednou pocit, že jsem viděl něco výjimečného.(24.7.2015)

• - Ve snímku nezazní žádné dialogy, až na samotné zvuky zvířat. (vteco)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)