Reklama

Reklama

Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

(více)

Videa (43)

Trailer 2

Recenze (443)

Peytl 

všechny recenze uživatele

Skutečně, dlouho jsem se tak netěšil na okamžik, kdy budu moci zlikvidovat soubor s tímto filmem ze svého hard disku. Ono taky kdo by chtěl mít v PC hackera, co? To jsem ovšem už na konci této strastiplné cesty, vrhněme se tedy na začátek a zahajme ho mým oblíbeným způsobem, tedy otázkou. Proč? Milí scénáristé, prosím, nespoléhal bych na to, že vzhledem k filmovanému tématu a všeobecné degeneraci se nenajde několik jedinců, kteří ještě nezapomněli číst. Číst knihy. Rozveďme proto můj počáteční dotaz. Proč se takhle hloupě a okatě krade předloha? Byl snad J.Deaver nenažraný? Nebo se vám dostal do pracek potrhaný a nekompletní pejprbek? Jak jinak si vysvětlit, že vše neukradené a díky něčí nesmírné invenci dodatečně nalepené na příběh nefungovalo? A to i přes thorovo kladivo, kterým Hemsworth již léta disponuje a čínské holky by daly nevím co, aby si s ním hekly. Jenže hekování není žádná prdel, občas si musí člověk i zapíchat pomocí šroubováku. V ten okamžik je již romantika nenávratně v kakau, nebo jak nám je zde servírováno v Macau. Ale kašlat na granko, vraťme se k příběhu. No jo, ale k jakému. Abnormálně nudná a nelogická slátanina natažená do více než dvou hodin. Stylově bych napsal, že skript obsahoval osminásobek 0 nežli 1 a ač je to nemožné, zahlédl jsem i dvojku a v dáli slyšel ďábelský smích přítele Bendera. Pokud byste přece jen požadovali, abych se poněkud fundovaněji, konkrétněji a s jistou dávkou profesionality (a bez spoileru) vyjádřil k ději a nezasíral virtuál nicneříkajícími bláboly, pak vězte, že hodní honili zlé a mělo nám to dokázat, že počítač je dobrý sluha, ale zlý pán v rukou renegátů a že každá selfí s vyšpulenou tlamou musí být potrestána krutou smrtí. Poslední poznámka je sice jen zbožné přání, ale jsem naivní snílek, což je evidentní. Normálům doporučuji přečíst knihu Modrá sféra, ovšem světelnou rychlostí, neboť nic nestárne tak rychle jako počítačové technologie a nerad bych, abyste se nepříkladně uchechtávali u sofistikovaných kuličkových počítadel, která mě ještě nedávno ohromovala. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Překvapivý film. Vzhledem k tématu překvapivě akční, vzhledem ke stopáži překvapivě nenudné, vzhledem ke kameramanovi místy překpvapivě špatně nasnímané, ve vztahu v k Mannovi v závěru překvapivě lajdácky zakončené. Celkový hodnocení je mezi 3 a 4, ale vzhledem k místnímu třiapadesátnímu hejtu jsem se bavil překvapivě dobře, takže dávám slabší čtverec. 70% ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

Rád bych začal alespoň trochu positivně. První polovina je poměrně slušná, navnazuje na rozuzlení, pěkné záběry, hudba taky OK, i když sem tam až nebezpečně připomínala Temného rytíře. Že se Mann rozhodl obsadit/zaplatit pouze jednoho známějšího herce, není v principu na škodu, ale to by Kryštůfek Hemsworthů musel taky alespoň trochu hrát. Kámen úrazu však je, což jistě není záhadou, scénář. Ani nevím, jestli se mi chce investovat svou energii do popisování jeho stupidity. Záporáci nula, finále jedno z nejhorších, jaké jsem kdy viděl, zápletka / rozuzlení nula, ale Chris á la MacGyver oblepený porno časákama a vyzbrojený šroubováky a neprůstřelnou šálou pobavil... 40% ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Stejný Mann jako v Miami Vice - dokonale čisté rukopisem, nejlepšími pouličními přestřelkami na světě, i zachycením jemnějších nuancí vztahů mezi charaktery, ale... příliš černobílé a přímočaré na to, aby dotáhl své nejlepší klasiky. Právě ta nejednoznačnost a provázanost mezi protagonistou a antagonistou, to bylo na Mannových filmech vždy to nejlepší, a to tady opět chybí. 8/10 ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsem si mohl odpustit. Neskutečně odfláknutej a dějově nedořešenej film kterej se sice tváří hrozně chytře, ale s tím totálně rozstříleným scénářem prostě nemá co nabídnout. Čekal jsem třeba na konci nějakou pointu nebo aspoň trochu obsáhlejší vysvětlení toho co se dělo a proč se to dělo, ale dostal jsem jenom groteskní krvavou lázeň, šroubovák vraženej do palice a podobný vychytávky nevím proč asi aby ukázali, že je to Rko. Teda já proti násilí nic nenamítám, ale do způsobu jak se tenhle film tváří, že je pojatej mi to moc nepasovalo. Pak ještě asi dvě přestřelky z komickou naprosto idiotsky rozklepanou kamerou. Přidejte neúnosnou stopáž a máte tu smrtící koktejl. Takže mi vychází, že 2 hodiny tupě čumět do zdi by byl efektnější zážitek.20% ()

Galerie (29)

Zajímavosti (10)

  • Originální název filmu je Blackhat (černý klobouk). Toto je moderní anglické označení pro hackera, který se nezákonně nabourává do počítačových systémů pro vlastní potěšení, z pomsty nebo pro osobní výhodu. "Black hat" je tedy synonymum kyber-zločince. Označení je převzato z americké kinematografie, kde ve westernech 20. až 40. let minulého století padouši nosili černé klobouky a kladní hrdinové převážně bílé. Analogicky k tomu označení "White hat" (bílý klobouk) v internetové terminologii znamená eticky jednajícího hackera. (Aelita)
  • Režisér Michael Mann přiznává, že neměl o Lee-Homově velkolepé hvězdné kariéře tušení, dokud s ním loni v Hongkongu nenatáčel na Nathan Road a nenarazil na neobvyklý problém. LeeHom Wang podepsal smlouvy s několika firmami, například na fotoaparáty Nikon a Coca Cola a jeho tvář byla vyobrazena na obřích billboardech všude v okolí. „Nemohl jsem při natáčení Blackhat namířit kameru žádným směrem, protože všude byly obrovské plakáty s Lee-Homem," říká Mann. (MJackie)

Související novinky

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Reklama

Reklama