Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Han I-soo se musí rozhodnout mezi dvěma protichůdnými city - touhou po pomstě a láskou. Se svou přítelkyní Jo Hae-woo se zná od dětství a jejich láska časem neztrácí nic na své síle. Jenže ve chvíli, kdy vinou dívčiny rodiny přijde o svého otce, se mu převrátí život naruby. Změní svou identitu i vzhled a chce se pomstít. Ale dokáže to tváří v tvář své milované? (ainny)

(více)

Recenze (12)

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Chvíli mi trvalo než jsem si na Nam-gil Kima zvykl, ale poté co se tak stalo mě nepřestal fascinovat. Hodně se mi líbila jeho kontrola hlasu a způsob intonace. Hltal jsem každé slovo, které vyřkl. Navíc ty jeho pronikavé pomstychtivé pohledy na mě působily velice silně. Shark oplývá spoustou poetických dialogů, dobrým příběhem i když se jedná o pomstu, napínavým dějem a dobrými charaktery. Abych jej ale mohl označit za dokonalý seriál, tak mu něco chybí. Neměl jsem ani potřebu ihned zapnout další díl. Co ještě musím zmínit, tak nevyrovnané pasáže. Občas byly určité situace natahované a občas naopak značně urychlené. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Téměř naprostá spokojenost. Co se týče dětského začátku, ten není vůbec na závadu, naopak ho považuji za velmi povedený, dojemný a zajímavý, ostatně bez toho by se obsah chápal obtížně. Hned na úvod vypíchnu hudbu - piáno s trochou symfoniky mi neskutečně sedí k obsahu, ale i zbytek soundtracku je fajn, ať už instrumentální či zpívaný, skladba Between Heaven And Hell se skvěle vyjímá v mnoha scénách. A těch se tu nachází celkem dost – třebas chvíle u jezera jsou překrásné a působivé. To samé mohu konstatovat o práci s kamerou, opravdu výborná práce. Herecké obsazení též libové – vedlejší role jsou většinou dobře zvládnuté, dědeček se umí brilantně přetvařovat a jeho povedený synáček je zase správnej slizoun :-) Oproti tomu miloučká, sladká a rozkošná dívka v roli Yi Hyun byla tak roztomilá a krásná, jak jen mladičká Korejka může být, uff... :-) V hlavních rolích exceluje „Božská“ Son Ye-jin, nádherná a působivá jako vždy, parádní výkon, ta holka nikdy nezklame a spustit z ní oči vlastně ani nejde. Kim Nam-gil se rovněž vytáhl, velmi přesvědčivý chlápek, ten jeho pohled a výraz, nádhera, výborně zvládnutá role kdy dojde i na dilema typu být Kim Jun a nebo Han Yi Soo. Příběh samotný a stupňující se tempo i napětí vám nedá neskouknout další díl, výborná podívaná, užíval jsem si sledování veškerého rozvratu vztahů, přetvářky, odhalování událostí či mnoha zvratů, vše se to tak nádherně zamotává, že prakticky není možné dopředu vědět, jak se věci opravdu mají a jak to skončí, což je fajn, drama až do konce – a jak to u korejských seriálů bývá, o romantiku tu též není nouze :-) Závěr byl kapánek rozporuplný, ale bál jsem se horšího. P.S. Božská tu sice není mladičká, ale stejně jsem na ní mohl oči nechat, v té sukénce ke konci mi nejen ty její nádherné nohy nedaly spát :-D ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Žraloka bych přirovnala k polévce, která je sice uvařená z těch nejkvalitnějších ingrediencí, ale chybí jí sůl. Herecké obsazení je vynikající, scénář promyšlený a kamera jedna z nejlepších, co jsem kdy viděla. Líbily se mi také detailně propracované interiéry, na kterých si někdo vyloženě vyhrál. Kombinace nádherné hudby a smyslných dialogů mi občas přivodila až mráz na zádech. Přesto jsem od toho čekala tak nějak víc... ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Korejci jsou rození tragédi. Slibnou zápletku, vynikající obsazení zabijí svými tradičními neduhy, tedy přepálená minutáž dílů, i celého seriálu, scénáristická neschopnost. Být to na 10-12 epizod je tu hit sezóny. Místo toto několik dílů sledujete na počátku mizerné dětské (vlastně mladistvé) herce, hrající dospělá alterega. Jenže zatímco mladá verze Han-I-soo disponuje zhruba tak dvěma girmasami, mám zácpu a nenávist, tak mladá verze Jo Hae-woo se tváří neustále nasupeně, tragicky, jakoby procházela permanentně filosofickou existencionální krizí a někdo jí oznámil, že Heidegger i Jaspers jsou nacisti... Potom se seriál vyloženě bez tempa plazí nezajímavě až do dílu 10 a nejlepší postava i herec seriálu je jednoznačně ďábelsky intrikující dědeček. Protože policie, Jo Hae-woo mají IQ zmrzlá makrela, nejsou schopni nic odhadnout a řešit. Jenže v díle 10 náhle začíná dramatický přelom, scénárista s mozkou mrtvicí a IQ automatická pračka vypnutá byl odsunut někam do zákulisí. Detektivní zápletka začíná fungovat, stejně jako napětí, postavy náhle získají životnost, inteligenci a jede se nadoraz v každém dílu. K tomu si připočtěte vynálezavou kameru, mizanscénu, luxusní hudební podkres, který se vyplatí koupit na CD. I přes absolutní neschopnost prvních dílů, někdy trapné moralizování a odhadnutelnost to mohl být vážně skvělý seriál, a proto mě tolik mrzí, že byl zprasen hned na počátku. Ye-jin Son i Kim Nam-gil by si zasloužili dokonalejší sérii. A já stále čekám letos na korejskou sérii, co mi vyrazí dech (mimo That Winter Blows). Bude to Golden Empire, Hwatu, Mr. Sun, Fantastic Tower nebo Goddes of Marriage? Je také možné, že nejlepší seriál se ke mně tradičně dostane za rok 2013, až bude tato sezóna dávno pryč... ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Váhám jestli jít na maximum nebo ne. Ale asi spíš jo. Mám slabost pro příběhy, které píše Kim Jee-woo a ani tentokrát mě její ponurý příběh lásky, zrady a temné minulosti nezklamal. Yi-soo hledá pravdu i za cenu vlastní bolesti a nevzdá se hledání ani když ví, že tím ubližuje lidem, které má rád. Obsazení seriálu bylo skvostné - od představitelů hlavních rolí až po ty úplně nejmenší. Mělo tradičně dobrý soundtrack, který nebyl přeplácaný písničkami, ale těch pár co tam bylo, přesně zapadalo do nálady. A pak měl tenhle seriál ještě jednu výjimečnou věc. A tou byla kamera. Ta byla naprosto famózní. Takové využívání hry světla a stínů, záběrů přes zlom skleněných tabulí, odrazů v lesklých plochách, nebo souběžného sledování dvou postav, jsem už dlouho neviděla. Vizuální pojetí díla mě naprosto uchvátilo a právě pro něj musím hodnotit tak, jak hodnotím. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama