Pinocchio

• USA Pinocchio

Pinocchio studia Walt Disney je krásnou pohádkou o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme. Nyní vychází Pinocchio ve Speciální edici - s dokonale vyčištěným obrazem a zvukem tak, jak jste ho ještě nikdy nemohli vidět! Nemá asi cenu připomínat, že hlavním hrdinou je malá dřevěná loutka, která si ze srdce přeje stát se opravdovým chlapcem. Není to ale zdaleka tak jednoduché, jak si myslí. Připomíná mu to na každém kroku i cvrček Jémine, jeho nerozlučný společník. A kdykoli Pinocchio zalže, začne mu růst nos - vždy o kousek víc a víc.

Příběh o Pinocchiovi okouzlil celé generace dětí dokonalou klasickou animací i hudbou, za kterou byl dokonce oceněn prestižním Oscarem. (oficiální text distributora)

BrMikes

Tak tohle je oproti Sněhurce, úplně nový level. Animace už vypadá celý film dobře. Příběh je vážně dobrý a zajímavý a až mě překvapilo jaké má tempo. Film má navíc i velmi solidní humor. Cvrček Jémine je bezesporu jednou z nejzábavnějších Disneyho postav vůbec a některé jeho nevhodné narážky vážně pobavili. Suma sumárum je to velmi kvalitní animovaný film, i přesto že byl pro Disneyho teprve druhým. ()

pegtr

Dávám jen dvě hvězdičky proto,že mi film přišel smutný a nepříliš vtipný.Na tu dobu to byl velký risk udělat takhle smutný animovaný film.Dnes by to prakticky bylo jedno.Moje neoblíbenost tohoto filmu je hlavně proto že i původní pohádka mi moc k srdci nepřirostla.Škoda. ()

wojciech

Formálně oproti Sněhurce mnohem vyspělejší (úvodní otáčení knihy vs. pouhý text uvozující děj ve Sněhurce, scéna z cvrčkova pohledu,...), nicméně méně kompaktní, postrádající její sympaticky pedantský dějový řád. ()

sibskyn

Zajímalo by mě, co se stalo s těmi osly z kluků, každopádně Pinocchio je měl teda pěkně v paži a to ten jeden, si opovážil říci, že je jeho kamarád. ()

Babbsi

Dokonalá atmosféra Disneyovských animáčů z přelomu 1. a 2. poloviny 20. století. Hudební provedení rozkošné... ovšem já jako laik jsem si nelibovala v písničkách, které během filmu zazpíval popřípadě pan Cvrček. :) Každopádně nemám nijak extra velké výhrady. Já jsem se bavila a myslím, že nejsem sama, kdo by tento film doporučil na klidná rodinná odpoledne :) ()

monika_cz

Z této pohádky jsem měla velice zvláštní pocit. Z té dobré stránky: příjemná pohádka, krásná animace, velice se mi líbí malá dílna a různé druhy hodin a také kocourek. Teď z té horší stránky: velice zvláštní děj, Pinocchio má jít do školy, ale nejde, jde hrát divadlo, víla ho osvobodí. Pak znovu, nechá se zlákat na místo, kde z chlapců dělají oslíky a prodávají je, dostane se z toho (nikdo už neřeší, co se tam děje a nepokouší se tomu zabrátnit a to ani sám Pinocchio). Nakonec ještě cesta za velrybou a cesta z ní, pro otce, kterého tam v podstatě sám dohnal. A závěr? Za to všechno si zaslouží, stát se opravdovým klukem. Rozhodně zvláštní pohádka, upřímně nemusím znovu vidět. ()

Lukango

Film, který určil směr, jakým se animované filmy vydají. Pinocchio - jedna z prvních větších disneyovek, která pomohla nastartovat dnes již největší filmové studium na světě. Děj je prostý, ale krásný a nese s sebou mnoho základních a důležitých ponaučení, které však vypráví s vtipem a lehkostí. Nesmím také zapomenout na skvělý chytlavý hudební doprovod, který na sebe strhává pozornost. A pak tu je animace, která na rok 1940 je naprostým zázrakem, to jakým způsobem si animátoři vyhráli s detaily. Např. ta scéna s kukačkami je prostě dokonalá. Celkově se jedná o legendu mezi animovanými filmy, která nikdy nezestárne a měl by jí vidět každý. Známka: 8,5/10 ()

Roberto Benigni bude Geppetto

Roberto Benigni bude Geppetto

29.10.2018

Oscarový herec a režisér Roberto Benigni (Asterix a Obelix, Život je krásný) si zahraje Geppetta v nové verzi Pinocchia od italského režiséra Mattea Garroneho (Dogman). Benigni má už s kultovní… (více)