Pinocchio

Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

• Hejtmy

{138/1001} Disneyho druhý celovečerní film hned po Sněhurce není sice žádná velká pecka, ale v porovnání s ostatní animovanou produkcí nejen své doby patří určitě k lepšímu průměru. Animace je na svou dobu vynikajicí, a i v dnešní době působí vyčištěná HD verze velmi dobře. Dokonce se mi líbily i některý písničky, což se mi stalo u animáků poprvní, zvlášť všeobecně známá a Oscara Pinocchiovi zajistivší (to je ale zajímavý slovo) When You Wish Upon a Star. 45%(8.10.2010)

Pinocchio je disneyovská klasika, která si i přes nespočet dekád drží stále třpytivý punc kvality a zábavy. Nadčasový příběh o loutce, která se chtěla stát skutečným chlapcem, zná každý z nás a je hezké vidět, jak takový skvost nestárne. Zkrátka ukázkový příklad animáku, který by mohl být vzorem pro některé zástupce dnešní animované produkce.(22.4.2011)

Opět jsem se na film dívala kvůli škole. Musím říct, že staré kreslené klasiky od Disneye mám ráda, protože v dnešním světě počítačové animace prostě vzbuzují lehkou nostalgii a jsou miloučké. Pinocchio taky. Je příjemné ozvláštnění dívat se pro změnu na jiný styl animovaného filmu. Námět klasický, to je prostě úžasně milá pohádka, která vás osloví, tradičně přinese nějaké to poučení. Při sledování jsem na tváři měla takový ten přiblblý infantilní úsměv, sem tam se mi líbily vtípky... Jen škoda, že už nejsem malé dítě a asi nedokážu tuto klasickou pohádku patřičně docenit.(15.6.2013)

Druhá oficiální Disneyovka a opět naprosto úžasná. Disneymu se z deprese převlečené za pohádku jménem Pinocchio povedelo udělat milý, příjemný a napínavý animák, kde nechybí nic co tehdejší pohádky nabízely. Roztomilá zvířátka, pěkné písničky, vtip a trochu morálního ponaučení. A samozřejmě propašoval i nějakou tu brutalitu, v tomto případě Ostrov Potěšení, kde se zlobiví kluci mění na osly. Viděl jsem naposledy někde na základní škole, ale stále to má kouzlo. PS: Oskarová písnička When You Wish Upon a Star je celkem známá, ale v příběhu zazní jen v titulkách.(2.7.2016)

Opět velmi kvalitně zpracovaná pohádka, která má ale několik much, díky kterým se nezařadila mezi mé oblíbené. Jednak motiv hlavní postavy není nikterak uchvacující a nepřináší žádné velké boom, jako je tomu u pohádek s princeznami, netvory a dalšími z řad klasických pohádkových bytostí. Za druhé film postrádá silné vedlejší role, jedinou která vám zůstane v paměti je cvrček, což je na disneyho poměry dost málo. Za třetí děj, v mých očích rozkouskovaný na epizody, je místy dost nudný a nepřináší nic, čím by diváka zaujal. I přes tyto neduhy se jedná o pohádku s dobrými dialogy, krásnou hudbou a animací a tím pádem stojí za shlédnutí. 65%(2.1.2011)

• - Jiminy Cricket potreboval na film 27 rôznych farieb. (Raccoon.city)

• - V roce 2012 vyhodnotil Americký filmový institut snímek 2. nejlepším animovaným filmem v historii. [Zdroj: afi.com] (vyfuk)

• - Modrá víla bola vytvorená pomocou rotoskopickej techniky, rovnako ako princ vo filme Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937). (Raccoon.city)