Reklama

Reklama

Pinocchio

  • USA Pinocchio
Trailer
Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební
USA, 1940, 88 min

Obsahy(1)

Pinocchio studia Walt Disney je krásnou pohádkou o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme. Nyní vychází Pinocchio ve Speciální edici - s dokonale vyčištěným obrazem a zvukem tak, jak jste ho ještě nikdy nemohli vidět! Nemá asi cenu připomínat, že hlavním hrdinou je malá dřevěná loutka, která si ze srdce přeje stát se opravdovým chlapcem. Není to ale zdaleka tak jednoduché, jak si myslí. Připomíná mu to na každém kroku i cvrček Jémine, jeho nerozlučný společník. A kdykoli Pinocchio zalže, začne mu růst nos - vždy o kousek víc a víc.

Příběh o Pinocchiovi okouzlil celé generace dětí dokonalou klasickou animací i hudbou, za kterou byl dokonce oceněn prestižním Oscarem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (106)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Taliansky spisovateľ Carlo Collodi napísal v roku 1881 rozprávkový román "Ponocchiove dobrodružstvá" (La avventure di Pinocchio). Príbeh o tomto oživlom z dreva vyrezanom chlapcovi sa dočkal mnohých filmových spracovaní. Jednou z najznámejších adaptácií je film "Pinocchio" z roku 1940 od The Walt Disney Studios. Je to klasický, typický komerčný produkt tejto hollywoodskej produkčnej spoločnosti. Výrazne farebné animácie a kopec zbytočných otravných spievaných sekvencií. *** ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

2. celovečerní Disney Ve srovnání se Sněhurkou je Pinocchio jen slabý odvar. Cesty celovečerních Disney filmů byly vždycky křivolaké. Ano, máme tu literární klasiku jako předlohu, i roztomilou kočičku, rybičku a cvrčka. Ale scénář není tak soudržný jako u Sněhurky, písničky jsou zapomenutelné, personifikovaná zvířata jsou i nejsou na úrovni lidí a příběh o oslících je zbytečně krutý a bez jakéhokoli konce. Carlo Collodi by se asi divil. Krásy rotoskopové kouzelné víly bohužel nejsou všechno. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Popri dnešných vymodernizovaných animákoch mi skvele padlo takéto kúzelné rozptýlenie. Skvelá grafika zo štyridsiateho (!) roku ma úplne uchvátila a po takmer 70tich rokoch si udržuje to správne čaro. Navyše štedrý príbeh, muzikálne časti ma ako vždy neohúrili. Ale tie patrili k dobe. 70%. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Dětské publikum je Pinocchiem naprosto a nečekaně uhranuto (od včerejšího do dnešního oběda to tu běželo 6x, nelžu!), proti milované Anně a Else naprosto šokujícně vede na body. Rodič oceňuje pedagogickou pomoc pana Collodiho, která mu umožňuje vysvětlit potěru, proč nikdy, nikdy, NIKDY! nechodit s nikým nikam bez maminčina výslovného souhlasu a obohatit slovní zásobu potomstva o nekompromisní heslo v případě nouze "pomoc pedofil!". Já Pinocchiův příběh znala jen hodně ve zkratce, jak si to pamatovala mamka. Jak to půjde, běžím do knihkupectví koupit knížku, protože tohle je prostě boží. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

I dnes, 64 let po vzniku, působí tento film velmi svěžím a vtipným dojmem. Disney obohatil příběh spoustou drobných animací (např. detailní vykreslení Geppettovy dílny se spoustou komických kukačkových hodin a roztomilých fíglů) a písničkami, které se dočkaly po velikém ohlasu i soundtrackového vydání. A vůbec přitom nevadí, že Collodiho příběh Disney "zhollywoodštil", či jak se tehdy říkalo, "zdisneyovštil" a z postavy původně zlobivého frackovitého Pinocchia udělal hodného naivního kluka k němu přidal postavy kocoura a rybičky, které původně v knize nebyly. ()

Galerie (108)

Zajímavosti (21)

  • S výrobou pomáhali německý abstraktní animátor Oskar Fischinger a švédský knižní ilustrátor Gustaf Tenggren. (Terva)
  • Jiminy Cricket potreboval na film 27 rôznych farieb. (Raccoon.city)
  • Lampwick je karikaturou animátora společnosti Disney Freda Moora. (LUKICKK)

Související novinky

Roberto Benigni bude Geppetto

Roberto Benigni bude Geppetto

29.10.2018

Oscarový herec a režisér Roberto Benigni (Asterix a Obelix, Život je krásný) si zahraje Geppetta v nové verzi Pinocchia od italského režiséra Mattea Garroneho (Dogman). Benigni má už s kultovní…

Reklama

Reklama