V porovnání s ostatními technikami boje je ninjutsu prastarým bojovým uměním nejvíce prostoupeným záhadami. Film Enter the Ninja přináší napětí již výlučností svého námětu - zasvětí nás totiž se všemi podrobnostmi do málo známého umění "neviditelnosti". Film se odehrává v Japonsku a na Filipínách a vypráví příběh Colea (Franco Nero), člověka ze Západu, který je zasvěcován do tajných bojových rituálů ninjutsu. Cole přichází na pomoc přátelům v jejich boji proti půdu uchvacujícím naftařským králům a hravě se vypořádá se všemi protivníky - až se na scéně objevuje ninja - úkladný vrah. Oba pak využijí celé palety svého umění - rozvine se epizoda, která je tím nejsenzačnějším sledem boje o holý život, něco, co příznivci stříbrného plátna dosud neviděli! (Warner Home Video CZ)

Han22

Podobný blbosti jsem kdysi žral, nicméně tohle bylo fakt strašný ve všech ohledech. Příběh, výprava, kamera, dialogy. Fatální castingový eror je ovšem 40letý Franco Nero (který vypadá jako usedlý padesátník) v roli ninji. Jeho pokusy o bojová umění spolu s příšernou snahou střihače zakrýt že nic neumí kurví i to nejpodstatnější akci. A Sho Kosugi toho taky moc nepředvedl. Hvězdička za celkem ucházející finále, kde je ninja maskovaný a uvidíme konečně trošku slušnou akci. EDIT 2024: Opravdu příšerná sračka, laciná, dementní, mizerně obsazená s naprosto zoufalým Nerem, který jako ninja nevypadá, nehýbe se a ani se nepokouší hrát. Maskovaný dubl je pak ve finále asi o polovinu hubenější :) Akční žánr se v roce 1981 teprve rozjížděl (tuším 4 filmy) a hned ho začaly prznit tyhle příšerný béčka. ()

Finskej

Vpravdě neuvěřitelná pitomost, při níž člověku nutně vybuchne mozek – nedívá-li se jediným úhlem pohledu, jímž lze toto veledílko sledovat: očima masochistického fanouška videoBéček (až Céček až Déček) osmedesátých let, tedy očima diváka, který na veškeré požadavky na příčetnost *vědomě* rezignoval :-) ()

iXtr3m3

Prvopočiatok Ninja série, kde paradoxne majster Kosugi ešte hral "druhé" husle a v hlavnej úlohe bol Franco Nero. Hrôza a des, ale aj napriek tomu, že si z filmu moc nepamätám, kvôli Kosugimu a kvôli ďalšej budúcnosti série dávam aspoň dve hviezdy. ()

borec999

K tomuto "skvostu" som sa dostal vďaka chalanom z Moviezone a ich EAF. Predtým ako Hollywood stihol zachytiť trend ninjov a spracovať poriadny film na túto tému, klasickí béčkari z Cannonu nestrácali čas a narýchlo zbúchali vlastný film o ninjoch. A objektívne je to dnes strašná sranda, pretože Biely nindža má s ninjami asi toľko spoločného ako Boris Kollár s usporiadaným sexuálnym životom. Franco Nero v hlavnej úlohe sa do role Ninju absolútne nehodí, prenáša bizarné hlášky (Ninja nezabíja, ninja eliminuje) a v bojových scénach bol zaručene na kávičke v zákulisí a nie na pľace (hlavný záporák Sho Kosugi je na tom herecky a aj v akcii len o trochu lepšie). Dialógy sú smiešne, hlavný hrdina nemotorný, herci tragickí, akcia amatérska (a navyše zostarla), jediné čo sa dá ako tak oceniť je výprava a prostredie v ktorom sa film odohráva. Objektívne je to ako celok veľmi zlé a hlúpe, no druhým dychom musím dodať, že je to jeden z tých filmov ktorý je tak zlý, až je proste dobrý, má typické čaro prehnaných béčok z 80.rokov a že som sa nenudil. K tomuto guilty pleasure sa určite ešte niekedy vrátim, minimálne niektoré scény úmrtí (teda eliminácií) musím vidieť znovu :D... PS: osobne je to pre mňa ešte väčšia sranda ako Dudikoffov Americký Ninja. 50% ()

Fary odpad!

Knírkatej americkej ninja bez kapky charismatu. :-P A to mám B-čkový ninja filmy jinak celkem rád! :( ()

Ronyk7

Možná je to kultovní snímek, ale já jsem Nerovi toho ninju nesežral ani na chvilku. To už jsem víc věřil později Dudikoffovi i když to je stejný nemehlo na bojový umění jak Nerouš. Mimochodem Dudikoffa jsem tady identifikoval. Byl tu asi 5 vteřin. 16.03.20012 ()

Sunwheel

Film viac pripomínajúci európsku telenovelu, než akčný film. Dosvedčuje to hlavne výber hlavnej postavy, ktorá v scénach, kde nie je prítomný dablér (ktorého prestrihy sú do oči bijúce) zvláda trápne dialógy viac, než kŕčovité akčné scény (scéna s odhalenou hruďou a nundžakmi je top!). Zasadenie do prostredia bielych zbohatlíkov, ktorí si postavia vilu aby pomohli k práci domorodcom, ktorých terorizujú iní bieli zbohatlíci je už povinnou výbavou. Spoločnosť Golan samozrejme aj tentokrát použila svoj otrepaný námet, kde človek zo Západu si ide (tentokrát ako na dovolenku) zatrénovať do Japonska a jeho miestny sok to neprežije, čo využije ako skvelý námet na pomstu. Ako vždy platí, jeho bude hrať herec, ktorý tie bojové umenia aspoň ovláda a aj pri tak zničujúcom filme mu to uveríte. Franco, stálo to za tie peniaze aspoň? P.S.: Dudikoffov Cole v jednotke bol teda uveriteľnejší. ()

montel

Cole (Franco Nero) právě odjíždí z Japonska, kde se učil umění ninjů ninjitsu a přijíždí na Filipíny za svým kamarádem z Vietnamu, který je neustále obtěžován gangstery, kteří chtějí odkoupit jeho půdu a pozemky, protože se pod nimi nacházejí obrovské zásoby ropy. Cole proto nepřihlíží a pomocí svého umění hravě všechny gangstery přemůže. To se nelíbí mocnému bossovi a tak si najme z Japonska Coleova konkurenta a nepřítele, černého ninju Hasagawu (Sho Kosugi), který na svou smrt slibuje vyhlazení všech lidí, kteří brání v odkupu pozemků. Střetnutí Colea a Hasegawy je tak neodvratné...První ze série ninja filmů, který je zároveň asi nejslabší. Nechápu obsazení Franca Nera, který s bojovým uměním nemá nic společného, všechno tak spadá na bedra Sho Kosugiho, který se ale ve filmu objeví pouze v úvodní a závěrečné sekvenci a tak je film spíše podprůměrný. S Ninjovou pomstou, ve které už hraje Kosugi kladného hrdinu se toto nedá vůbec srovnávat. 40% ()

MasterLee odpad!

Tak tento film u mě je naprostý propadák jen co stojí za zmínku je Sho Kosugi ale i on nezachrání moje hodnocení a podle mého se na hlavní roli Franco Nero bílého ninji nehodí. ()