Mrtvá hlídka

• Česko Hlídka smrti (více)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

Martin741

Ak sa clovek zameria v tomto filme na realie 1. Svetovej Vojny 1914 -- 1918, na rozkladajuce sa tela a vsadepritomne krysy, tak ide o nadpriemerny kusok. Co je ale ovela horsie, film sa tvari, ako horor, a hoci su tie realie neprijemne a strasidelne, na plnohodnotny horor to rozhodne nestaci. Bolo by treba este nejaky dej, a ten je veru poriadne deravy. 20 % ()

raptorrr

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se zorientoval kdo je kdo (akorát Andyho "Gluma" Serkise jsem poznal hned :-)). A konec jsem doteď nepochopil. ()

MrPierc

Atmosféra zákopů dodává filmu beznaděj. Bláto, mrtvoly, hnijící zbytky kamarádů, to vše tvoří denní chléb všech vojáků, kteří si myslí, že je již nic horšího nemůže potkat. Výborný Jamie Bell. ()

O´Neill

Začátek velmi perfektní, postupně ale film začne ubírat jak na tempu tak na kvalitě, a z dobrých postav, na kterých to mělo stát se stávají vedlejšáky. Celková atmosféra filmu ale perfektní. ()

Wormboy

Film je zasadeny do perfektneho, zanrovo neokukaneho prostredia a divak samotny ma pocit, ze sa topi v hline, je obkoleseny spinou, krvou a zo vsadial su na nom zavesene oci ludskym masom nakrmenych potkanov. Atmosfera je teda budovana velmi dobre, len je velka skoda, ze sa roztapa v dramatickych scenach, ktore su natocene velmi neprehladne a tak rychlo presumia. ()

fars

Ze startu celkem slusna atmosfera, parkrat jsem se i lekl. Film je koukatelny tak do pulky, pak je cim dal nudnejsi. Na konci uz to je totalni nuda, 10 minut pred koncem jsem se na to uz vysral a vypnul jsem DVD.... bylo mi fuk jak to dopadne, beztak prezil pouze Shakespear. ()

Radiq

Nudnej začátek a nezáživnej vývoj nervů mezi jednotlivejma vojákama vystřídá poměrně originální závěr a to prostředí mezi zákopama, kde jenom pořád prší nebo je hmla, je fakt deprimující a voni se v tom blatě a mezi mrtvolama musí pořád mrcasit... No nezáviděl jsem jim to. Ani těm hercům, když to tam natáčeli. ()

kosta73

Mrtvá hlídka je ze dvou třetin ultranaturalisticky natočený podivuhodný příběh z první světové války a jako takový funguje výborně. Bohužel v místech kde se tvůrci snažili do vyprávění vměstnat hororové prvky se kouzlo výše uvedeného velmi rychle rozmělňuje, což platí zejména v samotném závěru, kdy po celou dobu pečlivě budovaná atmosféra vyšumí na ploše několika minut. Je ale třeba dodat, že již zmiňované dvě třetiny filmu oprávněně zaslouží pozornost. ()

SeanLSD

Hororov je ako sračiek, ale historických hororov ako šafránu. A máloktorý je tak strašne chytrý a súčasne (alebo práve preto) tak kurevsky presvedčivý, ako toto skrz-naskrz temné, špinavé a beznádejné psycho. Nadprirodzeno je iba veľmi jemné, a čo ho činí ešte desivejším je, že sa prezentované udalosti dajú vlastne celkom dobre vysvetliť aj bez jeho prítomnosti, ako symbol vojnového šialenstva, ktorý v kombinácií s otravným plynom spôsobujúcim vražedné halucinácie až tak ďaleko od reality nemusí byť. Najdesivejšie na MŔTVEJ HLIADKE je, že sa celkom pokojne mohla skutočne stať... - pretože kto vie, čo všetko sa v tých zablatených zákopoch dokonale mŕtvej krajiny odohralo... ()

Doudis19

Zákopová válka trošku jinak. Muselo být peklo sdílet tu krví prosáklou díru v zemi s člověkem typu postavy Andyho Serkise :-). Celkem slušné psycho. ()

lennyd

Už dlouho jsem neviděl film, kde by mě ještě po skončení běhal mráz po zádech. Skupina anglických vojáků narazí uprostřed války na opuštěné německé zákopy - jenže ty nejsou "až tak moc" opuštěné ... ()

Raven0

Ehm, a tohle mělo být co? Film se sice jakž takž snaží navodit hutnou atmosféru, ale nedaří se. Na vině je samozřejmě laciné vzezření. Prostě to člověka nevtáhne. Hrdinové jsou nevýrazní a není komu fandit... Příběh a vyvrcholení už jsou jen hřebíčkem do notně ztrouchnivělé rakve. ()

Bobik9

Parádní podívaná. Skvělí herci, které vedl šílený Andy Serkis. Dokonale depresivní atmosféra, originální příběh a spádný děj. Pořád se něco měnilo, pořád to jelo, pořád se něco dělo. Bavilo mě to a rychle to uteklo. Žádnou hlubší myšlenku to asi nemělo, ale pro pobavení to stačilo. Celý film jsem napjatě sledoval, několikrtá jesem se přistihnul jak přihlouple čumím s otevřenou pusou. Výborný kousek! Jediné mínus pro mě, že to bylo až příliš kruté a bahnivé. ()

Všivák

Film je v podstatě takové tisíckrát omleté klišé o partě lidí , kteří na nějakém prokletém místě zmagoří a začnou se zabíjet mezi sebou. Jenže je to celé zasazené do neokoukaného prostředí blativého zákopu první světové války, z kterého přímo kouká ostnatý drát, ponurost, deprese, smrt. Rozkládající mrtvoly, všude se válející v blátě, oblézané tisíci hlodavci jenom dotvářejí krásně tísnivou atmosféru. Horor to neni. Nebýt nesmyslného konce, dal bych víc.. Ve filmu je historická chyba. Samopal Sten, co našel u zákopu vojín Shakespeare a následně z něj párkrát vystřelil, používali angličané až v druhé světové válce. V první se střílelo pouze z kulometů. ()

sskrblik

Muži v zákopech po bitvě obklopeni smrtí. Mrtvá hlídka měla slušnou atmosféru, dějově samozřejmě jednodušší, ale klidně bych se na film podíval znovu. Přišel mi zajímavý. ()

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga