Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

KoRner

Nerozumiem jednej veci - dedinčania sú mimo z jednej bandy, ale ked príde na to uväzniť dvoch Dánov, naraz sa vedia spojiť a chopiť zbrane. Viac než Mikkelsenovi som držal palce jeho bratovi, ktorý sa mi zdal pre Divoký Západ vhodnejší. A ani záporáci Morgan s Cantonom nie sú nejakí výrazní - v Cantonovom prípade dokonca sa to obmedzuje iba na drsný výraz a skutek-utek. Proste dobrý film o pomste, ale ničím výnimočný, prečo by som mohol dať štvrtú hviezdu. ()

Seti

Klasický westernový námět o pomstě, který byl však na můj vkus uchopen až příliš schematicky a chyběl mu výraznější tvůrčí rukopis. Scénářem podobné filmy příliš neuchvátí, proto to musejí většinou vykompenzovat kvalitním řemeslem, stylovým přístupem a zajímavým castingem. Salvation boduje především tím castingem, protože ošlehaný Mikkelsen je pro roli mstícího se drsňáka jako stvořený. Eva Green do role němé princezny taky sedí, přestože ta není příliš propracovaná a nedostává příliš prostoru. Záporák mohl být však rozhodně stylovější. Salvation ničím nepřekvapí a existují určitě lepší westerny, ale díky zajímavému castingu a finální konfrontaci stojí za shlédnutí. ()

klukluka

Nebylo to špatný, ale s ohledem na ta jména, která se na tom podílela, to mohlo být mnohem, mnohem lepší. Byl to takový westernový dánský minimalismus, dělaný v duchu hesla "hlavně to moc neposrat". To se povedlo, ale dějiny žánru se tentokrát přepisovat nebudou. ()

Milano33

Tak ešte som sa nestretol s tým, že by Dáni natáčali westerny, toto bol moja prvá skúsenosť s takýmto niečím a musím povedať, že im to docela aj ide. Bol som zvedavý, ako dopadne táto žánrovka, obzvlášť keď si vo filme zahrali moji obľúbenci, nádherná Eva Green a charizmatický Jeffrey Dean Morgan. Hlavnú úlohu v tomto filme si strihol dánsky herec Mads Mikkelsen, ktorý hrá veľmi obstojne. Jeho hlavného protivníka stvárnil Jeffrey Dean Morgan, ktorý tu zohral ozaj podobnú roličku ako v seriály The Walking Dead, odkiaľ ho všetci poznáme pod menom Negan. Postava Negana je pre Jeffreyho pravdepodobne najznámejšou rolou a aj v prípade The Salvationu si neľútostného záporaka v Morganovom prevedení užijeme rovnako dobre. Na Evu Green tu pripadla nemá ženská postava, čo je žiaľ škoda, pretože vo filme príliš veľa nenahovorí, v podstate vôbec. Na druhú stranu nestratila ani kúsok zo svojej elegancie a krásy, Evička je stále neskutočne okúzľujúca a vzhľadom na okolností musí hrať primárne prostredníctvom zádumčivých pohľadov. ()

Corpsegrinder

Lepší novodobej western než Django. Příběh je samozřejmě jednodušší ale kdy měly westerny složitej příběh? Mikkelsen do role sedí jak prdel na hrnec. Naprosto super vzhled filmu, ta hra se světlem při nočních scénách je prostě paráda. Po delší době film co jsem si užil. ()

Hanys_

Klasický příběh o pomstě vetkaný do parádní žánrovky. Jednoduchý děj (Mikkelsen po nich prostě jde hlava nehlava) je vynahrazený skvěle napsanými postavami, u kterých člověk trochu pochybuje, jestli nějaká z nich byla vůbec kladná. 7.5/10 ()

Romario

Kovbojka s Mads Mikkelsenem a Evou Green? To jsem si nemohl nechat ujít! Minimalistická hudba i zápletka, poskrovnu dialogů, zato hustý děj a syrová atmosféra. V rámci žánru naprostá špička a dokonalost. ()

SpaceOdyseus

Na platne se nedeje nic co bysme nevideli v nekolika dalsich filmech, ale je to podane velmi syrovou a nezvyklou formou. Ustredni herecka trojice byla vybrana velmi dobre v cele s Madsem, kteremu tyhle role vylozene sedi. Diky tomu film vycniva daleko nad prumer. ()

ti88na

Dáni sa nám rozhodli zabrúsiť do drsných vôd westernu. Na pohľad to nevyzerá úplne zle, ale žiaľ si vybrali osvedčenú a otrepanú tému pomsty, a nepriniesli do žánru absolútne nič nové. Na to aké to bolo krátke sa mi to zdalo až moc dlhé. Scenáristi si moc práce nedali a keby bola Spása nemým filmom, ten rozdiel by ste ani nespoznali. Asi sa nemám príliš rada, keď som si tento film pustila. Herecké obsadenie nie je podľa môjho gusta. Z Mikkelsena na zadok nepadám a Eva Green mi je od počiatku krajne nesympatická. Morgen je klasický záporák akých tento žáner ponúka mnoho. Takže len ďalší veľmi neoriginálny western s dobrým vizuálom. ()

Ripley

Tak bohužel.Western s Mikkelsenem nedopadl,tak jak jsem si přál.Rozjezd slušný,ale dál už jen naprostý průměr.Vyčnívá pouze syrovost,ale ta je dnes v každém současném westernu.Mikkelsen nemá co hrát.Záporák je nevýrazný.Režijně obstojné,ale jednoduchý scénář nemá moc co nabídnout.Film nenabízí nic nového,nic co by se vrylo do paměti.Typický film na který se jednou podíváte a nemáte potřebu ho vidět znovu. ()

kolemjdouc odpad!

nemůžu si pomoci,ale po spoustě filmů, na tohle téma,které jsem už viděla ,je tohle nejhorší kovbojka.Citlivé téma ale necitlivé ,laciné,podbízející se,odfláknuté zpracování.Tečka. ()

Dyas

Komenty typu nejlepší western jsem byl překvapen jako Wacoslav1 (Hodný, zlý a ošklivý je pro mě mimochodem nepřekonatelný western). Čekal jsem díky nim alespoň velmi dobrý film, který jsme už dlouho v tomto žánru nedostali (Djanga nepočítám), ale kde nic tu nic a to jsem se na to z trailerů fakt těšil. Atmosféra divokého západu není špatná, ale příde mi to prostě špatně natočený. Celkově je to dobré jen díky hlavním představitelům, což jsou Mikkelsen a Dean Morgan. Co musím ale zmínit, tak je záchrana Johna v době deště. To byla vskutku povedená scéna, kterou si pamatuji doteď. Eva Green toho moc nepředvede. Čistý průměr. ()

vander19

Konečne sa po dlho čase udialo niečo výnimočné a svetlo sveta uzrel nový western. Dokonca s Madsom Mikkelsenom v hlavnej roli. Eva Green sa po dlhej dobe nepredvádzala svojimi prsiami a bradavky a aj príbeh bol dobrý. Je to síce taký ten priemerný dej, kde hlavný hrdina sa rozhodne pomstiť, ale malo to šťavu. Potešil ma aj Eric Cantona. Zatím som ho v serióznej roly, okrem reklám nemal možnosť vidieť. Ako plus kvitujem, že rodený Dán Mikkelsen aj v americkom westerne hrá dánskeho občana - emigranta. ()

ondrula

No to zase bylo něco - dánský western... Mikkelsen nasadil svůj osvědčený herecký výraz a la "dánská sůva z nudlí", trpí kvůli neštěstí své rodiny a pak si jde hrát na mstitele. Krátká stopáž nedovolí divákovi, aby se příliš nasral, takže se to dá přežít. Jako poměrně komický mi přišel jev, kdy každej, kdo chytne průstřel ráže 45, si z toho nic moc nedělal a musel (naprosto pravidelně) být následně dodatečně (dostatečně) zastřelen. Proč lítala ve filmu Eva Green jsem nepochopil, asi kvůli reklamě. Děj filmu je taková ta směšná šablona o pomstě z westernů z 50. let (včetně toho, že je dramaticky zastřelen otroubený hrdinův patolízal). Asi nejvíc mě ve filmu zaujal neschopný šerif a jeho zástupci, kteří byli městu platní asi jako houpací kůň, a místní farmáři byli jistě rádi, že si je vyživují. ()

peetriss

Vcelku průměrný thriller postavený na nejrutinnějším dějovém konceptu. Na druhou stranu oceňuji snahu o experimentování s klasickým americkým žánrem a jeho ozvláštněním typickou dánskou chladnou a syrovou atmosférou charakteristickou pomalejším tempem. Bohužel v mém případě experiment nevyšel stoprocentně. Mikkelsenův minimalismus se pro jeho roli hodí, Eva Green je hot i v nemluvné postavě, záporné postavy dobře obsazeny. I přes zajímavou digitální stylizovanost Salvationu k dokonalosti chybí trochu šťávy vtahující do děje. ()

iampatrik

65% Velice prostá a jednoduchá žánrovka o pomstě. Neurazí, ale ani ničím nepřekvapí. Přesto bych doporučoval, pokud člověk nechce zapínat dvouhodinový akční biják, tohle by mohla být kratší, komornější alternativa, ke všemu s Mikkelsnem a Evou Green, která však neřekne ani půl slova :) ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona