Reasonable Doubt

• Německo Auf falscher Fährte (více)

Úspešný chicagský advokát Mitch Brockden šoféruje pod vplyvom alkoholu a okolo polnoci zrazí mladého muža. Keď zistí, že obeť nehody niekto pred chvíľou ťažko dobodal a dorezal, pričom útočník môže byť nablízku, spanikári, privolá záchranku a utečie z miesta činu. Polícia vzápätí zadrží podozrivú dodávku, v ktorej leží zakrvavené mŕtve telo zrazeného Cecila Ackermana, 24-ročného muža, ktorého nedávno prepustili na podmienku. Šoféra dodávky, automechanika Clintona Davisa, obvinia z vraždy prvého stupňa a jeho obhajoby sa ujme sám Mitch. Má výčitky svedomia, a tak sa rozhodne, že mu na súde pomôže. Aj napriek tomu, že na Davisových pracovných nástrojoch sú stopy Ackermanovej krvi, súd Davisa oslobodí. No už onedlho začnú na povrch vychádzať ďalšie desivé skutočnosti, ktoré môžu advokátovi Brockdenovi zničiť celý život. Davisovi totiž pred rokmi niekto v jeho vlastnom dome vyvraždil celú rodinu, manželku aj dcéru, a on sa chce pomstiť za každú cenu... (TV JOJ)

Rodriguez

Dobře rozehraný krimithriller, který vsází na originalitu se mění během snímku na laciný televizák. Mladý ambiciózní advokát má dobře rozjetou kariéru, manželku s děckem, velký barák, auto.....prostě klasický američan. Jenže jednoho večera se rozhodne odjet z baru autem a né taxíkem jak původně plánoval. Osudová chyba s ním rozehraje nečistou hru o jeho čisté svědomí. 45% ()

David.Darco

... Čo k tomu povedať. Začiatok ktorý sa tváril ako dôležitá puzzla alebo retrospektíva príbehu sa vykľul ako nezaujímavý fakt, ktorý sme si domysleli dávno predtým. Zloduch ktorý sa hrá na anti hrdinu pri konci otočí kartu a dostane chuť VRÁMCI SPRAVODLIVOSTI konať ako homovypatlany bazmek a s argumentom :( Teraz pochopiš to prázdno čo v sebe nosím ) zrazu celú svoju motiváciu otočí o 180° ??? WTF uveriteľné asi ako Kaliňákov výraz...... Proste celé zle. Celé zle a jediné čo je dobré je, že to netrvalo dlho. Prvých 20 minút mal tento film u mňa ešte celkom slušné ambície vyšplhať sa vyššie, ale potom to zahodil. Nečudujem sa ani miestnemu hidnoteniu, ktoré som dopredu (mohol som ušetriť 91 minút života) nepozeral. ()

Johnny.ARN

Vykľul sa z toho celkom solídny thrilerík s fajn zápletkou. Bavilo ma to, udržalo v napätí do konca a Coopera mám aj celkom rád. Malo to pár dier, ale aspoň to není taká tá klasická klišoidná šablónka na vyplnenie času. 3 z 5 ()

JohnSmith

Právnické filmy mám rád, ale musí být zajímavé. Tohle nebylo sice z nejhorších, ale byla to strašná nuda a otrava. K tomu Samuel "hraju ve všem" L. Jackson, který je naprosto bezzubý a nezajímavý, ostatně jako celý film. ()

BMAJTZ

Celou dobu jsem měl pocit, že jsem tuhle zápletku už v nějakém filmu viděl. Tím myslím úplně stejnou s drobnými nuancemi. Nevzpomenu si, i tak šlo o průměrný flák na vyplnění dlouhé chvíle. Oba herci se sice snaží, ale nejsou až tak charakterní aby zahrály psychologické duo. ()

kolemjdouc

Podle mě dobrá detektivka bez zbytečných scén.Obyčejná.Všechno do sebe zapadá.Jackson je v rolích darebáků nepřekonatelný ()

Perry-

Námět na film byl super. Bohužel natočený a zahraný to bylo jako nějaké Cčková TV produkce. Jackson absolutně nevyužitý a k ničemu, Cooper je nijaký a zbytek je jen křoví. Fandit tu nikomu moc nejde. Od filmu se distancoval i režisér, který je v titulcích pod pseudonymem. ()

peetriss

Thrillerová jednohubka s nosným námětem, avšak s po všech stránkách podprůměrným a zkratkovitým přepracováním do scénáře. Peter Howitt se však snažil vytěžit maximum možného a úroveň atmosféry i napětí se střídavými úspěchy udržuje v koukatelných proporcích. Samuel L. Jackson, coby hlavní záporák, si jen odehrál své, přidal tak jen další položku do své filmografie, ve které klade důraz na kvantitu, co do počtu filmů, na úkor kvality. ()

lucijelucije

Reasonable Doubt je vcelku pestrý thriller. Záčátkem začínám výborná propletanice a tahnice, kdo že je vastně ten špatný. Poté. co se ukáže pravda, trochu příběh ztrácí dech, ale přesto je to dobrá krimi podívaná za kterou tedy dost ručí S. L. Jackson. 6/10 ()

mosnak

Nezaujme a neudrží diváka pevně zaraženého v křesle. I Když film trvá pouze hoďku a půl, tak se neskutečně vleče :-( Ožralej právník srazí chlapa, zamete za sebou stopy a cajti zavřou Samuela L. Jacksona. V právníkovi se hne svědomí a vyseká jej z toho. Jenže všechno je nakonec jinak. Jackson je v roli masového vraha příliš málo šíleny. 20% ()

xavierr13

Kombinácia thriller a Samuel ako badguy je opravdu na jedničku. Už v Lakeview Terrace som bol stále v napetí a teraz je tu opät dokázal že je to pán herec. Celkový príbeh zaujímavý, prostredie temné a hudba niekedy až moc zámerne napätá a lakačky, ale celkový dojem celkom dobrý. Doporučujem zhliadnut! ()

BOURQUE

Príbeh známy, ale za to slušne režírovaný. Herecké výkony taktiež na slušnej úrovni. Celkovo, vo svojom žánru slabší priemer. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

sWONDER

Lákadlo v podobe Coopera a Jacksona zafungovalo, ale filmu to moc nepomohlo. Slabučký scenár, klišé a wtf momenty. Aké, také napätie slúži k dobru, no celkovo je to fakt slabé, priehladné a béčkové. ()

Shitonit

Úplně normální frajer, se tak nenápadně zamotá do sítě sraček, až to není normální. Ale to je život. Někdy stačí jen malá chvilka nepozornosti, a je průser jak barák. Napětí, děj, kamera, herci,....... hodně dobře vymazlenej koktejl, pro příjemný letní záplavový večer :-) ()

srncek

Tie 2 hviezdy dávam vyložene za opäť démonického Jacksona,aj keď tu bol na pľaci len minimálne..VŠETKO OSTATNÉ stálo za hovno,počnúc spomalene uvažujúcim hlavným kokotom a nie hercom,tupým scénarom a lacným TV lookom..35% ()

Mamlas

TV brak, který jen přítomnost SLJ povytahuje ze dna žumpy. Sekunduje mu tam právník - hlavní hrdina, takový nezajímavý hysterický neuměl, co furt přehrává. Komická to postavička. Příběh ubohý a ohraný, realizace velmi televizně slaboučká. (11%) ()

Saxos

Na tomhle filmu ještě pořádně zapracovat, tak by to byl thriller za 5⭐. Klady: dobrý nápad na zápletku. Zápory: vše moc okaté a jasné, pár nelogičností, málo rozpracovaný příběh Clintona Davise a tím i krátká stopáž necelých 80 minut, zbytečně psychlogicky překombinovaný závěr, nechat Davise jen jako hodnýho seriáka. ()

ELDoctorow

Straight to DVD blbosť na úspešné zabitie jedného večera. Scenárista vytiahol z rukáva snáď všetky klišé tohto žánru, ktoré vás len napadnú, až má človek pocit, že mu niekto dal ich zoznam a on si ich len odškrtával pri dopisovaní scenára, aby na žiadne ani náhodou nezabudol. Pocit, že presne toto som videl už v niekoľkých iných filmoch ma neopúšťal prakticky celú hodinu a pol. Hodnotenie presne medzi dvoma a troma hviezdičkami, prikláňam sa bez nejakého pomenovateľného dôvodu k trom. Asi preto, že hľadajúc nejakú nenáročnú a nie veľmi dlhú snímku, pri ktorej mi môže ísť modzogáň na voľnobeh bola toto presne tá trefa do čierneho Samuela L. Jacksona akú som chcel. Najzábavnejšie mi prišlo, že aj takáto nevzrušivá priemernosť môže mať pomaly 10 minútové záverečné titulky v ktorých si každý jeden producent zabezpečil sólo titulok len pre seba. Museli byť chlapci bohovsky hrdý na to čo natočili. Pravdepodobne ešte v živote nevideli viac než dva thrillery. ()