1862 - v tomto roce doléhá na rolníky jedna rána za druhou. Epidemie, špatná úroda a hladomor. Šlechtici se starají jen o rozmnožování svého majetku a nepřestávají chudáky vykořisťovat. V té době je pro rolníky jedinou nadějí Kundo, bojechtivá skupina, která je schopná nahnat boháčům opravdový strach. Rodinu řezníka Dolmuchiho dá urozený pán Jo-yoon zabít a podobný osud chystá i samotnému řezníkovi, který neplní dvoustrannou dohodu. Ale řezník vražedný útok přežije, přísahá šlechtici pomstu a připojí se ke Kundu. (Film+)

MickeyStuma

Epické, vizuálně působivé. Korejské historické dobrodružství sice vypráví v krapet pomalejším tempu, ale o to víc s citem a patřičným tahem na branku. Z počátku lze v příběhu okamžitě poznat motiv Robina Hooda, ale jinak se spíše dává najevo pocta režisérovi Akiru Kurosawovi. Jako příklad lze uvést třeba scéna útoku na vesnici, známá z filmu 'Sedm samurajů' (1954). Námětově se samozřejmě jedná o klasický boj za spravedlnost a pořádek, což u takovýchto filmu není nic neobvyklého. Ale protože takovýchto filmu převážně z hongkongské produkce vznikla už skutečně přemíra, korejští tvůrci se nenechali zahanbit a vytvořili vizuálně dokonalý filmový skvost. I snímek 'Tygr a drak' bledne závistí a to se chlubí filmovou cenou Oscarem. Kulisy, kostýmy, výprava, jednoznačně pecka. A týká se to i akčních scén soubojů, které doslova a do písmene vypadají jako balet. Zádrhele ve scénáři zkrátka nahradí vizuální stránka obrazotvornosti a zábavnosti. Ano, ani smysl pro humor nechybí, čímž je všemu učiněno za dost. Korejský historický blockbuster se všemi svými klady i zápory po divácké stránce dokáže navnadit na aspekt dobrodružství, smyslu pro romantičnost a filmového zážitku. ()

Torpid

Když si v Soulu postavěj hokejovou arénu pro dvacet tisíc duší, s McDonald's mňamkama, obrokostkou nad ledem a luxusní rolbou, vypadá to jako doma. Jistá kulturní specifika zjistíte až v okamžiku, kdy vyjede korejskej národní tým na led. To si pak vzpomenete na Jardu Jágra, jak to mydlí v rohu se dvěma obráncema na krku. No a tady máme trochu zešikmenýho Tarantina s velkou filmotékou od strejdy ze západu. Koukatelná záležitost, nakonec i v Soulu padá dost branek. ()

ER

Balada o banditech se snahou vytvořit opus ala Tenkrát na západě. A snaha dopadla velmi slušně,hlavně solidně namíchaným dějem,který míchá klasickou asijskou produkci s americkou (závěr jízdy na koních při zapadajícím slunci je toho evidentním důkazem). Scény jsou pečlivé ve vyobrazení detailu a nechybí ani nadhled a humor,dokonce i v té nejdramatičtější scéně (pohled na varlata mimina). Vynikající jsou i herecké výkony,které nejsou tak patetické,jak to mnohdy v asijských akčněji pojatých filmech vidíme.K těm se přidávají oku lahodící exteriéry (bambusový háj nesmí chybět). V podstatě mi jen trochu vadil košatější příběh a místy až příliš okaté "opisování" u filmařských kolegů. ()

Lavinia

Velmi prostý příběh: korejský chudý řezník se stane banditou kvůli spáchanému bezpráví, chce se pomstít a také se pomstí. Bohužel na 137 minutách, v několika kapitolách, rozvlekle jak tuhý kousek hověziny, který člověk ne a ne dožvýkat. Nemá to spád, příběh zas až tak neoslní, souboje a kostýmy sice pěkné, cizost prostředí také, ale co platno. Prostě mě to nudilo a konce jsem se nemohla dočkat. ()

XXXXXXXX

Nevím, jak to ti korejci dělají, ale natočit něco takovýho jinde, než tam u nich, asi nikdy nebude možný. Možná je to tím exotickým prostředím, nebo nezapomatovatelnými jmény hlavních postav, (schválně, kdo mi dokáže hnedka z hlavy vyjmenovat všechny hlavní postavy, bez zpětného pauzování titulků, je u mě borec, jo a odpadlého mnicha nepočítám), Hlavní hrdina řezník a těma dvěma obříma sekáčkama taky nebyl úplně marnej. Malý poznatek na závěr: Taky si všímáte, že v těchto typech filmů, je hlavní záporák zpravidla oblečen do barevně snadno identifikovatelných šatů (tenhle tu měl i směšný kloubouk) a má zpravidla děsně dlouhý vlasy? ()

t.b.kat

Přiznávám, u mě tento film moc nevyhrál. Je to trochu nadsázkový film, ba z části komediální, prolnutý mnoha odkazy a inspirací kultovní filmovou tvorbou. Když jsem se prvních pár minut díval, napadl mě film Sedm statečných, pak Robin Hood a řada dalších (např. i film typu Kill Bill). Hudební westernová vložka v asijském filmu byla překvapivá a nijak nevadila. Co však ubralo na hodnocení bylo to typické asijské přehrávání, kdy je vážné téma vklíněno do komediálního obalu (stejně tomu tak je i v indickém filmu, ale tam s tím divák většinou počítat musí). Je to škoda, ale věřím, že si film najde spousty fanoušků, kteří jej právě jako kultovní záležitost z asijského trhu budou tak i brát. Jediné pozitivum filmu byl zaručeně herec Dong-won Kang, který se role "zlého muže" ujal velice věrohodně a z mého hlediska, pokud by ve filmu nehrál, dostal by film ještě horší hodnocení. 2-3* ()

hufnagel

Zaváňalo to takým eastern westernom,ale nakoniec to bolo celkom dobré.Problém som mal len s identifikáciou postáv,boli si strašne podobní. ()

jojto

Skvelý záporák. Až na tú špagety západňácku hudbu a afektové prejavy řezníka, príjemný počin. Dokonca občas i vtipné. ()

Mydlivoj

Tarantinovka po Korejsku. Čtvrtá hvězda za Tarantinovský styl a za soundtrack,který Tarantinovo filmový styl opravdu připomíná! ()

v.indruchova

Nádherná historická balada o životě a smrti. O lidské povaze. Dobrotivé i zlé. Vše se stane jen kvuli žárlivosti a dalším zlým vlastnostem člověka. Proto milujme své děti a dávejme jim to najevo. Ne penězi, ale pozorností a nepodmíněnou láskou. Hozitánské věci se staly a dějí kvuli penězům a hlavně kvuli lásce. Ať je to láska romantická či má jinou podobu. Poučme se z ní. Egoismus či altruismus? nebo je ještě jiná cesta? /Dlouho jsem tam nebrečela při závěrečné scéně. Plitkých blbostí z druhé strany světa bylo dost. Občas to chce něco hlubšího. ()

Mark1983

Na plný počet to evidentně není, přesto se jedná o další jihokorejský snímek, který mě vůbec nezklamal. Má to svou specifickou atmosféru, která dokáže určitými scénami až imponovat, jak tvůrci nechodí okolo horké kaše a nic, co se týče tématu, nezaobalují. ()

danny79

Perfektni choreografie, akcni sceny jsou originalni, velmi prehledne a svizne. Film je trochu delsi a ma par hluchych mist a nekolik, ktere by si naopak zaslouzily vice prostoru a ve vysledku je silne nadprumerny a velmi zabavny ()

MaxPayne

Kundo! První část názvu filmu si v Čechách určitě získal svou část obdivu. Akce je obstojná a zápletka taky. Bohužel mi moc nesedl ten samurajsko-westernový mix. Za jedno shlédnutí to však určitě stojí. ()

TrokUruk

Konečně výborný film ala staré filmy s Shaolinem. Moc povedená korejská adaptace Robina Hooda, trochu mi i hudbou připomínající spagetti western. Takže prolnutí mnoha mě velice blízkých žánrů. ()