Gerry (Ben Mendelsohn) je talentovaný hráč pokeru, ale sklon ke gamblerství ho spíše sráží na kolena. Dluží, kam se podívá, svou neochvějnou víru ve velkou výhru však podporuje neustálým poslechem instruktážních audionahrávek od úspěšnějších „kolegů". Jednoho dne potkává charismatického mladíka Curtise (Ryan Reynolds), který je v kasinu jako doma, pokud zrovna necestuje. Pouhé stovky mil dělí trochu lehkomyslnou, leč sympatickou dvojici od vytoužené výhry v legendární neworleanské pokerové hře. (MFF Karlovy Vary)

Doudis19

Tragikomický pohled na životy dvou zoufalců, kteří neuplně zvládají své soutěživé povahy. Hazard je svinstvo a tenhle film ještě nezobrazuje uplně ty nejhorší scénáře lidí s tímhle problémem. Herecky super, jinak ale dost čitelný a dalo by se říct, že i nudný. Navíc ten konec mi uplně nesedl do celkové nálady snímku a hlavně je extremně nepravděpodobný ;-). ()

zigíš

Základ kvalitního filmu o gamblingu, gamblerství a gambleřích je scénář (viď nedoceněný Lucky You od Curtise Hansona) za ten splněno, navíc podepřeno jedním hodně dobrým (Reynolds) a jedním vynikajícím (Mendelsohn) hereckým výkonem ..zábavně a -na indie road trip drámo- nechcípácky natočeno 80% ()

netahlo

Tyhle filmy jsou proste presne podle myho gusta. Cesta dvou ztroskotancu a patologickych hracu po americkem Jihu. Herecke vykony obou hlavnich protagonistu perfektni. Zde zbytecne podhodnoceno. ()

Lukoboss

Trochu jsem měl pocit, jako by film nevěděl, čím chce být. Drama sice vystupuje asi nejvíc, ale chvílema to klouže ke komedii, chvílema road movie. Nicméně snímky o pokeru a kasínech mám rád, asi i proto, že se člověk jen tak do Vegas nedostane, takže to má nádech určitýho tajemna. No ale musí to být dobře napsaný a zpracovaný. Tady je to nějak na půl cesty. Gamblerství je tady sice dobře ukázaný, touha hrát a vyhrát je silnější než cokoliv jinýho, ale dát si za cíl filmu o hraní v kasínech výhru pohádkovýho balíku, to není nic novýho. A hlavně bych čekal jinej závěr (nechci spoilerovat). Tak nějak to pomalu plynulo až do "americkýho konce" - že je to ještě pořád baví?! ()

LuccinyFilmy

Film táhne Mendelsohn a jeho pokerový závislák, pro kterého už v životě neexistují žádné hodnoty kromě vyhrávání. Možnost přestat, když se mu poprvé znásobí vložená částka, pro něj neexistuje, a tak sledujeme jeho čím dál ubožejší cestu za hlavní výhrou. ()

KNTRFKT

Příběh o nenapravitelném idiotovi, který ať vyhraje, co vyhraje, stejně idiotem bude a je jen otázkou, kolik toho kolem sebe rozesere. Tahle road movie byla asi tak zábavná, jako sledování výměny sáčků s močí na jednotce intenzivní péče. Téma, které bylo už tisíckrát recyklováno, je recyklováno znovu s naprosto nezajímavým Reynoldsem. Mendelsohn hraje vyhořelého maniodepresivního psychouše tak dobře, protože jím sám je a celkově nám Hazardní hráči nepřináší nic, co už by nebylo natočeno, nebo snad řečeno. Pro mě naprosto TUCTOVÁ srágora. ()

rukay odpad!

Asi nejsem jednoduše cílová skupina pro filmy téhle kategorie, neboť hloubkové sondy do myslí zkrachovalých existencí, jejichž jednání je založeno toliko na iluzi, kterou já navíc prostě nedokážu pochopit, mne vážně nebaví. Na druhou stranu si ale vskutku nejsem jistý, jestli to že je někdo gambler, musí zároveň znamenat, že se chová jako úplný retard. Snad totiž i ta největší socka z Chánova, co do Lucky Jokera za jeden večer nasype všechny měsíční sociální dávky chápe, že se má držet svýho kopyta, a nechodí si sem tam vsadit na dostihy nebo na čokly, o kterých ví asi tolik jako o subatomární fyzice. Tahle myšlenka mne začala obtěžovat asi od půlky první třetiny, a když se k tomu přidaly i upadající dialogy, napětí a příběh, nahradila vše jen ubíjející nuda. Ke konci mi pak bylo srdečně u zadele, jestli hlavní hrdinové prohrají nebo vyhrají, hlavně už aby nezkoušeli zase další a další hazardní hru, jinak se závěrečných titulků nedočkám. Odpad! a nikdy více. ()

Shitonit

Jako sorry, mám sklony k čemukoli, ale k sadomasochystickýmu sledování dvou uslyntaných individuí, fakt svou šedou kůru mozkovou propůjčovat znovu nehodlám! ()

iamx_

Gambler nikdy neprestane hrat. Gambler ztrati praci, pratele, rodinu a vpodstate rozumny pohled na svet. Road movie ve slusnem tempu s vybornym obsazenim. ()

Vimrak158

Příjemné překvapení letošního filmového festivalu. Dvě hodiny trvající film pojednávající o dvojici hazardních hráčů cestujících po Americe. Humor, zajímavý děj a slušně dávkované emoce dělají z filmu velmi rychle a příjemně ubíhající zábavu. Ryan Reynold i Ben Mendelshon podávají skvělé herecké výkony a diváky si jednoznačně získající skvěle napsanými a zahranými postavami. Navíc se zde fanoušci hazardních her i něco nového přiučí v oblasti tohoto životního stylu. Ovšem o žádný zázrak či nezapomenutelný zážitek se samozřejmě nejedná. (50 MFF KV.) ()

Cannonball

Pozrel som si to aby som dal poslednu sancu Reynoldsovi a preslo mu to, normalne hral. Dokonaly nebol ale ani trapny, ako som bol zvyknuti. Tazko som stravil tuto depresivnu odu pre/o looser-och. 65% ()

rigby

Příjemně plynoucí film, na který se dá po celou dobu dívat a stále je co vidět. Výborné herecké výkony charismatických představitelů hlavních rolí, zábavné dialogy, které přímo neuspávají. Konec ovšem zcela očekávaný. ()

Ace.A.T.L.

Mě tahle gamblerská road trip hodně, ale opravdu hodně mile překvapila. Je to nenásilný, je to přirozený, příjemný, realx, ale zároveň člověk tak nějak fandí, aby se těm dvěma vedlo. Nemá to hluchý místo, má to dobrý i smutný chvilky, ale člověk tak nějak cítí, že ho tady nikdo netahá za nos. Hondně fajn film. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015