Seukaendeul: Maewoo choonggyeokjukigo boododeuckhan sagun (TV seriál)

• Jižní Korea

스캔들 : 매우 충격적이고 부도덕한 사건

Scandal

Scandal: A Shocking and Wrongful Incident

Romantický / Drama / Rodinný

Jižní Korea, 2013, 36x? min

Protože tu není zatím žádný obsah, tak lehce nastíním - tohle dorama je především o vztazích mezi rodiči a dětmi, přičemž hlavní důraz je kladenej na lásku mezi otcem a synem. Hlavní hrdina nachází svého biologického otce skoro 30 let poté, co byl unesen a láskyplně vychován svým únoscem. A protože biologický otec není zrovna z těch kladných postav (jinak řečeno, je to arogantní businessman, který se neštítí pro dosažení svých cílů ani nechat někoho zabít), tak se úkolem hlavního hrdiny stává nasměrovat ho na tu správnou cestu. Způsob, jakým se Ha Eun Joong rozhodne svého otce napravit, je vynikající. Vůbec celý scénář je napsaný perfektně. Co mě ale nejvíc na seriálu zaujalo je, že neobsahuje skoro žádná klišé a není v něm snad jediná postava, která by nebyla něčím zajímavá. Není tam snad jediná postava, která by mě nezajímala, a navíc se všechny v průběhu děje vyvíjejí a mění. Za tohle musím scénáristům opravdu pogratulovat. Jasně, jako v každým seriálu se hlavní postavy hlavně ze začátku pořád náhodně potkávají, takže má člověk pocit, že v celý Jižní Korei žije tak padesát lidí :-) Ale bez toho se asi nelze v příběhu obejít. Dorama má docela hodně okamžiků, kdy jsem poslouchala dialogy s otevřenou pusou. Některý chvíle jsou opravdu geniální a nezapomenutelný. Poměrně velkýho počtu epizod jsem se zezačátku bála, ale nebyl důvod. Díky tomu, že seriál měl po celou dobu nějakou napínavou linku, nebylo jak se nudit. Kdo by hledal legraci, tak tady není moc čemu se smát. Snad jedině tomu, co dokáže představitel Jang Tae Hy dělat s obličejem a co mu naopak dokáže maskér vyčarovat na hlavě za barevnou kombinaci. Seriál můžu jen doporučit.(7.12.2013)