Titan, největší z měsíců planety Saturn, jehož povrch zkoumají dva astronauti. Najednou se zmocní jednoho z průzkumníků silná bolest a plastická přilba se naplní krví. Dříve, než klesne k zemi, přenese se do jeho těla neidentifikovatelná hmota... Uplynou tři měsíce. Dvě soupeřící korporace NTI a Richter Dynamics posílají na Titan posádky. Shenandoah, koráb NTI chce po přistání navázat spolupráci s konkurenty. Posádka pod vedením Mika Davisona však nachází raketu Richter Dynamics překvapivě prázdnou. Zakrátko objevují nejen mrtvá těla, ale také temného netvora, před nímž se dávají na rychlý ústup. Všichni, až na Susan Delambre, která se mění v krvavou hmotu. Kosmonautka však není zdaleka poslední obětí tajemného netvora... (Intersonic)

Han22

Kdysi když začínala Nova jsem tohle viděl a byl jsem z toho dost posranej. Dnes už je to spíše k smíchu - trapné postavy, kulisy utopené ve tmě, aby nebylo vidět jak je to laciný atd... ale pořád to má místy docela slušnou atmosféru. ()

iXtr3m3

Žiaľ len o jednu jedinú slabučkú pomyselnú hviezdu lepšie ako katastrofická dvojica Dead Space so Singerom a Galaxy of Terror. Náznaky k lepšiemu to malo, to je presne tá hviezda. Ale tá neskutočná stupidita chovania postáv, to aj na inak legendárne a nezabudnuteľné osemdesiate roky, bola fakt príliš. Spracovaním koniec sedemdesiatiek a chovaním postáv začiatok päťdesiatiek. ()

Fanex

Horor nic moc, nebál jsem se ho ani ve svých 6 letech ve 4 ráno, ale tři hvězdičky aspoň za to, že to byl první můj horor;-) ()

Holina

Přestože jde o osmdesátkovou sci-fi horor klasiku, tedy disciplínu, kterou žeru, nejsem zcela odvázán. Po většinu času se tu totiž jen běhá z místa na místo. Na druhou stranu kulisy (byť až příliš okatě ateliérové) jsou fajn, Kinsky v netradiční roli rulez a má to ten správnej náboj. Za monstrum (kombinace vetřelce a hovna jako půllitr) by ovšem měl tvůrce dostat facku. Velmi slabé i na osmdesátá léta. ()

TERRORDROME

Jasné, toto bola jedna z tých vecí na ktoré si každý spomína z videopožičovne začiatku 90-tych rokov... a treba povedať že ani vtedy to neohromilo. Votrelecká zlátanina kde astronauti na Titane nájdu zbierku emzáckych motýľov a jeden z nich vyzerá ako vypĺznutý plastový králik s motorovou pílou miesto nosa a obvyklou chuťou na ľudské mäsko. Nuž, pochváliť sa dajú atmosféricky modrohmlisté kulisy Titanu a gore scéna s olúpaným ksichtom a explodujúcou hlavou, to fanúšika poteší. Plus pár minút s maniakálnym Klausom Kinskim. Zbytok filmu obnáša hlavne motkanie tmavými chodbami, príšerné dialógy a filozofickú dilemu o tom či sú sprostejší zombíci ovládaný votrelcom alebo osemdesiatkový astrogeroji. V stupídnom finále uvidíme jeho gumovitosť netvoroslava v pár záberoch celého a je jasné že jeho obludné stehná mu body nepridajú. Nie, toto bolo vždy slabučké ako Somálsky vzpierač. ()

spiritus

Jednoznačná kopie Aliena, jen to švihne, film celkově působí hodně béčkovitě a jednoduše..Je tu ale přece jen docela dobrá atmosféra a některé momenty jsou skutečně hrůzostrašné, zejména zmutovaný Klaus Kinski působí dost hrozivě...Zkrátka je to průměrná sci-fi vyvražďovačka, s dobře zvládnutým prostředím a atmosférou. ()

arcticsky

Pro filmového fanouška jistě zajímavé, byť setsakrametsky zastaralé béčko. Zajímavé také kvůli účasti Klause Kinského. ()

MickeyStuma

Ne, toto není Vetřelec, tentokrát je to již skutečně Netvor. Po divácké stránce však jak se to vezme. Jedná se o mockbuster právě na snímek ´Vetřelec´ a to se vším všudy. Nízkorozpočtová záležitost dává samozřejmě vyniknout značné jednoduchosti a scenáristické omšelosti. Film je tedy očekávaně špatný, ale jako levná náhrada pro noční televizní vysílání pro nespavce může posloužit dobře. Gore scén obsahuje více než dost a jako sci-fi slasher má v sobě určitý potenciál. Jen je nutné nemyslet právě na onoho Vetřelce a nad logikou věci, což je takřka nemožné. Že už je snímek pozapomenutý? V tomto případě žádná škoda. A to i přes to, že si tu zahrál i Klaus Kinski. ()

Titus

Cože??? To jako fakt myslíte vážně??? Já tedy nevim jak vy, ale já se nebál ani tak toho netvora, jako spíše toho prostředí a znetvořených chodících mrtvol ve skafandrech. Fakt hodně solidní. ()

messi@h

Šest let po fenomenálním úspěchu dnes již kultovního SF hororu Ridleyho Scotta Vetřelec vznikl film Creature, který se filmem Vetřelec nemálo inspiroval. Expedice na Titanu objeví 200 tisíc let staré umělé artefakty a dvě pozemské velmoci pošlou svoje výzkumníky, aby je prozkoumali. Obě výpravy čeká souboj s mimozemským netvorem, který je téměr nezničitelný. I když se jedná o novější film, oproti Vetřelcovi jde o velký kvalitativní i technický krok zpět. Creature je jakýmsi mementem, jak mohl dopadnout Vetřelec, kdyby se dostal do rukou řemeslných rutinérů bez citu pro práci s napětím a atmosférou. Vizuálně nepříliš zajímavý, trikově velmi slabý film, který by těžko někdo označil za stěžejní dílo hororového nebo SF filmu. Titulní monstrum je natolik špatné, že jej raději tvůrci neukáží pořádně ani jednou v celém filmu (což je ostatně trik okoukaný z Vetřelce, stejně jako spousta situací a některých zvuků, také filmová melodie je místy nápadně podobná). Jedná se o klasického muže v gumovém obleku alá godzilla s žárovičkami místo očí. Přesto má tenhle film několik karet v rukávu. Nejsou to sice žádné trumfy, ale aspoň něco. Dobré je, že se děj nedrží svého úspěšnějšího vzoru stoprocentně a místy přichází i s vlastními nápady. Divák se tak dočká několika zajímavých nápadů, přičemž nejpůsobivější jsou asi "zombie" ve skafandru. Potěší i účast hororové ikony Klause Kinski. ()

John80

Film mierne pripomínajúci snímok Votrelec, kde dvaja astronauti objavia raketu v ktorej bude žijúci netvor a ten začne plniť úlohu votrelca 2* ()

Pitryx

Kdyby měli tvůrci více peněz, jistě by tato vykrádačka Aliena byla lepší. Mně se líbila, že byla více gore. Ale ten zbytek… Radši všechno ve tmě, aby se maskéři nepředřeli. Obluda bez nápadu, asi proto je stále schovaná, a ani na konci není pořádně vidět. Těch pár sekund v polotmě je málo. Dějově to svižné je, ale několik hluchých míst se tu najde. Dal bych více, ale mi to připadá jako podprůměrné béčko. ()

Stejšn

Blbý film v kombinaci s blbým dabingem je fakt hutný koktejl. Tahle slátanina neobsahuje nic, proč by se na to měl někdo podívat. Jsou tu sice výbuchy, vesmír, kosmické lodě, příšera, kozy a mrazivá hudba, ale všechno je to udělané tak neskutečně amatérsky, že je to nedokoukatelné. Jedna hvězdička ze soucitu a za to, že triky jsou udělané ještě prakticky, ne asylumáckým pc stylem. ()

djbarrel

No co k tomu říct ? Tenhle film patřil do kategorie filmů u kterých jsem se jako malý bál a z monstra jsem měl špatné sny. No dneska je to spíš naopak, film mě docela nudil, je to takový nepovedený pokus o kopii Vetřelce. pravda jsou tu nějaké věci navíc (paraziti ...), ale nápad tomu docela chybí, monstrum ve mě spíš než hrůzu budilo pobavení, připomínalo to Vetřelce - jen byl víc neohrabaný, pomalý, gumový, nudný, svítili mu očíčka a měl gumový zuby, fakt nádhera. Něco jako Vetřelec po těžkým flámu. Nechci film moc pomlouvat, neupírám tvůrcům snahu, ale chybí trochu originality a efekty stojí za starou bačkoru a to nemůže omluvit ani rok výroby. Klasika žánru, ale v dnešní době určitě neobstojí a docela nudí. 45 % ()