Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Petulka88

Dostatečně šílený, aby pobavil, dostatečně vážný, aby dojal... A tentokrát se určitě vyplatí vydržet až do úplného konce filmu :) ()

Likan7

Co chcete víc?! Kolem Velký šestky jsem kroužil dlouho a nakonec jsem z ní totálně nadšenej. Bere si vlastně to nejlepší ze všech známějších animáků. První nerdovská polovina je luxusní komediální záležitost a druhá komiksová zase skvělá akční jízda. Už dlouho se mi nestalo, že bych se u filmu takhle upřímně nasmál. Je sice pravda, že ty 4 vedlejší postavy jsou naprosto k ničemu a jsou tu jako křoví, který nahrává sympatickýmu Hirovi a naprosto parádnímu Baymaxovi, kterýho bych z fleku chtěl domů, i kdyby nedokázal vyléčit skoro cokoliv, lepšího mazla totiž v animáku těžko pohledat. ()

vikino1

Tak přesně tenhle animák musel hltat i TONY STARK ! Animák pro kluky co chtějí být vědci. Perfektní animace postavy i mikroboti. Na pohádky pro holčičky jsem už starej, ale tyhle pohádky pro kluky pořád můžu.. ()

RAFT

Disney prostě umí .Tohle studio bude mít dosti velké peníze za perfektní ,a dobře kvalitní filmy.Výborný animák.Postava Baymax náramně ,dobře propracovaná .Děti si tenhle animák ,určitě zamilují.80% ()

TSZ

Obsahuje zřejmě vše, proč už nekoukám na animáky. Postavy jsou tu naprosto zbytečné a zaměnitelné, sloužící jen k tomu, aby se mohlo vyrábět co nejvíc sběratelských figurek pro americké a japonské puberťáky. Úvodních pár minut slibovalo cosi jako animovaný film o bojových robotech, což mě vcelku naladilo, ale o to větší bylo následné zklamání. ()

Wolfinas

Boží!!! Všechno bylo v tomhle animáku boží! Super, vtipný, smutný, akční, rozkošný, dojemný a napínavý. Byl jsem dojat! :') ()

Jozka7

Velmi příjemné překvapení. Teaser, který jsem měl možnost vidět při jiných kinoprojekcích, mě totiž spíše odradil. Povzbudivé bylo naopak zdejší vysoké hodnocení, a tak jsme nakonec do kina šli (holt si v dnešní době musí člověk pořádně rozmyslet, zač vydá "pětikilo" z rodinného rozpočtu). Ukázalo se, že z toho, co se (pro mě) původně rýsovalo jako největší opruz (Baymax), se při projekci vyklubal nejlepší a nejvýraznější prvek filmu (který ocení zejména zdravotníci). Při některých scénách kino řvalo smíchy, bez ohledu na věk, což se dnes už nestává tak často. Film je řemeslně perfektně zvládnutý, animace bezchybná, z hudby mě Fall Out Boys dokonce "donutili" najít si jejich Immortals. Pár věcí by bylo třeba dovysvětlit, například podivná fúze (euro)americké a japonské kultury dává logiku pouze jako snaha finančně skórovat na obou stranách Pacifiku. Některé z četných vedlejších postav jsou také spíše do počtu (což ale stejně udělá pěknou díru v peněženkách rodičů). Disneyovsky vyměkčená a všestranně vyvážená adaptace tak dobře poslouží jako brána do světa (nejen) marvelovských komiksů pro nastupující generaci, u níž se pobaví i rodiče (pokud zapomenou, že téměř vše už vlastně viděli jinde). ()

Shredder

Disneyho pokus skombinovat The Incredibles a The Iron Giant nedopadol prave najlepsie. Jeden film bol totiz ultra zabave dobrodruzstvo, ten druhy emociami nabity pribeh, zatial co Big Hero 6 ponuka len peknu animaciu. Nafukovaci robot je jedina zapametatelna postava, ako hrdina tak aj jeho partaci su stereotypne figurky. Deti mozno budu spokojne z tej zaplavy farieb, hluku a akcie, ale to neznamena, ze tu nemame dalsi Disneyho "tovarensky produkt", zostaveny podla urcitej sablony, fungujuci, ale neosobny a lahko zabudnutelny. ()

karlospr

Nadstandartní animovaný film zaujme především robotem, který vypadá jako typický pivní čech, a tak je o vtipnost postaráno. Děj je poměrně propracovaný, nenudí. Na tenhle styl je to taková klasika, ale nadstandartem je právě netradičnost a komičnost robota Baymaxe. ()

Maniik88

Ako si predstavujem ideálny animák? Musí byť v prvom rade vtipný, dynamický, originálny, má pobaviť deti ale aj ich doprovod, príbeh má byť svieži ale nie moc prekombinovaný a zložitý. Tak mi povedzte milí kritici, čo z toho nesplňovala Veľká šestka? Tak dobre som sa nezabavil ani nepamätám. Skvelé scénky, veľmi vtipný a originálny robot Baymax (veruže snáď sympaťák ako Wall-e), sympatickí hrdinovia. Začiatok bol ako nábor na techniku, veľmi podarený úvod. Film hral aj na city a veru nejaká tá slzička každému upadla. Hlavný záporák bol ako od Marvelu. Áno, film sa často nechal inšpirovať inými filmami, ale vôbec mi to nevadilo. Super to odsýpalo a teším sa ako si to pozriem znovu. Veľká konkurencia pre dráčika (How to train your dragon) a veru neviem, čo bolo lepšie. Jedinú výčitku by som smeroval k občas predvídateľnému deju. Jeden z TOP animákov posledného desaťročia, u mňa jednoznačne. ()

H.I.T.M.A.N.

Už dlouho jsem se nepobavil u animaku, tak jako teď. Nikdy nezapomenu na na vyfouknutého Baymaxe a jeho ladnou chůzi po schodech.Prostě pecka. ()

dkas

Celkem dospělý animák, který jede v zaběhnutých klišé. Ty úplně nevadí, hlavní hrdina také není největší sympaťák, ale dohromady to docela funguje. Kladné body za konec, který je docela "drsný" na pohádku pro děti. ()

Bezmenny

Počiatočný príbeh vyzeral veľmi fajn, potom sa to mierne pokazilo pri tom celom superhrdinovaní. Prekvapivé finále potom nebolo až tak veľmi prekvapivým...ale celok ostal konzistentný a rozprávka určite pobavila. ()

Kozy9

Po dlhej dobe som si našiel čas na niečo od disneyho modernej tvorby 3D animákov. Nakoľko sa Disneyho tvorba za posledné roky zvrátila povedzme zlým smerom, pristupoval som k Šestke skepticky a neveriacky. Moje pocity po zhliadnutí by som zhrnul nasledovne: 1, Grafická animácia pokročila do levelu kedy naozaj všetko vypadá prvotriedne neumelo a umelecky precízne. 2, Disney keď sa snaží vie vyprodukovať aj kvalitný film nie len pre deti. 3, V dnešnom svete je normálne aby rozprávka obsahovala uhorenie za živa, ilegálne robotie zápasy, agresívne citové výajvy a nadmieru viditeľný materializmus vo forme lásky k statkom ako sú roboti. Veľká 6 je nadmieru podarený film, vyznačuje sa zaujímavým, i keď predvídateľným príbehom, nikdy nekončiacou akciou a dokonalou animáciou. Nebyť tej predvídateľnosti, menšiemu počtu vtipov a najmä akémusi pomalému rozvuju deja, ktorý sa skončil v najlepšom bol by to dokonalý film. No ale keby bolo keby... a tak krásnych 90%. ()

LadyPig

Nádherný, originální animák, který měl vše, co má mít - překvapil, dojal, pobavil. Disney opět nezklamal! :) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord