Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

pepa3rd

Velká škoda, že se nepodařilo tempo slibně rozjetého počátku s napínavou a nápaditou zápletkou, udržet až do konce, který se lehce utápí v předvídatelném velkolepém superhrdinském "standardu", který tu máme pětkrát do roka. Přesto tu je ale mnoho zajímavých scén a především některé dialogy povznáší tenhle film dostatečně vysoko nad šedý průměr. Velmi slušných, nicméně nikoliv ohromujících, 70 %. ()

hrudka

Takové lepší tři plus. Líbilo se mi to. Sice vztah mezi bratry a robotem je sympatický, byla u toho zábava, ale prostě k podobným superhrdinským filmům, a u tohohle je to místy zbytečně popisně ukecané, nemám tak úžasný vztah jako jiní diváci. Ale dobrý. ()

VyViteKdo

Šel jsem do toho s očekáváním komické postavičky a milého humoru. To první se mi splnilo...druhé až tak ne. Vykrádačka absolutně všeho...tak by se dalo tohle dílko charakterizovat. Ale náhodou dobře splácaná vykrádačka. Baymax bavil od začátku do konce, takže jsem se nenudil což považuji u animáku za nutnost. Celkově bych dojem z filmu vzal jako velmi pozitivní. SPOILER ALERT!!! Stan Lee? Really? :-D ()

ludva10

Zajímavý příběh, hezké zpracování, vtipné situace a hlášky. Jen mě ten konec připadal jako mix Fantastické 4, Avengers ( no jo, je to přeci Marvel ), ale i seriálů Digimon a Pokemon. A to mě trochu vadilo, takže víc jak 4* dát nemůžu. ()

PEZ

Trošku sklamanie. Po dobrom traileri som predsalen čakal viac vtípkov. Miestami fajn a funny, ale veľakrát príliš detské a zdĺhavé. Niektoré hefty sa však vydarili a samotný Baymax bol skvelý a vtipný. Až nadmieru. :) No Oscara za najlepší animák by som v tom roku dal skôr Lego Movie. 6/10 (Cinematik 2015) ()

Hpatrik

Moc pěkné, jen by si to zasloužilo trochu chytřejší a vybroušenější scénář. Emotivní scény mě bohužel nechávali chladným, přesto jsem se bavil velmi dobře. ()

emdvojka

Zábavný a dôsledne naanimovaný anímak, čo vsadil na úžasne vymysleného dobráckeho robota Baymaxa a jeho "pána" Tadashiho, ktorí na vlastnú päsť pátrajú vo zvláštne situovanom fiktívnom meste San Fransokya, aby prišli na dôvod zbytočnej smrti mladého vedca. Pri tomto zistení im pomáhajú dobrý priatelia, ktorý v nočných i denných hodinách brázdia ulice, pretože chcú zistiť pravdu a vykonať pomstu. Samozrejme, že najväčším a asi aj jediným ťahúňom filmu je samotný robot Baymax, ktorý svojim neohrabaným tučnučkým telom a pozitivne naladenou náladou Vás bude baviť či ste malé dieťa, alebo dospelý doprovod. Opäť klasicka nálepka "pre celú rodinu" ktorú si toto dielo, ale zaslúži, tak ak ste nevideli, pustite sa do toho, určite sa budete baviť. ()

Kalimero13

Animák překvapivě silný v komorních a osobních scénách, které ničí nesmyslná snaha vecpat do každého animáku velké akce plné bojů a výbuchů a všechno. ()

FeriusParfax

Největší tahoun celého filmu je samozřejmě rozkošňácký Baymax. Úplně bych ho uňufala. Jistě by každý chtěl do domácnosti takového pomocníka. Věřím, že časem to bude reálné a doufám, že se toho ještě dočkám. Baymax chrlil jednu hlášku za druhou a svou roztomilostí dostával naprosto všechny. Ostatní ale zdárně sekundovali. Hlavně flegmoš Fred nebo punťa (nevím jméno), či střelená teta. Klidně bych i brala nějaký obyčejný příběh jen o Baymaxovi. Akční linka mi spíš vadila, ale alespoň byla trošku jinak – vědecky - pojatá. Konec byl samozřejmě doják jak blázen a věřím, že se rozplakal nejeden rodič. Dost povedená pohádka, která ale dle mého stojí a padá jen s jednou postavou. ()

BDMarty007

Hezký, moderní rodinný animák, který se odehrává v imaginárním městě, které vypadá z 90% jako San Francisco, ale taky maličko jako Tokyo. Nakonec i hlavní hrdinové jsou velmi multikulturní, bratry japonských jmen vychovává teta, která zase japonsky vůbec nevypadá... Film je pro děti tak trochu oslavou technického vzdělání a inovací, Mekkou je pak něco jako Sanford University. Je to celkově příjemné, vtipné, s morálním poselstvím, včetně takového toho že někdy věci a lidé nejsou tím, čím se zdají být. Akorát ke konci už to na mě bylo možná až maličko moc akční a překombinované. ()

s1r1us

Možná lepší než už celkem okoukaní tučňáci z Madagaskaru. Proto dávám nezvykle vysoké hodnocení a za Baymaxa si to asi i zaslouží. Je to takovej hybrid Čísla5 a Marvina ze Stopařova průvodce. Je to komixovatější než vetšina rodinných animáků poslední doby, takže nemusí být každému po chuti. Scénka s opilým (vybitým) Baymaxem je ale kouzelná, ****. ()

Mouchal

Komiksové hrdiny a celkově komiksárny já rád a proto jsem se těšil i na tento animovaný kousek. Velká šestka nám představuje trošku odlišného hrdinu, než na kterého jsme zvyklí a je to jenom dobře. Roztomilá, trochu nešikovná a obtloustlá vymoženost na intuitivní léčení zraněných, jménem Baymax se vrhá napříč nebezpečenstvím s partičkou kamarádů – spolužáků a je to jízda! Baymax jako postava se výborně povedl. Scéna s vybitou baterií jako ztělesněním lidské opilosti tu opravdu ještě nebyla. Přišlo mi, že si film celkem často „vypůjčoval" materiály i z ostatních filmů, ale pokud se to všechno dá dohromady takhle precizně a uvaří se z toho smysl dávající, vtipný animák s pár epickými momenty, vůbec ho z toho nebudu vinit. Navíc dneska už je sakra těžký přijít v oblasti komiksáren s něčím úplně novým. Grafický háv se povedl, vzhledem k pokročilosti dnešních technologií už to o moc dál asi nepůjde. Dabing k postavám sedl jak ulitý. Uvidíme, jak si tento film povede se soubojem o sošku, ale za mě tvrdím, že nominace zasloužená. Bohužel i přes všechny ty pozitiva mi tam prostě něco chybělo (ne Stan Lee to nebyl, nakonec se ukázal). Děj filmu si pro sebe asi až moc ukradl Baymax a ostatní postavy sloužily spíše jen jako kulisy pro jeho dovádění, ale i tak milý animák. 75% ()

Nocturno culto

Zajímavý animák, velmi emotivní ..Spousta odkazů na Stargate a podobné snímky, patřící k základům sci-fi ..Hiro a Baymax v klidu táhnou celý film, ostatní členové jsou chabým komparsem, snad až na Freda, který je správně ujetý..Baymax nemá žádnou mimiku ale přesto vzbuzuje spoustu emocí a nálad.. V rámci politické korektnosti není opomenut zástupce afroamerické společnosti..Hudební podklad je též na vysoké úrovni, styl animace taky, příběh silný = 80 % ()

0L0V0

Po dlhej dobe animák na ktorý som sa tešil a nesklamal ! Nový animovaný Baymax sa zaradzuje medzi najzábavnejšiu postavičku rozprávok súčastnosti. Každú chvíľu som sa zabával ! Neviem sa ale zbaviť pachute, ktorá tam miestami vznikala, a to úmyselné naťahovanie ktoré všetkým bolo hneď jasné, k čomu sa schyľuje. Originalita taktiež nesrší z tejto rozprávky, ale čo je podstatné je fakt, že vie pobaviť masu ľudí a to je u rozprávok to najpodstatnejšie! Veľká Šestka tak patrí medzi nie príliš originálne ale s fajn nápadom, emóciou, vynikajúcim vtipom a má hlavne Baymaxa! Odporúčam každému, kto má rád rozprávky a Avengers! Ja som sa brutálne zasmial a má to aj svoje miesta, kedy je to vážne a funguje to. 95% ()

Mira90

Nepřekvapivě skvělé. Baymax je jeden z nejlepších wingmanů ever a tvůrcům se podařilo skvěle využít jeho 'předností'. Na druhou stranu si mohli odpustit pár srdcervoucích okamžiků, takto jich tam bylo snad až zbytečně moc. Ale dojem to nijak nezkazilo, na to bylo vše ostatní až moc dobré. ()

Franc1s

Superhrdinové už i v oscarově nominovaném animáku, který určitě stojí za kouknutí. 5 mladejch v čele s lítacím, nemotorným a hlavně zábavným robotem Baumaxem, sry Baymaxem. Film nejen pro děcka, sranda a hlášky nechybí, i na slzy by mohlo dojít :D Hodka a pul utekla jak voda, záporák super, dosti akce nechybí a stále se něco děje. Dokázal bych si představit i další díly. Nejvíce bavil robot a maskot-magor Fred, co kec to chlamka :D 8,5/10 ()

Psichi

Super HERO! Je to geniální vykrádačka úplně všeho od anime po klasickou rodinou zábavu. Ale které dítě nebo dokonce dospělí s duší dítěte (vůbec nemluvím o sobě) by nechtěl něco podobného zažít. Vždycky když zavřu oči prožívám dost podobné dobrodružství a i proto jsem se skvěle bavil... Víc podobných odvázaných filmů s fantazii a kouzlem... 90% ()

RAY~

Asi největší vykrádačka, co jsem kdy viděl. Kung-Fu Panda, Wall-E, Fantastic Four, Iron Man, StarGate, Kick-Ass, X-Men, Gravity ... to jsou jen věci, kterých jsem si všimnul, ale určitě toho bude mnohem víc. Připomnělo mi to cocktail party u kámoše, kdy jsem smíchal 6 druhů alkoholu a 4 různý džusy do jedný skleničky. Čekal jsem, že z toho bude sračka, ale kupodivu to bylo fakt dobrý. Podobně vidim i tenhle počin. Všechno už jste někde viděli a víte jak to celý dopadne, ale přesto to funguje dobře. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord