Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

haWranka

Baymax se určitě zařadil do žebříčků mých oblíbených animovaných roztomilých postaviček (i když Bezzubka ještě pořád vede...:). Aneb "Oh, no." Tomuhle filmu ale já říkám "Oh, yeah!" a určitě se na něj ještě někdy s chutí podívám. ()

Heinz93

Krásnej animák. Tenhle film vidět (nejen) v mých dětských letech, tak jsem z Big Hero 6 vodvařenej stejně jako tenkráte z Pokémonů. Pátá hvězdička za Fall Out Boy a Stana Leeho. ()

Demonic189

Bol som dobry pacient a preto som dostal velmi sladké, výživné a chutné lízatko. Oscar je v dobrých rukách a šup sem s dvojkou!!! Geniálneho Baymaxa totiž nikdy nie je dosť. SPOILER: starého Baymaxa mohli kludne zachranit postavením nového portálu i napriek zničeniu tej budovy - firmy. SPOILER2: zaporak, ktorý nema problem len tak zabiť pár deciek? To tu už dlho nebolo :) ()

Oonika

Tak tentorát jsem moc okouzlená nebyla.... Oceňuji snahu udělat něco "jiného", ale animace a námět mi přišel tak nějak moc japonský. Hvězdičku navíc by si film zasloužil maximálně za písničku v titlkách, která byla super. Jinak těžký průměr... ()

bono22vox

Úžasný animák, hezký příběh ala sci-fi snímky a Avangeres, nádherná grafika a animace, dojemný závěr, hezký soundtrack... Za mě rozhodně výborná zábava... ()

West

Tak trochu klišoidní příběh od kterého jsem čekal daleko víc , už jen podle zdejšího hodnocení , které je dost nadhodnocené. Někomu se to může vážně tolik líbit , ale těhle animáků už jsem viděl poměrně dost a podle traileru to vypadalo , jako pořádná kopa srandy. Bohužel největší sranda je nejspíš jen v tom traileru , který je ořezaný z těch nejvtipnější scén. A tak při porovnání některých filmů, jako je Wall-e , Já padouch nebo Croodsovi je toto pouhý průměr i přesto že je Animace na výborné úrovni. ()

Veronica27

Výborný animák ! Opravdu jsem překvapená a Baymax ? No ten byl úžasný, řekněte mi kde se to prodává a já si ho hned koupím ! A nebo raději vyrobím.Nejvíce mě ovšem pobavila scéna, kdy Baymaxovi došla baterie. ()

Shaleman

Tak zase přišel čas vymámit z lidí prasátka co schovávají dětem. A jak to udělat nejlépe, než využít megalomanskou slávu Avengers a ostatních superhrdinů a tak nenatočit další akční jízdu. Nenatočit... Od každého si něco nepůjčit. A tak tu máme něco ze Spidermana, Iron Mana, Avengers, Hvězdné brány, Astroboye atd atd... Tak neoriginální film jsem dlouho neviděl. Jediným originálním prvkem je Baymax a to asi jen půl hodinky, než z něj udělají Iron Mana. Proč to chválíte? Je tak obdivuhodné ze stovky filmů slepit jeden i se scénářem? Jo ono je to hezky kreslené, to je překvapení u filmu za 150milionu dolarů co? Už mi začínají ty klasické pohádky o něčem chybět a tyhle o ničem vadit. Jen samé střílení a vykrádačky - krásné příklady pro naše děti. Už čekám jen Popelku s AK47 nebo Pata a Mata jak letěli do vesmíru střílet mimozemšťany. ()

lakart

I když tady komentáře hýří superlativy, musím se nad tím pozastavit. O čem je vlastně Velká šestka? Tolik opěvovaný animák oceněný slavným Oscarem za nej animák roku? Vlastně o ničem. Zpočátku jsem sledoval opravdu nadupadnou jízdu plnou originálních prvků se zajímavě se rozvíjejícím příběhem. Vzápětí se ovšem stane něco nepochopitelného...všechno to dobré je nenávratně pryč. Druhá polovina se zvrtne v hloupou bojovku, která jako přes kopírák napodobuje slavné Avengers. Veliká škoda. Ve výsledku lehce nadprůměrný zapomenutelný film plný stupidních kliše. Vyzdvihl bych některé animované scény, u kterých jsem myslel, že jsou natočeny v reálném prostředí. 65% ()

GodKnows

Prekvapenie. Veľké asi ako Baymax. Film sme si s manželkou pustili vlastne náhodou a veľmi sa nám páčil. Vtipné, zábavné, napínavé, správne infantilné a aj dojemné. Trošku mi pripomínal film Wall-e i keď bol o niečom úplne inom. Škoda trošku menej výrazných „ľudských“ postáv. Vždy ich prebil robot Baymax, ktorého by som nechal na plátne kľudne aj celú dĺžku filmu. Keď ma niekedy v budúcnosti budú ťahať moje decká do kina tak dúfam, že sa pri tom zabavím aspoň spolovice tak ako tu. ()

Bobšule

Poněkud jsem se bránila tomuto snímku s obavou, že nafukovací bílá potvora mě rozhodně nepobaví. A pak jsem samozřejmě s klukama na konic Baymaxe obrečela jako stará želva. :-) Moc pěkné!!! ()

neo93

Skvělý svižný animák z dílny od Disneyho. Velká akční jízda s jedním obřím robotem Baymaxem, který se o vás dokonale postará. A ještě se s ním výborně pobavíte, tak jako vědátor Hiro Hamada, který si jej také vylepší. Líbila se mi nejvíce první polovina filmu, kdy se Hiro seznamuje nejen s přáteli svého bratra, ale především se samotným robotem-lékařem. Poté je to takové klasické dobrodružství proti zlému padouchovi, které je potřeba zničit. I přesto je to stále milé a zábavné animované představení. ()

balcazar

Veľká šestka mala takmer všetko, čo má (pre mňa) správny animák mať. Humor, sympatické a výrazné postavy, dobrý príbeh, ktorý výborne graduje, super grafika, atď, atď. Čo mi bránilo odpáliť suverénne plné hodnotenie, je absencia niečoho, čo by si v tomto animáku našiel aj dospelý divák, niečo nadčasové, hlbšie. V tomto to malo hluché chvíľky. ()

Rudyamon

Je to hrůza, ale hustá! Tak tohle o tomto filmu naprosto neplatí! Parádní animáč, zajímavá myšlenka a perfektní provedení. Byl to příjemný večer a naprosto nemůžu říct, že „můj mozek nenávidí mé oči za to, že to vidí...“ Tleskám a hodnotím velice kladně na 5 hvězdiček - 90%. Jo, a nezapomeňte: „V honičkách se na červenou kašle!“ ()

E lan

Velmi povedený animák s výbornou animací, skvělým scénářem a příjemnými postavami. Od začátku do konce prostě vynikající podívaná. ()

ZnalecH

Pokud to shrnu, tak to byl velkolepý film. Na začátek musím říci, že nemám animáky v oblibě. Ale tady to bylo něco úplně jiného. V normálním animáku postrádám děj, akčnost, úroveň a příběh. TO TADY ALE BYLO! Příběh byl skvělý a dovolím si říci, že i kdyby to bylo hrané, tak by film dosáhl podobných kvalit. Pokud bych měl vyjmenovat vše, tak by to bylo na dlouho, ale shrnu-li to svými oblíbenými slovy: Režie, scénář, hudba i "herci" byli skvělí. ()

Petulka88

Dostatečně šílený, aby pobavil, dostatečně vážný, aby dojal... A tentokrát se určitě vyplatí vydržet až do úplného konce filmu :) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord