Jason Bateman uvádí svůj režijní debut - podvratnou komedii Sprosťárny. Bateman představuje Guye Trilbyho, čtyřicátníka, který objeví skulinku v pravidlech národní soutěže v hláskování a rozhodne se soutěž vyhrát. Rozhodčí, rozzuření rodiče, ani přemotivovaní osmáci nemají šanci, protože Guy nemilosrdně ničí jejich sny o vítězství a slávě. Když se reportérka (Kathryn Hahn) pokusí zjistit jeho opravdové motivy, Guy vytvoří nečekané spojenectví s jiným soutěžícím: nešikovným desetiletým Chaitanyou (Rohan Chand), kterého Guyův přístup vůbec nevyvádí z míry. Kritici nešetří chválou a považují Sprosťárny za „nejlegračnější, nejchytřejší a nejzábavnější komedii za dlouhá léta!" (Pete Hammond, Movieline) (Bontonfilm)

Perverz

Tak to mi ho vyndej. Batemanův humor mám rád. A tohle mě pobavilo moc, navíc, když to srovnám s nedávno viděným Blended se Sandlerem, tak tohle je o dost výše, psal jsem že se Sandler strefuje i do malých děcek, to jsem ale neviděl ještě tohle. Tohle je jiné hřiště, jiná liga, úplně jiná hra. Bateman si nebere servítky, vymýšlí velmi dobré hlášky a umí je i podat. Prostředí hláskovací soutěže, která se díky dospělákovi, který tam je za svým účelem.., dostane i do televize, a my to vidíme občas i z pohledu jakoby jsme na to v telce čuměli, je parádní a nabízí mnoho podnětů pro vtípky, Jason je využil opravdu skvěle. Naučíte se pár nových slovíček, a možná se i super pobavíte, jako já. Nekoretní, fuckující, a odjebávající humor, který si nebere servítky. ()

jarmik

Hlavní hrdinové sympatičtí a pan režisér si geniální postavu geniálního Guye "Slovníkáře" Trilbyho odehrál na výbornou. Spousta sprostých i méně sprostých hlášek v pohodové hodině a půl. ()

filipvrbik

Docela fajn jednohubka. Jason Bateman to zahrál skvěle, bohužel po super začátku, je to pak vlastně jen o přátelství...60% ()

j0nathan

Nemorální? Tak určitě. Pár nemístných vtípků a jedovatých urážek bylo fajn, bohužel jich bylo méně, než jsem očekával. To mi trochu zkazilo radost, jelikož jsem se na tenhle Batemanův počin celkem těšil, ale i přesto to bylo v pohodě koukatelné. ()

Jaroslaf odpad!

Neympatická dezolátnost od pohledu které vévodí nesympatický Jason Bateman dělající, říkající, a konající nesympatické věci, v tv navíc dabovaný Janem Kalousem, který se hodí maximálně tak k DJ Quallsovi z Roadtripu. ()

sebo9629

Vynikajúca komédia, ktorá mi pripomenula skvelú komédiu Bad Santa a táto na ňu až tak veľa nestráca. Jason Bateman je skvelý, vtipy fungujú, takže ja som veľmi spokojný. Hodnotenie: 8.0/10 ()

bagetka007

Příběh o geniálním čtyřicátníkovi, kteří se pomocí mezer v pravidlech účastní spelling bee soutěže. Fakt, že všem jeho spolužákům je max. 12 let se snad nikomu (kromě něj samotného) nelíbí, a tak dělají vše proto, aby jej ze soutěže vypálkovali. On se zase nezdráhá ničeho, aby zlikvidoval své soupeře. Nicméně o hladinu níž se na tento film lze dívat jako jako na příběh o přátelství a hledání rodiny. Asi tak. Některé chvíle JSOU hodně vtipné, někdy si ale říkáte, že to je až moc. Co se týče celkového vyznění filmu, tak dávám průměrné tři hvězdičky. Film neurazil, ale ani nikterak neuchvátil. ()

Raziel_cz

Jako jo, dobrý, no, ale přes všechnu tu chválihodnou odvahu, kterou má dneska jenom Darko Entertainment, jsem se nebavil tak, jak jsem čekal. A to mi kupování prostitutek desetiletým Indům, jež předtím naučíte chlastat a nadávat, přijde fakt dost super. ()

Wargoo

Bateman a jeho hlášky na malého "Kariho", "Slumdoga" atď. boli dokonale vtipné. Menštruačný kečup tročku "over the edge", ale FUCKITBECAUSEILOVEDTHISSPELLINGBULSHIT !!! A finálna pointa ma celkom prekvapila ! 64,638 % ()

Olík

Vtipné, hravé, inteligentní, nekorektní, nad věcí.......bé zet es pé o er u, ale........... Já vím, že by to bylo téměř jako ukrást beznohému jeho kompenzační pomůcku, vždyť vlastně jde o takové Batemanovo prvorozené dítě (nemluvě o tom, že mám tohodle rodáka z "velkého jablka" čím dál tím více v oblibě), ale já bych osobně radši vidět spelovat někoho, kdo ve svých předchozí rolích neprezentuje takovou klidnou sílu, někoho komu bych spíše uvěřil jeho fuckování.....kdybych měl narychlo někoho vypálit, tak mne napadá například Elijah Wood - něco ve stylu Ryana z Wilfreda. S Betemanem nebo bez, stejnak jde o zatraceně kvalitní a zároveň nedostatkové zboží a především krok správným směrem pro Jasona Batemana - režiséra. ()

BOURQUE

Zo stránky scenáru a réžie je to na hrane prijateľnosti. Hlavný hrdina alias režisér svoju úlohu zvládol na priemernú. „Ozjastný“ záver filmu však „chýba“. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Ben Nevis

Premisa mě zaujala, ale když jsem ve filmu viděla toho ubožáka, veškerý humor mě přešel. Navíc reakce okolí jsou poněkud přehnané. Chápu, že rodiče rozzuří, když jím outsider sáhne na pohár, bezesporu patříc právě jejich harantovi. Ale nechápu, proč nedat šanci dospělému v soutěži pro děti? Šance jsou vyrovnané. Pak tady máme situaci v roce 2013, kdy se dospělý chlap tahá s dítětem, které není jeho, a nikdo nevolá sociálku či rovnou mravnostní policii. Každopádně později se dozvíme, že Guyův trolling má nějaký důvod, který je však stejně uvalený na hlavu, jako celý hrdina. Celé je to průměrně zábavné, hlavně kvůli té umělé vykonstruovanosti a hrdinovi, u kterého má člověk pocit, jako když se směje postiženému na vozíku nebo ikváčovi. Nejsympatičtější je ten malý Ind. ()

FanKalEl

Jednoduchá komédia s jasnou i s vlastne ku koncu nejasnou cieľovkou ktorá pobaví ale nemá toho veľa čo ponúknuť ale aj tak sa to oplatí pozrieť. V poslednom čase sa dívam často na komédie a môžem uznať že aj táto ma nesklamala, Jason Bateman to proste utiahol cez celý film. (75%) ()

redwik

Oceňujem skvelý námet. Jason Bateman sa postupne prebojuváva do mojej TOP10, a aj vďaka postave Guya Trilbyho ho mám zase o kúsok radšej. Na filme som sa zasmial viac ako som čakal, dĺžka perfektne sadla (keby to malo dve hodiny alebo viac, už by to bolo príliš), a aj keď sa viac hodí do skupiny filmov trojhviezdičkových, ja hodnotím o trochu lepšie. Už len kvôli tomu, že ma film milo prekvapil a v danej chvíli, keď som film pozeral, som dúfal v presne niečo takéto. Jason Bateman - Guy Trilby /:/ Kathryn Hahn - Jenny Widgeon /:/ Rohan Chand - Chaitanya Chopra /:/ Philip Baker Hall - Dr. Bowman /:/ Allison Janney - Dr. Bernice Deagan /:/ Rachael Harris - Eric Tai's Mother ()

Ondr@932

Solidní nuda ... :-D Prý komedie, kterou vychvalují do nebes (Geniální, zábavný, dokonalý film). Ani jedno jedno z toho není pravda, je to totiž solidní sračka. 30% ()