Noc hrůzy 2

• USA Fright Night 2 (více)

Američan Charley studuje v Rumunsku historii umění. Brzy zjistí, že jeho nová sexy profesorka Gerri je ve skutečnosti stovky let stará upírka. A co víc - Gerri se chystá zabít Charleyho bývalou přítelkyni během obětního rituálu. Ve dne je Gerri Dandridgeová sexy profesorkou, v noci se z ní stává skutečný upír s neukojitelnou žízní po lidské krvi. Skupinka středoškoláků, která přijíždí do Rumunska studovat historii umění, se ocitá ve spárech Gerriiných tužeb a teroru. Charley musí společně se "zlým" Edem zastavit Gerriiny plány - ta se chystá za úplňku koupat v panenské krvi. Krev, na niž má Gerri spadeno, ne náhodou patří bývalé Charleyho přítelkyni Amy. Za pomoci Petera Vincenta z upírské reality show se Charley pouští do nebezpečné akce, na jejímž konci snad Amy uchrání od krutosti, ze které ani smrt není vysvobozením. (HBO Europe)

Abiosis

*RUMUNSKÉ HRADY A ZÁMKY* Colin Farrell ako hlavný "cucák" v jednotke spôsoboval rešpekt, Jaime Murray v dvojke zase túžbu; keby že sa mám teda rozhodnúť, ňou by som si krk nechal požužlať radšej. Otváracia scéna filmu je natočená zručne a vyvoláva klamlivé pocity viery, že film nebude stratou času - no potom sa tam objavujú tínedžeri. A do konca filmu už neodídu. Len tak mimochodom, postava 'Evil' Ed Batesa je jednou z najiritujúcejších, aké som kedy videl (asi si začnem viesť osobný rebríček Most Annoying Movie Characters). Prvá polovica má (s privretými očami) spád a element napätia/očakávania, ale potom už je to len doslova jazda trápností, prameniaca z nešikovného pokusu dej odľahčiť a zakomponovať doň prvky humoru. Verdikt v 1 vete: Ak nie ste upír žijúci večne, nestrácajte pozeraním čas. 02.10.13 ()

mosnak odpad!

Další parazit, který čerpá z miniúspěchu jedničky s Colinem Farrellem. Tyto upíří jakože horůrky začínají nudit. Možná ovšem tvůrci útočí na úplně jinou cílovou skupinu než jsem já (věčně nespokojený třicátník)! - 1% ()

malypivo

Tohle je již čtvrtá Fright Night, kterou jsem měl možnost vidět (druhý remake). V tomto remaku je velmi znatelný nízký rozpočet filmu, ale přesto mi tento díl přišel lepší, než první remake z Colinem Farrellem (i když i ten účel zábavného sobotního večera naplnil). Kdyby tvůrci nacpali peníze radši do druhého dílu a první udělali low-budget, bylo by to o dost lepší... ()

Bozvav odpad!

V jedničce byl alespoň sem tam vtip, tady ani ťuk. V podstatě nedokoukatelná hovadina, kterou jsem zvládla jen díky rychlému posunu a notné dávce sebemrskačství. Za mne tak 5% - možná. ()

RobLord

Jaime Murray, která svedla i citově chladného Blood Experta Dextera, zde coby grófka Eršébet Bathory dává na prdel módním edwardovským upírům - před veřejností se maskuje jako femme fatale profesorka evropské historie Gerri Dandridge, v soukromí je to vampýrská šelma, která při hledání vzácné panny a hašení věčné žízně lidskou krví vůbec nešetří. Fright Night 2 je zábavné béčko, které má své silné i slabé stránky. K těm silným patří samozřejmě již zmíněná krvavá hraběnka, dále působivé vampire scény (včetně těch animovaných) a prostředí Rumunska. Slabé jsou především některé postavy: iritující 'Evil' Ed Bates nebo málo charismatický Peter Vincent. Horor se v tomto Fright Night povedl mnohem víc než humor. Historické a zeměpisné boty (Čachtice v Rumunsku) nemá cenu řešit. V tomto typu filmů to není nic nového pod krvavým úplňkem. ()

darthhokro

Extrémní nuda, scénář snad psali chovanci Chocholouškova ústavu v rámce skupinové terapie. Jednu hvězdičku ze soucitu za sexy Jamie Murray. ()

Olafsson

O dost lepší než jednička s Farrelem. Víc akce, a samozřejmě velmi šukézní samice jako upírka.. Tomu nemůže cápek Farell u mě konkurovat... ()

Pitryx

Tak jestli mi v předchozích třech filmech nebyl ani jeden hlavní hrdina sympatický, tak tento byl už přímo odpudivý. Je to jedno, protože film nestojí za nic. Když konečně dojde k akci, je to celé točeno v blikání, z čehož akorát bolí oči a pro mne je to hodně nepříjemné. Tím si tvůrci této blbiny definitivně uzavřeli cestu k jakémukoli lepšímu hodnocení. ()

Facerr

Jako velkýho fandu původního Fright night mě tenhle propadák mrzí obzvlášť. Ať se se svým bídným rozpočtem páni filmaři snažili, jak se snažili. Ať vycákali na diváka sebevíc krve, hlavně z hraběnčina "svimingpůlu", do kterýho by tvůrci evidentně hodili nejradši i kameru, nestálo to za ten čas. ()

Dacsus

Aha, takže Elizabeth Báthory bola rumunka, a Čachtice sa tiež nachádzajú v Rumunsku - človek je zo dňa na deň múdrejší. Katastrofa... ()

brasek

Nudný horor. Priznám sa, že som to nevedel dopozerať... nedalo sa. V niektorých sekvenciách postrádam nejakú tú logiku. 02/2020 - dopozeral som snímok, prakticky mizerný horor, s nádychom detskej mierne násilnej rozprávky s vyvrcholením, ktorému nerozumiem. ()

Ali-eN

Levné béčko, kde nejhůř kupodivu hráli hlaví herci. Jinak upírka byla nejzajimavější charakter celého filmu, ale té nebylo dopřáno tolik prostoru, jako přiblblému Charliemu. Hezké triky, hudba a moc pěkné exteriéry i interiéry. Scénář je bohužel to, co tento film degraduje. :( Naštěstí se tvůrci netají tím, že je to sice horor (ackoliv napětí ho opustí v zápětí), ale také komedie, protože nakonci jsem se už jen smál. (Bohužel ne vtipnosti filmu.) ()

dalver

Tak ako Asylum dlhodobo vykráda a zneužíva veľké tituly od väčších štúdií, aby parazitovali na úspechu iných - tak i 20th Century Fox po nejakom menšom, ale úspešnom fláku ´´sparoduje´´ a zdegraduje samé seba a na direct to video končia viaceré pokračovania niektorých ich dielok /Pach krvi, Zrkadlá.. /. Aj Fright Night sa dočkalo svojho slabého pokračovania, ktoré moc desu a ani atmosféry neponúkne a o humor sa stroho stará, len jedna postava. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020