Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Možná to působí na pohádku trochu moc melancholicky až smutně, ale mně se to popravdě líbilo. Rozhodně mi to připomnělo knížku, kterou jsem kdysi četla a která mě tehdy hodně zujala. Tenhle příběh je sice pouze na motivy knihy a je dost jiný, ale myslím, že ty podstatné myšlenky o tom, co je a není v životě důležité, tam zachycené byly, a to velmi hezky. Jen je pravda, že si nedokážu představit, že by z tohoto filmu bylo nadšené dítě... rozhodně si z toho mnohem více vezme dospělý. ~(4,3)~(13.12.2015)

Téměř dokonalé animáky se vyskytují zhruba jednou za deset let...nebo tak nějak mi to vychází, když zmíním Walleiho. Malý Princ je po příběhové stránce natolik dojemný, inteligentní a zajímavý, že překonává veškerou konkurenci o míle. Další, samostatnou kapitolou je zpracování, animace a hudba. No a tohle všechno stačilo dát dohromady...panečku, hračka!(11.8.2017)

Jedná se o dva animáky v jednom filmu, a to nejen příběhem, ale i animací. V klasickém digitálním filmu moderní doby sledujeme holčičku, jejíž život je nalajnovaný a ona je od dětství připravovaná na svět orientující se na produktivitu. V tom druhém je úžasně výtvarně zpracovaný příběh Malého prince. První je odlehčený, druhý nutně melancholický. Malý princ není pohádkou pro děti a tvůrci si to uvědomovali. Prolínání obou příběhů se povedlo a působí sladěně a vyváženě. Problém ovšem nastává v poslední čtvrtině, kdy se obě dějové linky mají protnout. To bohužel nefunguje a kouzlo Malého prince je přebito duchem moderních animáků. Stává se z něm dobrodružný animovaný film, tak jak jej známé z dneška, což působí nevhodně až kacířsky. Atributy z příběhu Malého prince se násilně ohýbají až k prasknutí. Pokud přehlédnu poslední čtvrtinu je to nadprůměrná pohádka, která dokáže nenásilnou formou vytáhnout emoce z nejednoho dospělého.(6.12.2015)

Malý princ definuje krásu detského. Pripomína nám prečo tak zbožňujeme rozprávky a nové neprebádané svety. Dovoľuje nám to robiť s ľahkosťou ale dokáže pri tom zostať detsky vážny. Pretože deti berú niektoré veci veľmi vážne. A sú to omnoho podstatnejšie veci pre ich život, než tie na ktoré myslia dospelí. Mark Osborne vytvoril príbeh na pozadí príbehu. Malý princ je tu kulisou pre cestu hlavnej hrdinky za dospelosťou. Je podaný v krásnej animácií a hoci mám knihu rád pretože má väčší emocionálny dopad, tak s touto líniou film narába natoľko šikovne, že som si po pozeraní knihu znova prečítal a nenašiel žiadny výraznejší kaz. Hlavný príbeh je ale rovnako dobrý. Hranica medzi tým čo je magické a tým čo je chladná realita sa tu krásne strieda a dovoľuje vám ako divákovi vybrať si svoju cestu ako k tomuto dielku pristupovať. Mňa si film získal plyšovou líškou. Cesta po asteroidoch a planétach.. snaha vysporiadať sa so smrťou.. uverenie v to úžasné čo nás formuje ako dospelých je hlavnou myšlienkou filmu. A musím povedať, že tam bolo veľa miest, ktoré ma dojali. Za čo som filmu vďačný. A áno netlačí možno na pílu, kde by mal ale to vôbec nevadí. Čakám na druhú projekciu. K piatej hviezde je to skutočne len pár centimetrov. Zimmer zvláštne Montmartovský.(23.11.2015)

Tolik jsem se těšila. Bohužel jsem nebyla připravená na anglické znění bez titulků a na sál plný zlobivých dětí (vedle sedící holčička hrající pexeso mi pila krev nejvíc). Film jsem si zkrátka neužila, ale dabovanou verzi beru jako povinnost a věřím, že budu spokojenější. Druhá projekce sice dojem zlepšila, ale i nadále mám ke zpracování jedné z největších literárních klasik dost výhrad. Jakmile se holčička vydává hledat Prince, začíná podle mě úplně jiný snímek, ze kterého by Exupéry asi radost neměl. Hudba byla ovšem překrásná.(28.11.2015)

• - Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala, nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle. (Zdroj: A-Company CZ)

• - "Malý princ" byl oblíbená kniha Jamese Deana, který je jedním z hlavních idolů Jamese Franca - zde nadaboval Lišku. Franco hrál Deana v životopisném filmu James Dean (2001), za který získal Zlatý Glóbus. (BloodMax)

• - Marion Cotillard nadabovala Růži v angličtině i francouzštině. (LilyDeLarge)