Reklama

Reklama

Malý princ

  • Francie Le Petit Prince (více)
Trailer 3

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

(více)

Videa (12)

Trailer 3

Recenze (490)

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Myslím, že tenhle film naprosto zabil dodatek v podobě dospělého Malého prince. Ta scéna z továrny... strašné. Malý princ měl zůstat neobjeven a zůstat tak věrný jednomu z citátů z knihy, že to nejdůležitější je očím skryto. Vysvětlování hloupým divákům je u Malého prince naprosto nevhodné. Ať už jde o diváky dětské nebo odrostlejší. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Těžko říct jestli tento animák o Malém Princi mohl dopadnout lépe. Přesto podle komentářů cítím velké rozpory, ale z mého pohledu je vše natočeno v pořádku. Do příběhu jsem se snadno vžil, emoce se střídají po celou dobu, chvilku úsměv, potom zase slzy. Snímek dokonale vystihuje říši snů, dále nahodí myšlenku, co se stane, když zapomínáme. Vidím několik přirovnání s dnešní uspěchanou dobou, kde každý chce rychle dospět a po sléze se žene za penězi a čas, který má trávit důležitějšími věcmi najednou není. V celém snímku je hromada věcí k zamyšlení a i Exupéryho vidím. I když jsem čekal možná něco jiného, tak nemohu být spokojenější. Knihu čtenář v každém věku chápe jinak a každým přečtením dostaneme jiný zážitek, a proto má tento snímek velmi těžké se zavděčit všem. V mých očích velmi silné 4* a druhé zhlédnutí bude rozhodně potřeba .. 8/10 = 89% ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Knihy Saint - Ex mám rád a samozřejmě mám rád i Malého prince, kterého spisovatel stihl napsat ještě za války. Právě v době, kdy jsem dočetl smutnou knihu Jascquese Pradela - St. Exupéry poslední tajemství, který se detailně zabýval posledními okamžiky slavného spisovatele (který byl i skvělým letcem) jsem narazil na tuto pohádku. Ještě stále smutný z toho, že si tenkrát v roce 1944 Exupéry nevšiml při průzkumné misi německého stíhacího esa a neunikl s jeho vysněným Lightningem (muselo se škemrat až Eisenhowera aby mu mohl být P38 tento vývět USAAF jako čtyřicetiletému a pro letectvo starému letci svěřen) ... jsem se celkem těšil na nové zpracování příbehu pilota na poušti, který potká Malého prince. Z děje jsem však byl mírně v šoku a rozezlen. Já se nebráním modernizacím starších kousků, ale zároveň jsem těžce konzervativní v tom aby se klasika klasik nově jakkoliv prznila. Stejně jako považuji za nemožné, aby Liška podal znovu skvěle Švejka, stejně tak považuji každé takovéto počiny a prznění skvělé předlohy. Víte prznit umí každý, ale poprvé to vymyslet, to chce kumšt. Nevím jestli režisér Kung Fu Pandy je tím správným týpkem co by měl zrovna dělat toto dílo... Někdo může namítnout, že je to tak dnešním dětem lépe stravitelné. Ale cožpak je samotná knížka Malý princ dětem nestravitelná??? To musí být kroucena a předělávána do jiného příběhu , který však až paraziticky sleduje původní originál? Ne, toto ne. Hvězda za animaci a hvězda za hudbu. Velké zklamání! * * ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Exupéry tam je a kdo říká, že ne, ten ho nechce hledat. Malý princ tu na mě čekal celou dobu, jen v jiné formě. Předloha se dá přečíst za odpoledne třikrát tam a zpátky a pokaždé mi předá něco jiného, jinou náladu, jiný životní směr a náboj. Film tohle všechno bere jako svou součást, vedlejším postavám připisuje výraznější zásluhy a myšlenky, které máme tak rádi, zkouší rozbalit do snáze pochopitelného a dětem přístupného zážitku. Plakal jsem, smál jsem se, ale nežasl. Proto nakonec jen za čtyři hvězdy v nebeské dáli s tím, že nedovysvětlené, s jakkoli statečným a dobrým úmyslem, je někdy víc než poučení naservírované na stříbrném podnose. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Téměř dokonalé animáky se vyskytují zhruba jednou za deset let...nebo tak nějak mi to vychází, když zmíním Walleiho. Malý Princ je po příběhové stránce natolik dojemný, inteligentní a zajímavý, že překonává veškerou konkurenci o míle. Další, samostatnou kapitolou je zpracování, animace a hudba. No a tohle všechno stačilo dát dohromady...panečku, hračka! ()

Galerie (62)

Zajímavosti (22)

  • Celosvětová premiéra proběhla 22. května 2015 na filmovém festivalu v Cannes. (Varan)
  • V celém filmu není ani jednou řečeno křestní jméno ani příjmení žádné postavy. Jen označení jako ,,Letec", ,,Král", nebo právě ,,Malý Princ". (LindaKola)
  • V době uvedení filmu se jednalo o nejúspěšnější francouzský animovaný film všech dob. Celkem celosvětově vydělal téměř 100 tisíc amerických dolarů. (oli009)

Související novinky

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské… (více)

César Awards - výsledky

César Awards - výsledky

27.02.2016

41. ročník vyhlášení Césarů, francouzských filmových cen, měl trio hlavních filmů, od kterých se očekávalo vítězství. S jedenácti nominacemi to byly filmy Trois souvenirs de ma jeunesse a Marguerite,… (více)

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů… (více)

Reklama

Reklama