Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Dlouho jsem se na tento film těšil, jelkož jsem četl knihu. No četl poslouchal jsem audioknihu, ale nicméně mě Malý princ zaujal a říkal jsem si že taková filmová verze by mohla být skvělá a ona I je jenže má to své mochy. Jako film je to báječné jak po technické stránce jako jsou efekty, animace, propojení příběhů a take schema postav a take je to skvělé po ostatních stránkách, jenomže v jedné stránce pokulhává a to vážně a to ve stránce ve které by měl spíše vynikat a to ztvárnění předlohy. Sice máme tu co by tu mělé být, jenže je to ztvárněno tak něják v kostce a to je velmi špatně , protože to co dělá Malým princem Malým princem není ztvárněno tak jak by mělo být. Možná je to chybou autorů a to režisérem a scénáristy, kteří sice vytvořili skvělý příběh, jenomže není ztvárněn tak jak by měl být. A ikdyž tento film spíše poppisuju jako nekvalitní kousek není to tak, protože tento film boduje po všech stránkách, jenže po té hlavní velmi pokulhává a to mě zamrzelo. Nicméně vedlejší příběh Malého prince je zpracován skvěle a to i chararaktery postav včetně animace, která byla naprosto skvělá a řekl bych že až dechberoucí. Nicméně jako film to hodnotím kladně, ale jako zpracování mojí oblíbené knížky spíše záporně. ( 12.12.15/Cinema City/Sčítání lidu:22 )(16.12.2015)

Na začátek je důležité říct, že poetiku, krásu a hloubku této klasiky se na plátno prostě přenést nedá. Tvůrci to ale pochopili a celý příběh zasadili do současnosti a do života dívky, která se s příběhem Malého prince seznámí prostřednictvím svého souseda. Celkem se to povedlo, chuť na přečtení originálu po zhlédnutí mám. Některé momenty mi tam moc neseděly, ale celkově vzato je to povedený film, po jehož zhlédnutí odpustíte svému dítěti tu dnešní trojku z matiky.(23.11.2016)

Malý princ definuje krásu detského. Pripomína nám prečo tak zbožňujeme rozprávky a nové neprebádané svety. Dovoľuje nám to robiť s ľahkosťou ale dokáže pri tom zostať detsky vážny. Pretože deti berú niektoré veci veľmi vážne. A sú to omnoho podstatnejšie veci pre ich život, než tie na ktoré myslia dospelí. Mark Osborne vytvoril príbeh na pozadí príbehu. Malý princ je tu kulisou pre cestu hlavnej hrdinky za dospelosťou. Je podaný v krásnej animácií a hoci mám knihu rád pretože má väčší emocionálny dopad, tak s touto líniou film narába natoľko šikovne, že som si po pozeraní knihu znova prečítal a nenašiel žiadny výraznejší kaz. Hlavný príbeh je ale rovnako dobrý. Hranica medzi tým čo je magické a tým čo je chladná realita sa tu krásne strieda a dovoľuje vám ako divákovi vybrať si svoju cestu ako k tomuto dielku pristupovať. Mňa si film získal plyšovou líškou. Cesta po asteroidoch a planétach.. snaha vysporiadať sa so smrťou.. uverenie v to úžasné čo nás formuje ako dospelých je hlavnou myšlienkou filmu. A musím povedať, že tam bolo veľa miest, ktoré ma dojali. Za čo som filmu vďačný. A áno netlačí možno na pílu, kde by mal ale to vôbec nevadí. Čakám na druhú projekciu. K piatej hviezde je to skutočne len pár centimetrov. Zimmer zvláštne Montmartovský.(23.11.2015)

Má to hloubku, není to zkrátka jenom další animovaný příběh s nudným příběhem, kde víte kam se to bude ubírat, ne, tady prostě pouze někdy tušíte a občas vás to dokáže i překvapit a je vcelku jedno jestli znáte knihu, nebo jste se o ní jen kdysi učili ve škole. Zkrátka Malý princ ve své knižní podobě měl své kouzlo a určité kouzlo má i toto filmové zpracování. Navíc to ve mě dokázalo vyvolat docela slušnou odezvu co se emocí týká a tedy můžu říct, že jsem příběh prožíval a i když to bylo místy dosti smutné i tak se mi to všechno vlastně hodně líbilo. Navíc se autorům podle mého velmi dobře povedlo vykreslit ten kontrast mezi barevným světem těch kteří žijí a šedým a fádním světem těch co jen přežívají. Když k tomu přidám velmi povedenou hudbu, zajímavé charaktery a parádní plyšovou lišku, tak se dostávám k velmi povedenému zážitku. Na druhou stránku si však do jisté míry uvědomuji, že animace nebyla úplně špičková, což jsem viděl například na autech, ale musím dodat, že kombinaci 2 druhů animace v klasickém příběhu a v tom o Malém princi jsem považoval za velmi povedenou a originální. Když si to sečtu jsem mile překvapen a výsledný dojem je za mě opravdu velmi dobrý. 8,6/10(29.11.2015)

Malý princ je kratičká knížka o dětském pohledu na svět dospělých a i přes svou přímočarost si nemyslím, že je ejdnoduchá k filmovému přepisu. Tvůrci si s tím v tomto případě poradili velice dobře a knížkou se nechávají inspirovat pouze do poloviny filmu a poté vypráví svůj vlastní příběh vyprávěný očima malé dívenky. Je to jiné než cokoliv od Pixaru a pro menší publikum možná i méně zajímavé, ale ve výsledku o to lepší.(20.10.2016)

• - Režisér filmu Mark Osborne se přestěhoval s rodinou do Paříže jen proto, aby mohl na plátně převyprávět svou oblíbenou knihu, která mu kdysi zachránila milostný vztah. Knížku četl až jako dospělý, i tak ale pro něj znamená mnoho. Dala mu ji totiž jeho budoucí žena, v době, kdy oba studovali vysokou školu a snažili se udržet vztah na dálku. „Malý princ nás dal znovu dohromady," přiznává režisér. (Zdroj: A-Company CZ)

• - Hans Zimmer ve filmu nechal prodchnout hudbu zřetelně francouzskou náladou a představil písně francouzské zpěvačky a skladatelky Camille Dalmais. (Zdroj: A-Company CZ)

• - Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala, nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle. (Zdroj: A-Company CZ)