Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Veľmi krásna a pútavo spracovaná adaptácia Exupéryho predlohy. Len sa neviem rozhodnúť, či jej filmového rožšírenie mimo knižného príbehu snímke prospelo alebo uškodilo. Na jednej strane som rád, že tvorcovia len čistokrvne nekopírovali stránky z knihy, no na strane druhej je celkom poznať, že dospelá verzia Malého princa nie je z autorovej hlavy. V každom prípade ale veľký palec hore. P.S. tá malá plyšová líška je úplne mega :)(4.3.2018)

Neviem, či sa dá povedať, že som sklamaná. Malý princ je dobrá rozprávka, ktorá by bola výborná, keby sa nevolala Malý princ. Do prvej polovice filmu by s menom obstála, tá druhá ide dole kopcom a má iba pár svetlých momentov. Exupéryho malé veľké dielo jednoducho nie je sfilmovateľné. Určite nie plnohodnotne. Na deti a nečitateľov predlohy môže zapôsobiť viac. Alebo aj nie, pretože mňa najviac tešili práve citáty z knihy. Sama na to nemám jednoznačný názor, no určite to nie je zlé. Len si film názvom ukrojil príliš veľké sústo.(13.12.2015)

Opravdu nemám ráda Malého prince. Tahle "pohádka" mi připadá jako jedna velká slátanina. Doufala jsem, že mě tenhle animák překvapí. Rozjezd byl dobrej a do půlky mě to bavilo. Ale pak se to zvrhlo v jeden velkej nesmysl. A navíc tam úplně vynechali to jediné, co mě kdy na Malém princi zaujalo a to rozsvěcování a zhasínání lampy na jedné planetě.(2.7.2016)

Technicky krásně zvládnutý (několik forem animace) a dojemný film. První polovina je kouzelná a moje pozitivní dojmy pramení hlavně z ní. Bohužel je ale Malý princ ve výsledku příliš natahovaný a roztříštěný. Tak nějak moc je z té druhé poloviny cítit Pixar. Téma toho, jak z dětí příliš rychle děláme dospěláky a efektivní součásti systému, ale měli bychom je nechat hrát si a snít, je jasné, ale přála bych si, aby ten apel na rodiče byl tak nějak... subtilnější. V jádru to měl být film pro děti, s myšlenkami pro rodiče v pozadí. Pro opravdu malé děti je ale tenhle film moc melancholický a místy tak smutný, že jim rodiče budou sušit slzy. Byť o figurku Malého princ nebo plyšovou lišku si možná nakonec řeknou.(7.3.2016)

Je až neuvěřitelné, jak jsem filmu nevěřil a jak mě film nakonec pohltil. A je to zcela určitě tím nově vymyšleným příběhem, jenž umně zaobaluje ten notoricky známý příběh, který jsem se pokoušel číst k maturitě a vůbec mě nebavil. Dokonce i animace, která se za žádných okolností nemůže rovnat čemukoliv z dílny Dreamworks a jiných amerických produkčních společností s animovanou divizí, mě poměrně bavila svou cudností a vhodným zasazením mezi kouzelným příběhem a stop-motion animací původního Malého prince, jež jsem taktéž uvítal. Občas se pár hluchých míst objevilo, ale celkově vše správně. PS : soundtrack naprosto fenomenální a asi si ho dám někdy sólo. Velmi silných 8/10.(20.11.2016)

• - Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala, nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle. (Zdroj: A-Company CZ)

• - Marion Cotillard nadabovala Růži v angličtině i francouzštině. (LilyDeLarge)

• - Malý princ sa vo Švajčiarsku premietal vo francúzskej aj nemeckej jazykovej verzii. (Paldiny)