Reklama

Reklama

Malý princ

  • Francie Le Petit Prince (více)
Trailer 2

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

(více)

Videa (12)

Trailer 2

Recenze (478)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ASI SI MYSLÍTE, ŽE JE TO KLOBOUK, ALE NENÍ…“ /// Test, jestli ještě dokážu cejtit tu dětskou (lidskou) radost z objevování a jestli moje fantasie není mrtvá. Navíc jsem si vyzkoušel, co všechno mně ještě dokáže udělat radost. A nezapomeňte, že to nejdůležitější není vidět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1943 napsal Antoine de Saint-Exupéry, číst nebudu. 2.) Když se podívám na hvězdy, vidím jeho smích. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nádherná kreslená pohádka. Dlouho jsem nad ní pokukoval, ale po shlédnutí mohu konstatovat, že tak nádhernou pohádku jsem opravdu dlouho neviděl. A ano, kde kdo by mohl konstatovat, že se není čemu divit, když se jmenuje Malý princ. Já ale oceňuji fakt, že tvůrci tu příběh francouzského šlechtice povýšili a dodali mu druhou příběhovou linku, která tu hlavní knižní nádherně doplňuje. Dokonce jsem měl tendenci směřovat to i k páté hvězdičce, jenže trošičku mě zklamala druhá polovina příběhu, která ubrala na filozofických otázkách a hlavně na tom, čím se Malý princ tak proslavil a přepnula ten jinak nádherně snový děj do takového toho klasického kresleného kýče. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $81,2miliónaTržby USA Tržby Celosvetovo $64,914,469Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ také milé osviežujúce prekvapenie na poli animovanej tvorby, kde sa skĺbila počítačová animácia s kreslenou a dokonca aj bábkovou tvorbou, projekt ktorý má silný príbeh využívajúci nápaditosť, vizuálnu krásu, dokáže predať veľkoleposť a aj emócie /videl v kine: 90%/ ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Exupéry tam je a kdo říká, že ne, ten ho nechce hledat. Malý princ tu na mě čekal celou dobu, jen v jiné formě. Předloha se dá přečíst za odpoledne třikrát tam a zpátky a pokaždé mi předá něco jiného, jinou náladu, jiný životní směr a náboj. Film tohle všechno bere jako svou součást, vedlejším postavám připisuje výraznější zásluhy a myšlenky, které máme tak rádi, zkouší rozbalit do snáze pochopitelného a dětem přístupného zážitku. Plakal jsem, smál jsem se, ale nežasl. Proto nakonec jen za čtyři hvězdy v nebeské dáli s tím, že nedovysvětlené, s jakkoli statečným a dobrým úmyslem, je někdy víc než poučení naservírované na stříbrném podnose. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Dost velké zklamání po tom všeobecném nadšení. Neskutečně uměle natažené, konec vyloženě proti Exupérymu zprimitivní a začne hledat záporáky ve světě, kde nemají co dělat. Pedovztah v ústředí působí neskutečně nastrčeně. Veškerá síla pramení výlučně z předlohy, což trochu vnáší otazník do smyslu téhle adaptace, která je pro děti moc depresivní a pro mě moc ničící Malého prince. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (22)

  • Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala, nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle. (Zdroj A-Company CZ)
  • Veškeré mluvené rádiové útržky, které ve filmu slyšíme, jsou ve skutečnosti citáty a úryvky z knihy. Například hned na začátku, když jede malá dívka (Mackenzie Foy) s matkou (Rachel McAdams) v autě, tak v rádiu mluví o tom, co je důležité pro dospěláky (bridž, golf, politika a kravaty). (oli009)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. května 2015 na filmovém festivalu v Cannes. (Varan)

Reklama

Reklama