Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Malý princ mi asi najviac zo súčasných animákov pripomenul Up! a to nielen kúzelnou dvojkou svojrázny dedko a malé dieťa, ale aj orientáciou na všetky vekové kategórie. To o sebe tvrdia animáky takmer všetky, ale iba máloktorý neklame. Kombinácia oboch animovaných techník sa skvele dopĺňajú, čo taktiež nie je úplná samozrejmosť a i keď by som od filmu s názvom Malý princ niekedy v minulosti očakával skôr avantgardu, ako "iba" hrejivý inteligentný animák, takto sa k príbehu dostane omnoho viac divákov, ako k nejakým nezaujímavým pokusom o adaptáciu v minulosti. Okrem iného, toho vo filme zrejmého, sa môžeme zamyslieť napríklad aj nad potrebou úlohy otca v rodine a oceniť, že sa Osborne nezaoberá nejakou vedľajšou milostnou líniou sympatickej mamy dievčatka.(1.2.2016)

Malý princ je kratičká knížka o dětském pohledu na svět dospělých a i přes svou přímočarost si nemyslím, že je jednoduchá k filmovému přepisu. Tvůrci si s tím v tomto případě poradili velice dobře a knížkou se nechávají inspirovat pouze do poloviny filmu a poté vypráví svůj vlastní příběh vyprávěný očima malé dívenky. Je to jiné než cokoliv od Pixaru a pro menší publikum možná i méně zajímavé, ale ve výsledku o to lepší.(20.10.2016)

Technicky krásně zvládnutý (několik forem animace) a dojemný film. První polovina je kouzelná a moje pozitivní dojmy pramení hlavně z ní. Bohužel je ale Malý princ ve výsledku příliš natahovaný a roztříštěný. Tak nějak moc je z té druhé poloviny cítit Pixar. Téma toho, jak z dětí příliš rychle děláme dospěláky a efektivní součásti systému, ale měli bychom je nechat hrát si a snít, je jasné, ale přála bych si, aby ten apel na rodiče byl tak nějak... subtilnější. V jádru to měl být film pro děti, s myšlenkami pro rodiče v pozadí. Pro opravdu malé děti je ale tenhle film moc melancholický a místy tak smutný, že jim rodiče budou sušit slzy. Byť o figurku Malého princ nebo plyšovou lišku si možná nakonec řeknou.(7.3.2016)

,,ASI SI MYSLÍTE, ŽE JE TO KLOBOUK, ALE NENÍ…“ /// Test, jestli ještě dokážu cejtit tu dětskou (lidskou) radost z objevování a jestli moje fantasie není mrtvá. Navíc jsem si vyzkoušel, co všechno mně ještě dokáže udělat radost. A nezapomeňte, že to nejdůležitější není vidět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1943 napsal Antoine de Saint-Exupéry, číst nebudu. 2.) Když se podívám na hvězdy, vidím jeho smích. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.9.2016)

Moc hezké zpracování a krásná animace..hlavně sekvence z knihy! Jen se to nemělo jmenovat malý princ, ale spíše příběh malého prince, aby to nebylo zavádějící. Protože polovina filmu se netýká malého prince ale malé hrdinky a závěr jde uplně mimo předlohu, ale je to jakési přenesení do reálného světa. Propojení je ale pěkné s výbornou hudbou a atmosférou.(29.11.2015)

• - Režisér filmu Mark Osborne se přestěhoval s rodinou do Paříže jen proto, aby mohl na plátně převyprávět svou oblíbenou knihu, která mu kdysi zachránila milostný vztah. Knížku četl až jako dospělý, i tak ale pro něj znamená mnoho. Dala mu ji totiž jeho budoucí žena, v době, kdy oba studovali vysokou školu a snažili se udržet vztah na dálku. „Malý princ nás dal znovu dohromady," přiznává režisér. (Zdroj: A-Company CZ)

• - Stařec, se kterým se dívka seznámí je autor knihy „Malý princ“, tudíž to musí být sám Antoine De Saint-Exupéry. (LindaKola)

• - V celém filmu není ani jednou řečeno křestní jméno ani příjmení žádné postavy. Jen označení jako ,,Letec", ,,Král", nebo právě ,,Malý Princ". (LindaKola)