Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Fajn relax, plynulí děj, žádný nečekaný zvrat. Knížku jsem nečetl, takže hodnotím čistě jen na základě toho co jsem viděl v kině. Líbilo se mi to, až na fakt v hlavním příběhu byla animace nedůležitých předmětu či pozadí mírně odbytá na můj vkus, zvlášť auta vypadali jako krabice, možná to byl záměr, ale mně se to teda nelíbilo. Jinak velmi povedené a dám palec nahoru.(8.12.2015)

Problémem není dospívání, ale zapomínání, tak na to mysleme. :-) Za mě krásný počin, z hlediska scénáře, animace (a zde si tvůrce pohráli i v rozdělení jednotlivých scén), principů, i emocionálního vyznění. Jisté odchýlení od předlohy tu je, protože je zde snaha tvůrců příběh více zasadit do dnešní uspěchané doby plné rádoby užitečných činností a plánů, ale myslím, že to na kvalitě snímku vůbec neubralo, naopak nosná myšlenka podle mě snad ani nemohla být předána lépe, film vám může v jistých směrech hodně pomoci :-) Hudební soundtrack, který ani nemá žádné výrazné Main theme, ale výborně doplňuje obraz a příběh, zařazuji mezi své nejoblíbenější soundtracky vůbec, zejména nadějeplný "Escape," nebo krásnosmutné "Growing up..." Rozhodně doporučuji, jasných 5 :-)(17.7.2016)

Název podle stejnojmenné Exupéryho světoznámé knížky je poněkud zavádějící, protože původní příhody malého prince jsou zakomponovány do filmu jen zběžně (a v druhé půlce si začnou žít svým vlastním životem) a o mnoho větší prostor dostává příběh holčičky, kterou matka připravuje na odpovědný dospělácký život. Je to trochu škoda, protože mi ty knižní sekvence, společně s odlišným druhem animace než u zbytku snímku, připadaly skutečně zajímavě éterické, na druhou stranu nemá cenu naříkat nad tím, že to není dost hluboké a pod, knihy takového filozofického rázu jsou vždy nedostatečně přenositelné na filmové plátno a není nad to si je zkrátka přečíst. Pokud ovšem toto přejdu, tak nemohu popřít, že se mi dostalo moc hezkého animáku, který tentokrát není o popkulturních legračních hláškách, zato je plný sympatických postav, povznášející fantazie a sem tam se tam vloudí i nějaká myšlenka. Což není zas tak málo.(10.12.2015)

Od Burtonovy Velké ryby jsem neviděla takhle krásný film o důležitosti snů a vyprávění příběhů. V Malém princi se navíc přidává i smutné téma: co se ze snílků stane, když vyrostou. Jak je semele systém, který snílkům většinou nepřeje. Je to smutné sledovat hlavně pro někoho, kdo se v takovém příběhu vidí. Z toho mi logicky vychází, že toto není film pro malé děti. Technická stránka je ovšem nádherná - líbí se mi dva styly animace na dvě úrovně vyprávění, malé chytré vizuální nápady a ta liška! Ta liška je naprosto boží a hrozně moc bych ji chtěla jako plyšáka! A hlavně: tenhle film má srdce. Je melancholický, zasněný, roztomilý a pocitově udeří přímo do černého. Za mě rozhodně mnohem lepší než pixarovský Upside down ze stejného roku.(9.3.2016)

Možná až příliš depresivní dílko. Knižní předlohu mám ze srdce ráda, ale takhle špatně jsem se u ní nikdy necítila. Nejsem si jistá, jestli mám zájem, zkusit tenhle počin znovu. Navíc, jak už tu bylo mnohokrát řečeno, druhá půlka tomu vůbec nepomohla. Tak hlavně, že zrovna nemám periodu...to bych se asi šla zabít.(6.3.2016)

• - "Malý princ" byl oblíbená kniha Jamese Deana, který je jedním z hlavních idolů Jamese Franca - zde nadaboval Lišku. Franco hrál Deana v životopisném filmu James Dean (2001), za který získal Zlatý Glóbus. (BloodMax)

• - V celém filmu není ani jednou řečeno křestní jméno ani příjmení žádné postavy. Jen označení jako ,,Letec", ,,Král", nebo právě ,,Malý Princ". (LindaKola)

• - Tvůrci ve filmu použili kromě 3D animace také techniku fázové animace ve formě papíru v kombinaci s keramickou hlínou, což umožňilo aplikovat na tváře akvarel. (Zdroj: A-Company CZ)