Malý princ

Malý princ

The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knih, která je plná krásných myšlenek. Ve filmu jich však bohužel moc není, a závěr velice zklamal. Osobně bych uvítala film, který by se více podobal knižní předloze. Nicméně i tak 3,5 hvězdičky za krásnou animaci, příjemnou hudbu a pár moudrých poselství od Exupéryho.(10.4.2016)

Opravdu nemám ráda Malého prince. Tahle "pohádka" mi připadá jako jedna velká slátanina. Doufala jsem, že mě tenhle animák překvapí. Rozjezd byl dobrej a do půlky mě to bavilo. Ale pak se to zvrhlo v jeden velkej nesmysl. A navíc tam úplně vynechali to jediné, co mě kdy na Malém princi zaujalo a to rozsvěcování a zhasínání lampy na jedné planetě.(2.7.2016)

Pro začátek bych rád poznamenal, že Malého prince tuze nesnáším a myslím si, že je to makabrózní mrdka. Exupéryho obliba v dětech a jejich pohledu na svět mi přijde idiotská. Na dětech není nic pozitivního a na jejich pohledu na svět nic poetického či jakkoli výjimečného. Děti jsou jenom miniaturní a kurevsky hloupá obdoba dospělých, co si neumí utřít prdel a vyslovit "ř". Nesnáším děti. Nesnáším sebe za to, že jsem někdy nějaké byl. A nesnáším autory dětských knížek, protože věřím, že to jsou pedofilové, kteří si nad svými výtvory každý večer leští ocas. Vlastně je nesnáším nezávisle na tom, že to jsou pedofilové. Proti pedofilům nic moc nemám. Kdo jsem, abych soudil lidi za nějaký zvrácený kód v mozku, který jim diktuje, aby se jim dělalo těsno v kalhotách zrovna z dětských prdýlek? Přes to všechno ve mně tento snímek nerozpoutal bouře spravedlivého rozhořčení. První dvě třetiny mě dokonce svým pohledným vizuálem a nepříliš idiotským dějem bavily. Vlastně nebýt té poslední třetiny, která může směle zastoupit libovolný pixarovský hnůj za posledních deset let, tak tomu vrazím čtyři hvězdy a na vteřinu přehodnotím svá protiinfantilní přesvědčení.(27.2.2016)

Má to hloubku, není to zkrátka jenom další animovaný příběh s nudným příběhem, kde víte kam se to bude ubírat, ne, tady prostě pouze někdy tušíte a občas vás to dokáže i překvapit a je vcelku jedno jestli znáte knihu, nebo jste se o ní jen kdysi učili ve škole. Zkrátka Malý princ ve své knižní podobě měl své kouzlo a určité kouzlo má i toto filmové zpracování. Navíc to ve mě dokázalo vyvolat docela slušnou odezvu co se emocí týká a tedy můžu říct, že jsem příběh prožíval a i když to bylo místy dosti smutné i tak se mi to všechno vlastně hodně líbilo. Navíc se autorům podle mého velmi dobře povedlo vykreslit ten kontrast mezi barevným světem těch kteří žijí a šedým a fádním světem těch co jen přežívají. Když k tomu přidám velmi povedenou hudbu, zajímavé charaktery a parádní plyšovou lišku, tak se dostávám k velmi povedenému zážitku. Na druhou stránku si však do jisté míry uvědomuji, že animace nebyla úplně špičková, což jsem viděl například na autech, ale musím dodat, že kombinaci 2 druhů animace v klasickém příběhu a v tom o Malém princi jsem považoval za velmi povedenou a originální. Když si to sečtu jsem mile překvapen a výsledný dojem je za mě opravdu velmi dobrý. 8,6/10(29.11.2015)

Animák, který rozvíjí předlohu a myšlenky v ní vyřčené předkládá divákovi více doslovně, což mi ale úplně nesedlo. Stejně jako mnohým především ta druhá polovina. Zobrazení "dospěláckého" je ovšem super a nemohl jsem si nevzpomenout na úžasný kraťas More, takže ani nepřekvapí, že za filmem stojí ten samý tvůrce.(15.9.2018)

• - Stařec, se kterým se dívka seznámí je autor knihy „Malý princ“, tudíž to musí být sám Antoine De Saint-Exupéry. (LindaKola)

• - Tvůrci ve filmu použili kromě 3D animace také techniku fázové animace ve formě papíru v kombinaci s keramickou hlínou, což umožňilo aplikovat na tváře akvarel. (Zdroj: A-Company CZ)

• - Název Werthova akademie (Werth Academy) ve filmu, je odkazem na spisovatele Léona Wertha, kterému Antoine de Saint-Exupéry věnoval knihu „Malý princ“. (Postrelenka)