Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

Trailer 9

T2

Rozpočet $81,2miliónaTržby USA Tržby Celosvetovo $64,914,469Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ také milé osviežujúce prekvapenie na poli animovanej tvorby, kde sa skĺbila počítačová animácia s kreslenou a dokonca aj bábkovou tvorbou, projekt ktorý má silný príbeh využívajúci nápaditosť, vizuálnu krásu, dokáže predať veľkoleposť a aj emócie /videl v kine: 90%/ ()

Fr

,,ASI SI MYSLÍTE, ŽE JE TO KLOBOUK, ALE NENÍ…“ /// Test, jestli ještě dokážu cejtit tu dětskou (lidskou) radost z objevování a jestli moje fantasie není mrtvá. Navíc jsem si vyzkoušel, co všechno mně ještě dokáže udělat radost. A nezapomeňte, že to nejdůležitější není vidět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1943 napsal Antoine de Saint-Exupéry, číst nebudu. 2.) Když se podívám na hvězdy, vidím jeho smích. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

novoten

Exupéry tam je a kdo říká, že ne, ten ho nechce hledat. Malý princ tu na mě čekal celou dobu, jen v jiné formě. Předloha se dá přečíst za odpoledne třikrát tam a zpátky a pokaždé mi předá něco jiného, jinou náladu, jiný životní směr a náboj. Film tohle všechno bere jako svou součást, vedlejším postavám připisuje výraznější zásluhy a myšlenky, které máme tak rádi, zkouší rozbalit do snáze pochopitelného a dětem přístupného zážitku. Plakal jsem, smál jsem se, ale nežasl. Proto nakonec jen za čtyři hvězdy v nebeské dáli s tím, že nedovysvětlené, s jakkoli statečným a dobrým úmyslem, je někdy víc než poučení naservírované na stříbrném podnose. ()

Malarkey

Nádherná kreslená pohádka. Dlouho jsem nad ní pokukoval, ale po shlédnutí mohu konstatovat, že tak nádhernou pohádku jsem opravdu dlouho neviděl. A ano, kde kdo by mohl konstatovat, že se není čemu divit, když se jmenuje Malý princ. Já ale oceňuji fakt, že tvůrci tu příběh francouzského šlechtice povýšili a dodali mu druhou příběhovou linku, která tu hlavní knižní nádherně doplňuje. Dokonce jsem měl tendenci směřovat to i k páté hvězdičce, jenže trošičku mě zklamala druhá polovina příběhu, která ubrala na filozofických otázkách a hlavně na tom, čím se Malý princ tak proslavil a přepnula ten jinak nádherně snový děj do takového toho klasického kresleného kýče. ()

xxmartinxx

Dost velké zklamání po tom všeobecném nadšení. Neskutečně uměle natažené, konec vyloženě proti Exupérymu zprimitivní a začne hledat záporáky ve světě, kde nemají co dělat. Pedovztah v ústředí působí neskutečně nastrčeně. Veškerá síla pramení výlučně z předlohy, což trochu vnáší otazník do smyslu téhle adaptace, která je pro děti moc depresivní a pro mě moc ničící Malého prince. ()

• Tvorcovia filmu pracovali v Paríži a v kanadskom meste Montreal. (MikaelSVK)
  • Malý princ sa vo Švajčiarsku premietal vo francúzskej aj nemeckej jazykovej verzii. (Paldiny)
  • V knize Malý Princ navštívil 6 asteroidů (325, 326, 327, 328, 328 a 330). Jen 3 z nich byly ovšem ukázány ve filmu (325 - Král, 326 - Domýšlivec a 328 - Byznysmen). Zbylé 3 asteroidy byly jen ukázány na kresbách, které Letec dal dívce (327 - Pijan, 329 - Lampář a 330 - Zeměpisec). (LindaKola)