poster

Malý princ

 • Francie

  Le Petit Prince

 • Slovensko

  Malý princ

 • Velká Británie

  The Little Prince

Animovaný / Fantasy

Francie, 2015, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Handle
  ***

  Film má smůlu - bez znalosti knižní předlohy nemůže fungovat (divák nepochopí souvislosti) a se znalostí knižní předlohy se nevyhne srovnávání. Já mám k němu poměrně i dost výhrad - tuctový příběh holčičky, přeplácaný konec apod. Za mě dobrý pokus, ale to je prostě vše. Knížka je klenot a domnívám se, že opravdu nejde dobře zfilmovat, i kdyby se kdokoli na hlavu stavěl. Oni totiž ani ty přímé pasáže z knížky moc nefungovaly, prostě tam nebyla ta atmosféra a kouzlo, jaké knížka má.(16.12.2015)

 • novoten
  ****

  Exupéry tam je a kdo říká, že ne, ten ho nechce hledat. Malý princ tu na mě čekal celou dobu, jen v jiné formě. Předloha se dá přečíst za odpoledne třikrát tam a zpátky a pokaždé mi předá něco jiného, jinou náladu, jiný životní směr a náboj. Film tohle všechno bere jako svou součást, vedlejším postavám připisuje výraznější zásluhy a myšlenky, které máme tak rádi, zkouší rozbalit do snáze pochopitelného a dětem přístupného zážitku. Plakal jsem, smál jsem se, ale nežasl. Proto nakonec jen za čtyři hvězdy v nebeské dáli s tím, že nedovysvětlené, s jakkoli statečným a dobrým úmyslem, je někdy víc než poučení naservírované na stříbrném podnose.(17.7.2016)

 • predators
  *****

  Téměř dokonalé animáky se vyskytují zhruba jednou za deset let...nebo tak nějak mi to vychází, když zmíním Walleiho. Malý Princ je po příběhové stránce natolik dojemný, inteligentní a zajímavý, že překonává veškerou konkurenci o míle. Další, samostatnou kapitolou je zpracování, animace a hudba. No a tohle všechno stačilo dát dohromady...panečku, hračka!(11.8.2017)

 • Fr
  ****

  ,,ASI SI MYSLÍTE, ŽE JE TO KLOBOUK, ALE NENÍ…“ /// Test, jestli ještě dokážu cejtit tu dětskou (lidskou) radost z objevování a jestli moje fantasie není mrtvá. Navíc jsem si vyzkoušel, co všechno mně ještě dokáže udělat radost. A nezapomeňte, že to nejdůležitější není vidět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1943 napsal Antoine de Saint-Exupéry, číst nebudu. 2.) Když se podívám na hvězdy, vidím jeho smích. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.9.2016)

 • bart_
  *****

  Již po velice dlouhou dobu (cca 3 roky) jsem zvažoval nad přečtením legendárního Malého prince - a konečně, díky prostřednictví povinné četby k posrané maturitě, jsem se k tomuto kultovnímu literárnímu masterpiecu dokopal. A můj názor je nejspíš takový: jedna z 10 nejlepších knih, co jsem kdy se ctí přečetl! Doopravdy - Antoine de Saint-Exupéry a jeho smysl pro alegorické zachycení jednotlivých životních pravd (ať již pozitivních či negativních) je prostě neuvěřitelný, a pouhý náznak anebo věta vám brnknou na emocionální strunu efektivněji jak samotný závěr Titanicu. Můžu konstatovat i to (což je pro někoho předem zřejmé), že příběh v sobě skýtá takové nenahraditelné a nevídané zázračné kouzlo, jímž se může pochlubit málokterá kniha podobného rázu a žánru. A to samé platí u filmové verze tohoto neskutečného veledíla: Každý si v ní najde něco, co jej jednoduše chytne za jeho prohnilé kapitalistické srdíčko. Pasáže ze samotné knihy prezentované "papírovou" formou stop-motion animace málokomu nevyrazí dech. Největším kamenem úrazu je bohužel kladení důrazu na nepůvodní linku vzhledem k předloze a případná 3D animace, která v (ačkoliv v minimalistickém měřítku) sráží celkové kouzlo... Avšak i přes tyto "chybičky" je Malý princ špičkovým a důstojným animovaným počinem. Společně s Shaun the Sheep Movie je toto Nejlepší animák roku 2015. Bez debat... jen mne mrzí to, že jsem snímek neviděl v originálním francouzském, avšak anglickém znění.(4.1.2019)

 • - Mark Osborne původně na filmového Malého prince nechtěl ani pomyslet, tak nedotknutelná mu předloha připadala, nakonec však popřemýšlel a o půl roku později přišel s nápadem vytvořit kolem původního materiálu nový příběh, díky čemuž se na osud Malého prince může každý podívat očima malé dívky od vedle. (Zdroj: A-Company CZ)

 • - Tvůrci ve filmu použili kromě 3D animace také techniku fázové animace ve formě papíru v kombinaci s keramickou hlínou, což umožňilo aplikovat na tváře akvarel. (Zdroj: A-Company CZ)

 • - Název Werthova akademie (Werth Academy) ve filmu, je odkazem na spisovatele Léona Wertha, kterému Antoine de Saint-Exupéry věnoval knihu „Malý princ“. (Postrelenka)