Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Bau.Baushka

Sladký film, který se až příliš silně snaží zapůsobit na humánní stránku diváků. Každý přece odsoudí neoprávněný útok na rasu a diskriminaci. ps. Film se hodí k žehlení. ()

Leobarka

Film vcelku o ničem, ale jelikož jsem milovníkem indické kuchyně, tak mě tu nesere ani mumie Mirren a dávam za tři. Je to zprzněžitelná slátanina o vmigrovaných cigánech, co přijeli jen na voru s Rolexkama a Ajfounama, ale vše prodali a usadili se v maličkém, skromném a zaprášeném sídle, hned vedle veleslavné francouzské restaurace a ej to plejto, jeden cigán umí vařit něco víc než: "Ukradneme jednu slepici..". Asi nám tu páni Amerikáni chtěli sdělit, že i my, kurvy evropský, se umíme kamarádit s milouškýma migrantama, když chceme!! Ne, ta propaganda na začleňovací programy nezabírá, skočdoprdele.. Ta francouzská krávasice je taky k zulíbání jak prdel hovnivála, ale řekněme si, že každá hovnopičovina, na kterou se koukáme nemusí mít vždycky sysel. A tak dávám za tři především kvůli kuchyni, ano, jsem vyžraná, tlustá a masitá prasnice, a ano, ráda koukám na filmy o vaření. Ale zase to nebudeme s bodíkama přehánět, ani Garam Masala mě nepřesvědčí, abych tomu dala víc. ()

Brock

Dá se to bezmyšlenkovitě přežít... o jídle máme naštěstí už i poutavější filmy, než tenhle nedodělek, který nevěděl, jaký žánr rozvinout, tak tu máme moderní hybrid, který se nezavděčí nikomu... ()

BlondJames

Jako milovník jídla a vaření samozřejmě nemohu dát méně než čtyři hvězdy, film mě absolutně pohltil a nejedna slza ukápla. ()

Stepka.T

Měla jsem chuť na romantiku a tohle ji naplnilo a navíc nabídlo krásné záběry jídla a surovin, vtipného papá a feel good aftertaste. ()

AndrewNewman

Je to milé, sympatické, multikultúrne a preto tým pádom aj komerčne úspešné, ALE...Pri pozeraní filmu na diváka dýcha atmosféra projektu od Rosamunde Pilcherovej, pre fanúšikov televízie Doma. A to aj napriek tomu, že za réžiou a takisto za scenárom stoja skúsení filmári. A tí sa aj snažia, aby to nebol len taký priemer, ale bohužiaľ ono to priemerné je. To ale neznamená, že je to zlé. Kto má rád multikultúrnu kuchyňu a vzťahy si rozhodne príde na svoje. ()

black8

Milé. A Helen Mirren vždy poteší. Skvelá herečka. Stále mám pocit, že filmový svet ju ešte poriadne neobjavil a nedocenil. ()

fafejt001

Čekal jsem hodně a dostal jsem méně hodně . Čokoláda je o stupeň výš . Tohle je sice pěkné koukání , ale taková pohádka . Lasse sice umí , tady je maličko sentiment a děj se dá celkem předvídat . Mladá kuchařka je sice pěkná , ale to je málo . Na sobotní odpoledne je to dostačující . Tož NAMASTE . ()

Tredi

nečekala jsem od tohoto filmu nic než velkou romanťárnu.. což i samozřejmě byla, ale naopak mě mile překvapil zbytek. paleta koření, jídel, francouzská kuchyně je umění a bylo poutavé to pozorovat v akci. plus spojení s indickou kuchyní? kdo by to byl řekl.. jelikož jsem neočekávala moc, byla jsem mile překvapena.. (ale upřímně mě drtí český název filmu!) ()

frelsi

Neurazí, nenadchne. Indická rodina se po tragédii rozhodne zkusit štěstí v zemi s odlišnou kulturou a mentalitou, kde i přes prvotní problémy najde nový domov, lásku a uznání. Plusový bod ode mě film získává za ukázku toho, že i dvě odlišné kultury se mohou tolerovat a respektovat. ()

VLADEK

Pohádka o vaření jejímž smyslem je především vydělat. Stačí vyčkat na jména producentů v závěrečných titulcích. ()

rigby

Hodně odpočinkový film, který se nese již od začátku ve velmi lehkém duchu, a v druhé polovině je přímo nesnesitelně lehký. Povrchní příběh, který nejde do hloubky. Postavy, které jsou ploché a divákovi nic nepoví. Hezké obrázky bohužel nejsou všechno, když není možnost ochutnat kari, nebo si k němu alespoň přičichnout. ()

ToxicAli

Láska na kari nemá s pikantností indické kuchyně nic společného, právě naopak. Je sladší než Heiße Liebe a nepřekvapí vůbec ničím. Etnická konfrontace je tu jen na okraj a banda indických přičmoudlíků zřejmě obměkčí srdce i té nejarogantnější francouzské škatule. Pokud ale snímek beru jen jako lehký zákusek, po kterém si budu moct jít v klidu lehnout a nebudu mi po něm těžko, pak ho lze jistě doporučit. ()

david666

Lasse má dar dělat filmy, které mě vždy hodí do pohody. Láska na kari tak nějak pomalu plyne a Vy víte jak to dopadne a jaké zápletky se budou řešit ale i tak si to užíváte. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014