Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

poppy75

milo ma prekvapilo...ako oddychovky,pri ktorych mam zabudnut na realitu a nadychnut sa opat magickosti zivota /a nedajboze mat este optimizmus a radost :-D / mam rada presne taketo filmy-hoci predvidatelne,s povinnou davkou klise a niekolko nie zrovna uveritelnych veci -ale no a co? aj tak neurazia,necitila som sa trapne aj za tvorcov...malebne obrazy musia byt,oci sa potesili..uzila som si to,a vobec som nepostrehla tu dlzku...dokonca ani jedna nudna scena tam nebola....paradoxne mi na celom filme vadila najviac helen mirren-hrala dobre,ale musim byt hnusna-bola velmi skareda,hlavne v prvej tretine..co nechapem,lebo ona je inak pohladna dama...otec rodiny mi pripominal jeana gabina svojim zjavom i vystupovanm...moja najoblubenejsia kniha vobec je Ako vriaca cokolada od laury esquivelovej...nasledovana knihami od marleny di blassi-tym som objasnila svoju lasku k pocinom,kde sa jedlo stava cimsi viac ako iba nutnou potravou pre telo... ()

Saxicola

Nenáročná oddechovka. Pokud se nechcete obávat nepříjemného překvapení, nebudou vás trápit některé nelogičnosti v ději a budete se chtít prostě jen oddat kýčovité pohádce, kde dobro zvítězí, zlo je poraženo, a všichni jsou v posledku šťastní a veselí, je to dobrá volba. Hassan možná přinesl restauraci hvězdu Michelina, ale filmu jednu hvězdu určitě přinesla Helen Mirren. ()

peproch

Indická kuchařská rodina se usazuje v francii v Saint Antoinu – naoproti věhlasné rstauraci Madame Mallory. Konkurence indické a nóbl klasické restaurace. Humor, laskavost, přijetí cizinců, smíření, sblížení, extratřída kuchař, syn Hassan využije šanci, kterou mu Madam Mallory nabídne. Film plný lásky, veselí, sbratření… Nejen Happy End, ale celý film má jen banální zápletky a láskyplná vyústění ()

Kelinej

Půvabné, hřejivé i výchovné. Na své si přijdou milovníci romantiky i jídla. Filmu vévodí Helen Mirrenová a Om Puri jí zdatně sekunduje. ()

Par.agon

Jistě jsou na světě lepší romantické filmy a lepší filmy o vaření a gastronomii, ale Láska na kari má v sobě jisté kouzlo, které z ní dělá výjimečnou věc. Má svěží vyprávění, zajímavé reálie a výborné postavy. Příběh indického mladíka, který sice nemá absolutní sluch, ale za to chuť, je krásným výletem na francouzský venkov plný humoru a radosti. Neokouká se. Moje žena i já máme jako srdcovku. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014