Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Sabrewulf odpad!

Multikulti sranec. Indové mě odpuzují kulturou i vzhledem (připomínají naše nepřizpůsobivé spoluobčany + ta jejich hnusná červená tečka mezi očima) a poté, co jsem se kdysi dozvěděl o jejich, dnes už asi dobře známém zvyku, utírat si zadek rukou, to platí trojnásob. To je ale pořád můj problém a film jako takový by na to doplácet neměl. Jenže. Ten film je o gastronomii, chutích, dobrém jídle. A spojovat kulinářství s rukou od hoven je prostě zvrácenost. ()

Radiq

Ááá, tak popularita pořadů o vaření se dostala už i do filmu. Zajedeme si do Francie, lehce to okořeníme nějakým etnikem s dobrou gastronomií, třeba Indama, podráždíme chuťové buňky honbou na Michelinskejma hvězdama a divák může začít slintat. Z hlediska jídla to bylo určitě na jedničku, ale ten příběh, ten mi vůbec nic nedal. Jenom chuť něco sežrat. Manish Dayal je rozhodně sympaťák a fešák (a jeho filmová ségra rozhodně ještě víc). Původní název The Hundred-Foot Journey mi vůbec nedává smysl, protože nevím, co měl znamenat. Českej je trochu lepší, ale o kari to zrovna moc není. Je to spíš tím, že jediný koření, co Češi znají z Indie, je kari. Lasse Hallström opět poněkud zklamal. Byla to totiž dost nuda. Kdybych měl číst knihu, podle které to bylo natočený, tak bych se u toho nudil taky... ()

CinemaRanger

Velice milý a příjemný film s skvělým obsazením a odlehčenou režií. Kouzlo tkví ve všednosti a působí to přirozeně - dialogy. Spielberg je z toho cítit, ikdyž je producent. Moc se těším na další zhlédnutí. ()

Swansea

Celý snímek je směsí trapných "hlubokomyslných" klišé a stereotypů; kulturních, rodinných i romantických. Snad i pohádky mají se svými nadpřirozenými postavami více logiky než tato přeslazená kolorovaná banalita. Byl režisér Lasse Hallstrom vůbec na place? Od hodnocení >odpad< mě udržela jen Helen Mirren. ()

chelseaman22

Bože, já tak žeru tu indickou kuchyni! Malebná Provence je místem, kde emigranti ze smradlavého Bombaje najdou svou novou domovinu. Skupina otrhaných vandalů si zakoupí malé panství za 200,000 éček a začne hospodařit. Najme si místního účetní poradce v podobě zakřiknuté babky od vedle a styky (hlavně hlavní hrdina) získá skrze sličnou Francouzku, jež nejraději koupe bagety v oleji a rajčata krájí na jehlany. Režisér se zjevně řídil radou: Take it easy, man. 85% ()

LadyPupu

Příjemný film s trochu předvídatelným závěrem. Celé je to milé, voňavé, tak, jako indická kuchyně. Nechci být patetická, ale pro mne to bylo pohlazení po duši. ()

Johnny.ARN

Prvá hodina fajn, potom sa to dostane do romantickej roviny, kde ma to absolútne nebaví. Ale pozerať film o varení keď ste hladný, nie je dobrý napad. Hallstrom ale vie čo robí, vie ake príbeh si vybrať a správne ich podať. 3 z 5 ()

elanius

(131/2014) / Klasická šablóna, na ktorú sme od Lasseho vlastne pripravený. Tempo úplne rovnaké celý film, alé má to takú príjemnú atmosféru vďaka vareniu a francúzskej krajine. Film by bol ale polovičný bez Helen Mirren. (6/10) ()

venison

Hezky vystavěný příběh, ve kterém nechybí napětí, humor ani romantika.. Sice trošku sklouzává do kategorie slaďárniček, ale stále je bezpečně daleko od červené knihovny :-) Pokud namixujete "Milionáře z chatrče", "Ratatouille" a "Čokoládu", tak vznikne něco velmi podobného.. Lasse Hallström prostě natáčet jídlo, chutě a vůně sakra umí.. Helen Mirren byla v této roli naprosto přesná.. Charlotte Lebon je za mě rozkošná vycházející hvězdička.. A Indové byli dostatečně nenáboženští a přátelsky přirození.. Já jsem si tuhle pohádku pro dospělé maximálně užila :-D ()

terunka003

Žratelné, příjemné, na pohodku, indické, francouzské, přátelské, rodinné. Indické kuchyni jsem nikdy nepřišla na chuť, jsem holt prase evropský. Film plný jídel, rodiny, počátečních sousedských bojů, vyústí v příjemný filmík plný lásky (ať už k jídlu, rodině či partnerovi), a hlavně šťastného konce. Sice jsem se občas nudila, ale dobrý. Helenka je neskutečná dáma, Charlotte mi přišla hodně studená a falešná, a Manish byl na konci dost slušnej kolík. ..tak jdu dojíst ty tvarohový buchty co jsem ráno napekla.. ()

Pavlínka9

Jedna ze zásad ohledně jídla při sledování filmu, kde se něco takového tvoří či hodně jí - nedívejte se na film hladoví :D :D :D Překvapilo mě až jak byl film příjemný, nenásilný a tak nějak sám plynul :) :) Etnické rozdíly, kdy Vás dělí pouhých pár metrů od konkurence a jdete si navzájem po krku, ale zároveň víte, kde jsou určité hranice a žene Vás to kupředu k lepším výsledkům - zdravý boj a motivace :) :) Nejím pálivá jídla, indickou kuchyni nevyhledávám, ale bylo to hodně příjemné zakomponovat toto prostředí do Francie, kde jsou zvyklý na zcela jiný typ kuchyně a styl přípravy....Doporučuji, ale prosím - najezte se předtím :D :D ()

neoBlast

Pokud jste někdy předtím viděli film od Lasse Hallströma, tak víte do čeho jdete. Film je další jeho přeslazenou sodovkou při které se cítíte celkem dobře, ale moc vás nenasytí, páč vlastně moc potřebných živin nemá. Za pozitivní zmíňku stojí herci v hlavních rolích a překrásná Charlotte Le Bon, ale i přes zkratky v poslední třetině je 117 minut opravdu příliš. 50 % ()

J*E*A*N*N*E

Skvělé, skvělé, skvělé! Lasse Hallström mne překvapuje s jeho milými filmovými kousky čím dál víc! Moc mne tento film potěšil a překvapil. Ten pocit, když se v průběhu filmu usmíváte a máte z něj takovou radost a nadšení:)... Skvělí herci, kamera, scénář, režie, atmosféra, co víc si přát?! Film potěší jak milovníky jídla, tak i Vás všechny.. Hudba taky velmi příjemná...Moc se těším, až se k filmu vrátím. ()

Mishqo

70% ... Malo to niečo do seba. Príjemné postavy, vynikajúca Helen Mirren, fúzia francúzskej a indickej kuchyne a slinky sa mi miestami zbiehali. Ale občas film pôsobil veľmi fádne a klíšovite. Na jedno pozretie fajn. ()

sskrblik

A já čekal gastroporno! Místo toho vesměs žvanění o tom jestli hindi nebo frantíci umí líp vařit. V druhé půlce filmu se z toho stává ještě větší kýč, takže je pak člověk jen o to víc otrávenej, že to tak naivně skončilo. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014