Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Shaleman

Když opomineme zbytečně utahanou závěrečnou půlhodinku, dostaneme překvapivě vtipný svěží film, který se skvěle hodí na utahané dopoledne před přípravou oběda. Ten náš klasický guláš najednou chutnal tak nějak jinak. ()

E lan

Hezký, příjemný a pozitivní film. Ano, za Lasseho je to trochu nebo možná i víc zklamání, ale přesto se na to dobře dívá a člověk má potom jaksi lepší náladu. Navíc herecké výkony obou hlavních starých protagonistů jsou výborné. ()

Henry Morgan

Vlastně to bylo více než dobré, jen to nemělo scénář alá horská dráha, ve kterém se herci pohybují v kruzích a stále stejně, jako na houpačce, se milují, nenávidí, perou, hádají, milují. Tohle mělo jakýsi vyrovnaný děj, kde vše plynulo bez zbytečných píků a odchylek, a přes to se divák dočkal zvratů a nečekaných situací. Rodinný klan v tom taky sehrál významnou roli jako zpestření a komický prvek :) ()

ER

Lásky plný (k jídlu) příběh,který přidává to správné koření do filmového kumštu i se špetkou lidské lásky. Jen je škoda až příliš přeslazených závěrečných minut, které jakoby doháněly manko v lásce mezi Hassanem a Margueritou,která nebyla tak dobře zpracovaná jako sblížení mezi otcem Hassana a Mallory. Oproti čokoládě je to více prvoplánové,ale opět příjemné podívání. ()

Likan7

Lásku na kari mi hodně lidí doporučovalo, protože mám jistým stylem rád Čokoládu od stejného režiséra nebo nedávno viděného Dokonalého šéfa. Ve výsledku je ale Láska na kari trochu jiný film. Není to tak zaměřené na jídlo, nevyvolává v člověku takový ten zvlášťní pocit vzadu na hlavě, když vidí jak se připravuje jídlo v dlouhých záběrěch, nebo slyší příbor cinkající o sebe nebo o talíř. Nevím, jestli to mívám jen já, ale je to pro mě indikátor, že je tu něco speciálního (pusťte si na youtube restaurační scénu z Hanebných panchartů a pochopíte o čem mluvím). Láska na kari se více zaměřuje na lidské herce než na to, co je na talíři. Ze začátku jsem z toho byl zklamaný ale tenhle film má několik těžkotonážních es v rukávu, které dokáží odzbrojt. V pré řadě to je neskutečně příjemný casting. Od Helen Mirren po malé sestry hlavního "hrdiny" jsou všichni příjemní. Hrají skvěle, a jejich postavy nejsou nejen blbý, ale i neskutečně sympatický a vlastně jen s úsměvem sledujete, jak si dva světy, rozdělené silnicí a vzdálené od sebe 30 metrů, dělají naschvály aby nějakým způsobem pošpinily druhou stranu (loučení uprostřed filmu je super, člověk má pocit, že se jde do války a nikdy se neshledají a přitom jde jen přes ulici = bravo pane režisér!). Tenhle film není bez chyb. Přijde mi, že v poslední půl hodině malinko ztrácí na tempu a svěží nápady jsou vyměněny existenciálními otázkami. Naštěstí je ale život ve velkoměstě natočený příjemně a dohromady trvá asi 10 minut, než přijde komorní, ale o to příjemnější finále, které nešokuje, ale příjemně zasytí. Dal bych si druhou porci, dal bych si dezert. Šel bych k Hassanovi na jeho francouzsko-indické jídlo. A nejspíš bych tam chodil pravidelně jako pan ministr. ()

Honzeechec

Ble... jako chick flick aby si člověk šplhnul u manželky jakž takž koukatelný, viděl jsem i horší věci, ale ke konci už těch barviček a lidskýho teplíčka bylo vskutku až moc... Že to přišlo v čase největší imigrační krize je doufam náhoda, nebudu paranoidní. :-) ()

crackonosh

Mimořádně slizká záležitost z pera dvanáctileté scenáristky, plná těch nejpředvídavějších klišé. Ale to už patrně k žánru slohového cvičení na téma „maminka mi efektně umřela v plamenech, ale naučila mě vařit“ patří. Jednu hvězdu dávám za mimořádně sjízdnou Charlotte Le Bon, druhou za (neméně sjízdnou) Helen Mirren. Dal bych ještě hvězdu za boeuf bourguignon, ale tři hvězdy si tahle indická hovadina nezaslouží. ()

tančísvlky

Vysoko nadpriemerný film a v ňom pekné životné momenty rozhodne nechýbajú. Je prekvapujúce , že takéto filmy dokáže ešte niekto natočiť. Maximálny počet bodov predsa len nedám, ale doporučujem vidieť aj túto obrázkovú peknosť... ()

Armin82

Vcelku nenudný snímek s výbornými výkony Mirren a hlavně Dayala. Sympatickej Ind, který svou velkou roli zvládnul. A musím říct, že se mi nejednou za film sbíhaly sliny. Chtěl bych někdy zkusit pořádnou francouzskou specialitu :-) 70% ()

mira.l

Některý věci na talíři vypadaly pěkně. Nicméně to bylo takové přeslazené, a to jakože dost. Mně přišla jako kravina největší už jenom poloha těch dvou baráků. Vyhlášená restaurace s Michelinskou hvězdou leží v nějaké zapadlé vísce? Lépe řečeno vyhlášená restaurace s Michelinskou hvězdou leží stranou nějaké zapadlé vísky uprostřed ničeho? Či snad ještě přesněji dvě restaurace, z nichž jedna má jednu a posléze dvě Michelinské hvězdy, leží stranou od nějaké zapadlé vísky, vlastně uprostřed ničeho?? Hmmm, Lasse, Lasse... ()

TSZ

Film, u kterého přiberete. Bohužel, na začátku se rýsuje i poměrně vtipná romantická komedie, která se postupem času rozmělní do několika velmi nenápaditých vtípků, což je opravdu škoda. Nezbude Vám tedy nic jiného, než se kochat nádherně připravenými pokrmy a litovat promarněné šance na komediální hit roku. ()

Alergius

Milá romantická klasika v kuchařském kabátě. Pozitivní, netradiční a dobře zpracované - v žánru rozhodně vyšší průměr. Líbilo se mi to. ()

TommyDiamond

Láska na kari je snímkem, který nenudí a rozhodně potěší všechny milovníky jídla. Sice není nad knedlo, zelo, vepřo, ale rozhodně někdy neuškodí ochutnat i jinou kuchyni a její zvyky. A právě tato pohodová oddychová komedie s prvky romance nabízí takový malý souboj kultur a jejich gastronomií. Z prvu to vypadá na nevraživý boj, ale když se síly spojí přináší to nečekané vavříny... U mě má snímek tři hvězdy ()

brigante

Trochu slabší Hallstromovka. Ne, tohle se není "klasika" z ranku Pravidel moštárny nebo Čokolády. Přesto ve dvou třetinách funguje coby slušná feel-good jednohubka. Závěrečná třetina řešící jeden uměle vyhrocený vztah je trochu nadbytečná, skončit to po půlhodině a půl, bylo by to v rámci žánru za plný počet. ()

dateldlask odpad!

Pozor, nemá daleko ke spoileru, ale jinak bych své zhnusené pocity nedokázal popsat. Nejhorší film všech dob, a to po všech stránkách. Dokoukat ho do konce vyžaduje buď velkou dávku otrlosti, nebo velkou dávku houbiček nebo velmi malou dávku inteligence. Daleko příjemnější, než sledovat tuto sračku, je rozhodně návštěva zubaře nebo konzumace koprové omáčky. Pokud jsem od této hrůzy neutekl po naprosto nereálném pohovoru s imigračním úředníkem, pak nechápu, jak jsem mohl setrvat po scéně, ve které hlavní hrdina (typický krotitel čokohadů) na rodinném autovýletu bezdůvodně hystericky kuřbuřtovským tónem opakovaně řve (spíš vyje) na řidiče - otce jedno slovo bez přerušení asi 5 minut, až z toho odejdou brzdy a auto s celou cikánskou rodinou se nekontrolovaně řítí z prudkého kopce vstříc jisté smrti všech. Stoosmiletý Ind však mistrovským najetím do protisvahu všechno zachrání. Náhodou se tam objeví kuchařka z místní hospody a na laně na prudkém klesání odtáhne ono nebržděné auto (sic!). Už v tuto chvíli je film zralý na tři odpady, a to je teprve na začátku. Celý zbytek pak probíhá ve dvou souběžných liniích. Tou první je obrácení Ferdyše Pištory. Zlá, studená, bezcitná, ošklivá majitelka michellinské restaurace od začátku sere maggi v kostkách hrůzou z nové konkurence - indického bufetu. Bojuje proti němu všemi zákeřnými způsoby. Jednou v noci její šéfkuchař Indům podpálí dvě židle v předzahrádce bistra. Velkorestauratérka zázračně procitne, svého kuchaře vyhodí a do učení vezme našeho hrdinu. Druhou linkou je Lízin let do nebe. Náš indický hrdina si podmaní celou gastronomickou Francii. Jeho kariéra strmě letí od místní michellinské hospody až do pařížského nejsuperhogofogo podniku, kde se vaří jen kostky ve skluzu. A tento zázrak je způsoben tím, že do originálních stovky let cizelovaných francouzských receptů začal náš superhrdina přidávat kardamom a koriandr. (Odpad. Mínus 250%. ) ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014