Predestination

• Česko Paradox času (více)

Uccueta

Poďme kresliť bludisko mysle a pamäti, vyskúšajme sa ako vieme dedukovať a skúšajme aká je šanca, že sa trafíme ... A tvorcovia, nás možno vypočujú a občas nám dovolia trafiť sa. V podstate vtipné, milé a zaujímavé vrstvenie, ktorého smerovanie je síce už v poslednej tretine jasné, ale o to viac máte chuť dopozerať si ho ... ()

aannemer

První půlku jsem si myslel, že to bude konverzační drámo, ale pak se to zvrhlo v solidně bizarní scífko s přeskoky v čase, až jsem skoro nevěděl, která místama bije. ()

Emperor1

Tolikrát jsem při čtení všech těch sci-fi popisujících cestování časem, časové smyčky a paradoxy přemýšlel nad všemi možnými důsledky takového konání, až mi z toho málem hráblo, ale přišel jsem na několik způsobů, jak by to mohlo /nemohlo fungovat. A nesouvisí to naprosto vůbec s možnostmi, které nám skýtá kvantová mechanika, či s cestováním nadsvětelnou rychlostí a podobnými blbostmi. Původně jsem tu chtěl vypsat všechny své úžasné, naprosto logicky vycizelované teorie, které se navzájem doplňují a zároveň vylučují (paradox), ale to byste nepobrali. Takže se omezím jen na hodnocení filmu, který sice nejpozději od své poloviny dal tušit, jak se věci mají, nicméně i tak dokázal docela zamotat hlavu. Hodnotím hlavně příběh a jeho logickou návaznost, která je u takového tématu podstatná. Nepokazili to. A já můžu dál vybrušovat své teorie. ()

SvobiQ

Dítě ponechané u sirotčince, z něho vyroste žena ta potká muže, mají spolu dítě, žena díky dítěti má změnu pohlaví stane se z ní muž, dítě je uneseno a cestuje časem aby bylo ponechané u sirotčince mezitím hlavní hrdina s druhým hlavním hrdinou cestují časem aby se z jednoho hlavního hrdiny stal druhý hlavní hrdina, který chce najít atentátníka, který je také onen hlavní hrdina....prostě máte 5 postav...dítě, ženu, muže, agenta který cestuje časem a atentátníka a všichni jsou jedna a ta samá osoba......trochu mi to připomíná futuramu kde byl Frye svým vlastním dědečkem.....tohle je ale skvělá podívaná za mě 10/10 největší mindfuck, mindblow a já nevim co ještě ever ()

ludovit14

Tak od tohoto diela som očakával viac ako nám bolo ponúknuté! Príbehovo dosť slabé: nezáživné, bez napätia, ale hlavne toto dielo viac ako dosť nudi! Réžia ako aj herecké výkony sú dostačujúce, ale to je tak všetko čo tento film ponúkol. HOD:55%.PS: rozhodne sa k tomuto dielu už nevrátim- sklamanie! ()

esmoke

Sci-Fi o cestování časem. S filmem jsme měl dva, pro mne, zásadní problémy. 1) Děj je totálně předvídatelný a jak to celé proběhne a dopadne je jasné poměrně rychle. 2) Cestování časem nemá žádná pořádná pravidla (jen nesmíš cestovat v čase moc daleko, nebo tě to rozhodí WTF), která by bylo nutno respektovat. Proste tady máš pouzdro a cestuj si a možná ti z toho časem hrábne tak tě odstavíme. Ale hlavně neřeš ten problém, jen si tak lítej a dělej bordel v budoucnosti. (2D dabing) Rozpočet: $17 miliónů, Tržby: $68,000. ()

TonoM

Jeden z mála filmů co má první polovinu lepší, než druhou, od konce příběhu(50min.) Se film totálně sere a z milého prekvapka je průměr. Snaha o psychologické drama moc nevyšlo. Ale Snook byla velice dobrá. Dejme tomu..55% ()

belinko

Tento film je tak neskutočný mindfuck, že mi príde až nemožné, že sa niekto ujal tohto nápadu a spravil z neho film. Nápad, ktorý by navzdory svojmu chorému potenciálu nemal dať šancu k vzniknutiu snímky, ktorá by verejnosťou mohla byť prijatá ako príbeh, no - stalo sa a funguje to. Nemá to svoje muchy, má to takú jednu, na celú stenu a to je paradox cestovania v čase, ktorý v tomto filme neplatí, preto ľudom snažiacim sa film pochopiť asi spôsobí menšie zlo. Každopádne by ma nikdy nenapadlo, že niekto vymyslí takýto príbeh a natočí z toho film. Príjemné prekvapenie, ako zvláštny môže film byť. ()

Sherty

Nedoceněný klenot! Podkreslený skvělou hudbou. Co na tom, že se zde objevuje hned několik paradoxů.... Snímek funguje skvěle a jedná se o jeden z největších mindfucků, jaké jsem v kinematografii zažil. 90% ()

Calypso

Než jsem se na tenhle film podívala, nebyl mi k němu řečen absolutně žádný kontext, žádné přiblížení děje. Ze zmateného začátku jsem tudíž vycházela se zavařeným mozkem. Tady se dostáváme až k části v baru, která zdánlivě s příběhem nijak nesouvisí. Po chvíli odhalování tajemství jsem se do všech událostí zamotala natolik, že jsem si musela hlídat, aby mi neuteklo jediné slůvko. Hrozně ráda nad filmy přemýšlím a různě si je vysvětluju, ale na tenhle se dá říct opravdu jen jedno. Mindfuck. Neuvěřitelný, neskutečný, totální. Je to skoro dva měsíce od doby, co jsem Predestination poprvé viděla a pořád mi nedá spát. Časové paradoxy jsou něco, co s vámi prostě neskutečně zamává a musíte si je pořád nějak vysvětlovat, jenže vysvětlete si paradox, že ano. Žena, která je své vlastní dítě, které měla sama se sebou. Tenhle film rozhodně patří mezi nejlepší, co jsem kdy viděla. Vymyslet takovou zápletku a nezamotat se do ní, tvůrci mají můj obdiv. ()

kaukola78

Film který nemusí každému sednout.Ze začátku je trochu zmatený,ale pokud pořádně zapnete mozkové závity tak zjistíte jak je geniálně promyšlený.Nečekejte od tohoto filmu akci.Je to spíše komorní drama,které je stavěné na atmosféře filmu,skvělému scénáři a výkonech herců. ()

ČR

85% I když jsem uhodl pointu po rozhovoru v baru na schodech do sklepa. Výborná hudba a stopáž, amíci by z toho zas udělali 2,5 hodinovou nudu. ()

Majoslav11

"Čo bolo skôr ? Vajce alebo sliepka ? Kohút !" Tak toto bol celkom šok. Najprv sa to tvári ako konverzačná dráma aby približne v polovici totálne film otočil a zrazu je to úplne domotaný cestovateľský mindfuck časom. Ale aký ! Viem si predstaviť, ako nad týmto onanujú ľudia úplne odrovnaní Butterfly Effectom. Priznám sa, že tvorbu Heinleina dobre nepoznám ale po tomto mám pocit, že kam sa hrabe Philip K. Dick ! ()

Ronkar

Nízkorozpočťák o cestování v čase, kde se nepřehlíží vznikající paradoxy. (Cože? Fakt?) Scénář Predestination je totiž na paradoxu vybudován! A to od začátku až do konce - chytře a poměrně zajímavě. Ethan Hawke hraje svůj standart (rozuměj kvalitu, která převišuje průměrnost), má to fajn oldschool atmosféru a celkově těch 97 min uteče jako voda. Je to patřičně úchylné (nic pro děcka!) a překvapivě originální. Žánr sci-fi sice plodí rok za rokem tuny sci-fi filmů, ale neotřelé scénáře jim bohužel chybí, takže odměnou přidám 4 hvězdu, jinak by to bylo na 3 a půl. ()

Rian_witcher

Velice povedený mix žánrů a ačkoli zhruba v polovině filmu mi docházelo o čem to vlastně bude, dokázalo si mě to udržet "skoro" příčetného až do konce. Nehledejte akci, spíš přemýšlejte o sobě a o lidech. Navíc po dlouhé době scénář, který do sebe zapadal, a nemusel si pomáhat zkratkami a berličkami. Což je zvláště při tématu cesty v čase a paradoxech s tím souvisejících velké plus filmu. ()

Kozlowski8

Ethan Hawke jako speciálně vycvičený časoprostorový agent, nahánějící napříč časem tajemného padoucha a současně tím usilující o prodloužení své kariéry vymahače práva...Přestože jsem viděl asi nejabsurdnější jízdu časem, která je navíc spíš konverzační (hlavně v první polovině) než akční a z hlavy se mi kouří ještě teď, bráchové Spierigové ji tak bravurně namíchali, že si to jako celek nakonec krásně sedlo, zapadlo do sebe a dokonce i jakž-takž dávalo smysl. Ethana Hawkea jsem nikdy příliš nemusel a i zde bych si dokázal představit jiná jména, ale rozhodně mi to nekazil. Zato Sarah Snook byla naprosto famózní. Především její vyprávění u baru ve mně dlouho zůstane.Já prostě tu originální a jedinečnou míchanici zbaštil i s talířem - a moc jsem si pochutnal.90%. ()

Vieriq78

No.. Toto je paradox ponukajúci mnohé brány v bludisku času -prinašajúci jednu a tu istú tvár ( v tomto pripade dve ) tak povedomú a zároveň cudziu. Ako keď vidite seba a dúfate čoho snáď (časom) nie ste schopný. Príbeh ktorý začína rozpravať žena v bare pripomínajúca zmes DiCapria a J.Foster je príbeh jej vlastnej divnosti, a je tu barman splývajuci s ňou v tak zaujimavých dialogoch, ktorý nakoniec ako agent prechadzajúci časom hore dole bude odpoveďou jej ne-šťastia. Dve polohy osobnosti (ktoré máme mimochodom všetci) zacyklené v čase sú práve príbehom paradoxu v paradoxe a zároveň nevyslovenou otázkou. Mňa ale napadá: Nakoľko sami seba poznáme? A tiež že režisér je pánko. Spojil 16 kablov do jedného a ľudia hľadajú začiatok a nie zmysel. A áno, totálny mindfuck. ***+ Sledujte ho pozorne 😉 ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?