Predestination

• Česko Paradox času (více)

aslavey

Furt jsem si říkal: "To je blbost. Si přece musím pamatovat ten xicht, kterej jsem potkal i kdyby před 7 lety, tak si přece vybavím, že když mám ten xicht teď já, tak jsem asi potkal sám sebe a tím pádem se budu snažit se sebou nepotkat." Ale asi je to nevyhnutelný. Zvlášť, pokud jsem uchylnej oboupohlavnej egocentrik na čtvrtou, kterej neposlechne ani sám sebe. Ale jinak jako jo. Vcelku pěkná hříčka. + za to, že to nebylo dlouhý a za veliké překvapení v podobě Sarak Snook. Ta holka má v sobě ten zvláštní mrd. ()

Radek.SCH

Vynechat komplet sci-fi zápletku, časové paradoxy a cestování časem. Upřímná zpověď komplikované osobnosti by bohatě stačila. BOHATĚ! ()

hEROic

tak takhle uchylnou casovou smycku jsem jeste nevidel :) nicmene atmosfera i podani jsou uplne v pohode a filmek rozhodne nenudi... navic mam hratky s casem proste rad, takze nakonec i pres vyhrady prevlada spokojenost... necelych 75% ()

SC

Paradox vedle paradoxu. Pokud však dokážete „vypnout“ a moc nepřemýšlet, dočkáte se řemeslně výborně zvládnutého filmu, který Vás občas nechá napnuté, a který dokazuje, že „komorní film“ není nadávka. Nesmíte však začít dumat nad tím, jak by to bylo celé nemožné, protože pak se film zboří jako domeček z karet. Korunu tomu nasazují samotní tvůrci, kteří v posledních dvou minutách naprosto zbytečně a hlavně polopaticky vysvětlí to, co sami vysvětlit mohou, a co každému dojde i bez toho dumání. ()

BOURQUE

Základ príbehu a s tým súvisiaci paradoxy sú prekvapivo nadpriemerne zrežírované. Režisérska dvojica postupne a správne dávkuje celý príbeh. Z hereckej stránky dvojica E. Hawk a slečna S. Snook bravúrne prežíva každú minútku. Napriek tomu, že to má svoje „menšie nedostatky“ z pohľadu teórie cestovanie časom, ma film bavil a chcem to vidieť znovu. PS: Nezdá sa vám, že S. Snook ako „chlap“ sa trošku podobá na L. DiCapria? Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

mala_kea

Nemohl jsem tomu přijít na chuť. Time travel filmy jsou mi sympatické, ale zatím mě nedokázal žádný plně uspokojit. Predestination má sice originální a neokoukaný námět, který se mi bohužel nejevil příliš atraktivním a zábavným. Akce vlastně téměř žádná, napětí také scházelo, zvratů na Thriller pramálo, tak nějak to nešlapalo, tak jak by mělo. ()

burton

Tý jo, kdybych měla takhle zmáknutý housle, to by se teda děly věci! Tak - mě tento maximálně paradoxně časosmyčkově šílený počin inspiroval k myšlence, že nás v časoprostorových smyčkách vesmíru žije vlastně jen pár....draků, honících svůj vlastní ocas. No, dobrej, šílenej, ale dobrej film. ()

Poupe

Pochopila jsem, že ona se stala jím a on sám sobě udělal dítě a sám sobě to dítě vzal a sám sebe opustil? Ano, naprosto rozhorující film, kde jsem po vypnutí šla spát s myšlenkou "Cože?!?!?!" Dvě hvězdičky za pěkný namaskování Sarah Snook a za fajn pohled na Ethana Hawkea. ()

owwidius

No, tu sa niekto snazil spravit hrozne cool a mind-fucking film, ale okrem toho ze tomu chyba vacsia sikovnost v rozpravani a nadvaznosti scen, tak hlavne mam pocit ze pribeh tu uplne prerastol cez hlavu. Ako haluzny napad v poviedke si to uplne viem predstavit, a mozno aj pred 20 rokmi by ma to ako film ohurilo, ale teraz mi to prislo cele preplacane. Skoda, lebo pozeralo sa na to dobre, ale co z toho... [#10/2015] ()

sadlokan

Smyčkuje se tady jak vo život.Avšak já bohužel nejsem tak dobrej herec,abych předstíral,že vejram na chlapa,když je to evidentně ženská(takovej FOSTERDICAPRIOLET).Raděj se zejtra vykulim z postele a vyleju si na hlavu kýbl vařicího čaje. ()

P.J.2

Scifi založený na paradoxech s časoprostorem a cestování časem, od nicnečekajícího filmu se vyklubala pecka kteou si klidně dám znova, první polovina je sice slabší ale pro příběh důležitá, ta akčnější druhá vysvětlí zbytek děje takže doporučuji zůstat na pozoru celou dobu. ()

Darkslayer

Veľmi dobrý príklad predestionation a bootstrap parodoxu. Prvú polovicu sa drží pekne pri zemi v podobne komornejšej drámy s prvkami sci-fi a podmanivou príbehovou líniou, aby naopak v tej druhej naplno udrel na nôtu cestovania v čase a už spomínaných paradoxov. Jednotlive rozprávačské prístupy si u mňa neprotirečili, ale naopak pekne dotvárali celok. Napriek preskokom v časových líniách je film z časopriestorového hľadiska konzistentný a neprodukuje vážnejšie rozpory. Pre milovníkov podobne ladených sci-fi príjemné prekvapenie. ()

Wallis3

Hergot, to by se jednomu zatočila kebule. A uroboros funguje! Bylo to napínavý, udrželo to pozornost a ta dávka narcismu, chápejte, jak může jedno své já, udělat s druhým svým já to, aby z toho vzniklo ono, to jsem se musel pousmát. ()

rekkky

Even though the stoppage is not that long, the first half is lacking of exitment - taking to himself, whereas in second half there are no moments to waste. Suddenly it kicks off and the storyline is reaching its destination thanks to time paradox. Less talking, more stamina would make it better in my opinion. ()

Ben Nevis

Film, kde se nic moc neděje, ale přesto udrží vzhůru od začátku do konce. U filmů a seriálů, které pracují s cestováním časem, většinou záhy narazíme na trhliny, díry a krátery v ději a všechno nejde vysvětlit časovým paradoxem. Tady je paradox hlavní premisa, která všem kritikům zatne tipec. Nikdo fundovaný není schopen říct, jestli by to bylo možné nebo ne, prostě sledujeme čistokrevní sci-fi. ()

MikeeTheory

Věřím, že Predestination dokáže vyvolat spoustu rozdílných emocí, rozhodně nebude ale člověku jedno. Jak vidno, téma cestování časem nemusí být zdaleka ohrané, zvlášť když si ho do parády vezmou bratři Spierigovi. Ethan Hawke ve své roli (jakkoliv byla šílená) působil sebejistě a uvěřitelně, stejně dobře si ale vedla i Sarah Snook. Herecké výkony šly ostatně ruku v ruce s celkovou myšlenkou. Stačilo jedno šlápnutí vedle a všechen pečlivě provázaný příběh se mohl zbortit. To se naštěstí nestalo. Skvělý zážitek! ()

brumbrum odpad!

Dalsia neskutocna konina a sklamanie jak svina. Hladal som casove posuny a action, namiesto toho som marne 20 minut premyslal, ci je ta trapna kvazi-cool hlavna postava, huliaca/slopajuc/vykladajuca sracky zenskeho alebo muzskeho pohlavia. Dako nemam chut kukat na zhuleny bar s debilmi pri pohariku a tuto maximalne nechutnu postavu, co sa tvari jak veteran z oboch svetovych, ale keby ju clovek jemne nakopol v rit, tak po nej zostane len ten uzuzlany poharik. Dalsi zbytocny ODPAD ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?