Predestination

• Česko Paradox času (více)

lemonova

Priveľa času sa venovalo rozprávaniu a primálo rozuzleniu. Odrazu to celé prebehlo veľmi skratkovite, pre mňa to bola celkom facka.. nehovoriac o tom, že absurdnosť tu prekvapila samu seba. Za Sarah a Ethana dávam hviezdičky. ()

emdvojka

Konečné rozuzlenie, ma dostalo na lopatky, a preto dávam skoro plné hodnotenie. Film, kde sa to nehýbe vďaka CGI alebo motion capture efektom, ale kde sú ťahúňom dobrý herci a snimi prepracovaný námet a scenár a i pri minime akcii, vás to nenechá vydýchnuť si zaslúži vysoké hodnotenie a svoje miesto v červených rámčekoch ČSFD. ()

dalziel

K filmom na tému cestovania v čase asi toľko...ak v úvodnej scéne vidieť hlavnému hrdinovi do tváre a hlavnému záporakovi nie ,tak potom...... ()

FanKalEl

Momentálne u mňa nie najväčší zážitok ale jednoznačne prekvapenie roka 2014. Výborný scenár, dejová linka pekne urobená, síce niekedy to išlo ťažšie pochopiť a strácal som sa po prvej polovici ale na konci to hlavné vyvrcholí a pochopíte všetko podstatné. Nenudí vôbec a až na zopár nejasností ktoré by sa určite rozmnožili po viacerých pozretiach je to super film. Bratia Spierigovi vykúzlili fakt slušný celovečerák z kratučkej poviedky. Po piatich rokoch od Daybreakers nesklamali ale ohúrili. A to som si pri prvých 15 min nič nesľuboval. (100%) ()

Dm1tr1j

Zvracanie v čase. Takto by som ohodnotil niečo čo sa snaží tváriť tak veľmi múdro, že si to samé sebe kope do zadku donekonečna a na vždy. Chápem nutkanie vracať sa v čase, nechápem ale prečo by som mal zachraňovať ostatných aj potom čo si uvedomím, že sa môžem premiestniť kam chcem vyhrať v lotérii koľkokrát chcem a mať sa dobre celý zvyšok života, počkať vlastne nemôžem, lebo som len omyl, paradox ktorý môže existovať len určité obdobie. Cyklus ,ktorý ovplyvňuje len sám seba a vždy sa skončí tak ,že sám seba zabije zatiaľ čo v minulosti sám seba štartuje. Je to nezmyselná hlúposť, naozaj veľmi predvídateľný dej, to by sa pri sledovaní filmu diať nemalo. ()

Drom

Na úplným začátku se to tvářilo jako divný komorní vyprávění životního příběhu na chlapa přešitý ženský, která (teda kterej) píše brak do jakýhosi bulváru. Záhy, někdy v polovině filmu (po řádné porci křečovitých dialogových výměn) se ukáže, že všechno je jinak a ten, kdo tohle napsal, je ještě větší ouchyla, než by ženskou blbě zahranej hermafrodit momentálně přešitej na chlapa naznačoval. Každý z nás ultra sci-fi narcistů pak bujaře ejakuluje v okamžiku zjištění, že hlavní hrdinka počala sebe samu se sebou samou přešitou na chlapa pod dohledem sebe sama honící sebe samu napříč časem a prostorem. Když pak sebe sama zastřelí, po té, co sama sobě zkříží cestu v honbě za sebou samou, a odnese sebe samu do minulosti, může se v klidu zbláznit a nechat se v budoucnosti, která je vlastně minulost, zastřelit sebou samou. Uff... Jsem já vůbec já? Kdo jí tohle kuře? ()

Torgal

Najlepšia na tomto filme bola debata o jeho časových paradoxoch, ktorá nasledovala po jeho dopozeraní, lebo takto do seba zacyklený film o cestovaní v čase tu ešte nebol. Tým nechcem povedať, že by mal film nebavil alebo dokonca nudil. Akurát to veľké odhalenie, ku ktorému smeroval sa dalo uhádnuť najneskôr od jeho polovice a zápletka s "Fizzy Bubblerom" bola strašne odpinkaná a pre dej vlastne skoro nepodstatná. To, že to bola vlastne len konverzačka s minimom akcie ale vôbec nevadilo. 7+/10 ()

Petyas

Nepochopil jsem, jak film, který je o narcisovi, který miluje pouze sám sebe (a to doslova) až z toho sám zplodí dítě, které bude jeho matkou i otcem, může dostat takové vysoké hoVnocení. Ty strašně dlouhé a nudné dialogy, přeskakování z času do času, aniž by se vlastně na scéně něco změnilo, a honění se za vlastním ocasem, je neskutečná ztráta času. ()

Kejt

Chcete film, který bude tak 'trochu' nad vaše chápání? To je on. " Had, co požírá svůj ocas je lapen svým časem, který jej stejně dožene." Perfektní. ()

Ondr@932

Velmi povedené sci-fi s Ethanem Hawke v hlavní roli. Upřímně sci-fi filmy, ve kterých jde o cestování v čase moc nemusím, ale tento se povedl a jako za velký plus beru ten konec jak se vše krásně objasnilo a vysvětlilo. Málo filmů je takových, že se konec objasní. 70% ()

snoodles

Hvezda navic za skvelou zabavu. Uz nikdy pro me nebude pouzdro od housli to, co driv. Je jasne, proc se narodila retardovana. ()

Drakenovec

Velice zajímavý mindfuck film. Ke konci jsem si sice nebyl vůbec jistý, jestli jsem pochopil film správně, takže jsem si to musel vygooglit. Ale čím víc nad tím filmem přemýšlím, tím mi přijde propracovanější. Asi se na něj časem podívám znovu, abych ho mohl lépe posoudit, když už teď vím, o čem přesně je. Snad jenom ten konec mohl být lépe dotažený, jelikož divák neví, jestli byla časová smyčka zachována nebo ne. ()

darkreider

Je fascinujúce, že napriek tomu, že som hneď na začiatku správne určil základné zvraty, tak mám po skončení potrebu celé si to rekapitulovať a dovysvetliť. Veľmi zaujímavý film, ktorý ma zjavne ťahá za nos a ani nevie ako. Bude to vo mne rezonovať ešte nejakú dobu a nie preto, že by som sa stratil v časovom paradoxe, ale preto že príbeh je vyrozprávaný bez tajností, ale stále necháva obrovský priestor fantázii. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?