Predestination

• Česko Paradox času (více)

Skatemurai

Mně přišlo, že film ani nezačal a už skončil. Natolik mě to vtáhlo. Ale možná to bylo příliš krátké, něco tomu chybělo.. Sarah Snook mi připomíná Kathy Bates z "Misery nechce zemřít". ()

Shredder

Priznam sa, ze cestovanie casom a nasledne paradoxy mi vzdy motali hlavu, kedze som sa danej problematike nevenoval a preto nedokazem objektivne posudit do akej miery su udalosti odohravajuce sa vo filme mozne. Len tazko pisat nieco k deju bez spoilerovania celeho filmu. Najprijemnesie vas film prekvapi, ked od neho nic necakate. To je aj pripad Predestination. O tomto australskom nizkorozpoctaku som az donedavna nic nepocul a nakoniec sa z neho vyliahlo atmosfericke sci-fi, ktore okrem pribehu stoji na skvelej Sarah Snook. Keby to bol nejaky Hollywoodsky blockbuster za 150 milionov, mozno by bolo viac ludi sklamanych, nato, ze to je australska produkcia natocena za par supiek je to velmi prijemna a vcelku originalna zabava. ()

john.h

Kdyz si odmyslime paradox cestovani casem, kdy vlastne kostra filmu kvuli nemu ztraci jakykoliv smysl, tak skvelej filmecek. Nechci se chvastat, ale pointu jsem vytusil uz pri prvnim scene v baru vzhledem k podobnym rysum obou hlavnich protagonistu sceny. Film ale na konci docela dost twistuje, takze si divak neni jisty vlastne nicim az do poslednich sekund. ()

lakiboy

I've heard you like time loops. What if I told you, you will watch this film again? Časové slučky sú niečo, čo ja rád. A v tomto filme som ich dostal. A viac-menej mi dávali zmysel. Že Mr. Robertson sa zjavil vtedy kedy bolo treba? Že sa to celé nejako zacyklilo? Told ya you will watch it again! :-) ()

Maniik88

Scenáristi sa predbiehajú, kto napíše ťažší mozgolam. Už aby človek sedel v kine s papierom a kreslil si vývojové diagramy, časové osy a najlepšie ak si to pozrie druhý krát a pauzuje. Myslím ale, že u tohto filmu nepomôže ani ten diagram. Film bez efektov, stojaci na 2-3 hercoch a ich rozprávaní. Znie to ako nuda? Vôbec som žiadnu nezaznamenal. Výborne napísané, zahrané, zrežisérované. Toľko WTF momentov som dávno v rámci jedného filmu nezažil. Zaslúžil by si aj plnú paľbu, ale ten cyklus a záver bol tak prekombinovaný, že jednu uberám. Interstellar bol dosť komplikovaný, ale snažili sa držať nejakých fyzikálnych teórií, toto je ešte komplikovanejšie. Oplatí sa pozrieť. ()

DavidWebb

Titulok v Imdb v súvislosti s Predestination: "DiCaprio má ženskú verziu!" (Kecám) Že ja som už niekde tú ženskú videl - áno v Jessabelle. Cestovanie v čase - som tiež videl (kto nie?) - a nie prvý krát. Ale toto bolo fakt dobré a hodne sa mi to páčilo. Pravdu povediac logickú linku deja som príliš nesledoval a nechal sa unášať príjemným tempom a veľmi dobre zvolenou hudbou. Ani Ethan Hawke už riadne dlho nemal úlohu, ktorá by stála za povšimnutie. Ak je toto B-čkový flik, tak je slušne premakaný a prinajmenšom zaujímavý. A preto aj následne pre mňa vyvstala otázka: "Kto do pekla, je režisér The Spierig Brothers?" Dvaja nemčúrski bráchovia, ktorí toho zatiaľ nemajú veľa na rováši, a ani nič svetoborného. Tak kto im našepkával? To je dosť veľká záhada, keď sa pozriem na scenár: The Spierig Brothers. Uf, tak chalanom sa proste zadarilo. No ništ, celkovo, naozaj veľké prekvapenie a keby som mohol dať 4 a pol tak sú tam jak mucha na hnoji. ()

celticek

Hrubý komorni sci-fi gulášek. Edit: Přidávám hvězdu, po dalším zhlédnutí musím uznat, že to má něco do sebe. Had, co požírá vlastní ocas. ()

Lilien

Najlepší sci-fi s tematikou cestovania v čase za posledné roky. Z počiatku zaujímavé rozprávanie prerastie v poriadny časový paradox. ()

mac000

Další variace na téma cestování v čase, tentokráte podle povídky mistra a klasika žánru sci-fi Roberta A.Henleina (vydaná poprvé roku 1959 a přeložená též jako "Kdo jsem?" či "Vy všichni zombiové" - doslovný překlad originálu). Vyšla v několika sbírkách v češtině, mj. ve skvělém výběru "Od Henleina po Aldisse" (1994). Když připustíme možnost , že se jedinec může vrátit z budoucnosti do své minulosti /naší přítomnosti) a zanechat zde stopy, otevírá to nepřeberné množství variací "co by kdyby". Scénář se však neztrácí v těchto časových paradoxech a umožňuje jak divákovi zůstat i při prvním shlédnutí nad dějem a neztratit se v logice příběhu. K filmu přispívají velmi dobré herecké výkony Ethana Hawka i méně známe Australanky Sarah Snookové. ()

masino

Jedno z najlepsich scifi, ake som kedy mal moznost vidiet. Pocas sledovania filmu ma napadali neustale teorie ako by sa dej mohol uberat. Kazda dalsia scena bola kusok skladacky, ktora na konci filmu vytvorila fakt uzasne dielo.Treba pozriet urcite znova, aby vam vsetko pekne do seba logicky zapadlo. Film na mna spravil velky dojem. ()

Zombiepod

Predestination je veľmi štýlová verzia časového kontinua, ktoré sme už videli viackrát. Bratia Spiergovci vábia na napínavé sci-fi, no nakoniec prekvapia skôr pútavou komornou drámou postavenou na dialógoch, kde sa dve tretinu filmu odohrávajú rozprávaním v jednom bare. Postupne som sa však v hromade časových línii, ktoré sa prekrývali jedna cez druhú, začal trochu strácať, a ten zaujímavo prešpekulovaný scenár bol v niektorých momentoch zbytočne pritiahnutý za vlasy. Film má napokon slušnú atmosféru a nudu v ňom len ťažko hľadať, no ja som zďaleka nedostal to, čo som od neho očakával a žiadnou zložkou ma príliš neohúril. ()

Neuge

Je to poněkud klišoidní, ale co byste chtěli od adaptace více než půl století staré povídky jednoho z klasiků sci-fi žánru. Film je navzdory mnoha časovým rovinám a existenčním paradoxům podán velmi srozumitelně. Po vizuální i herecké stránce jej hodnotím jako atraktivní, ne-li rovnou excelentní. Ve vší příčetnosti - asi by to nestačilo na plný počet, ale pokud film předčí má očekávání a líbí se mi víc než podobné filmy s vyšším nebo stejným hodnocením (Looper), tak mám sklony k nadhodnocování. ()

fincik

Po shlédnutí filmu nad ním budete nuceni přemýšlet klidně celý den. A ke kloudnému závěru se dost možná stejně nedostanete. Film se dá rozdělit do dvou částí. V první části transsexuálka vykládá svůj životní příběh barmanovi a ve druhé části se cestuje časem v obrovském tempu. Obě části se skvěle doplňují a vznikne úžasný film, který pro lepší pochopení asi zkouknu znovu. ()

papadoce

Bol to tak neuveriteľne čitateľný film, že s niečím takým som sa dávno nestretol. V 10. minúte som vedel, že ona sa samopretiahne a asi v 11. , že on je syčák. Je to ukecaná pičovina, ktorá sa iba hraje na originalitu. ()

RedRose

Slovo paradox zde nabylo úplně jiného (až lehce zvráceného) rozměru... Do jaké míry by bylo, nebo nebylo vše možné, se není radno pouštět, protože odpověď na to nikdo nezná... Opravdu při nástupu závěrečných titulků, jsem nebyl schopen domyslet, kde to vlastně začíná a kde končí a co že se to tam vlastně odehrálo... Když tohle všechno dám stranou, tak natočeno je to skvěle! Minimum herců i nějakých složitějších lokalit a scén, akce více-méně nulová, ale atmosféra by se dala krájet... 68% (asi nejvýstižnější i nejstručnější popis co se ve filmu odehrálo zde napsal uživatel verbal !!) ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?