Silné psychodrama podle námětu Simony Monyové o citovém vydírání, o nebezpečném, až patologickém vztahu mezi mužem a ženou. Trilogii na motivy knih Simony Monyové uzavírá film režiséra Filipa Renče Sebemilenec z dílny Tvůrčí producentské skupiny dramatické tvorby Davida Ziegelbauera. Je v životě opravdu nejhorší zůstat sám? I na to odpoví příběh tragické lásky Libuše (Simona Stašová) a Oty (Jaromír Dulava)... Úspěšné podnikatelce Libuši, která se ocitá na vrcholu zralého věku, nachystají dvě nejlepší kamarádky opravdu nečekané narozeninové překvapení. Díky tomu se osamělá Libuše seznámí s šarmantním „kovbojem" Otou, který vnese do jejího života lásku a radost. Libušino štěstí ale netrvá dlouho a její euforický pocit z nového životního startu vystřídají stres a utrpení. V tomto krásně i zle mrazivém vyprávění odrážejí autoři scénáře život spisovatelky Simony Monyové, jejíž stejnojmenná literární předloha se stala inspirací pro vznik tohoto filmu... (Česká televize)

verunecek

kdo tu tvrdí že je ten film nesmysl,měl by se stydět... jsou některé ženy tak submisivni, že si nechavaji agresi líbit, protože jsou přesvědčené ze si to zaslouží, musí vydržet pro udržení rodiny...apod. ačkoli se to zdá jakkoli hloupé oni jsou tak vydeptané, že z té situace nevidí žádné možné řešení, protože jsou partnerem přesvědčovány o jejich vině, jejich selhaní a hlavně že to bez toho chlapa nezvládnou...kéž by jim okolí se snažilo pomoct vyjit z té klece ven...bohužel rady kamarádek nepomáhají, jediná možnost je, jít do kvalifikovaného centra kde jim pomůžou najit půdu pod nohama...a hlavně se dostat od agresora, který je jinak dál zpracovává ()

Kralovna.Noc

Smutná realita některých domácností,kde se ženy nechají využívat a často až příliš pozdě pochopí,kdo je jejich miláček... ()

bratr_jezek

Film je velmi mrazivý. Autorka předlohy zažívala toto i v reálu a jak dopadla, naznačuje závěr filmu skrz sluneční brýle. Simona Stašová začíná být jistotou skvělého zážitku, tady jí skvěle sekunduje Jaromír Dulava, jehož slizkého "kovboje", duševního ubožáka, lháře, lenocha, lempla, násilníka, prostě "sebemilence" budete opravdu z duše nenávidět. ()

Monika95

Dávám čtyři hvězdy ani né tak za "úžasnost" filmu, ale za to, že myšlenky Libuše a reakce na tyranovu manipulaci byly tak reálné a pravdivé. A člověk fakt kouká, jak jednoduchý to je, když to vidíte zvenčí a jak těžký, když jste obětí. ()

benden

Nechápu malé hodnocení tohoto filmu. tenhle příběh důvěřivě hloupé ženy je dosti reálný i této době. zahráno výborně, ()

andy60

"Chlap má odejít s igelitkou!." tolik citát. Já z filmu odcházel vcelku spokojen, neboť mně Dulava nastínil, jak správně zacházet s ženou. Ale vážně - nebylo to špatné, mělo to myšlenku, dobré herecké výkony a sem tam i humor. ()