Silné psychodrama podle námětu Simony Monyové o citovém vydírání, o nebezpečném, až patologickém vztahu mezi mužem a ženou. Trilogii na motivy knih Simony Monyové uzavírá film režiséra Filipa Renče Sebemilenec z dílny Tvůrčí producentské skupiny dramatické tvorby Davida Ziegelbauera. Je v životě opravdu nejhorší zůstat sám? I na to odpoví příběh tragické lásky Libuše (Simona Stašová) a Oty (Jaromír Dulava)... Úspěšné podnikatelce Libuši, která se ocitá na vrcholu zralého věku, nachystají dvě nejlepší kamarádky opravdu nečekané narozeninové překvapení. Díky tomu se osamělá Libuše seznámí s šarmantním „kovbojem" Otou, který vnese do jejího života lásku a radost. Libušino štěstí ale netrvá dlouho a její euforický pocit z nového životního startu vystřídají stres a utrpení. V tomto krásně i zle mrazivém vyprávění odrážejí autoři scénáře život spisovatelky Simony Monyové, jejíž stejnojmenná literární předloha se stala inspirací pro vznik tohoto filmu... (Česká televize)

Davanity

Chtěla jsem dát nižší hodnocení, ale musím uznat, že bohužel takovéhle příběhy existují. Zřejmě tento snímek vidím z trochu jiného úhlu protože znám holky, které se nechají ovládnout a uplně zničit, jenže nechtějí zůstat sami. Jediné v co jsem tak něják doufala byl štastný konec. I když tyto příběhy většinou štastně nekončí. Nejlepší z celého snímku byla jednoznačně Stašová. Jinak to byl až trapně předvídatelný příběh, možná až moc dlouhý. ()

mirkath1

Tohle bylo o chlup lepší, než jiné snímky podle Monyové. Snad jen díky hlavním protagonistům,jinak nevěřím, že se inteligentní žena nechá takhle zmanipulovat. Možná soudím podle sebe, já bych s ním vyrazila dveře ať by byl posteli borec jaký chce. ()

VlastaFlaksa

Herecký koncert Simony Stašové. Nejsmutnější na tomto příběhu je, že vychází z reality. Podobného vypočítavého, líného, manipulátorského kreténa jsem měla pár let za manžela (naštěstí nebyl násilník) a rozhodně to nebyla hezká část mého života. Naštěstí od filmové Libuše jsem se včas odpoutala, takže jsem nepřišla o majetek, ale pouze o iluze. Autorka literární předlohy takové štěstí bohužel neměla. ()

l.enik.c

Bylo mi z tohoho filmu opravdu hodně zle a to jsem myslela, že už jsem na toto téma viděla a slyšela tolik, že se jen tak z něčeho "nesložím". Asi je to problém, které člověka nenechá nikdy jen tak chladného. Tedy pardon, člověka, který se oprostí od toho, že si za to ta ženská může sama, když od toho tyrana neodejde. Herecké výkony skvělé. Neskutečné, jak se ze štramandy Stašové stane během pár minut dokonalá troska. Ale už nikdy ten film nechci vidět! ()

Pitryx

Co pomohou skvělí herci, když je výsledek nedotažený. To už to raději mělo zůstat na tom fiktivním konci. Hercům jde celá čtyřicítka bodů, zbytek za moc nestál. ()

ostravak30

Jaromír Dulava hraje psychopara naprosto dokonale. Když však závěrečnými slovy, domácí násilí zažije ročně třináct tisíc žen - mám pocit, že bylo to číslo. A přesto to většina nenahlásí, a nechají se třískat a třískat. Bude to znít asi hnusně, ale v tom případě je to jejich problém. Vlastně je to vidět i ve filmu. Pavel Kříž dobře ví, že byla Simona Stašová bita. Přesto je mu jasné, že bude svého milence obhajovat a obhajovat. A kdo chce kam, pomozme mu tam. Pakliže ženy samy nemají dost uvědomění na to, aby jim bylo jasné, že je něco špatně a je potřeba okamžitě jednat, nikdo nemá šanci jim pomoct. Film je zajímavý ještě z jiného hlediska. Sledujeme, jak se z vyzrálé ženy s naprosto jasným názorem na muže stává přízrak, posunující své vlastní hranice stále níž a ignorující jasné příčiny. Dokonce už v jednu chvíli Otovi balí kufry. Přesto za něj však dál platí dluhy a nechává ho u sebe bydlet. Bohužel tohle nikdy nepochopím. Ne ze strany mužů, to jsou ubožáci bez charakteru, ale spíš ze strany žen. Ale bohužel, komu není rady, ten dostane naloženo. ()

DJ Kritik

Musím priznať, že tento tv film popisuje mnohé prípady. A nech sa nám to zdá akokoľvek nemožné takto žiť, väčšina týraných ľudí si nedokáže predstaviť život bez tyrana, ktorému sa oddali. V tomto konkrétnom príbehu, zrejme z časti popisuje svoju situáciu samotná autorka, ktorá je tiež bez možnosti zvrátiť stav. Filmu, ale chýba viac precítenosti, možno až dramatičnosti, ale pri tv spracovaní to nie vždy je možné. ()

Luswani

Vděčné téma, které ale nebylo úplně dobře zpracováno. Zbytečně dlouhá stopáž a proměna Stašové mi nepřišla moc lineární. Jinak hrála jako o život. Dokážu si představit, že se z daného tématu dá vyždímat daleko více! Tohle nebylo v žádném případě psychologické drama, protože tomu chyběla především tíživá atmosféra. Pár povedených scén se v tomto filmu objevilo, ale jinak se jedná pouze o průměrný film. 60% ()

Nonna

Jo. Měla jsem sebevědomou padesátiletou tetu. Moderně se líčila, oblékala, živila se jako středoškolská učitelka, sportovala, žila. Na netu si našla "kovboje Otu".......po pár letech soužití je z tety zakřiknutá, vyřízená, roztřesená chuderka, šedé nestříhané vlasy, oblečení snad z popelnice, bez práce - protože do ní nesmí, nesmí vlastně z domu krom času na nákup, k vnoučatům nesmí, do společnosti nesmí.....a to vidíme jen povrch ledovce..........kdybychom chtěli pomoci, ona nechce, před policií vše zatluče - peklo by bylo ještě větší.......takže ať byl film natočen pro někoho populisticky, jak tu čtu, a povrchně, mě z něho mrazilo. Drsná realita je v něm natočena velmi, velmi přesvědčivě. Tyhle psycha Renč umí, i když je občas teatrální, ale život sám je ve svých temných a vyhrocených situacích kolikrát ještě teatrálnější. A oba hlavní představitelé byli k pláči přesvědčiví. ()

m.xFuck

Něco do sebe to má, ale je to k uzoufání předvídatelné a bez špetky jakékoliv invence. Možná kdyby byl konec víc vyhrocený. Dulava příjemně překvapil. ()

MT_Y

Já nevím proč stále takové filmy vůbec si pouštím, většinu filmu akorát nadávám jak na jednu stranu si žena si může nechat tolik líbit atp.. Ale budiž, když tyhle své nervy přejdu, mě osobně se film líbil, když jsem viděl že hraje Doulava, tak mi hned bylo jasné že bude zaporak (ve většině filmu hraje zaporaky že ano). Simona Stašová je prostě skvělá herečka, dle mě působí spíš jako dominantní žena, proto bylo těžší ji brát jako tu ublíženou, ale skvělé zahranou. Nejvíc co mě dokáže naštvat je že žena na konec ještě si toho chlapa nechá já to nechápu, tím absolutně zneváží sama sebe a nelze k ji mi it úctu.... 4 hvězdy 85% ()

kolodej1

opravdu vydařený dáreček k narozeninám. Zkraje mi Stašová v té roli moc nesedla, ale jak to začínalo sklouzávat do dramatičtějších poloh, tak byla skvělá, ten přerod z bezstarostné, veselé ženské v bezhlavě zamilovanou, která není schopna vnímat, do jak patologického vztahu to sklouzla, se opravdu povedl. Výborný byl i Dulava, přesně tyhle povalečské, příživnické a přitom bezdůvodně sebevědomé týpky, vystihl. Je vidět, že autorka se inspirovala i vlastní zkušeností. Stejně nad tím ale kroutím hlavou, že může být někdo tak hloupý a nechá se do takové situace zavléct, že není schopen rozpoznat, v jakém průseru se ocitá. Podle mého chytrá ženská by ho prokoukla velmi rychle a ještě rychleji by ho vykopla a ani náhodou by to nenechala zajít tak daleko ()

Aidina

Otík se tedy povedl a Jaromír Dulava velmi dobře vystihl jeho povahu povaleče, lháře, opilce a násilníka, co umí jediné a to mít neustálou zásobu sladkých řečiček, jak všechno bude zase fain a že všechno dělá jenom pro ni. A tak je to pořád dokola. Simona Stašová rozehrála svůj part od sebevědomé a úspěšné ženy podnikatelky k naprosté trosce, které už nevadí ani bití a ponižování, naproto dokonale. Tohle je jenom ale špička ledovce, myslím, že daleko horší skutečné příběhy se na veřejnost nikdy nedostanou. ()

rigby

Obsah hodnotit nemohu, protože jsou věci, které zkrátka nepochopím. Herecké obsazení výborné, ale Simona Stašová mi typově na představitelku hlavní role neseděla, i když se snažila sebevíc. Dulava naopak vykresluje svou postavu velmi jednostranně a ploše. Až do posledních deseti minut to vypadalo na více hvězdiček, kdyby celý film nezničil sám režisér naprosto zbytečnými a přehnanými záběry vražd. ()

Tristesse

Simona Monyová patří mezi populární autorky, po smrti možná ještě více než za života. Popularita ale ještě není známkou opravdové kvality ani talentu. Téma ženy mezi padesátkou a šedesátkou, která se upne na milence získaného přes inzerát, je stokrát přežvýkané. Děj se vyvíjí dle klasického schematu. Nový amant nejdříve seká dobrotu, ona si myslí, že na stará kolena našla poklad a když milenec vidí, že má své jisté, tak z ženy postupně vysaje peníze i energii a přes mnoho varovných signálů se ona postupně nechá zničit. S takovýmto námětem se mnoho dělat nedá, takže se to celé musí postavit na výkonech herců. A to se myslím celkem povedlo. Simona Stašová byla výborná, kamarádky jí zdatně sekundovali a Jaromír Dulava byl dostatečně odpudivý patron. ()

Nerdvana

Finis coronat opus. Velkolepé finále udělalo z průměrně blbého filmu na holčičí depresivní odpoledne totální merdku. Gratulace. ()

AlDelon

Jak se zcela výstižně píše v obsahu: silné (a já bych dodal perfektní a zcela reálné) psychodrama. Jaromír Dulava je absolutně nenahraditelný. Ten ledový a vražedný Ota je opravdu velice přesvědčivý a není snad na světě herec, který by mohl Otu zakhle ztvárnit. Není mi moc jasné jak může mít takový film tak malé procenta. ()