Silné psychodrama podle námětu Simony Monyové o citovém vydírání, o nebezpečném, až patologickém vztahu mezi mužem a ženou. Trilogii na motivy knih Simony Monyové uzavírá film režiséra Filipa Renče Sebemilenec z dílny Tvůrčí producentské skupiny dramatické tvorby Davida Ziegelbauera. Je v životě opravdu nejhorší zůstat sám? I na to odpoví příběh tragické lásky Libuše (Simona Stašová) a Oty (Jaromír Dulava)... Úspěšné podnikatelce Libuši, která se ocitá na vrcholu zralého věku, nachystají dvě nejlepší kamarádky opravdu nečekané narozeninové překvapení. Díky tomu se osamělá Libuše seznámí s šarmantním „kovbojem" Otou, který vnese do jejího života lásku a radost. Libušino štěstí ale netrvá dlouho a její euforický pocit z nového životního startu vystřídají stres a utrpení. V tomto krásně i zle mrazivém vyprávění odrážejí autoři scénáře život spisovatelky Simony Monyové, jejíž stejnojmenná literární předloha se stala inspirací pro vznik tohoto filmu... (Česká televize)

Sa.sa

"budu se rozvádět, řekl mi, že jsem nadutá kráva..." ---- "to sedí" :))) jj když, to ve staré ženě bouchne tak jsou problémy hned na obzoru... holt nedá se nic dělat, ale pokud se zamiluje tak je konečná... no upřímně jinak to ani dopadnout nemohlo! ()

Atriot

Z tak výborného a silného námětu, jakým je kniha Monyové, měl vzniknout mnohem propracovanější, lepší film. Dulava a Stašová perfektní, ale aby se film odehrával jen doma, v cukrárně a na parníku, to je hodně málo.  Málo vedlejších postav, málo vedlejších dějů, málo invence pane režisére. ()

Hombre8

Tak jasně. Není to žádné veledílo, ale dvojici Dulava - Stašová to sedlo a z nepříliš kvalitního příběhu, podle ještě méně kvalitní předlohy, se jim podařilo vykřestat docela koukatelný snímek. ()

mzop

Kdo to neprožil, nepochopí. Monyová mi mluvila z duše, je vidět, že nepopisuje nějakou svoji představu, ale skutečný teror, který doma zažívala. Ji stál takový partner život. Je to hrozný a děsivý, podle výzkumů psychologů žije jen u nás na 100 000 takovýchto lidí, z toho jsou tři čtvrtiny muži. ()

nemkatuli

Obě hlavní postavy věrohodně zahrané až mrazí. Je hrozné do jakých konců se někdy ve vztahu dá dojít. Hodně trpký závěr.. ()

dr_drep

Brněnská pocta mrtvé rádoby spisovatelce. Nezpochybňuji její tragickou a nesmyslnou smrt, ale to, že někdo vymyslel, označení spisovatelka. Jo, nějaká kniha jí vyšla, ale to Babicovi nakonec taky. Z hlediska Brna se to asi natočit muselo, prostě místní "celebrita", kterou před tím, než to náležitě propral Blesk, v podstatě nikdo neznal. Jak jsem psal už u filmu Roznese tě na kopytech, je to taková veřejnoprávní charita, aneb jak zaopatřit dítě bez matky a s otcem v kriminále. Bohužel za peníze nás všech. Snad má aspoň šikovného opatrovníka, který nepropaří těch tantiém zas až tolik. A bohužel se zaopatřil i Renč a "krněnská" TV. Z hlediska řemesla se vymyká samozřejmě Dulava, který jen potvrzuje, že prostě umí. Stašová to má vše v cca jedné poloze (Simonko, hrej to jako v Románu pro ženy). Z jejího hereckého projevu jsem prostě její postavě neuvěřil. Jak se z úspěšné podnikatelky a poměrně drsné ženy stala za pár dní loutka bez mozku... Zeptal bych se nějaké týrané ženy či muže, zda to skutečně takto je :). Takže hvězda za Dulavu a druhá za Dulavu. Je vidět, že se orientuje, tavaryš Zapotocki. Ostatní nestojí moc za řeč. ()

bajkal

Téma domácího násilí spoustu lidí pobuřuje,odpuzuje a odmítá tuto skutečnost jenom tak z plezíru,protože nezapadá do civilizovaného,blazeovaného světa konzumu některých diváků. Kauza Monyová je skutečná a své příběhy stihla autorka popsat ještě během svého pohnutého života...tak proč tolik negativních reakcí ? Příběh čerpá z reality,herecké výkony excelentní a podle mě jeden z hodně dobrých českých filmů. ()

jan152 odpad!

Herci skvělí, jazz-combo svižné, ale proč se mám víc než hodinu koukat na krávu a debila (tak si sami ve filmu říkají)? Jestli má někdo pocit, že jde o hlubokou psychologii, tak mu to přeju. ()

Naive

Oceňuji hlavně (a pouze) herecké výkony S.Stašové a J.Dulavy, proto dávám 2*, ale do psychodrama to mělo daleko. ()

rebel2009

Dulava si roli viditelně užíval, Stašová mohla přidat v roli citové zoufalky.. Faktem je, že tihle zmrdi používají stejné vzorce chování, nejdříve připoutat, potom vysávat. Bohužel podobnou situaci musím řešit v reálu....a nevím jak dopadne, ten závěrečný pohled do brýlí je dost realný... ()

pupidup

Na me to zabralo! Mne šel mráz po zádech... Někoho takového jsem taky kdysi poznala. Přišlo mi to hodne autentické... Jen já jsem to rozpoznala o dost dřív. Ale jsou takové ženy.... S. S. je naprosto úžasná v roli,jako vždy. A Dulava je taky super... ()

Filmslover14

Sebemilenec se mohl opravdu povést, protože herecké obsazení je výtečné, ale musel by mít jiného režiséra. Nechápu, proč Renč v posledních letech neustále někam dává podivné efekty, sny, iluze...z filmu to dělá podivnou frašku, u které se chce člověku spíše smát (nic proti P. Křížovi vy kapitánském oblečku, ale tady to opravdu bylo trochu přes čáru). Podivně vybrané bylo i neustálé "cpaní" hudby na místa, kde by to beze slov bylo mnohem působivější. Škoda, protože námět je zajímavý a mohlo to být dobré psychologické televizní drama s tématem, o kterém by se rozhodně mělo mluvit. ()

francouz2

Snad se dočkáme i dalších filmových zpracování knih od Simony Monyové. Zajímalo by mě totiž, jestli se v jejím díle vyskytuje aspoň jedna kladná mužská postava. V těch třech filmech jsem žádnou neobjevil a číst se mi ty její výplody nechce. Pokud měla takový vztah k mužům, tak se ani nedivím tomu, jak dopadla. ()

PanIncognito

Slušné dílo s atmosférou na výši. Ovšem nejsilnější je hlavně Simona Stašová. Chvíli je zářivě atraktivní, poté citově vyčerpaná a otupělá. Pokaždé však přirozená. Předvádí výstižně věrné herectví. Příběh je sice trochu přetěžený, ale nevadí mi to. ;-) ()

kopretinka

Divím se, že má film tak špatné hodnocení. Me se celkem libil. Herecké výkony jsou skvělé. Otík je úplně odporný a zmena Libušky v trosku je brilantní. Me se to fakt libilo. ()