Sebemilenec (TV film)

Drama / Psychologický

Česko, 2013, 91 min

Spravny zaporak pro me neni ten kdo postrili nejvic lidi ten kdo je nejosklivejsi. Spravny zaporak je clovek, ze ktereho kape odpor a hnus. A za to si u me Jaromir Dulava vyslouzil ctyri hvezdicky, protoze se mi z nej doslova zvedal zaludek. Samotny film je pak klasicka tv inscenace ktere jsme uz mohli videt nekolikrat. Takze Filipe - ne ne, tyhle hvezdicky jsou jenom Jaromira.(19.10.2014)

Herecký koncert Simony Stašové. Nejsmutnější na tomto příběhu je, že vychází z reality. Podobného vypočítavého, líného, manipulátorského kreténa jsem měla pár let za manžela (naštěstí nebyl násilník) a rozhodně to nebyla hezká část mého života. Naštěstí od filmové Libuše jsem se včas odpoutala, takže jsem nepřišla o majetek, ale pouze o iluze. Autorka literární předlohy takové štěstí bohužel neměla.(19.3.2015)

• Gilmour93

Na jedné straně strach ze samoty, naivita, zaslepenost, nedostatek sebeúcty a odmítání pomoci. Na druhé predátor se sklony k manipulaci, který neomylně vycítí pach výhod a zranitelnou kořist. Dravec, který je nemocný a musí lovit tímhle způsobem.. Hrozně mě rozčiluje ta neschopnost obětí útrapám racionálně čelit, ale vím, že se tyhle věci kolem nás běžně dějí. Žijeme v džungli, kde se slabost neodpouští.. Pod Renčovou uměleckou licencí jsem byl svědkem špatné komedie, co se vlivem plytkosti mění na špatný vtip a perličky v podobě zjevení admirála Kříže či výjevu mordu ve slunečních brýlích to nakonec spolehlivě srazí do televizního suterénu. Zatímco kovbojská pijavice Dulava vykazuje přesvědčivou odpornost, za svůj výkon ceny sbírající S.Stašová mi chvílemi přišla až moc teatrální.(18.11.2016)

Simona Monyová patří mezi populární autorky, po smrti možná ještě více než za života. Popularita ale ještě není známkou opravdové kvality ani talentu. Téma ženy mezi padesátkou a šedesátkou, která se upne na milence získaného přes inzerát, je stokrát přežvýkané. Děj se vyvíjí dle klasického schematu. Nový amant nejdříve seká dobrotu, ona si myslí, že na stará kolena našla poklad a když milenec vidí, že má své jisté, tak z ženy postupně vysaje peníze i energii a přes mnoho varovných signálů se ona postupně nechá zničit. S takovýmto námětem se mnoho dělat nedá, takže se to celé musí postavit na výkonech herců. A to se myslím celkem povedlo. Simona Stašová byla výborná, kamarádky jí zdatně sekundovali a Jaromír Dulava byl dostatečně odpudivý patron.(18.1.2014)

Foriem pripútania si manželky postupným uťahovaním dozeracieho opasku, škrtiaceho slobodu ženy neskutočne sadistickým spôsobom, býva mnoho. Nielen taká dosť primitívne buransko-násilnicka, aká je ukázaná v Sebemilencovi. Ale zaplaťpánboh za to, táto téma, hoci v našich končinách pomerne často sa vyskytujúca v reále, je filmársky dosť málo zastúpená. A minimálne aj pre výborný výkon Simony Stašovej v hlavnej úlohe si Renč tri hviezdičky zaslúži.(20.11.2016)

• - Film byl představen na 13. ročníku filmového festivalu v americkém městě Tiburon. (Cucina_Rc)

• - Simona Stašová si z festivalu nezávislého filmu v sanfranciském Tiburonu přivezla cenu Zlatý kotouč za hlavní ženskou roli. (Cucina_Rc)

• - Natáčení probíhalo v Brně a ve Šlapanicích u Brna. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)