Opět jsem vůbec netušil na co jdu a možná to bylo dokonce lepší. Z filmu jsem znal snad jen stejnojmennou píseň od Michala Hrůzy. Vidět doma trailer, přečíst si o čem to je, asi bych na to ani nešel. Neříkám sice, že by to byla škoda, nevidět Zakázané uvolnění - asi bych bez toho žít dokázal, ale zase na druhou stranu, přežil jsem i jeho zhlédnutí. Nakonec mě to i docela bavilo, bylo to leckdy tak praštěné, že se prostě nedalo nesmát, a přemýšlel jsem chvíli i o 4*, nicméně ta chvilková slabost záhy odezněla. Dávám tedy 3*, ale zasloužené (pravda, atmosféra kina filmu také ještě něco přidala). Hodnotil bych možná jinak, když bych se na to díval sám doma.(10.6.2014)

CITÁT - Mačkám "Menu" a svítí to zeleně........ V zapadlé hospůdce, nazvané Lapačka, se objeví unesená nevěsta a svědkyně ženicha. Je to blbej zvyk, ale je. Tady začíná příběh, odvíjející se, převážně na dialogu tří žen. Hospodské, nevěsty a svědkyně. CITÁT - Na svatbách se bleje běžně........ CHYBA VE FILMU: Když ve 30 minutě vejde do restaurace host, požádá o cigarety Start. Ty se už od roku 2013 nevyrábějí....... CHYBA VE FILMU: Host, který si poručí cigarety Start, platí 65 korun, zaokrouhlí to na 70 korun a platí dvou stokorunou. Je mu však vráceno jen třicet korun......... Škoda, že lesbická scéna nebyla dodělaná, čeho se česká filmová scéna bojí? CITÁT - Slovenská lesba v Čechách? Vy nám sem jezdíte jen balit chlapi....... Tedy, já se bavil. Tři ženy uvězněné v zapadlé hospodě mě prostě dostaly. Hlavně situace okolo 43 minuty. Fackovací scéna a následné zpívání je prostě dokonalé. CITÁT - Milovala tvého manžela. Obávám se........ Vítr nefouká, Bystřice nehučí, prostě pohoda........ Jen je velká škoda, že situace kolem barmanky (Jana Stryková) není lépe propracovaná. U filmu jsem se smál a brečel zároveň. Je to pěkný Český snímek. Zakázané uvolnění je nejen píseň, ale i druh blíže nespecifikivaného alkoholového nápoje. Zakázané uvolnění mělo premiéru v A Studiu Rubín 15.9. 2012.(1.11.2014)

• Master19

Jako bakalářská historka dobré, ale takhle to má tak třikrát přetáhlou stopáž. Smutné je, když je Hana Vagnerová nejlepší herečkou filmu, smutné je, když Norbert Lichý není seznamu herců, smutné je, když se u sedmdesátiminutového filmu nudíte. Pozitivní je, že to má své lepší stránky, třeba ta linie s tiketem se mi líbila.(26.10.2014)

• Gilmour93

Docela absurdní komedie, už jen proto, že tuto unesenou jalovici by asi hledal jen jelen.. Hřebejkův lichý úsudek napovídal, že více vrstvami natřená divadelní prkna, pár vtipných replik mezi osudovým hřměním a šavle u harfy budou budit dojem, že má o kolečko víc a ještě nám jako správný sokol české kinematografie uleví od tlaku zakázaným uvolněním. Troufalé, jenže já byl celou dobu v postavení mimo hru..(16.11.2015)

• Sarkastic

„Říká ti něco záložka historie internetu?“ – „Jo, já mám ČVUT.“ – „Tak to leccos vysvětluje.“ Zpočátku jsem si říkal, jestli to čsfd, imdb a hlavně tvůrci myslí s žánrem „komedie“ vážně. Nakonec se z toho jakási tragikomedie vyklubala a zaznamenal jsem pár tak dementních hlášek, až jsem se jim musel zasmát (typu „Já nedávám…já se vdávám, chichi.“). Jinak jsem ale dostal nesympatické postavy, které byly „vypatlané až na půdu“ (mým „favoritem“ byl Štěpán), spoustu umělosti, trapnosti (jen té minimálně vtipné), pochybné zpovědi směrem k divákovi, narážky na Slovensko (za nejtvrdší považuju asi „zem třetího světa“), snahu o úlitbu mužské části publika a zvracení za doprovodu harfy (závan originality, ehm). Jako jediný klad filmu vidím překvapivý fakt, že jsem se vlastně moc nenudil (čemuž jistě nemalou měrou pomohla naštěstí relativně krátká stopáž). Celkově to tak vidím na 2*. „Iveta je Slovenka, ty jo, východňárka.“ – „Jo a co to má s tím společnýho, že to je východňárka?“ – „No ne, to je prostě…to je jinej, jinej druh, že jo, to není ňáká fiflena, co se támhle tahá někde po diskotékách, že jo, to je prostě holka, kerá vyrostla mezi medvědama.“(26.1.2015)

• - Natáčení začalo 21. července 2013 v Ostravě a v okolí. První klapka padla bohumínském klubu Bublina, který ztvárnil filmovou hospodu. (Missa08)

• - "Zakázané uvolnění" je mj. nejen název pro píseň, ale i druh blíže nespecifikovaného alkoholového nápoje. (Terva)

• - Klip k filmové písní vznikl v aréně pražské Sparty. (jenik71)