• Oktavianus

Začalo to jako obrovskej průser a skončilo jen o malinko líp. A nezachránily to ani Hanička Vagnerová, ani Jana Stryková (pohříchu ani jejich společná lesbická scéna!), ani Ondřej Sokol. Nudné vztahové drama s banálními situacemi, který se dalo předvídat jedna po druhé. A další ze scénářů, kam Kolečko pouští svoji nerealistickou pubertální fantazii, když předkládá k věření, že si to dvě heterosexuhální třicítky jen tak rozdaj mezi sebou uprostřed hospody. Tak určitě, ty puberťáku. Ovšem za úplně největší problém bych viděl v tom, že všechny postavy jsou k nesnesení afektovaný a protivný. Snad vyjma barmanky Jany Strykové, ovšem ta je pouze snesitelná, ale afektovaná rozhodně taky. Prostě ne všechno, co může fungovat jako divadelní hra, může fungovat i před kamerou. A Zakázané uvolnění je toho jasným dokladem. Třeba rádoby ozvláštňující promluvy do kamery - na divadle snad, ve filmu ne. Snad jediný co, tak oceňuju realistickej konec, protože o lidským plemeni nemám valný mínění a přesně takhle by to rozhodně skončilo. Jinak je to ale další Kolečkův a další Hřebejkův průser.(19.3.2018)

• ghatos

Honzo, neblbni. Toč hořké komedie, toč dramata, toč kriminálky...tyhle vztahové shity v různých variantách ničí tvojí kariéru, už hodně dlouho. Jsi talentovaný režisér. U nás některé tvé náročnější látky, ani většina lidí neocení. Tohle je, ale katastrofa. Proč se tlačíš do něčeho, co ti nejde? Proč zkoušíš Polanského v takovém nesmyslném prostředí? Vždyť ty holky hrají u nás 2. ligu o záchranu a ty chceš po nich Ligu Mistrů! Dělej to, co umíš. Kdyby jsi potřeboval poradit, napiš mi, čus. 34%. PS: 1) Mělo by tady být uvedeno, že podobný je Carnage (!?!). 2) Ondřej Sokol na 1. ligu má. Možná i na evropské poháry. 3) Dobré soundtracky u závěrečných titulků.(22.1.2015)

No řekněte, už jste někdy viděli film, ve kterém Sokol hraje Jelena? ;) Teď vážně, Hřebejkova tvorba z posledních let mě nijak neoslňovala, proto jsem se výsledku docela obávala. A prvních několik minut mne opravdu utvrzovalo v přesvědčení, že ty peníze za lístek do kina jsem vyhodila za nebetyčnou krávovinu. Zuzana Stavná svým hereckým projevem asi irituje dost diváků (mně tedy vadila už v "Krásnu"). Velký černý puntík také uděluji scéně se zvracením, to si tvůrci rozhodně mohli odpustit. Příběh ale začíná nabírat na obrátkách, záchvaty smíchu se střídají s mrazením v zádech a když konečně Michal Hrůza zapěl titulní píseň, byla jsem vlastně hodně moc spokojená.(15.6.2014)

• castor

Přemýšlím, co je jinak. Proč jsou u některých tvůrců tak zásadní výkyvy? Hřebejkova dramatická trilogie (Kawasaki, Nevinnost, Líbánky) byla s drobnými škobrtnutími výtečná, nově se opírá o divadelní hru, která se na filmovém plátně nese v uvolněné letní atmosféře, ve které se srážejí zvířata, ječí při gólu domácích a taky docela dost zvrací. Ve venkovském baru se ocitnou nevěsta, svědkyně ženicha a provozovatelka dané knajpy, chvíli se urážejí, pak si vyčítají minulost, lžou si, manipulují, dokazují orientaci, neustále brečí, vyhlížejí budoucnost. A hlavně se chovají jako husy. No, a samozřejmě se s návalem vší té hysterie dočkáme několika odhalení. Divný humor, divné dialogy, divný Hřebejk. S mužskými postavami (hlavně timing velmi dobře zvládající Ondřej Sokol) to jde tvůrcům o poznání lépe, ženám pak v tomhle zbytečném minisouboji vévodí Hana Vagnerová. Katarze nulová, jen tu měl někdo drobnější úraz hlavy.(2.1.2015)

Zavřete tři holky na hodinu do jedné místnosti a natočte o tom film. Jo, mohlo to skončit naprostým fiaskem, ale podle mě se s tím tvůrci vypořádali se ctí. Postavit divadlení hrů před kameru není nikdy jednoduché a věřím, že v tomto případě to látce rozhodně neubralo na kvalitě. Trio Stryková-Vagnerová-Stavná bezesporu dává, holky mě bavily a navíc musím uznat, že hrály velmi vyrovnaně, měly každá přiměřeně prostoru a popasovaly se s tím dobře, výborně jim to spolu ladilo, nebyly ani trapné, ani nudné, ani k neuvěření. Po delší době jsem odcházela z kina z českého filmu, aniž bych se za stav naší kinematografie musela stydět.(15.6.2014)

• - Předlohou k filmu je stejnojmenná divadelní hra, která režiséra nadchla. (jenik71)

• - Natáčení začalo 21. července 2013 v Ostravě a v okolí. První klapka padla bohumínském klubu Bublina, který ztvárnil filmovou hospodu. (Missa08)

• - "Zakázané uvolnění" je mj. nejen název pro píseň, ale i druh blíže nespecifikovaného alkoholového nápoje. (Terva)