Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas. (Bontonfilm)

mine.slayer

Rozhodne netypicka Hrebejkovina a take slaby odvar jeho predesle tvorby, ale to uz je hodne dlouho i presto jsem se celkem solidne bavil. ()

Chuckiecz

České filmy většinou preferuji, Jana Hřebejka, jako tvůrce mám docela rád. Tady to však skřípe. Scénáře Petra Kolečka prostě buď máte rádi, nebo ne, a tenhle patří do té druhé kategorie. Aspoň u mne. Je tam pár světlých okamžiků - třeba způsob, jak svědkyně přesvědčuje nevěstu, že jí nemůže zahýbat s ženichem. Ale jinak mi to přijde celkově takové moc našponované až za hranu únosnosti. ()

Sekyra

Film, jehož scénář měl slušný potenciál, a oni to zabijou hereckým obsazením. Překvapivě mi tam tak moc nevadila Hana Vagnerová, kterou opravdu moc nemusím, ale Sokol a hlavně Stryková. ()

Guru

Ten film jsem viděl na Seznam.cz. Dlužno podotknout, že začátek byl super. Podobně, jako u filmu Krásno. Taky s Ondřejem Sokolem. Zde však paralela nekončí. Oba filmy mi přijdou jako od jednoho režiséra, ale, šok jsem měl z toho, že uvolnění točil kasovní Hřebejk. Tuhe dialogy, trapné situace, které jsem musel během filmu doslova strávit pozastavením přehrávání, abych se na ně nemusel dívat podruhé, když bych film posouval. Hm, být já tou barmankou, asi bych nevěstu po třetí větě vyrazila z baru. ()

FatimaO

Na "Hřebejka" teda velká slabota. A kdo tam proboha obsadil tu Stavnou? Ta opravdu hrát neumí (v jiném filmu jsem jí neviděla, ale toto mi stačilo) ()

ragtime

Ja neviem, či to malo vyzerať ako amatérsky študentský film, alebo nie? Ja neviem, či tí herci chceli vyzerať tak, že ani nevedia hrať, alebo nie? Ja neviem, či to Hřebejk myslel vážne, alebo nie? Možno to bolo všetko inak. Alebo... ()

Zrzka82

Filmy Hřebejka mají značnou sestupnou tendenci a tenhle film je toho dalším důkazem. Dámská dějová linka je tak absurdní ukázkou nepochopení světa žen a jediné na čem staví rádoby vtip je na hysterismu všech přítomných dam. Nepochybuji o tom, že načrtnutá situace a téma je něčím neobvyklým (bohužel), leč jsem si 100% jistá, že chlap asi nikdy nepochopí a tedy nikdy nevystaví věrohodný příběh o tom, jak nápaditě kruté my ženy umíme být. A tohle nápadité nebylo ani za mák. Na druhou stranu mužská dějová linka, která probíhala hodně na pozadí a vlastně nejen nevysvětlovala, ale ani nedokreslovala situaci zmíněných dam, byla plitká a břitká a ačkoli Tomáše Sokola mám ráda, herecky se držel však v jakési příchuti prvoplánové barové zábavy z Partičky a každou chvíli jsem díky jeho výkonu čekala, odkud vyskočí Suchánek nebo Genzer. Hřebejk býval zárukou dobré zábavy na úrovni, proto jsem absolutně nepochopila lacinost v podobě blicí scény, stejně jako prvoplánově použil lesbický sex - který nakonec taky zabil následný hláškami, kterými se k němu hlavní hrdinky odkazují. Naštěstí pro Hřebejka, 50 odstínu šedi je pořád ještě horší než tento film :) Film byl neskutečně nudný a vtipů tam bylo tak pomálu, že jsem jej dokoukala těšíc se na titulky za doprovodu filmové písničky, která jediná se tak opravdu povedla. ()

carnacv

Líbí se mi směr kinematografie, kterým se nyní Honza ubírá. Je sice fakt, že si za ta léta publikum zvyklo na tuctovější kousky, a tak na současnou tvorbu zírá jak tele na vrata, to je ale asi tak vše, co s tím může nadělat. Každý z nás se časem vyvíjí a v případě Honzy je to posun správným směrem. Současné snímky sice nejsou pro masové publikum, za to však nabývají na umělecké hodnotě a kvalitě; nestávají se z nich však nudné tupé braky. Absurdita, trapnost a komornost. To jsou tři klíčová slova pro tento snímek. Neobvyklý, únos, který boří zavedená klišé o tradičních veselkách se zvrhne v kvalitní dívčí drama. Snímek skvěle využívá pomalého tempa tak, aby dokonale vyzněla autorská sdělení. Děj pak vkusně graduje, a tak je o zábavu napříč snímkem postaráno. Humor zde přednesený není prvoplánový, a tak nemusí nadchnout kadždého. Přijdete-li mu však na chuť, určitě se kvalitně pobavíte. Čest boření tradičních klišé. ()

Alvin

Nesymatická kráva se vdává. S dalšíma dvěma klopí panáky na baru a přehrává scény, které by byly dobré, jen kdyby byly aspoň trochu vtipné, když už autoři avizovali, že to bude komedie. Mezitím "bankéř" Jeřábek teatrálně blije na svatbě a Sokol se pokouší o nemožné, tedy i bez Partičky něco jako hrát. Trochu smířlivěji, pár lepších momentů jsem tam našel, ale celkově je to divnej film s ještě divnějším scénářem. Buď je chyba na mém přijímači, nebo má Hřebejk má o Kolečko víc. ()

knoxwile100

Po Odpad město smrt jsem si to vlastně pustil jen tak ze zvědavosti, abych věděl, jestli se Hřebejkovi povedlo ještě něco horšího. Spojení s hokejovou terminologií bylo asi tak zbytečné jak mrožovi moped. Stejně mě ale na tom něco bavilo a při sledování si to drželo moji pozornost a nevadilo mi se na to dívat až do konce. Asi je to trochu i tím, že jsem nějak ujetý na Vágnerovou, protože si to jinak vysvětlil nedokážu.. ()

Monyfik

Divadlo možná OK, ale filmové obsazení je tragédie. Ač nejsme zvířata, nevěstu bych poslal do zoo mezi paviány. Zvukově úplně mimo a že to sponzoroval kraj a město o tom ani nemluvě... ()

iwee23

Zobrazení žen jako hysterických mrch schopných čehokoliv mohlo být možná na začátku vtipné, ale po každém dalším drinku a stupňující se hysterii začínalo být méně a méně snesitelné. Obsazení Stavné do hlavní role byl teda totální úlet, protože její výkon byl ze všech jednoznačně nejslabší. Hřebejkovo velké šlápnutí vedle. Tenhle film není ani na deštivé nedělní odpoledne. ()

moorks

Hřebejk upadá a upadá, nechápu, kdo mu může na ty jeho filmové pokusy ještě dávat peníze?! Líbánky se mu celkem povedly, ale tahle nuda, co mě uspala, ta fakt ne!!! Lituji i těch herců, že kvůli peněz hrají v něčem tak otřesném! Myslím, že by se naše filmová branže měla nad sebou zamyslet! ()

teckax

Co to jako je??!! Znáte jméno dealera co prodává autorovi tohohle paskvilu? Co to bere za sajrajt?! Dialogy otřes, příběh úplně mimo.... je mi za holky trapně, že na tohle kývly. Ten nekonečný záběr na šoustající psy na začátku... proč??!! Prudké dávení u svatební tabule... wtf??!! Holky si to rozdaj, pak si nafackujou a nakonec si daj karaoke?! Jako vážně?! Dávám hvězdu namísto odpadu jenom protože je to celkem hezky natočené co se vizuální stránky týče. A že jsem to nevypla před koncem.Ale i tak je to OMYL! ()

ssarka

já jsem to pochopila,jupíí...a tím,že jsem to pochopila,tak mě to nadchlo :D velmi velmi dobré...a ten dialog v autě o Slovenkách a medvědech byl GENIÁLNÍ :D ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People