Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas. (Bontonfilm)

Kimkong

Na českou komedii dost vulgární a odvážné. Film sice jen o pěti hercích v jedné místnosti a jednom autě, ale za mě celkem v pohodě. Plusové body za Vágnerovou. ()

ostravak30

Opravdu rád bych viděl tu inspirativní divadelní hru, neboť jestliže film měl působit jako tragickomická komedie, pak se nějak nepovedlo. Možná by se snímek mohl pouštět párům před svatbou, aby si pořádně rozmysleli do čeho jdou. Filmu také ubližuje, že sledujeme pouze záběry ze svatby, ač jsou v podstatě bezcenné. Na co potřebujeme vidět svatebčana blijícího u stolu? Raději by příběhu pomohlo, kdybychom mohli vidět střípky ze seznámení a žádosti o ruku. Snaději bychom pak pochopili kontext. Tahle není vůbec jasné, proč se Ondřej Sokol žení se Zuzanou Stavnou a přitom spí s Hanou Vagnerovou. Proč si raději nevzal ji? A proč souhlasila Stavná, když evidentně nového manžela vůbec nemiluje? Takže místo komedie je zde hodně nepovedené psychologické drama s komediálními prvky. Zuzana Stavná hodně přehrávala. Příšerný byl i scénář a celá řada dialogů. Umím si představit partu kamarádek, které tento snímek budou kvitovat s nadšením při holčičím večeru. Ale z obecného hlediska mého subjektivního pohledu je to hodně nepovedený film. ()

MartinTerran

Poměrně zdařilé komorní drama, plné překvapivých situací a zvratů. Komedií bych tu určitě nenazval, ale u některých momentů jsem se zasmál.... spíš taková tragikomedie. Herecky dobře zahrané. Hodnocení: 54/100. ()

krumlajs

Poslední hřebejk do Hřebejkovy rakve. Tímto snímkem se Hřebejk přehoupl na dobro od Svěráka k Magnuskovi. Tenhle pokus nebo co to mělo znamenat, je totální patlanina nechápu jak si člověk jako je Hřebejk přečte totálně strašnej scénář a řekne ok páráda tohle chci natočit. Film nezachrání ani charismatickej Ondra Sokol jednu jedinou hvězdu si zaslouží akorát vtip s mrtvým jelenem, ktetrej se opravdu povedl. ()

Martanecek007

Film, který je zaměřený spíše na ženskou část publika. Je potřeba více empatie, kterou mají vůči ženám přirozeně větší opět ženy. Úsměvné momenty byly, občas je vystřídaly momenty, kdy příběh dostával vážnější nádech. Zajímavý příběh inspirovaný životem. ()

principessa

Zatažena do kina na něco, na co bych svévůlí nikdy nešla - co bych ale neudělala na kamarádky narozeninový den, že! A tak jsem podstoupila 77 minut mučení, které bych přirovnala k mučení s použitím takzvaného waterboardingu, který vyvolává silný pocit topení, k utonutí však nedochází. Bohužel! Raději bych utonula, než tento film vidět znova. Hřebejk, který se pokouší o komedii odehrávající se v jedné místnosti, tak dokáže v divákovi bravurním způsobem vyvolat zvláštní pocit nového typu klaustrofobie, který je ještě umocněn návalem trapných nikdy nekončících převratů! Čeho je moc, toho je příliš! ()

xtomyx

Hysterický ženský, který se profackujou navzájem, za účasti alkoholu a bouřky. Spousta žvanění o ničem a žánr komedie sebrala asi ta bouřka ve filmu. Naprosto zbytečnej film. Jedna hvězda za tu lesbickou scénu a neoblomnýho Sokola, kterej pořád přesvědčuje svýho kolegu o jeho homosexualitě :D ()

FilmDrobek

Ani náhodou bych tenhle film neohodnotila "odpadem". Má v sobě jednoduchost linky a velmi dobře lehký humor. Přesně takový, který neurazí. Žádné velké obsazení, pouze pár herců, kteří stojí za to! Tenhle film si zaslouží 4* už jenom proto, že obsazení Vágnerové, Sokola a Strykové nemá chybu! Tenhle film mě zaujal samotnými ukázkami a OST. Takže, pokud chcete v neděli zabít čas filmem, koukněte na Zakázané uvolnění. Pohodičkový flm s báječným humorem a realistickým dějem! :-) ()

PamelaJJK

I přes prvních zhruba 10 minut, kdy jsem zvažoval, že zmáčknu tlačítko stop, jsem nakonec docela mile překvapen a potěšen. Vím, že Hřebejkova tvorba má stále více odpůrců, ale tohle se, myslím, povedlo. Je to minimalistické, komorní a současně vtipné. Až na paní Z. Stavnou sympatické obsazení. Hlavně dámské "lesbické" duo J. Stryková a H. Vagnerová. U mě zabodovalo i obsazení mého oblíbence z reklam na nejmenovaný bankovní ústav T. Jeřábka. Hodně krátká stopáž je v tomto případě plusem. Není třeba vše roztahovat a rozpitvávat na ploše 138 minut a podobně. Taková vtipná jednohubková rychlovka. Sympatická mi byla "bouřková" atmosféra i vedlejší dějová linka se sázením na hokejový zápas. Takže jsem se v podstatě náramně pobavil a o to jde. Spokojenost. Hrůzovo hit na závěr, to už je jen taková třešnička na "svatebním" dortu. ()

srolyma

Pan Hřebejk se opět uvolnil a to by se mu mělo zakázat. Ikdyž musím uznat, že to minulé uvolnění v podobě soft porna bylo ještě o třídu horší. Tady sledujeme hysterické výlevy tří ženských v opuštěném sport baru, občas je to prostřižené povídáním dvou chlapů v autě, ale toť vše. No jasně, je to adaptace divadelní hry, já vím, ale to snad neznamená, že to nutně musí být nuda. Byla, bohužel. ()

Luswani

Námět zajímavý. Dobrá režie. Stryková, Sokol a Orozovič v pohodě, Vágnerová herecky pořád stejná, Stavná hrála strašnou krávu. Chvílemi velmi povedené momenty, ale je to jen takový film z davu, jeden z mnoha. Film, který zapadne. Nevím jestli má zrovna Jan Hřebejk tohle zapotřebí. Přece nemusí točit každý rok, raději by měl nějaké téma vypiplat a potom ho prezentovat, tohle je jen taková rychlovka, film střelený od boku. Bohužel další z filmů, který Hřebejkovi lehce narušuje vybudovanou pověst. Tak snad film Učitelka se povede mohem víc. 65% ()

Char_lotte

Nevím, co tady všichni máte, ale mně to přišlo jako jedna z tech lepších komedií, co u nás byly za poslední domu natočený. Melo to nápad a bylo to vtipný, za což patří zásluhy hlavně autorovi divadelní hry. Jak tady všichni ty kluci píšou, ze to bylo afektovany nebo ze je to mužskej pohled na holcici témata, tak abyste věděli, holky jsou pěkný mrchy. Taky jsou některý pěkně zabrzdeny (Klára), lžou a podvadej a jde jim to pěkně rafinovaně (Iveta). A když se tyhle dva extrémy setkají, nemůže z toho vzniknout nic jinýho, než extrémně vyhrocený situace. Navic kdyz je to ve filmu. A jeste k tomu v komedii. Nikdo se ve filmu nechce divat na to, ze v realnym zivote by se tak akorat vymazaly z pratel na facebooku. Když se tu točej samý ty rádoby existenciální sracky bez jakéhokoli obsahu, všichni remcate, ze češi se nemaj snažit o umění a tocit radši komedie, ale když je tu teda nějaká komedie, tak v tom zase chcete tři prdele umeni. Bylo to dobrý a tečka. ()

Facerr

Sice to nebylo tak vtipný, jak bych po upoutávkách čekal, ale o to víc to bylo zajímavý. Přes minimální rozpočet dobře vychytaný role, pochopitelně s dobrejma hercema. ()

maxcold

Předramatizovaní bakaláři roku 2014. Bez úvodu Vladimíra Menšíka, ale navíc dostanete darem čas. Ten bude utíkat velmi pomalu. Něco jako líbánky, které mohly mít asi tak 30 minut, i tento film by se pohodlně vešel do půl hodinky. ()

blondboss

Tak toto bola skutočná česká "ptákovina" abnormálnych rozmerov, ktorá nemá normálnemu divákovi čo ponúknuť. Predloha sama o sebe nebola zlá, ale natočené to bolo ťažko amatérsky a trápne. Zaujal ma tam jediný vtip, ktorý nakoniec tvorcovia len ďalej rozvíjali, s mŕtvym jeleňom. Iba za to jedna hviezda, ale inak to bolo dosť zlé. 30 % ()

tsatsiki

Na tento film jsem se velice těšil, bohužel jsem těžce vystřízlivěl už na začátku. Takovou kravinu jsem dlouho neviděl. Proč někdo přrvádí divadelní hru na plátna, ještě k tomu,když je spíš pro činohru?Totální nuda, navíc celý scénář je pokulhávající a je pro mě smutné vidět k čemu se Hřebejk snížil. Doteď jsem ho považoval za jednoho z nejlepších režisérů u nás,ale po tomto filmu asi změním názor. 2*dávám za všechny herce, hlavně za Sokola, kteří dělali, co mohli, jejich herecké výkony byly velice dobré, technické zpracování a úvodní píseň velice dobré, ale zbytek byla hrůza a celý film je ztráta času. Jedinné dvě zajímavé věci jsou linie Vágnerové,kdy hraje lesbu a vyspí se se Strykovou a když Stryková chce vyhrát 720tisíc na odchod do Prahy, to mě asi tak nějak udrželo vydržet do konce,zdali se ji to povede. Jen škoda, že tento film v kinech vidělo přes 60tisíc lidí, takže se řadí mezi úspěšnější filmy, kdyby zašli na nějáké kvalitnější dílo udělali by líp. Nově, jako hlavnímu partnerovi se investice vrátila, ale ve skutečnosti, mají natočený film o ničem, který při vysílání nebude mít moc dobrou sledovanost. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People