Zakázané uvolnění je o únosu nevěsty, který se dost nepovedl, o důležitém hokejovém utkání a koktejlu, který si holky nalejou, až když je ten správný čas. (Bontonfilm)

joffreydepeyrac

Přišlo mi to spíš jako divadelní hra než jako film. A divadlo já rád, zvlášť když je dobře zahrané. Nenechte se odradit zdejším hodnocením, tady Hřebejkovi málokdo dokáže dát přes dvě hvězdy. Moc pěkně to vyniklo ve srovnáním s hovadinou, co tuhle běžela v televizi před tím. Protestně přihazuji čtvrtou hvězdu, dal bych jinak asi tři. ()

GOTFAN

Na tenhle film jsem se dlouho hecoval. Upřímně hlavně kvůli faktu, že Strykova tam měla mít lesbickou scénu :D ( ok byl jsem zvědav ) Nakonec z toho vzešel film kde je Sokol milován osobami kterýma by neměl. Je to taková oddechovka s celkem nevýrazným humorem, ale Strykova a Sokol vlastně svými průpovídkami zachraňovali onu pochmurnou až směšnou situaci o které film je. Konec byl vskutku zaražející. Celkově se to dá definovat jako film podle divadelní hry která na prknech měla určitě své kouzlo ale na plátno se to moc nehodí. ()

rass

Jednoznačně nejslabší kus od Hřebejka, který jsem viděl. Možná to může fungovat jako divadelní hra, ale jako celovečerní film nikoliv. Snad kdyby se to zhustilo do 20 minut, mohla z toho být obstojná bakalářská povídka. Je-li zápletka tak prostinká, jako v tomto případě, může téměř 80ti minutovou stopáž utáhnout jedině nějaký originální režijní nápad nebo kvalitní, vybroušené dialogy. Bohužel se nekoná ani jedno, ani druhé. Bez nápadu, bez vtipu, strojené, neživé dialogy neživých postav v podání neživých herců. ()

Krastom

Divím se, že za tímto počinem stojí zrovna pan Hřebejk. Proč do toho šel a jak to, že je to v jeho režii taková nuda? Pár dobrých zápletek ve filmu bylo a tak ho za úplnou slátaninu neoznačím, moc mi k tomu ale nechybělo. ()

bratr_jezek

Známý a řekl bych i zkušený režisér se nečekaně "uvolnil" a vypustil do světa tuto zvláštní komedii. Zakázané uvolnění je přestupek v hokeji, který nedovoluje pokračovat ve hře. Také barmance (Stryková) v jedné hokejové hospodě nedovoluje finanční situace se "uvolnit" a opustit svůj zpackaný život a nenáviděný hokejový bar. Snad proto vsadila na hokejový zápas na nepravděpodobné skóre s vysokým kurzem vysokou peněžní částku. Do napětí, zda se na ní usměje štěstí, vtrhne nečekaně mladá nevěsta (Stavná) a svědkyně ženicha (Vágnerová), které se "uvolnily" při svatebním zvyku zvaném Únos nevěsty. Barmanka je obě vezme na milost a namíchá jim drink Zakázané uvolnění. Alkohol nečekaně "uvolňuje" zábrany a začínají vyplouvat na povrch tajemství, podezření, obviňování a hysterie. Hlavně nevěsta se vám brzo zprotiví, její obviňování svědkyně, že jí spí s novomanželem (Sokol), začíná být otravné. Když to vyvrcholí přiznáním k lesbické orientaci a snaze to nevěstě dokázat, mnozí muži nastraží oči a uši a budou se těšit na erotickou scénu, která není v českých filmech častá. Režisérem je ale Hřebejk a ten se tímto stylem "neuvolňuje", přestože v jiných směrech je film dost naturalistický (dojde třeba na zvracení či zabití zvířete). Nazvat celé dílo komedie je víc než odvážné a jedinou hvězdu si zaslouží tak možná Hana Vágnerová, ostatní jsou o dost slabší. ()

janka007 odpad!

Hřebejk a Kolečko chtěli vydělat na sranda ženském filmu, asi hodně - a i přes to do svého díla dali tak málo. Je to nuda, trapas, prostě nic. ()

veronique22

Ani nevím, co jsem čekala u filmu se 42 % od Hřebejka, kterej dobrej film neudělal už od Pelíšků. Určitě nic moc. Ale film překvapil :D Bavila sem se každou minutu, dialogy, na kterých film stojí, byly dohnaný až do absurdna. Dávám pět hvězd a ukládám si jej do složky "dá se dívat kdykoliv" :-) ()

mariannda

Mám všech pět pohromadě, takže víc hvězdiček fakt nedám.. Co se to dnes u nás točí za hovadiny? A ještě je točí takový režisér jako Hřebejk?! Nějak to nejsem schopna pobrat. ()

adaben

Kdyby některým herečkám bylo lépe rozumět, tak by to jako přepis takové módní divadelní hry nebylo tak špatné. Nějaké zvraty to mělo, občas i vtipné, trochu mne i zklamalo, že se N.Lichý objevil jen v jedné, ne zcela dotažené scéně, a také se mi zdálo, že by O.Sokol a I.Orozovič měli hrát spíš prohozené role, bylo by to věrohodnější. ()

Marcimor

"Divadelní film" s tak neuvěřitelně šílenou zápletkou, až je uvěřitelná. A kdo nemá nějakého toho kostlivce ve skříni, že? Film utekl jako voda, bavil jsem se výborně. ()

mudrscorpion

Původně jsem plánoval dat jednu hvězdu , ale díky té lesbické scéně dávám dvě... jinak ovšem tento film stal naprosto za *****. Divadelní prkna tomuhle svědci daleko lip. ()

Priaxxa

Možná jsem nepochopila, co se vlastně film snažil říct, možná, že se ani nic říct nepokoušel. Každopádně mi to celé přišlo jako docela divnej úlet s divnýma postavama (ne, fakt si nemyslím, že 3 ženský ze 3 musí být nutně úplně vylízaný krávy, jako to tady bylo předhozený). Za mě teda fakt tentokrát šlápnutí vedle. ()

-robi-

Tak nějak nevím, co si vlastně myslet. Jsou scény, kdy to opravdu "hraje" a děj člověka vtáhne, ale pak jsou scény plytké, rozbředlé, zachraňované v podstatě jen hereckým obsazením. Filmově v určitém kontextu závidím Janě Strykové, Hanka Vagnerová rozhodně stojí za pomazlení, leč filmové ztvárnění onoho úletu je prostě takové po Hřebejkovsku nevěrohodné :-( Škoda, že ne až tak špatný scénář dostal režijně dost "mezi parohy". ()

darius1706

S komedií, u které se ani jednou nezasmějete, je něco špatně. Popravdě - měl jsem co dělat, abych to nevypnul, ale když jsem se dostal za půlku, už se mi nechtělo začínat nic nového. Chtěl bych napsat ještě něco dalšího, ale popravdě není moc co hodnotit. Tedy ano, jednu hvězdu dávám za ty prostřihy, kdy postavy něco vypráví do kamery, v tomto ohledu jsem čekal, že to k něčemu bude. Žel bohu, ani tady se nic zajímavého neudálo. Přitom je to škoda, obsazení byl celkem slušné, od Petra Kolečka se dalo čekat něco slušného a od Jana Hřebejka jakbysmet. Takže úplně nechápu, co se mohlo takhle strašně pokazit. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People