Zatímco se po Americe šíří virová pandemie, Wade Vogel (Arnold Schwarzenegger) pátrá po své dceři Maggie (Abigail Breslin), která utekla z domova. Když ji objeví na uzavřeném nemocničním oddělení, ihned ji odveze domů. Tady ale Maggie zažívá bolestnou proměnu v zombie. Wade je odhodlaný nevzdat se své milované dcery tak dlouho, jak to jen půjde, a odmítá ji vydat místní policii. Pomalu nastává čas, kdy bude muset vzít věci do vlastních rukou. (Bontonfilm)

maddy

Arnold Schwarzenegger versus Zombies? Vlhký sen všetkých C-éčkových režisérov, ale na niečo podobné rovno zabudnite! Toto je pokus o zombie psychologickú drámu s melancholickým podtónom. Arnold má dcéru, dcéra je nakazená a do pár týždňov sa premení na zombie (tu sa len nákaza nazýva zase inak, akási necroambulis) a tak sa čaká, nič iné iba čaká. S tým, že sa nejedná o horor by som problém nemal (tento žáner som tu očakával aj tak iba okrajovo), nemám žiaden problém ani s pomalým tempom, problém mám však s tým, že celkovo nemá Maggie ako film vôbec čo povedať. Hodinku a pol sa tu melancholicky lúči s dcérou, pozerá sa do lesa, občas prenesie nejaké to obohrané rodinné múdro, teenageri pofilozofujú nad životom a to je všetko. Vážnejších tém sa Maggie dotýka len veľmi pozvoľne, až povrchne a podobných indie látok sa ročne urodí niekoľko, akurát hlavná hrdinka neumiera vplyvom zombie nákazy, ale nejakej inej reálnej choroby. Maggie sa tak sústredí na pár obohraných melancholických gest – objatie dcéry, úteky z domu, posledné vyrazenie si s priateľmi, ale chýba tomu väčšia hĺbka, nahliadnutie do zlomenej duše teenagerky alebo otca kde by divák skutočne súcitil s postavami alebo aspoň akékoľvek ozvláštnenie (zobrazenie procesu odvodu nakazených, náhľad do slovne opisovaných zverstiev v karanténe atď.). Nevyhnutné smerovanie k samotnej premene potenciálne skrýva niekoľko morálny otázok, ale žiadnu z nich film nevyužije. Ono je to aj dosť ťažké s postavami, ktoré síce neotravujú, ale ani vyslovene neprirastú k srdcu, čo je u takejto existencionálnej hororovo ladenej drámy podstatou. Arnold to celé síce ustojí, aj keď charakterným hercom nikdy nebude, no vo výsledku je Maggie film, ktorý sa dostal do trocha väčšej pozornosti iba preto, lebo tu hrá netypickú úlohu práve on, pre nič iné. Nebyť tu Schwarzenegger, tak sa o film nikto výraznejšie nezaujíma. Nie je to síce vyslovene zlé, od toho má Maggie ďaleko, akurát film nič zaujímave neponúka. Keď ho vynechajú aj tí najskalnejší fanúšikovia Schwarzeneggera (nie, neradím sa k ním), tak absolútne o nič neprídu. Ale tak ja celkovo nemám rád tie filmy, kde sa taká téma ako zombie snaží prehrýzť do vážnejších žánrov. Kto vlastne stojí o takéto vážne, melancholické zombie drámy? Zombies, ani hororoví fanúšikovia asi nie, pre nich to bude nuda a fanúšikovia drám si radšej vyberú niečo z reálneho života a tématika zombies ich bude skôr vyrušovať. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Riddick77

Někteří z diváků – a dost možná většina – kategoricky odmítnou koncept málomluvného, neakčního a zasmušilého Arnolda, jenž se v krajině zahalené dýmem a tmavými filtry snaží bez hlubšího filosofování, ale s dostatkem emocí přestát těžkou osobní chvilku s vědomím, že bolestivý konec se nezadržitelně blíží. Druhá část obecenstva, k níž se řadím i já, se naopak ztotožní s některou z postav a nechá se unášet na vlnách bezmoci a působivé šedi ve snímku, který sice nikam nechvátá, ale rovněž si taky na nic nehraje. Není krokem (či snad skokem) vpřed, spíše mírně nadstandardním úkrokem do strany. Z tématu se bezesporu dalo vytřískat mnohem víc, ale i tak se Maggie prezentuje jako solidní festivalová pocitovka, jež má tu správně zachmuřelou atmosféru, zajímavou premisu, hlavně v poslední třetině opravdu živé emoce, vynikající Abigail Breslin a charismatického Schwarzeneggera. Za mě, i když pravděpodobně trošku proti proudu, palec nahoru! Recenze zde. ()

gogos

Postapokalyptický svět, roztřesená kamera, šedé barvy, ponurá hudba, přímočarý příběh a spousta, spousta deprese. Prakticky od začátku je jasné, jak film dopadne, nicméně Arnie v nezvyklé roli i obstojná Abigail Breslin dokáží celou tu hodinu a půl napínat emoce i nervy. Maggie je slušnou ukázkou toho, že Arnoldovi by obdobné role mohli v budoucnu sedět, a také toho, že z Henryho Hobsona by jednou mohl vyrůst slušný režisér. Maggie mě neskuteččně pohltila, napínala a přiváděla do zajímavých nálad. Slušně odvedená práce dělá z filmu velmi zajímavou žánrovku, která rozhodně stojí za vidění. 4* ()

kaylin

Slabinou snímku rozhodně není ani Arnold Schwarzenegger, který zde překvapivě hraje a je uvěřitelný. Navíc se snažil trochu potlačit ten svůj přízvuk, což dopadlo docela dobře. Tenhle film by si rozhodně zasloužil více pozornosti, než kolik mu bylo věnováno, respektive více kladných kritik, protože žánr sice nemění, ale rozhodně se mu daří přijít s něčím, co není tradiční a co funguje. ()

Rakosnicek77

Pro mne průser jako hrom a tahle nekonečně vlekoucí se nuda, pardón drama, není naprosto nic pro mně. Nekonečný příběh s předem jasným dějem mne neoslnil, natož bavil. Arnie tam působil, jako z jiné planety! Nuda. ()

gegina31

Asi jsem od toho čekala něco jiného, když tam hraje Arnie. Trochu víc akčnější. Nehledě na to, že to téma je zajímavý. Ale tenhle film byl zdlouhavý a téměř nudný. Není to můj šálek kávy. Hodně se zabývá mezilidskými vztahy, rodinou a pocity. Ale Arnold to zahrál perfektně. ()

Dexter1

Extrémne pomalá, no zato skutočne emóciami nabitá zombie dráma. Arnie sa na staré kolená snaží zo seba vydolovať nejakú tú hereckú emóciu, čo miestami pôsobí neskutočne vtipne, ale našťastie sa mu viac-menej darí. Páčilo sa mi vykreslenie apokalyptického sveta, kde sa ľudia snažia kontrolovať počet infikovaných. Na tomto podklade sa začínajúci Hobson snaží vydolovať veľa sĺz a depresie v minimalistickom duchu a ja som tu celkom zožral. Zaujímavé herecké obsadenie (Arnie konečne v zombie filme), fajná hudbička a neustále tiesnivá atmosféra. TOP to nie je, ale ako debut beriem. Hobsona sledujem ďalej. ()

stuntmanMIKE

aChjooo... to by ma zaujimalo ci si dal zase rakusky dub nejaku dalsiu metu, ktoru chce pred smrtou stihnut alebo len niekomu urobil laskavost, ze sa nechal vtiahnut do niecoho takehoto. Ano...prekvapil ma svojim herectvom...prvy raz v jeho kariere sa da o herectve polemizovat. Ale to je jedine co tento film robi pozeratelnym. Vsetko ostatne je nekonciaca nuda, kde bol nejaky zombie aspekt uplne ale uplne zbytocny, mozno ucelovy, kedze vieme, ze US and A to zerie nenormalnym sposobom (tisice ludi sa tam doKOnca KOnstaTne prIpravuje na zombie apokalypsu). Prosto a zbytocne ide o velmi zbytocny film s akcnou legendou, ktora je tam sice prijemna, ale zbytocna. Nebyt Arnolda, tak sa k tomu ani nedostanem a urobil by som dobre. Nic pre mna. ()

fmash

Jak dostat diváka na zádumčivé drama o středozápadním farmáři, který přichází o dceru, nenadřít se se scénářem a přitom vydělat nějaké peníze? Dejme tam Arnolda. A co mládež, která už na dědka dlabe? Tak tam frkneme zombíky. Jak to prodat středoevropanům? Nijak. Je to pro konvenčního diváka bez vytříbenějšího vkusu, nejlépe amerického, jelikož ten asi lépe chápe všechnu tu venkovskou náladu. Pro mě je to zoufalý pokus dědka z obarvenými vlasy, an s německou angličtinou hraje děláním obličejů. Nicméně až budu mít čas a náladu udělat nějaké fakt cool domácí video se spoustou poetických záběrů s využitím hloubky ostrosti, půjdu pro inspiraci právě sem - tady je jich nalepených mraky. Hodně slabá dvojka. ()

Pirabin

Pozor, Arnie může klamat! Jedna se o pomalý a dusivý drama otce a jeho dcery. Nečekal bych, že někdy uvidím Arnolda v týhle poloze a upřímně řečeno - nebylo to vůbec špatný. Já nemám výtku. Kamera, zvuk, režie...všechno tohle tu perfektně funguje. Jediné, co může tomuhle filmu ublížit je zklamání, když si ho někdo pustí s předpokladem, že se jedná o zombie horror. Místo toho ho totiž čeká komorní drama s hromadou deprese a na zombie člověk téměř ani nenarazí. ()

j.bena

Jako drama je to dobrý film dost emocionální. Ale z hororem to teda nemá nic společného, snad je to že se jeho dcera mění v zombie. At´tak či tak se mi to docela líbilo. ()

rakovnik

Ani nevím, zda bych si tohoto filmu všiml, pokud by v něm nebyl Arnold. Stejně jsem se těšil na horror, i když místo něj se mi dostalo mnohem více dramatu o otci, který ztrácí dceru, i když v horrorovém obalu. Nutno říci, že i tato poloha Arnoldovi, který prostě není bůhvíjaký herec, velice slušela. Jeho zasmušilý zadumaný výraz ztrápeného (ač postaršího) muže seděl k příběhu filmu opravdu dokonale. Trochu mě zamrzel celkem rychlý a odbytý, i když ne příliš předvídatelný konec. Přece jen byl konec to nejočekávanjěší ve filmu. Celkově se dle mého jedná o zdařilé horrorové drama s Arnoldem - hercem. ()

M.i.k.e

komroní zombie drama s Arnoldem?Inu proč ne.Arnold svojí hodně netypickou roli,se kterou svoje skalní příznivce asi moc nepotěší,ustál celkem se ctí,i když je fakt,že oscarový výkon se těžko dal čekat.Pokud tady někdo opravdu hraje,pak je to nakažená Abigail Breslin.Největším problémem Maggie je,že se v ní po celou dobu prakticky nic neděje.Nějaká nákaza tu sice je,ale odehrává se kdesi na pozadí a celý film je opravdu pouhým pomalým a dost ponurým loučením s dcerou (potažmo loučením s otcem).Nápad to určitě není špatný a díky němu jsem přidal třetí hvězdu,ale je otázkou,do jaké míry tenhle zvláštní patvar může opravdu uspět.Fandové komorních dramat dost možná neskousnou ty zombie,na druhou stranu fandové zombie,nebo Arnolda (ne,nemyslím si,že mezi tyhle dva patří rovnítko) těžko ocení tu komornost a tempo limitně se blížící nule...60% ()

joeybarbaro2

Tohle Arniemu nesvědčilo. Jako scénář se to možná čte dobře, ale výsledkem je upovídané situační drama, ale Arnold se zhostil role dobře - ten ve filmu funguje, jak má. Jeden z jeho slabších kousků. Chtělo by to, aby se vrátil důstojně jako Sly Stallone, i když Arnieho první film po skončení v úřadech Konečná mám docela rád. Můj první dojem byl : Arnold Schwarzenegger vs zombie ?? Proč ne, ale čekal jsem řežbu ve stylu Světový války Z a tohle ... no neí to vyloženě hovadina, ale jednou a dost. 50 % ()

Martin741

Arnold CiernyCernoch /Komando, True Lies, Terminator 1, 2/ v roli tentokrat dramatickej, kde sa vyrovnava so smrtou a kde nejde o akciu. Pan CiernyCernoch je dost plany herec, toto mu teda nesadlo, nijako tomu nepomaha ani spinava a dost extremna zombie nakaza, doikonca fungovali pumpy a obchody. Teda Arnolda v takychto ulohach rozhodne nechcem vidiet, toto mu nepasuje. To je ako chciet od Brosnana aby zahral to, co povedzme J. Stewart alebo O. Welles. 40 % ()

kaposlav

Film je to pozerateľný, ale myslím si, že ja som trošku nadštandardne orientovaný divák. Moje hodnotenia sú o niečo slabšie, čo to do priemeru. Na tomto filme je to aj vidieť, preto len 2*. Nechcem plytvať časom na niečo mierne podpriemerné a niečo pred polovičkou filmu som to len do konca preklikal. Pre mňa je to slabý priemer a účasť Schwarzeneggera na tom nič nemení. Ten má to najlepšie už dávno za sebou. ()

Figu

Jako každej tady jsem šel do filmu kvůli naší akční legendě... Určitě nejde o špatnej nápad obsadit Arnieho i mezi zombíky, nicméně opět jsem čekal trochu víc napětí, který filmy Arnolda po období guvernérské kariéry těžce postrádaj! Ovšem co jim absolutně nechybí, jsou pasáže plný nudy... Bohužel. Nicméně za snahu našeho hrdiny a lepší zítřky tam třetí stár prcnu... 50% ()

Rocky88

Nápad ne nezajímavý, ale musel jsem do konce prozívat. Ani na chvíli jsem se nedokázal vcítit do Arnoldovy postavy, jinými emocemi film také nehýřil. Tohle je materiál na 20 minutový kraťas, ne na celovečerní film. ()

Rodriguez

Netypická role u Arnolda u mě vzbudila očekávání na tenhle snímek. I trailer mě solidně navnadil, ale po shlédnutí musím uznat, že jsem dost zklamaný a stále tomu nemohu uvěřit :-( Nákazu, kousance, mrtvoly, zombie - tohle všechno beru! Ale....co měla znamenat tahle rodinná movie s Arniem v hlavní roli? Se tvůrci asi pos*rali ne?! A tak se ptám, proč má snímek 58%??? Až mě to někdo dokáže srozumitelně vysvětlit, rád změním svůj postoj k tomuto filmu. 15% ()

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)