Neon Demon

• Francie The Neon Demon (více)

Jesse je mladá, krásná a má onu tajemnou esenci, která ji vyčleňuje ze zástupu dokonalých krásek ucházejících se o svých pár let slávy na módních molech v Los Angeles. „Kdo by chtěl zkyslý mlíko, když může mít čerstvý maso", utrousí na její adresu jedna ze závistivých kolegyň. Neonový puls fashion světa pohlcuje Jesse natolik, že přehlíží varovné signály. Za marnivými kulisami kultu krásy totiž dříme dávné zlo, které se živí nevinností. (Film Europe)

Eywa11

Pri tomto filme sa vo mne prebúdza moja temná stránka, ktorú dosť hejtujem, ale bohužiaľ ju tento film vylákal na svetlo sveta a ide bohapusto pindať ....Takže Hyde! Čo si o tom myslíš?? !!!Hneď ti to poviem Jekyll !!!!....POVRCHNOSŤ...celý film je o povrchne...a tak mi povrchne vadí, že vo filme, ktorý je pátosom na vizuál hrá hlavnú úlohu práve niekto tak vizuálne neatraktívny ako Elle.... Nebude sa mi páčiť, len pretože film mi umelo diktuje, aby som bola napadrť..... to je celá dnešná spoločnosť, niekto povie, že niečo je pekné a hneď všetci ako ovce súhlasíme...........to že je schopná žehliaca doska s prdelou 10 ročného chlapca, s ktorej sa postaví akurát tak latentnému homosexuálovi je ešte prežitelné...veď modeling je o vešiakoch... okejos, beriem! ....Lenže ja som chcela byť zhypnotizovaná, nasýtiť zrak, pokochať sa chvíľu krásnom a prázdnotou...nemyslieť, len sa tak chvíľu nechať oblbovať................ale toto žieňa, ktoré nie je ani atraktívne, ani nádherné mi to dosť znemožňovalo........... je pekná, ale ako každá druhá....žiadna iskra, žiaden šmrnc...páčiť sa môže ľudom s dostatkom fantázie a s veľkým nedostatkom vkusu.........a tá nudná aura, ktorá sa okolo nej celú dobu vznášala to len zaklincovala.....a tak mi unesenie, ktoré spôsobovala každému chlapovi naokolo spôsobovalo akurát tak záchvaty rehotu :D čož mi postupne pokazilo celý zážitok.....ako sa poznám film by sa mi aj páčil, práve tým, že je zvláštny akýmsi LSD spôsobom :D Ale celé to padlo na Elke...ale samozrejme to zo mňa vraví len čistá závisť lebo som strašne škaredá, 150 kilová rapavá morda a nik o mňa neoprie ani bicykel!!!!!!!!! Fňuk!!!!!!!!!!!!! :D Možno mi pomôže, keď zožeriem nejakú modelku!! :D No dobre Hyde! Bež sa schovať! Hanbím sa za tvoj komentár!!! ()

vodkasesemte

"Nestudoval jsem filmovou teorii ani FFUK, pánské konečníky neshledávám přitažlivými, nečtu Kierkegaarda, nemám nadváhu, tvář zbrázděnou akné a nemastí se mi vlasy, ani netvoří lupy, ženy se mi nikdy nevysmívaly a nepohrdaly mnou, nesmrdím, nebydlím s maminkou" To je kreten. Jo, cvaknul si to jen proto, aby si pár bledých psychotických umaštěnců mohlo vyhonit. A taky aby nám ukázal, jak takové kunda skončí, když nasedne do šoubysnysu. Vsadím, že když se na to podívám, uvidím nabídku, kterou nemohla odmítnout, a pak se z ní stala loutka a nebylo cesty zpět. Ne loutka, která bude závislá na koksu, ale ale která přijde o část svého já. O svou duši. Dívejte se pozorně, protože nezáleží, jak je dílo nelogické, čtěte mezi řádky. Nic vám nebude v poslední době dávat moc smysl a takoví filmoví fajnšmekři jako Verbal pak mužou uronit nejednu slzu. ----------------- No tak to jsem byl hodně blízko pravdy, jen nešlo o její prostou duši, ale tělo, respektive krásu. Čachtická paní, která nestála patnácht mld. - Isnt that what everyone wants to know? - A prettty new girl walks into a room, everyones heads turns, looks up and down, wondering, who is she fucking? Who could she fuck? - EXACTLY! - I see 20 or 30 grls come in here every day. Bcs some guy named Chad in the food court told them they were beautiful enough to be model - And they are good. But you going to be great - Some grls crack under the preasure - Eighteen is too on the nose - Ppl believe what they are told - You can always tell when beauty is manufactured - Oni se ji rozhodli sežrat hned od začátku! - Pozor, SPOILER! - Mimochodem ta píča vubec nebyla hezká - Celý mi to připomínalo adaptaci na Čachtickou paní, ani nemusel štáb schánět tisíc komparzistu pro velkolepou bitvu (na kterou si už stejně nikdo nevzpomene) - Diamond in the sea of glass (nothing fake) - Reevese jsem přes tu skleněnou skřín, skrze kterou jsem to sledoval z pelechu, ani nepoznal - Musím ji přetřít ()

blondboss

Niekedy mám pocit, že som na intelektuálne veľmi mizivej úrovni, lebo niektoré filmy nepochopím ani keby ste ma roztrhali. A už vôbec nepochopím načo sa toto točilo. Artový psycho snímok z prostredia modelingu? Akože téma sa dala rozvinúť zaujímavo, ale keď to režisér pojme myšlienkami, ktoré sa mu honia hlavou, tak to možno môže byť unikátne, ale vo väčšine prípadov to pochopí hlavne ten režisér a nikto iný. Strašne nudný a hlúpy film, ktorému dávam dve hviezdičky len za tú inakosť a za nádherné ženy, ktoré sa tam premávali. Inak ale dosť zlé. 30 % ()

srolyma

Ani thriller, ani mystery natož horor. Jenom taková blbůstka ze života modelek. Takže foceníčko, přehlídky, chichotání, pomlouvání, trochu lesbické nekrofilie a špetka kanibalismu, prostě běžný modelčí život. Čili nuda. ()

argo.smile

Nicolas musel silno honit nad Cosmopolitanom az z toho vystriekal Demona. Audiovizualna rutinna krasa a Cliff nesklamal. Refn to o malicko zachranil od posledneho snimku kde Len Boh Odpusta, tam ja nezabudam. Od pitevne po efektivne titulky davam s tazkym ale naozaj tazkym srdcom mojmu asi skoro zabudnutemu oblubencovi slabe 3*. Refnovi dam este poslednu sancu si napravit reputaciu, ak sa rozhodne natocit dalsi film. No s jednym rozdielom a to, ze sa uz tesit na dalsiu jeho tvorbu az tak nebudem ako doteraz... ()

axcris

Prosím vypnite už tie svetlá lebo niekto dostane epileptický záchvat. The Neon Demon sa mi zdá ako experimentálny film N.W Refna, ktorý môže len prekvapiť. Ak by bolo jeho hlavnou úlohou znechutiť, nedopadlo by mu to v mojich očiach až tak zle. Absolútne mu je jedno či sa Vám film zdá zaujímavý do prvých 15 min alebo nie, svojím tempom pokračuje neustále bezo zmeny. Áno, pán režisér videl niečo čo ja nie, lebo on chcel. Musel som sa naozaj sústrediť aby som ho nevypol skorej. Neprirodzená strata času. ()

brasek

Prepáčte, ale tento snímok je sonda zo života modeliek a nie horor! Film Europe ako distribútor by si mal ujasniť zásadné veci, pretože ich charakteristika "Horor o kráse a ničote i o kráse ničoty – Neon Demon vťahuje diváka do zvodnej čiernej diery módneho priemyslu i Mesta anjelov" je totálna kravina. Môžeme sa baviť o tom, že príbeh to má, miestami art atmosféra ale kde je tá mystika a napätie? Žáner art film áno... ale ako horor totálna stupidná blamáž. ()

Amalberga

Neustále mne napadala jednoduchá otázka: Proč?! Proč všude mají tak divné osvětlení? Proč furt někde něco bliká? Proč se všichni chovají tak divně a strnule? Proč? Proč?!? Absolutně nechápu, proč jsou všichni z Jessi tak na větvi. No jasně, je bílá, blonďatá a modrooká, ale přece nemusí slintat každý chlap, který ji spatří. Jaký vlastně má tenhle film smysl? Esteticky je docela zajímavý (za to ta jedna hvězdička), ale svou strnulostí pomalostí a unylostí zabíjí jakýs takýs potenciál, který měl. A hlavně absolutně nic nedává smysl. Copak ve velkoměstě někomu do pokoje v motelu skočí puma? Jako vážně?! Oproti téhle mazanici a orgasmu barev mi připadá film Valerie a týden divů logický a hluboký. P. S. A protože v nejlepším (v nejhorším chcete-li) se má přestat, dodívala jsem se jen do půlky, během níž se téměř nic nestalo. ()

zissou

Film je parafrází jeho hlavní postavy. Je vizuálně dokonalý navenek a prázdný a povrchní uvnitř. Možná chce autor tímto přístupem přimět k zamyšlení...co vlastně od filmu očekáváme? A co očekáváme od krásých modelek a od módních fotografů a návrhářů? Nic než jednorozměrnou krásu? A výsledek? Dopadne film, stejně jako jeho hlavní postava, ve spárech závistivých zvracejících kritiků?:) ()

tomino28

Nicolas Winding Refn má hodně osobitý styl, který jsem naplno ocenil v pro mě dodnes nepřekonaném Drive. Tam jsem mu všechno takříkajíc žral i s navijákem. V jeho dalších dílech se mi zdá, že zachází až moc do extrémů, moc si "hraje" a zkouší, co všechno mu ještě u publika projde. A pravdou je, že pořád se jedná o jedinečnou a kvalitní podívanou, která ale na druhou stranu není pro klasického konzumního diváka lákavou volbou při studování programu místního kina. I nadále budu Refna po očku sledovat a jsem zvědavý, s čím přijde příště. Měl by se ale odpoutat od svého ega a dostat do své další tvorby svěží vítr. ()

allegria

Jednu hvězdičku dávám pouze za hudbu a za herecký výkon hlavní hrdinky, která zvláště v první části hrála tak přesvědčivě nesmělou naivku, že jsem málem zapomněla, že to jen hraje. Jinak ale je to fujtajbl a nic na tom nezmění fakt, že "originální" a "uměleckej". Už se mi párkrát stalo, že nejen běžní diváci, ale dokonce i kritici vychvalovali nějaký tvůrčí počin jen proto, že byl hodně originální, ale když jsem se zeptala, o čem to vlastně bylo, přiznali, že nevědí. Taky tady mám pocit, že originalita je uměle navozená splácáním nesmyslných scének a je samoúčelná. Možná ve smyslu cíle - ať se divák třeba poblije, hlavně když bude překvapen. ()

zigy

hypnotická pomalá skorohororová nuda o krásných modelkách a jejich šíleném světě. na závěr se pozvracíte, bacha. ()

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (více)