• Jara.Cimrman.jr

"Nastříkám ti do vlasů šampón z mého ocasu." Já jsem tak nějak tušil, že s Modelkami asi šlápnu do nějakého toho slepičince, ale nepočítal jsem s tím, že v něm budu vězet tak hluboko. Ale tohle prostě nešlo vypnout. Fascinovaně jsem zíral do světa falešných úsměvů, diet, solárek, focení i rovnic nedáš=nedám a čekal jsem, jestli to dokáže klesnout ještě hlouběji do odpadu. Dokázalo. A já jsem si myslel, že mám rád všechny druhy humoru, ale zjistil jsem, že sranda převáděná vychrtlými věšáky na prádlo mě nebaví. Ještě horší je však skutečnost, že jsem nedokázal hodit záchrannou hvězdu ani ženské kráse, což mi obvykle nečiní nejmenší problém, ale ty blbky zamilované do fotbalistů Dukly Praha (???) nezvládly ani to jednoduché ztopoření, což jim nedokážu odpustit.(22.6.2017)

• geklon

Karikatůře dělat karikatůru? Ano Magnousek se po trilerech, detektivkách a gerentošpíně rozhodl dělat komedii o modelkách. Vizuál je standartně holomrdka, tak jak to Magnousek piloval snad už v minulým životě. Co je na téhle sakra bídě nejhorší, je to, že si v některým momentech, hlavně díky některým zkušeným hercům říkáte, že to není zas tak hrozný...... Ale je. Je to ještě o level levnější, než Troškovy bábomrdky a Magnousek je na to jak se nepatří hrdý. Zkrátka podívaná pro lidi, kteří při sledování nepřemýšlí, ale jenom tupě čučí.(21.6.2015)

• Lew.Ashby

Jedna hvězda za Nikol Moravcovou a pár vtipných momentů. Jinak se jedná o klasický Magnuskovo "dílo", který rozpoznáte na první pohled. Jeho jedinečný rukopis se vyznačuje především mizernou kvalitou obrazu a a nulovým nasvícením snímaných scén. Na první pohled práce studenta 1. ročníku FAMU, ovšem vzhledem k tomu, že to vidíte v televizi, tak se nejspíš jedná o film od Magnuska. A když už se tomuhle individuu (ne)podaří něco natočit, tak se rovnou i obsadí jako herec. Chápu, že nikdy nemá jistotu, že televize Barrandov tu za rok ještě bude, aby mu zaplatila další natáčení, tak je potřeba z toho vyždímat maximum. I když upřímně - kolik takový natáčení může stát? Vždyť i na mobil dneska natočíte koukatelnější materiál. Kdyby jste náhodou patřili do skupiny zrakově handicapovaných, poznáte pak Magnuskovy filmy podle naprosto primitivního rádoby humoru, který se na rozdíl od toho v Kameňáku nebrání použití hlubších vulgarit. Na Kameňák nebo Babovřesky je ovšem na rozdíl od Magnuskových filmů radost se dívat (beze zvuku), protože Zdeněk Troška je oproti němu řemeslný mág, vzhledem k poměru budget / obrazová kvalita... A to už je co říct! Záhadou pak zůstává, proč má jakýkoliv profesionální herec, který si zahraje alespoň v Ordinaci v RZ, potřebu účinkovat v něčem takovém. To že se v Magnuskových filmech objevuje spousta nehereckých "osobností" je jasné. Ty jsou rádi za každou příležitost být v televizi, protože si díky tomu mohou říct o vyšší honorář za příští moderování zahrádkářského bálu v Horní pěně... Ale když jsem v Modelkách zahlédl i Stevena Seagala, tak jsem potřeboval chvilku, než jsem poznal, že se nejedná o další Stevenův filmový zářez ve kterém tentokrát nezbylo na tupé, ale o Petra Novotného, který se s bradkou a delšímy vlasy Stevenovi začíná nebezpečně podobat... Možná by to mohl být pro Magnuska nápad na jeho příští (akční) film Bavič s cejchem smrti.(30.10.2016)

Po těch komentářích tady jsem se toho filmu bála, když jsme na nej s kamoskama sly, ale nakonec to bylo příjemný překvapeni. Jako Ďábel nosí Pradu to fakt nebylo, ale zenskej svět tam je zachycenej fakt dobre, a scéna ze zachoda, jak Moravcová říká: Měl by se víc zajímat o moji duši, ta se asi mezi nama holkama stane kultovní... Proste jsme se dobre pobavily(13.12.2014)

• DaveSmith

Třičtvrtě hodiny jsem na to nechápavě zíral, než mi došlo, že lepší už to asi nebude a nas.anej jsem to radsi vypnul. Nečekal jsem moc, ale říkal jsem si, že to třeba zachrání pěkný ženský...Nezachránily. Na tu hromadu nehereckejch kopyt se vážně nedá dívat. Zkrátka de.ilnější film už jsem sakra dlouho neviděl.(25.12.2019)

• - Tvůrci se báli, že Regina Rázlová a Evelyna Steimarová svou 40 let trvající rivalitu přenesou i na natáčení. Naštěstí se tak nestalo. (Terva)

• - Film se natáčel v roce 2013 o prázdninách a měl být uveden na jaře roku 2014. To se ale nestalo, protože na podzim baviče Petra Novotného, který zde hraje jednu z významných rolí, stihla mozková příhoda. (Stoka)

• - Modelky se nenatáčely pouze v barrandovských ateliérech a v tuzemských exteriérech, ale i na klinice estetické medicíny, v prodejně obuvi, v redakci deníku Blesk za plného provozu a na mnoha dalších místech. (Stoka)