• zette

Je jasne, ze namet a nakonec i tvurci samotni neslibuji zadne velke umeni. Proc se ale nesnazili trochu vysperkovat tak spatny scenar? Ze zacatku se divak modelkam i zasmeje (coz byl samozrejme zamer), postupem casu se vsak ve filmu nedeje vubec nic a clovek se zacne nudit a od tohoto faktu ho nezachrani ani pekne herecky (?) a sem tam nejaky ten forek.(11.1.2016)

• Lew.Ashby

Jedna hvězda za Nikol Moravcovou a pár vtipných momentů. Jinak se jedná o klasický Magnuskovo "dílo", který rozpoznáte na první pohled. Jeho jedinečný rukopis se vyznačuje především mizernou kvalitou obrazu a a nulovým nasvícením snímaných scén. Na první pohled práce studenta 1. ročníku FAMU, ovšem vzhledem k tomu, že to vidíte v televizi, tak se nejspíš jedná o film od Magnuska. A když už se tomuhle individuu (ne)podaří něco natočit, tak se rovnou i obsadí jako herec. Chápu, že nikdy nemá jistotu, že televize Barrandov tu za rok ještě bude, aby mu zaplatila další natáčení, tak je potřeba z toho vyždímat maximum. I když upřímně - kolik takový natáčení může stát? Vždyť i na mobil dneska natočíte koukatelnější materiál. Kdyby jste náhodou patřili do skupiny zrakově handicapovaných, poznáte pak Magnuskovy filmy podle naprosto primitivního rádoby humoru, který se na rozdíl od toho v Kameňáku nebrání použití hlubších vulgarit. Na Kameňák nebo Babovřesky je ovšem na rozdíl od Magnuskových filmů radost se dívat (beze zvuku), protože Zdeněk Troška je oproti němu řemeslný mág, vzhledem k poměru budget / obrazová kvalita... A to už je co říct! Záhadou pak zůstává, proč má jakýkoliv profesionální herec, který si zahraje alespoň v Ordinaci v RZ, potřebu účinkovat v něčem takovém. To že se v Magnuskových filmech objevuje spousta nehereckých "osobností" je jasné. Ty jsou rádi za každou příležitost být v televizi, protože si díky tomu mohou říct o vyšší honorář za příští moderování zahrádkářského bálu v Horní pěně... Ale když jsem v Modelkách zahlédl i Stevena Seagala, tak jsem potřeboval chvilku, než jsem poznal, že se nejedná o další Stevenův filmový zářez ve kterém tentokrát nezbylo na tupé, ale o Petra Novotného, který se s bradkou a delšímy vlasy Stevenovi začíná nebezpečně podobat... Možná by to mohl být pro Magnuska nápad na jeho příští (akční) film Bavič s cejchem smrti.(30.10.2016)

• ZHODNOTITEL

JÁ VŽDYCKY PŘEMÝŠLÍM, JAK MOC VÁŽNĚ TO TEN MAGNUSEK VŽDYCKY MYSLÍ Už v prvních vteřinách filmu jsem se zarazil, co je to za kameru a připomínalo mi to spíš nějaký studentský film. Pak jsem se podíval sem a zjistil jsem, že kameramanovi bylo tou dobou 20 a měl za sebou nějaké své prvotiny. Producent evidentně ví, pro co sáhnout. Trapnost dialogů je do nebe volající. Herci s tím pak už nic lepšího nenadělají a v jejich provedení to je ještě žalostnější. Někdy mi je za ně trapně, čemu všemu jsou ochotni se propůjčit. A když jsem viděl tu šílenou délku filmu, tak jsem věděl, že to prostě nedokoukám ani za úplatek. KDYBY MAGNUSEK NECPAL PENÍZE DO FILMŮ ALE NAPŘÍKLAD DO DĚTSKÝCH DOMOVŮ, UDĚLAL BY LÍP(21.3.2018)

• LadyPupu

Magnusek prostě není Fellini. Myslím, že takové ambice ani nemá, což i v nějakém rozhovoru řekl. Kopat do něj je strašně jednoduché a svými filmy tomu nahrává. Jo, jeho filmy nejsou vrchol kinematografie. Pokaždé jsem překvapená, jak se mu podaří ukecat takové herecké osobnosti (zde Rázlová, Steimarová). Film je to slabý, zápletka nudná. Přesto dávám aspoň dvě hvězdičky, protože jsem to dokázala dokoukat do konce a pár scén vtipných bylo. Howgh.(4.4.2015)

• Godhaj

,,Vopíchal mě úplně celou!“ ,,Mě vůbec.“ Tomuto šílenému počinu se dá říkat film jen stěží. Velmi těžko se dá vyjádřit, jak moc je to špatné. Celý film stojí na jediné trapné myšlence, že modelky jsou hloupé. To je jediný stavební kámen tohoto filmu. Pak se tam vyskytují jakési miniscénky o homosexuálech, umělých prsou, fotbalu, soupeření v módě atd., které do sebe vůbec nepasují. Snad polovina záběrů je reklamou na partnery filmu. O herectví se nedá mluvit, herečky, co hrají modelky naprosto brutálně přehrávají, a není to vtipné, je to hloupé, nudné a trapné. Stejně se dá popsat i příběh či kamera, která zabírá z ruky skoro vše, a je opravdu strašná. Marný příběh soupeření dvou rachotin se naprosto rozsype v závěru, který se nese v duchu: ,,Šak o nic nešlo, vo co gou, néééé!!“ Soundtrack jak z týnejdžerského filmu se už vzpírá jakémukoliv logickému vysvětlení. Magnusek s Laňkou jsou, co se režie týče, naprostí diletanti a tenhle film je hnus.(13.10.2015)

• - Film se natáčel v roce 2013 o prázdninách a měl být uveden na jaře roku 2014. To se ale nestalo, protože na podzim baviče Petra Novotného, který zde hraje jednu z významných rolí, stihla mozková příhoda. (Stoka)

• - Tvůrci se báli, že Regina Rázlová a Evelyna Steimarová svou 40 let trvající rivalitu přenesou i na natáčení. Naštěstí se tak nestalo. (Terva)

• - Ve filmu se na plátno vrátila po 17 letech Regina Rázlová. (funhouse)