Dvě někdejší kamarádky (Regina Rázlová a Evelyna Steimarová), ale už 40 let nesmiřitelné rivalky, ikony českého módního světa, si neustále vjíždějí do vlasů, dělají si naschvály, sabotují si módní přehlídky, pomlouvají se. A předhánějí se, která objeví další Evu Herzigovou. Když se pak na scéně objeví tvář mladičké Martiny, jež všem svou krásou doslova vyrazí dech, svedou boj o to, která z nich ji uloví do své stáje. Která vyhraje? A prohloubí se tím jejich rivalita, nebo ty dvě znesvářené „babičky" konečně zakopou válečnou sekyru a obnoví své přátelství? Kolotoč bláznivých situací a komických scén začíná. (Magnusfilm)

Trailer

pepe_r odpad!

Tušil jsem co asi uvidím a viděl jsem. Dlouho jsem přemýšlel jak hodnotit. Námět vlastně není špatný, nápad co za tím je je dobrý, ale to je právě to všechno. A protože hodnotím film tak musím jednoznačně hodnotit jako odpad a říkám si, že by někdo měl zaplatit ještě pokutu za to, že zničil dobrý nápad, dobrý námět. Prostě ne, je to hrozný film nedrží pohromadě. Příčí se mi v souvislosti s Modelkama psát slovo film, je to schrumáž záběrů seřazených za sebou. Jak něco takového mohl pustit režisér ven ? Když ne režisér tak jak střihač nebo dramaturg ? Role kameramana je mi také záhadou, jeho úlohou bylo asi jen šroubovat kameru na stativ, jinak nechápu na co jsem se díval. Tohle přeci nejde aby kdo si usmyslí tak pošle film do kina. Nechci volat po nějakých komisích co budou schvalovat zda film může do distribuce nebo ne, ale nějaká ochrana diváků kvůli takovým filmům by zavedena měla být! ()

sweetycat

Od té doby, co jsem to viděla v kině, jsem viděla ještě dvakrát v TV a pořád mě ten film baví, nacházím tam skrytý vtipy (jako třeba když Rázlové zvoní mobil melodií Majora Zemana). Už dlouho jsem žádnej českej film nechtěla vidět víckrát než jednou, naposledy asi Probudím se včera, ten mě taky baví ()

castor odpad!

Nedostatek soudnosti? V tuzemských vodách velký problém. A režisér Tomáš Magnusek ho sakra má. I Troška je o třídu lepší. Minimálně. Magnusek prostě vyzvrací na papír cosi, co zapáchá totální absencí „něčeho“ uchopitelného, o ději nemluvě. Magnusek se musel v těžké pubertě, která asi ještě neskončila, snad s někým vsadit, že bude točit dál a dál, dokud na to budou prachy. Fuj, opona, vstupné nevracíme. Já ani nevím, o čem to bylo. Dvě bývalé kamarádky jsou dnes módní rivalky, přetahují se o kšeft, přičemž koukáme na modelku s chlapským hlasem, musíme v detailních záběrech sledovat předlouhé scény bez pointy, sledujeme trio modelek, které se jen chichotá a balí docela ošklivé chlapíky. Scénář napsal David Laňka, který se smutně předvedl už u předchozích Jedlíků, jeho počin ze světa modelingu znovu nedává prakticky vůbec smysl. Nehraje tu nikdo: většina to neumí, zbytek vydělává na nájem. Bože. ()

Necrotongue odpad!

Račte odpustit, ale tady musím: "No, ty vole..." Několikrát jsem se musel podívat na rok vzniku tohoto veledíla, a pořád mi to hlava nebere, protože vizuál odkazoval na dobu před minimálně třiceti lety. O kvalitu scénáře jsem nemusel mít obavy, tu pan Laňka pohřbil hned v úvodu větou: "A vy byste se nemohl vyhřívat ve stínu mé slávy." To mě dostalo, takže jsem se musel okamžitě osvěžit dávkou žhavé lávy. Nebýt bujného dekoltu Evy Perkausové, nemělo by mě co zaujmout, protože celý "film" byl jen o mocném přehrávání, recyklaci v zapomnění upadajících "celebrit" a pro naše snímky tak typickém product placementu. Byl to příšerný zážitek a účasti Jiřího Štěpničky mi bylo fakt moc líto. ()

Harry77

Film jsem neviděl a nejspíš neuvidím, tak nehodnotím. Co ale začíná být na pováženou je, že s největší pravděpodobností si Magnusek zajišťuje fake účty, který tady na csfd.cz zvyšují hodnocení. Když si prohlídnu většinu účtů uživatelů, kteří dali vysoké hodnocení, tak téměř všichni mají evidentně nový účet a jediné hodnocení a to právě tohohle filmu. Alespoň to je stav k dnešnímu dni 16.12.2014. Je vidět, že Magnuskovi došlo, že v dnešní době návštěvnost zásadně ovlivňuje hodnocení na csfd.cz a tak na to reaguje. Otázkou tedy zůstává, do jaké míry může csfd.cz díky Magnuskům apod. zůstat do budoucna relevantním. Takže když už Magnusek kurví českej film, rozhodl se zkurvit i csfd. ()

• Modelky se nenatáčely pouze v barrandovských ateliérech a v tuzemských exteriérech, ale i na klinice estetické medicíny, v prodejně obuvi, v redakci deníku Blesk za plného provozu a na mnoha dalších místech. (ČSFD)
  • Scénář k filmu vznikl na základě zkušeností Davida Laňky, který si scénář i sám napsal, z prostředí modelingu. Deset let totiž dělal v lifestylovém časopise. (SONY_)