• jirkahodr

Pro mě velké zklamání, i přes komentáře které tu jsou jsem čekal,že to bude o trochu lepší. Slibné téma, které je absolutně nedotažené. Ano je tam pár hlášek, které ovšem v kontextu celého filmu vyznívají poněkud strojeně a trapně. 90 minut jsem se v kině střídavě cítil trapně a střidavě se díval směrem k východu. Myslím,že se pan Magnusek po Bastardech vydal špatným směrem tahle komediální témata prostě neumí a možná mu nejsou ani blízká.(20.12.2014)

Byla to nuda bez děje, mraky známých ksichtů, kteří nikdy nehráli ( Domenico Martucci vévodí ), nepřišlo mi to ani moc vtipné. Nejsem nepřítel Magnuska, tak teda zkusím hodnotit pozitivně: Když budu považovat za odpad českého filmu Babovřesky a Kameňák tak tohle dílko je více úctyhodné ( respektive neškodné) už kvůli tomu, že neobsahuje žádný zlý humor a ukřičenost a hlášky typu Víš kolik bere? ( to má Troška v každém druhém ) takže jednu hvězdu má jistou. Řemeslně je film bída ( kamera, scénář, dialogy, střih ), ale přeci jen námět je celkem originální - svět modelingu ač teda hodně povrchně a hloupě tady ještě nikdo nezkusil. Druhá hvězda. A nakonec je to takové barevné, rádobyveselé pokoukání na občas hezké holčiny. Nejkouzelnější byla tedy Nicola Votavová v roli modelky s chlapským hlasem. ( říkal jsem si, kde jsem ji viděl a hle pamatuji si ji z hádací scény s Mádlem ve Vejšce ) Takže když k tomu přidám roli Reginy Rázlové můžu s klidným svědomím dobré nálady dát celkem tři hvězdy.(18.2.2016)

Od té doby, co jsem to viděla v kině, jsem viděla ještě dvakrát v TV a pořád mě ten film baví, nacházím tam skrytý vtipy (jako třeba když Rázlové zvoní mobil melodií Majora Zemana). Už dlouho jsem žádnej českej film nechtěla vidět víckrát než jednou, naposledy asi Probudím se včera, ten mě taky baví(3.1.2015)

Tomáš Magnusek se tentokrát pokusil zalepit díru v české kinematografii s netypickým námětem a to snímkem z modelingového prostředí. Dějově vsadil na dvě navzájem si konkurující rivalky a jejich nekonečné schválnosti a naprosto uťáplé slečinky snažící se v modelingu prosadit za každou cenu. Tvůrci se nijak netajili inspirací od podobných amerických snímků a je vidět, že snaha byla obrovská. Jenomže když na druhou stranu s takovým žánrem chybí zkušenosti, je to na výsledku setsakramentsky znát. Chvílemi je to ryzí komedie, chvílemi bláznivá až ztřeštěná komedie, chvílemi to spadne dokonce i do sitcomu. Živost na celém tom dění sice je, ale přeci jen tomu ještě chybí ona určitá jiskra. Ale nápad to byl dobrý. Konečně také něco jiného, než neustálé rodinné dramatizace, které jsou do nás tlačeny téměř všemi směry.  (7.4.2016)

• Beliel

Dneska jsem se probudil a na televize běžel kanál CS film. A na něm toto...ještě se zalepenýma očima jsem se zorientoval a nechal v TV běžet, to co tam je. Tohle je vrchol žumpy českého filmu. Pokud se dnes dokážou sehnat peníze na takovéhle točení, tak je něco někde špatně. Blbost, slátanina, pro lidi co sledují VIP zprávy a podobné hovadiny asi super film, ale pro obyčejně racionálně uvažujícího diváka je to brak. Otřesné! Zavřete Magnuska a už ho k filmu nikdy nepouštějte!(15.1.2017)

• - Film se natáčel v roce 2013 o prázdninách a měl být uveden na jaře roku 2014. To se ale nestalo, protože na podzim baviče Petra Novotného, který zde hraje jednu z významných rolí, stihla mozková příhoda. (Stoka)

• - Tvůrci se báli, že Regina Rázlová a Evelyna Steimarová svou 40 let trvající rivalitu přenesou i na natáčení. Naštěstí se tak nestalo. (Terva)

• - Modelky se nenatáčely pouze v barrandovských ateliérech a v tuzemských exteriérech, ale i na klinice estetické medicíny, v prodejně obuvi, v redakci deníku Blesk za plného provozu a na mnoha dalších místech. (Stoka)