Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí ve vyprahlé krajině. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo nejděsivější bitvy první světové války a našel své tři syny. Cesta ho z australského kontinentu vede do Konstantinopole (dnešního Istanbulu), na rozhraní Evropy a Asie, doprostřed chaosu hroutícího se impéria Osmanské říše. Connor se musí zorientovat v neznámém prostředí plném exotiky. S nečekanou pomocí pak začíná soukromé válečné tažení, neméně velkolepé než to, které zde nedávno skončilo. (Bontonfilm)

KoRner

Dosť zdĺhavý príbeh o otcovi, ktorý sa vydá hľadať hroby svojich synov kdesi v Turecku a popri tom sa zabuchne do krásnej Oľgy. Russell ako inak to zase dáva, inak je to ale obyčajný príbeh o tom, ukázať ľuďom, že aj na druhej strane barikády boli dobrí ľudia. A aj medzi moslimami. ()

Seti

Je vidět, že Russel ve své kariéře pracoval s těmi nejzvučnějšími režisérskými jmény, a také od nich pilně odkoukával. Řemeslná stránka jeho režisérské prvotiny je proto zvládnutá nadmíru zručně a já osobně mu v tomto směru nemám moc co vytknout. Problém pak trochu nastává v případě samotné látky a její adaptace. Scénárista nám totiž předhazuje jedno klišé za druhým a celý film je průhledný jak současná Angelina Jolie. Kdo je v tomto směru háklivější a příběhově náročnější, tomu asi Russel podívanou roku nepřipravil. Já jsem však ochoten přimhouřit oko (k čemuž významně přispívá i úsměv Olgy Kurylenko) a Russelovi ukázat opatrně přizvednutý palec nahoru (a tím vážně nemyslím, že by byl jednička v českoposlaneckém slova smyslu). ()

Nassau

Because he is the only father who came looking. Příjemné překvapení. Pokud bude Russell Crowe pokračovat ve stejném duchu a pro příští film si vybere stejně neotřelé, ačkoliv na první pohled pro mě naprosto nezajímavé téma a navíc za kameru posadí Andrewa Lesnieho, tak budu spokojený. Řemeslně je The Water Diviner naprosto parádní film, který má sice svá hluchá místa, ale tak nízké hodnocení si rozhodně nezaslouží. Debut za solidní 3*. (70%) ()

Lukoboss

R. Crowe by už měl přestat hrát tyhle útrpný role, kde má celou dobu výraz, jako by se za chvilku měl rozbrečet. Když se podíváte na plakát, tak přesně takhle se bude tvářit od začátku až do konce. Ten film je neskutečně pomalej a nezáživnej, nenašel jsem na něm ani nějakou silnou emoční stránku (ztráta synů > naděje, putování), tohle se prostě nepovedlo. A že se Russell zamiluje do pěkné Olgy, tak to je jasný už při jejich prvním setkání. Bez milenecké linie by to vlastně ani nešlo. Gladiátor je jenom jeden a není třeba se snažit hledat náplň v podobných vodách (určitá paralela by se tam najít dala - ztráta, naděje, boj až do konce, rodina). ()

Hanys_

Na debut celkem dobré. Hlavně z řemeslného hlediska. Válečné scény na jedničku, ty komorní taky mají svou sílu, ale problém je že ten mix romantiky a válečného dramatu spolu až tak moc nefunguje. Navíc hlavnímu hrdinovi šlo všechno až podezřele na ruku. ()

ti88na

Uff, tak toto bolo ako pekný alobal, ktorý sa snažil zakryť čokoládu s 2% kakaa. Zlepenec scén, ktorý dokopy dáva príbeh o nejakom hľadaní a nejakej sem-tam romantike, k tomu pár citlivých scénok, podaných tak sterilne, že ani nedojmú, lebo každý divák hneď prekukne aké je to celé účelové. To čo Cestu nádeje drží nad vodou sú veľmi pekné flashbacky, asi najviac na mňa zapôsobil ten s púštnou búrkou, ale mimo nich bol príbeh veľmi mdlý a nefungoval ani ako dráma ani ako dobrodružstvo otca hľadajúceho synov a už vôbec nie ako vojnový film. Russell Crowe ako začínajúci režisér nepresvedčil, ale keď hrá stále sa na neho s úľubou pozerám. Tak tomu bolo aj tentoraz. ()

Aslan

Russell Crowe, sa pokúsil obohatiť kinematografickú knižnicu o nový príbeh , príbeh s jeho rodnej Austrálie. O Veľkej bolesti, smútku, smrti a deštrukcii ktorá do prevádza vojnu nech je kdekoľvek. Vždy je zla, vždy je zlá. Zničí každého a zasiahne každého kto bude v jej blízkosti. A ty čo zostanú, musia hľadať cesty ako nezabudnúť, ale aj ako už sa nikdy nenávidieť. Musíme si uvedomiť že už nechceme žiadne agresívne útočne vojny nikdy, viac. Aj tento príbeh nám pomáha a dodáva nádej a inšpiráciu. Odporúčam všetkým ktorý nechcú viac vojny. ()

amica

Film, na který jsem se dlouho těšila... Příběh farmáře Joshuy Connora je příběhem odhodlání, silné vůle, otcovské lásky... Bylo mi ctí putovat tou zdánlivě už předem nesmyslnou cestou s ním a uvěřit mu, že láska v srdci dává člověku sílu překonat nemožné. Prostý příběh zoufalého muže, který Russell Crowe uchopil velmi citlivě, s vkusnou dávkou vtipu a romantiky podtrhuje hudba (včetně klavíru Ludovica Einaudiho) a skvělá kamera. Režisérský debut Russella Crowea je dobře odvedenou prací, která ve mně zanechala dojem ... Napodruhé dokonce natolik, že přehodnocuji na 5* ... ()

Lionheart

Když smícháte Weirovo Gallipoli s Dobrým ročníkem, tak dostanete film ne nepodobný Jeunetovým Příliš dlouhým zásnubám. A já mám rád všechny tři filmy, takže jsem se na tento film nesmírně těšil a nezklamal mě. Po týdnu filmové abstinence jsem vrchovatě uspokojen a přihazuju (trochu přehnanou) pátou hvězdu, abych zachránil zdejší hodnocení. Protože to téma šlo natočit několikanásobně otravněji a patetičtěji a zde toho bylo přesně tak akorát, aby byly emoce umocněny a zároveň aby nám z toho patosu nebylo na zvracení. Krásný film. ()

peetriss

Režisérská prvotina Russella Crowea obsahuje vše potřebné, co by správné drama z neklidného počátku 20. století mělo mít, navíc se v uctivosti dotýká rodinných hodnot a jejich utrpení vyvolaném vřavou Velké války. Přesto Cesta naděje poněkud doplácí na neuhlazený scénář a přecejen také na Croweovu nezkušenost, který si sice nevede špatně, ale to něco víc, co dělá režiséry těmi dobrými, tedy schopnost vykouzlit i z nedokonalého scénáře kvalitní a vtahující podívanou, to mu zatím chybí. Oceňuji alespoň okrajový nástin prostředí a doby rozpadu Osmanské říše, naopak vykreslení střetu různých kultur je velmi rozpačité, podobně jako Connorův boj s neochotou britské vojenské správy pomoci, a méně důrazu mělo být dle mého názoru kladeno na postavu Olgy Kurylenko. Ve výsledku tak vzniklo drama, které si nebere ambice bořit zaběhnuté šablony podobných filmů a snaží se bez jakýchkoli odboček či zastavení svézt po proudu současného mainstreamu, což tento film bohužel dělá, přes nesporný potenciál námětu, spíše nezajímavým. ()

lucijelucije

Vsázela jsem divokou kartu na tenhle snímek, ale trošku zklamání. R. Crowe byl dobrý, on je vždycky dobrý, dá se říct, ale děj se mi zdal až na začátek dost plytký a nezvratný. Určitě bych zkrouhla těch 111 minut, protože spoustu momentů se zbytečně opakovalo. ()

Prochy38

Dát filmu ty 3*, které jsem měl v plánu by nebylo fér. Hned vysvětlím proč. Moje chyba, že jsem se nechal trochu strhnout trailerem, který jde naprosto mimo film. O. Kurylenko krásná, R. Crowe přesvědčivý a ostatní postavy moc dobře zvládají, co se po nich chce. R. Crowe co by režisér obstál na výbornou. Marně hledám něco, co bych vytknul. Jen to prostě není moc akční. Není to tak ztrhující. A možná tomu trochu chybí silnější závěr. Ale to nikdo nesliboval. Nádherný a velmi hluboký příběh. I když bylo zřejmé od začátku, jak se bude vyvíjet. Přesto jsem uspokojen. Z kina jsem spokojený neodcházel, ale když ve mě film ještě trochu hloubil, došlo mi to... ()

janesX

Hmm.. Crowe ako režisér, no neviem. Mám  zmiešané pocity. Chvíľu bol film celkom dobrý, no nevydržalo to. Chvíľu je to vojnová (či povojnová) dráma, chvíľu dobrodružný film, ale takmer celé je to také - umelé. Podľa skutočnosti je asi len to, že austrálsky farmár stratil vo vojne troch synov. A možno sa vydal cez pol sveta hľadať ich telá. Všetko ostatné si asi niekto vymyslel z brucha a dokopy mu z toho vyšla táto dobrodružno romaticko vojnová zlátanina (dráma). Niekedy uveriteľná, no veľa krát nie. Výhodou je zo začiatku to, že film neobsahuje takmer žiadnu vatu. Napríklad keď sa Crowe rozhodne odcestovať, v ďalšej scéne je už na mieste a hľadá si hotel. Potom ale film stratí čas nepodarenou romantickou zápletkou a na hľadanie tiel ostane asi tri minúty. No a ten frajer to za tie tri minúty stihne. WTF. Môj dojem je, že ten film sa skôr nepodaril, ako podaril. Mierne povedané. ()

Jaro_slav

Čtyři rudý, ale naprosto nekritický, protože Turecko. Jinak je to podivná červená válečná knihovna. Syrovost a surovost někerejch scén mi připomněla nedávno viděný Město 44, zmatkovitost jinejch taktéž. Ale scénář nebejt takovej divně blbej, lze říct, že RC neni tak marnej filmař. A konečně mi jeho fyflawá auftwalfká anglyftyna nevadila: hrál Australana. Rozhodně mě pobavila scéna, kerou si "tak trochu" pučil z Dobrýho ročníku. :) Olině jsem tu turku ;) nevěřil, ale štvala mě míň, než v Oblivion. Protože do Turecka pojedu autem (tim zimnim, až ho dopředělám) nejdřív tak příští rok, teď aspoň pudu na kebab. Nebo spíš lahmacún. Za mě 75%; pokud je vám Turecko ukradený, tak ňákejch 50. ()

Tomyfrok

Poctivá slátanina, napadlo mě nejprve. Ale ani moudřejšího rána to nevidím příliš odlišně. Crowe si vybral téma mladíků, tří synů, kteří bojovali ve válce daleko od domova za něco, co se jich vlastně ani moc netýkalo, a v zemi, jež byla úplně odlišná. Soudobé podobenství z toho čiší, ale poučení už méně. O tom to totiž není. Ústřední je zde otec hledající syny, a to je právě Russell. On sám je skvělý - jako vždy. Když kope studnu uprostřed pouště, skoro bych mu tam šel pomoct, jenže je na to sám, stejně jako na celý film. Jak už tu někdo poznamenal Water Diviner postrádá propracovanější scénář a někdy se až sype pod rukama. Jednotlivé scény jsou slepovány jen pro efekt, a ten se příliš nedostavuje, nebo jen v náznacích. Russellovi postupy nejsou zlé, ale využívá je jen ojediněle, a jakmile se na plátně objeví kdokoli jiný (hlavně Kurylenková!), začne to drhnout. Russell tam pak působí až příliš výrazně, jako by byl jen průvodcem po tehdejší Osmanské říši, jako by převyšoval všechny i film sám. Raději bych Croweho dál viděl jen jako herce, kde mě tolik baví, ale kdo ví, cesta naděje tam je. Jen to asi bude chtít lepší čuch na lidi kolem sebe. (50 %) ()

Renfield

Možná kdyby to bylo celé o hledání vody, bylo by to lepší a snad i s nějakým tím nápadem. Takto je to jen příliš kýčovitá pohádka, která postrádá cokoliv nového a zajímavého. Russell Crowe to vlastně ještě vcelku zvládl ( i když značně čerpal z různých "svých" filmů), protože zrežírováno to až tak tragicky není a před kamerou zase svůj standard odehrál. Největší slabinou je tedy scénář, ten film sráží do průměru, nebo spíše do podprůměru. Celé je to až příliš utahané, předvídatelné a hlavně "sladké". Občas film oživí válečné flashbacky, ty jsou vcelku povedené a naštěstí i zábavné. Snad si pro svůj další počin vybere Russell kvalitnější scénář, potom by to mohlo být zajímavé. 50% ()

filipvrbik

Že je Russell Crowe vynikající herec víme, ale i jako režisér docela obstál, tento film sice není úplně na jedničky, ale jedná se o poměrně povedený snímek...70% ()

Russell Crowe jako režisér v první světové

Russell Crowe jako režisér v první světové

26.08.2013

Hádáte správně, tématem pro hercův režijní debut bude nechvalně známá bitva o Gallipoli. Během sáhodlouhého zákopového krveprolití v letech 1915 – 1916 tam v boji s Osmanskou říší padlo přes 10 000… (více)