Hexenšus (TV film)

Komedie

Česko, 2013, 71 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (40)

Strašně přiblblá nereálná zápletka, přehrávání jak ve francouzský veselohře s Funézem, moc divadelně hrané a první půlhodina slaboučká, ale co naplat - když se vila naplní všemi postavičkami a začne guláš s identitami rozjede se jak kulomet palba situační komiky , které jsem podlehl a ve 44.minutě jsem šel smíchy do křeče jako snad asi třikrát v životě u nějakého filmu ( za to dávám maximum hvězd). Mohlo to mít lepší konec, ale pro mne milé překvapení na tv film.(23.10.2017)

• Tosim

Chápu, že podobné kusy jsou nadsazené či stylizované více, než je obvyklá norma, ale vždycky by se mělo přihlížet k tomu, jestli jsou podobné situace v tom určitém prostředí alespoň trochu možné. 50%.(16.9.2013)

• Gilmour93

Karle, Proč? Situační možná, komedie vůbec, spíš Aušus než Hexenšus. Dávat divadelním hrám filmovou podobu není snadná záležitost, obzvláště když dětinskost překřičí přirozenost a to pak člověk dojde k závěru, že nedepilovaný Rašilov ve vaně rozhodně není brouk v hlavě. Liška začíná jednakostí svých výstupů povážlivě nudit..(16.9.2013)

• eileen

Každý týden se pokouším dívat na tyto kusy z cyklu Komedie o manželství a sexu a to proto, že mám vcelku ráda původní televizní tvorbu České televize, tedy lépe řečeno do teď jsem měla ráda, až na nějaké vyjímky. Každý týden doufám, že to byla jen náhoda, a že už konečně další díl bude lepší, ale ono je to spíš s každým kouskem horší a horší. Co se to stalo v ČT? Naprostá hrůza a děs a totální impotence, nechápu, jak něco takového mohlo projít na naší veřejnoprávní.(15.9.2013)

Buď mi po prvních dvou pokusech ČT o adaptaci současných světových divadelních komedií klesla kritéria, nebo tohle opravdu aspoň částečně fungovalo. Tedy až na nefunkční Danu Markovou. Ale optejte se libovolného zkušeného scenáristy, a on vám potvrdí, že nejhůře se dělají filmové scénáře z divadelních her. A v ČT někomu přijde jako dobrý nápad, že na to stačí režiséři sami. To mluví samo za sebe.(16.9.2013)

• dopitak

Co je bílé, má bílé zůstat. Na divadle bych se asi několikrát zasmál, ale v televizi se Smyczkem je to neformovatelná tragédie. Ze všech zúčastněných umí hrát jenom Liška a Javorský, a to co předvedla Babčáková, za to by měl být kriminál. A za Letiště Václava Havla palec do prdele!(15.9.2013)

• GeusX

Bláznivá komedie založená na situační komice, nečekanych hostech a především dvojsmyslech. Na divadelních prknech by to jistě bylo mnohem zajímavější a zábavnější. To, co je vtipné v divadle, však nemusí být notně tak zábavné v tv. V tv podobě hraje nejlépe S.Babčáková (které snad už jinou než komediální roli neuvěřím), P.Liška odvádí standardní výkon (stejně mi vždy připomene idiota), ale J.Pidrmanová však přehrává na můj vkus až moc (tady platí to o divadle...).(15.9.2013)

"Pedro, proč je ta postýlka tak mokrá ??" ;)(15.9.2013)

• zette

No, jedna se o hodne blaznivou komedii, ale parkrat jsem se pousmal. Z hercu zaujme predevsim Javorsky a spatna podle me nebyla ani Pidrmanova. Rasilov ale zoufaly, malokdy me jeho herectvi uspokoji.(15.9.2013)

• Rodriguez

Nebejt ten příběh tak přemixovaný, dal bych lepší hodnocení. Ale udělat z průměru skoro sračku, no fuj! 15%(17.9.2013)

z dálky to na mě dýchlo jakoby starými splašenými francouzskými komediemi nebo divadelní fraškou (což se mi posléze při bližším zkoumání potvrdilo)...V. Javorský byl kupodivu snesitelný,D.Marková naopak....a dostala mě Věra Kousal :-)(15.9.2013)

• tuntavala

Takove nizkopudove...(15.9.2013)

• sator

Čistý odpad včetně Lišky. Pidrmanové bych udělil celoživotní zákaz hraní, něco naprosto otřesného...(23.10.2013)

• insurgentes

Přišlo mi to jak uvřískaná divadelní hra od nějakýho kravskýho americkýho autora, co je teďka in, vůbec se mi nechce věřit, že scénář napsal Smyczek.(29.3.2015)

• Piškotka

Říkala jsem si, že díky hercům by mohlo jít o více než dobrý film. Ale chyba lávky. Tohle byla snůška rádobyvtipnosti a parodie na sebe sama, což je velká škoda, protože téma srší potenciálem. Dokážu si ho více představit na divadelních prknech. Z herců jsem se nejvíce těšila na J. Plesla, tady hrál docela normálního chlapa:-) Ale dobře.(16.9.2013)

Parada! Sice chvilemi vsichni trochu prehravali, ale to nemuze nic zmenit na tom, ze jsem se vyborne bavil! Babcakova super a na Janicku P. se krasne diva :-)(15.9.2013)

• orgia

Jako kulisa k cemukoliv jinymu je to dobry.(15.9.2013)

• patrikus

S úctou ke Smyczekovi a všem hercům dávám dvě hvězdy. Obsazení super, herci se snaží, ale jinak nic... Hudba též kýčovitá a trapná, jako celá inscenace. Škoda. Liška je skvělý, ale nějak příliš stejný, jako ve svých předchozích skečích... Krásná Dana Marková, ale ta opilka jí moc nešla :-/(18.9.2013)

• IvcaSammet

Věřím, že v divadle bych si to užila stoprocentně ... Bohužel ale tento film působí spíš jako parodie ... Herecké výkony Jany Podrmanové a Saše Rašilova byly naprosto strašné, což naštěstí kompenzovaly skvělé výkony Jaroslava Plesla, Vladimíra Javorského a Pavla Lišky. Škoda, že to tvůrci stíle brali jako hru, kdyby se napsal pořádný scénář a film se natočil jako film, udělali by tvůrci daleko líp ... Hvězdička navíc za Jardu, jeho ztvárnění role aspoň trochu pobavilo ...(18.2.2017)

• lubospoti

Jako divadelní hra.. prosím.. Ale jako televizní film - naprostá zoufalost. Tohle by snad lépe zvládli i ochotníci na poslední vesnické scéně. Jediná hvězdička za Pavla Lišku.(15.9.2013)

• atmen

Hexenšus jsem viděl v nastudování ochotníků z malé vesničky Lesonice. Podotýkám, že jsem nikoho osobně neznal, nicméně minimálně dva ochotníci strčili tyhle profíky do kapsy (ladič a letec). To co funguje a vyloudí úsměv na divadelních prknech to v tv vyzní příliš nuceně a prkenně. Tyhle klasické divadelní kousky by se neměly znásilňovat, když chybí invence při tvorbě nových tv komedií...(15.9.2013)

<< předchozí 1 2