Z japonského vězení uprchne Reddingtonův bývalý společník Mako Tanida, který donutí k rituální sebevraždě agenta FBI Raima. Ten se s Resslerem a dalšími kolegy podílel na jeho zatčení. Když je zabit další z nich, je Resslerovi jasné, že je ve smrtelném nebezpečí. Snaží se převézt svou dívku Audrey na bezpečné místo, ale cestou jsou napadeni a Tanida Audrey zastřelí. Ressler touží po pomstě a požádá o pomoc Reddingtona, který mu poradí, jak Tanidu najít. Když ho se svým kolegou a přítelem Jonicou zadrží, při jeho převozu vyjde najevo, že právě Jonica po Tanidově zatčení dál řídil jeho zločinecké impérium. (TV Fanda)

Jara.Cimrman.jr

"Podrazil Vás a Vy teď chcete jeho hlavu v krabici." Nakonec je jedno, kdo komu samurajovu hlavu věnuje, ale důležité je, že Tom konečně na okamžik odložil ty trapné učitelské brýle a objasnil své poslání. Na to jsem čekal už dost netrpělivě, protože kdyby se nakonec ukázalo, že je to jen nevinný manžel, tak bych si asi rozpáral břicho katanou. Takhle je to v pořádku, Resslerův boj s temnou stranou taky nebyl špatný, ale zakončení bitky Tanidy s Resslerem bylo asi to nejamatérštější, co jsem zatím v tomto seriálu viděl. ()