Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Salvor se dostane do konfliktu s nepřítelem Říše. Bratři Den a Soumrak se nepohodnou a bratr Úsvit zápasí s pravdou o sobě. (Apple TV+)

Recenze (12)

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Linka s trojicí císařů v podstatě táhne celý seriál. Jsou perfektně napsaní a ještě lépe zahraní. Už ani nechci říkat Nadaci, protože s knižní předlohou to nemá skoro nic společnýho, snad jen některé názvy lidí, míst a věcí... Linka na Terminusu je ovšem stále podprůměrná a z mého pohledu zbytečně rozvláčná. ()

TomasRichtr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Už jsem se oprostil od toho, že seriál nekoresponduje s předlohou. Ale do vole p***le proč krucinál zakončíte třetí epizodu cliffhangerem a ve čtvrté ho vysvětlujete tak dlouho, až se vůbec nic nestane?? A skončí to dalším dementním cliffhangerem?? Give me something! Kecací epizoda úplně o ho*ně. Malej kl(e)oník se zamiluje do zahradnice a stalkuje ji. Hardin(ová) odhalila to, co minulou epizodu. A zřejmě je džedáj nebo co. Fuck off. Tohle je scenáristické diletanství, Goyer by se měl sebrat a jít do pr*ele prodávat mixéry nebo něco, protože doku*vit další franšízu ho může nechat jen producent bez pudu sebezáchovy.  O to víc mě štve ten fantastickej vizuál a dobré herecké výkony, které přicházejí šíleným způsobem nazmar. ()

Reklama

HAL 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vůbec netuším proč se to jmenuje Nadace - vzali z ní název, pár základních témat, ale jinak si jedou příběh vlastní, s úplně originálními postavami, na úplně jiných místech. A i ty základní témata jen przní, jako v minulém díle kde rovnou blatantně porušili tři zákony robotiky, to pro co je Asimov nejvíc známý.  Dál už nejedu - možná až bude venku série celá a bude mít výrazně lépe hodnocené další díly a finále, tak ji dám naráz, ale čekat týden na to aby se příběh opět skoro nikam neposunul už mě fakt nebaví.   ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kdybych se dokázal odprostit od faktu, že má jít o adaptaci knižní série, která má u mnoha čtenářů sci-fi téměř kultovní status, tak by mi nevadila ani tak rozvláčná epizoda, jakou čtverka je. Jenže to je stejné, jako kdyby měl třeba fanoušek Tolkiena překousnout, že Froda bude hrát Číňan, vezme si za ženu Legolasovu sestřenici a protože mu zahne s Aragornem, rozhodne se skočit do sopky v Mordoru. Ale po cestě se setká se Samem a zjistí, že ho vlastně přitahují muži, takže se s ním usadí v Helmově žlebu, který brzy zalidní skřety, které si uplácají z hlíny a nechají je oživit Gandalfem, potulným zombietvůrcem. Asi tak nějak vnímám odklon knižní Nadace od toho, co spatlal Goyer s Friedmanem dohromady. Baví mě vše kolem Cleonů (přestože jim Asimov tolik prostoru nevěnoval) a kdyby se do toho víc zapojili roboti a chytré intriky...vlastně kdyby to celé bylo chytré a ne jen ROZMÁCHLÉ (jak to rádi všichni vychvalují), přestal bych frflat. ()

MrFarmer odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Každý díl je dalším hřebíčkem do rakve skvělé předlohy. Vizuál je sice skvělý, ale přehnaná genderová a rasová (ne)vyváženost dojem nepřirozeně kazí. Chtěl bych se soustředit na příběh a nechat se jím vtáhnout a ne neustále přemýšlet nad tím, proč sakra tvůrci obsadili další roli "silnou ženou tmavé pleti"...touhle logikou je to extrémně rasistický počin. Málo bělochů, mužů fajn. Ale kde jsou sakra asiati?! ...je to škoda. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama